Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534259/bmid_hypnotizer-65f1f83863f7f.jpg 4 6137 6137

ADK uvádí: Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Hypnotisören, 2009

Timor
09.04.2014 5 z 5

Pěkné a napínavé.

pajatp
08.04.2014 4 z 5

Zajímavé téma...dobře napsané, kniha zajímavá od začátku do konce.. Líbilo se mi, že se vlastně řešily dva případy - Josef a Erik s Benjaminem, které měly souvislost jen pramalou.. Určitě přečtu i další knihy od této dvojice..

koki.veru
02.04.2014 5 z 5

Nádherná knížka. Sice mi chvilinku trvalo než jsem si zvykla na styl psaní, ale brzy jsem se začetla, a knížku přečetla asi za čtyři dny. Úžasná zápletka, zajímavé postavy.

lenka7983
29.03.2014 4 z 5

Precteno...miluju severske krimi

silhy
23.03.2014 5 z 5

Přečteno:-). Tak jsem dneska odpoledne dočetl Hypnotizéra a musím uznat, že tato kniha stojí za přečtení. Na tomto románu mě přišla poměrně zajimává myšlenka příběhu, který na můj vkus přišel originální a zároveń je kniha velice čtivá, takže každému kdo má zájem o trochu napětí a hypnózu vřele doporučuji.

evafort
16.03.2014 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale pět hvězdiček nedám, na můj vkus trochu moc postav, zápletek, psychického násilí, téma zneužívání dětí mi také není zrovna blízké a kniha je také až moc drsná.

happy-smile
15.03.2014 3 z 5

Pořád jsem se divila, jak můžou dva lidé spolu napsat jednu knihu. Když o tom teď přemýšlím, tak to opravdu vypadá jako by to napsalo víc lidí. Tak nějak podivně se zde totiž střídají dějové linie. Nejdřív to vypadá, že se zde řeší vyvraždění Josefovy rodiny, pak se na tuto událost úplně zapomene a místo Joony se stává hlavním hrdinou psychiatr Erik a události v jeho rodině. Pak se skočí 10 let do Erikovy minusti a následně se opět vrací k současným událostem v Erikově rodině. Mezitím se případ Josefovy rodiny jenom tak mimochodem vyřeší jako něco naprosto nevýznamného, přitom se tím zabývala celá první část knihy. Je to takové nesourodé a kdyby to bylo psané popořadě tak, jak to probíhalo, dopadlo by to lépe - hlavním hrdinou by byl Erik a události Josefovy rodiny by byly jen další kapitola v jeho životě. Takhle se zde jenom zbytečně skáče a zásadně se mění podstata toho, o čem kniha vlastně je - nejdřív o Josefovi, pak o Erikovi.
Hlavním hrdinou se nakonec stává Erik a o Joonovi se vlastně skoro nic nedozvíme (jenom to, že má vždy pravdu). Což je vlastně dost zvláštní, protože bez silné detektivní postavy, která knihy spojuje, čtenář nebude pravděpodobně tak nalákán, aby si přečetl další díly. Navíc byl hodně zvláštní ten přítomný čas, který je použit pro vypravování. Myslím, že jsem to předtím nikde neviděla. Ale přesto jsem si na to po pár stránkách zvykla.
Ale i přes všechny tyto výtky byla kniha čtivá a mám v plánu si přečíst další díl.

Vojslava
15.03.2014 5 z 5

Tak tomu opravdu říkám mrazivá četba - příběh upoutal natolik, že jsem málem v metru přejížděla cílové zastávky. A navíc hlavní vyšetřovatel je fakt sympaťák. :-) Těším se na další pokračování...

reclipse
08.03.2014 5 z 5

Kniha je napínavá od začátku do konce, přečetla jsem jí za 4 dny, což mluví samo o sobě. Do poslední chvíle nevíte, jak to dopadne a nic nelze předvídat. Přesně takové knihy miluju...

matas888
06.03.2014 4 z 5

Ač mi místy příběh přišel dost přitažený za vlasy, líbil se mi i námět i styl psaní - čtivé a celkem svižné.

DejnaDee
05.03.2014 2 z 5

Kniha je vcelku čtivá. Jsem však mírně zklamaná asi jsem po všem co jsem o této knize četla a slyšela očekávala více. Co mě nejvíce rozčarovalo byl místy chaotický a zbytečně překombinovaný děj.

fons
24.02.2014 3 z 5

Zatraceně rozporuplné pocity! Mnou nejdelé čtená kniha, za což z velké části může i momentální pracovní vytíženost, ale zkrátka, pokud je kniha fakt bomba, dokáže si na ni člověk udělat čas kdykoliv. Jenže při čtení Hypnotizéra mě hypnotizovalo všechno okolo...text se mi často zdrcnul do jednoho černého chuchvalce a minimálně poutal mojí pozornost, což milovníka severských kriminálek zamrzí.
Tento román vnímám jako dvě do sebe vpletené knížky. Mám tak nějak pocit, že si manželé Ahndorilovi sedli zády k sobě každý se svým laptopem a smolili si příběhy. Pak to hodili na flashku a uložili do jednoho dokumentu. Tím pak obvolávali vydavatelství, až se toho jedno chytlo a to si před korekturou zběžně přečetlo začátek a konec. A tady je hlavní kámen úrazu!
Příběh má fantastickou atmosféru a smysluplné vyprávění prvních sto a posledních sto stránek. Těch 300 mezitím je jen zbytečně přepálená a natahovaná výplň, která na mě působila plošně, chaoticky a nekonzistentně. Vždy se načalo jedno, pak druhé, pak třetí, pak se vrátilo k prvnímu, pak k třetímu a nakonec se stejně načalo čtvrté. Řekl bych, že si skutečně každý z autorů přivlastnil jednu část příběhu, která nebyla plně dotažena do konce a citlivě spojena s druhou. Pochybuji, že by se střídali v psaní větu po větě.
Po obsahové stránce se také cítim nesvůj. Mnohdy se šlo až moc "za hranu" a objevují se zde situace hodné všeschopného Jamese Bonda. A upřímně jsem čekal více Joony Linny, který mi navíc přišel ze všech postav nejméně charakterní a nejvíce plošný, což by se u příběhu, který stojí zejména na něm, nemělo stávat!
Každopádně nad tvorbou Larse Keplera nelámu hůl a dalším dílům dávám šanci, jsou to přece jen severské kriminálky a ty já si rád prověřím!
PS: Ovšem, co tak tím čtením zjišťuju - v severských zemích má snad úplně každý milence nebo milenku...

Marianka78
18.02.2014 2 z 5

Mírné zklamání. Začátek pěkný, ale pak chaos , až ke konci se to rozjede. Každopádně čekala jsem od toho více....

gumkacik
16.02.2014 4 z 5

Duo autorů skrývajících se pod pseudonymem Lars Kepler u mě tedy rozhodně boduje. Skvělá atmosféra, napínavý děj, čtivě podáno. Máloco mě dokázalo od knihy odtrhnout.

wesulle
12.02.2014 4 z 5

Zprvu mi kniha přišla hodně nudná, ale od poloviny knihy děj dostal grády. Dočetla jsem jedním dechem.

Moňa69
12.02.2014 5 z 5

Príma príma, tak už i Hypnotizér je v červených barvách vedle ostatních Keplerovic knih:) Skvělá psychárna, seveřani se zkrátka vždycky vytáhnou s nějakou chuťovkou, ze které má čtenář blbé trávení a neklidné spaní.

K tomu odmítavému postoji ke Keplerovic pasování do role Larssenova nástupce - Stieg je jen jeden a je to bezesporu bůh, ale tihle manžílci se alespoň vyhnuli předlouhému a nezáživnému úvodu knihy a Hypnotizér tak byl napínavý už od první stránky, což se Larssenovi (budiž mu ze mě lehká) v Muži, kteří nenávidí ženy, moc nepovedlo;)

MagdaS
09.02.2014 4 z 5

Kniha se četla velice dobře. Když jsem se v podstatě na začátku knihy dozvěděla, kdo je pachatel, říkala jsem si, co se bude dít na zbylých skoro pětistech stránkách, ale příběh mě vtáhl a musela jsem číst a číst, abych věděla, co bude dál a kdo je pachatel č. 2. Konec je možná opravdu trochu moc happy, ale proč ne. Knihu nelze srovnávat s Miléniem jenom proto, že autoři jsou snad ze stejné země jako Larsson. Milénium je skvělé, ale proč s ním srovnávat všechny severské knihy??? Určitě si půjčím i další Keplerovy knihy.

cicibajza
05.02.2014 5 z 5

Príjemné prekvapenie, kniha je čtivá, napínavá, síce si človek musí zvyknút na iný štýl písania, ale za mňa rozhodne stojí za to!

Tiffany
03.02.2014 5 z 5

Knížka, která mě otevřela nové dveře... , a to k severské krimi. Příběh mě vtáhl..., má skvělou atmosféru.

HalleyM
31.01.2014 4 z 5

Tři probdělé noci a kniha přečtena. Děj mne velmi rychle vtáhl a já už jen hltala a hltala. Joona Linna se mi líbil, popřemýšlím o další knize s ním. ;)