Jako hvězdy v temné noci

Jako hvězdy v temné noci
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535195/bmid_jako-hvezdy-v-temne-noci-6604197099ee3.jpg 5 1013 1013

Alice Wrightová doufala, že sňatkem s pohledným Američanem Bennettem Van Clevem unikne sešněrovanému životu v Anglii. Jenže ani její manželství, ani život v zapadlém koutě Kentucky se nevyvíjí tak, jak si představovala. Nadšeně tedy uvítá možnost zapojit se jako dobrovolnice do projektu takzvané Koňské knihovny, který má za úkol šířit literaturu a vzdělanost v odlehlých oblastech Appalačských hor. Alici, Margery a tři další odvážné ženy čeká cestování na koních nebezpečnou divokou krajinou, boj s předsudky místních lidí vůči ženám, přistěhovalcům i lidem jiné barvy pleti, ale také nádherné ženské přátelství, soudržnost i láska. Jojo Moyesová ve svém nejnovějším románu tentokrát přináší výpravné historické drama z dob americké hospodářské krize, vycházející ze skutečných událostí.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: audiokniha , Témbr

The Giver of Stars, 2019

Interpreti: Jana Štvrtecká

Amy27
08.03.2021 4 z 5

Jako hvězdy v temné noci... Další knížka od Jojo Moyes byla sázka na jistotu. Čtivá, zajímavá, spousta nových informací o životě před 100 lety v Kentucky, o knížkách, o manželství, zábavná a dojemná.. prostě pecka! ⭐
Plné hodnocení nedávám jen proto, že to na mě bylo až moc romantické a trošičku více sentimentální než je nutné. Každopádně bych ji s klidem doporučila všem (nejen fanouškům Jojo) vášnivým čtenářům podobné literatury.

nicole1990
06.03.2021 5 z 5

Naprosto nádherná knížka z nádherného prostředí.

RomanaK
05.03.2021 5 z 5

Jsem u JM zvyklá začíst se do knihy od prvních řádků. Možná to bylo tím prostředím, místem, úvodem do knihy. Říkala jsem si jestli tentokrát JM nešlápla vedle. Opak byl pravdou, šlápla jsem v myšlenkách vedle já a po delším úvodu jsem se zase nemohla odlepit. Skvělý příběh. U JM opravdu oceňuji, že má ve svých knihách tak rozmanitá prostředí, příběhy a ten její styl. Škoda, že jsem ji přečetla nakonec tak rychle. Těším se na další počin.

petra4080
04.03.2021 4 z 5

Zacatek mohl mit rychlejsi rozjezd, zacetla jsem se az kolem strany 60. Namet je originalni. Mrzi me, ze se nikdy nedozvime, co bylo s Bennettem spatne.

4xbabča
03.03.2021 5 z 5

Od autorky jsem četla více knih a tato určitě patří k těm nejlepším. Krásný příběh plný lásky, ale i nenávisti odehrávající se v drsných podmínkách Kentucky v první polovině 20. století je moc hezké čtení a určitě stojí za to si ho přečíst.

Linda007
03.03.2021 5 z 5

Prvních stran nebylo nic moc, ale pak se mi kniha moc líbila.

cornetka
01.03.2021 4 z 5

První polovina knihy se mi zdála taková vláčná, nic zvláštního se nedělo. Odchodem Alice z domu ovšem začíná být děj zajímavý. Před koncem se mi jedna událost zdála trochu ujetá, ale nechci prozrazovat. Tuto knihu nepovažuji za nejlepší autorčinu, ale rozhodně lepší než Schovej mě v dešti.

Le Chat
28.02.2021 5 z 5

Tak tato kniha se autorce opravdu povedla. Příběh mne chytil a už nepustil. A jsem ráda, že jsem se o projektu koňské knihovny dozvěděla.

MilackovaN
26.02.2021 5 z 5

Musím říct, že mě od knihy odrazoval už jen ten kůň na přebalu, protože číst o koních, je pro mě nezáživné, prostě je nějak nemám v lásce. Tato kniha mě však mile překvapila. Jako milovnici knížek mě projekt koňské knihovny a její záměr- dopřát knihu každému, kdo o ni stojí, naprosto uchvátil, takže mi nějak nevadilo, že sem tam se prohodí něco o koních. Příběh poukazuje na to, jak těžké to ženy v této době měly, a především také ženy jiné barvy pleti... Je to až smutné, že odsuzování lidí s odlišnou barvou pleti můžeme vidět i v dnešní době, a za těch spoustu let nenastal žádný posun k lepšímu... Opravdu krásný příběh o soudržnosti žen, které se nebojí postavit se proti "pravidlům", která nastavila tehdejší společnost. Odvaha žen, především Marge a Alice byla opravdu pozoruhodná... Teď se asi pustím do Krasojezdkyně a budu doufat, že mi ta koňská tematika nebude vadit ani u této knížky, protože je to jediná kniha, která mi od Jojo ještě chybí přečíst :-)

LilianaFalcon
26.02.2021 5 z 5

Óóó tak to se povedlo :-)
Krásný příběh o přátelství, lásce, diskriminaci, boji za spravedlnost... Prostě skvělé.
Více takových.

JarunkaP
24.02.2021 5 z 5

Krásná knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout.

leny.wood
23.02.2021 5 z 5

Román se vším všudy - síla přátelství, lásky, odvaha bojovat nejen za sebe, ale nesobecky i za ostatní, a to vše v době, která lehká vůbec nebyla.

Sablu
23.02.2021 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila. Z počátku mi trvalo, než jsem se začetla, což se mi u Moyes ještě nestalo. Ale po třetí kapitole jsem se už nemohla odtrhnout a během dvou dnů jsem knihu přečetla a vážně se mi moc líbila. Závěr mě potěšil:)

ela1972
22.02.2021 5 z 5

Krásná kniha

Eerian
22.02.2021 5 z 5

Nádhera. Kniha vtáhne a uz nepustí. Jojo je genialni.

Jana-Marie
20.02.2021 5 z 5

Krásná a velmi čtivá kniha - moc hezký příběh, který mě velmi bavil, nemohla jsem se odtrhnout. Oceňuji také, že jsem se dozvěděla něco o dřívějším životě v Kentucky.

Buchtičkajani
19.02.2021 5 z 5

Krásná knížka o přátelství knihách, knihovnicich.... O tom jak za rovnoprávnost musely ženy bojovat. O pojizdnych knihovnách jsem nikdy neslyšela a moc se mi ten nápad líbil

ADE138
18.02.2021 5 z 5

S tímhle příběhem se mi autorka trefila do nálady. Osudy knihovnic mě bavily, a i když příběh byl trochu předvídatelný, tak jsem si čtení užila. Takže dobrý :-))

kramlinka88
14.02.2021 5 z 5

Krásná, milá, příjemná, dojemná kniha :-) Příběh zasazeny do amerického Kentucky, vypráví o tzv. koňské knihovně - velmi zajímavý projekt :-) Příběh knihovnic byl vážně moc pěkný :-) Moje první kniha od Jojo Moyes a určitě ne poslední :-)

atramVe3
13.02.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila,podle mě patří mezi nejlepší knihy paní Jojo.