Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534259/bmid_hypnotizer-65f1f83863f7f.jpg 4 6137 6137

ADK uvádí: Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Hypnotisören, 2009

AURIL
26.11.2013 1 z 5

"ACH JO" nic jiného k této knize nemůžu asi říci - lépe, nic výstižnějšího k ní nejde říci. Vlastně jsem ji dočetla jen proto, abych na vlastní oči viděla, co za naprosto připitomnělé a nepravděpodobné dialogy, reakce postav a vůbec celkový děj je někdo schopný vymyslet (stále jsem v šoku z toho, co všechno je schopný patnáctiletý kluk).

Takže opakuji "Ach jo" a gratuluji si k tomu, že jsem tuto věc - výraz kniha fakt nemůžu použít - měla jen půjčenou a ne koupenou.

lenkavildomcova
26.11.2013 5 z 5

Skvělá kniha, skvělý námět...čtivé a napínavé...

celavie
23.11.2013 4 z 5

Některé kapitoly byly zbytečně zdlouhavé a odbíhaly od hlavní linie, nicméně jsem to překousala a nelituju. Konec za to rozhodně stojí.

Valentine
06.11.2013 3 z 5

Prokousat se touto kniho mi dalo docela zabrat. Text je sice čtivý, děj napínavý, ale občas jsem se ztrácela v mnoha liniích postav a příběhů, které zdánlivě s ničím dalším nesouveisely. Nakonec to dalo pěkný, uspořádaný a pochopitelný závěr, ale na druhou stranu, kniha mě nenadchla, nic jsem si z ní neodnesla a happyend mi tam opravdu neseděl.

vehement
31.10.2013 3 z 5

Trošku zklamání. Možná až zbytečně dlouhá pasáž, kdy Erik popisuje 10 let staré události ze své praxe. 100 stránek je prostě hodně. Měl jsem chuť část pasáže přeskočit. No jsem zvědavý na další díly.

bivkova
27.10.2013 2 z 5

Z této knihy mám celkem rozpačité pocity, od poloviny jsem přemýšlela o tom, jestli vůbec dočítat či ne. Nakonec jsem dočetla jen díky víkendové směně v práci... Bylo to na mé gusto až moc roztříštěné a místy až nudné.

Lucretat
22.10.2013 2 z 5

Silné zklamání. Od předního (předních) autorů severské krimi jsem čekal mnohem lepší dílo. Možná je to tím, že je to jejich prvotina, možná tím, že to psali ve dvou... Hlavní příběh sám o sobě není špatný, ale vadilo mi hlavně množství "zajížděk", slepých uliček které prostě nikam nevedou a ve výsledku slouží jen k natažení děje na více stránek. Některé postavy a vedlejší zápletky se prostě a jednoduše mohly úplně vynechat a příběhu by to VŮBEC nijak neublížilo. Nechci o tom psát moc konkrétně kvůli spoilerům, ale vadilo mi to moc. Když přičtu i podivuhodnou chronologii vyprávění, kdy se skáče ze současnosti do minulosti, pak ještě zpátky, pak zase o kus dopředu, pak zase do současnosti... Nevím, jestli není chyba u mě, protože jsem to "četl" jako audioknihu a třeba mi něco uteklo, ale neřekl bych. Takže pro teď dávám 2/5, ty si myslím zaslouží.

aluskacz
22.10.2013 4 z 5

Skvělá kniha přečtená jedním dechem. Doporučuji

Yalka
17.10.2013 5 z 5

Velmi dobře vymyšlený příběh, vše do sebe krásně zapadá. Přitom je tam hodně dějových linek, které čtenář musí sledovat a dlouho neví, které spolu souvisí a které naopak ne. Ze začátku mi vadila forma (přítomný čas), ale zvykla jsem si.

Hedwik
16.10.2013 3 z 5

Mozna je hloupe, ze jsem si nastavil vysokou latku trilogii milenia S.Larssona, tezko se prekonava a bohuzel ani u teto knihy se to nepodarilo. Ze zacatku me nudila, ale pak dej vzal skvely spad a ja se bavil napetim, dejem, zapletkou, ale potom...skok a pad, kniha ztratila pro mne tempo a tezko jej opet nabirala, nenabrala. Urcite si prectu dalsi knihu od tohoto autora a uvidime.

Rousse
12.10.2013 4 z 5

Jo dost dobrý - napínavé, čtivé, odsýpá to, sympaťák Linna - 4 zasloužené hvězdy.

Norek
12.10.2013 3 z 5

Taková ta knížka, kterou si přečtu, docela mě i baví (i přesto, že někdy se to až moc táhlo), ale opakovat už to nemusím.

Jozefka
11.10.2013 5 z 5

Nemohla jsem se od ní odtrhnout.Začala jsem ji číst v pátek večer a skončila v sobotu.Nedalo se přestat číst.Mohu doporučit.

rtesarova88
11.10.2013 5 z 5

Skvělá kniha, velice doporučuji. Další kniha po Mileniu Larssona strhující, napínavý děj.

Katuska001
11.10.2013 3 z 5

Velmi čtivě napsaná kniha, která se čte doslova fofrem, kde vyšetřuje sympatický detektiv Joona Linna, i když trochu překombinovaná, ale najednou kniha dostala zvrat o 180 stupňů a děj se znovu rozjel.

jiri77
01.10.2013 5 z 5

Další skvělý severský detektivní-thriller,kniha se mi moc líbila.Už se těším na další případy detektiva Joona Linna.

Sarka14
30.09.2013 5 z 5

Knížka je naprosto úžasná. Postavy jsou výborně propracované a děj má spád. Krásně se to čte. Jednoznačně doporučuji. Prozatím jsem těch severských detektivů nečetla moc, jako první bylo Millenium a to je asi ještě o kousek lepší. Ale rozhodně je tohle výborný autor od kterého si ráda přečtu i něco dalšího.

AAndulka
19.09.2013 3 z 5

Začátek vypadal velmi slibně, ale postupně jsem ztrácela chuť číst pokračování ... naštěstí jsem se odhodlala a další díly můj úsudek nad "Keplerem" vylepšily :-)

Pakuna
11.09.2013 2 z 5

Po Miléniu od Larssona jsem se dostala k této knize a byla jsem spíše zklamaná.

Lindulinek
10.09.2013 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Nemohla jsem se odtrhnout. Těším se na Svědkyni ohně a Paganiniho smlouvu.