Jako hvězdy v temné noci

Jako hvězdy v temné noci
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535195/bmid_jako-hvezdy-v-temne-noci-6604197099ee3.jpg 5 1013 1013

Alice Wrightová doufala, že sňatkem s pohledným Američanem Bennettem Van Clevem unikne sešněrovanému životu v Anglii. Jenže ani její manželství, ani život v zapadlém koutě Kentucky se nevyvíjí tak, jak si představovala. Nadšeně tedy uvítá možnost zapojit se jako dobrovolnice do projektu takzvané Koňské knihovny, který má za úkol šířit literaturu a vzdělanost v odlehlých oblastech Appalačských hor. Alici, Margery a tři další odvážné ženy čeká cestování na koních nebezpečnou divokou krajinou, boj s předsudky místních lidí vůči ženám, přistěhovalcům i lidem jiné barvy pleti, ale také nádherné ženské přátelství, soudržnost i láska. Jojo Moyesová ve svém nejnovějším románu tentokrát přináší výpravné historické drama z dob americké hospodářské krize, vycházející ze skutečných událostí.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: audiokniha , Témbr

The Giver of Stars, 2019

Interpreti: Jana Štvrtecká

Knižní střípky
10.02.2021 5 z 5

S Jojo mám trochu komplikovanější vztah, někdy je pro mě její kniha naprosto skvělá a jindy se spolu nesetkáme. Tentokrát jsme se setkaly na milion procent.

Tento historický román založený na skutečných událostech pojednává o silných ženských hrdinkách, které ve 30. letech minulého století v zapadlém koutu Apalačských hor rozvážely na koních knihy do odlehlých obydlí. Spíše než s povzbuzením od místní honorace se setkávaly s odsudky, nepochopením, rasovou diskriminací a spoustou dalších předsudků. Naštěstí se nevzdaly a šly si dál za svým cílem. Bylo to pro mě nádherné setkání plné lásky ke knihám, obrovské statečnosti a silné ženské soudržnosti a přátelství. Samozřejmě, napsala to Jojo, takže romantika tam nechybí, ale vůbec mi to nevadilo. Je to moc krásně napsané a já se do příběhu opravdu zamilovala.

SmisekIvuska
10.02.2021 5 z 5

Jojo je autorka, která umí. Knížka je úžasná a tím, že se opírá o téma, které je podle skutečných událostí, tak jí to dalo na čtivosti. Za mě velký palec nahoru :-)

Sofonisba
08.02.2021 5 z 5

Krásná kniha o knihách, knihovnicích, přátelství a soudržnosti. Také je to kniha o nelehkém údělu žen, které ještě na počátku 20. století byly pouhým majetkem mužů, které těžce a bolestně hledaly své místo ve společnosti. Autorka opět nezklamala, doporučuji přečíst!

sidonka
06.02.2021 5 z 5

Další nádherný příběh od Jojo Moyes. Kniha se nedala odložit, a na mé tváři se promítly snad všechny emoce, radost, pohoda, ale i bolest, smutek, vztek i beznaděj. Dílo je napsáno tak úchvatně, že mi přišlo, že jezdím s nimi po horách, užívám si té nádherné přírody a dostávám chuť na horký čaj po "návratu do knihovny ve dnech, kdy venku mrzlo". PROSTĚ JOJO MOYES NEZKLAME

kape97
06.02.2021 5 z 5

Úžasná kniha, která dojme a donutí vás se rozesmát. Netušila jsem, že něco jako pojízdné knihovny existovalo, ten nápad mi připadá skvělý. Moc jsem si čtení užila ????

hanap
03.02.2021 5 z 5

Letos mám štěstí na výběr knih, již druhá kniha, která pro mě byla milou společnicí. Příběh o statečných ženách, které v těžkých podmínkách provozují knihovnu a knihy svým čtenářům rozvažejí na koních po okolních horách za každého počasí a přes odpor některých hodně konzervativních spoluobčanů, především mužů...

raty
03.02.2021 5 z 5

Tak to bylo ale nádherné čtení. Nikdy jsem neslyšela o koňské knihovně v Americe třicátých let, o to víc jsem byla překvapená námětem. Příběh silných žen v těžké době, které se z různých důvodů připojily do projektu pojízdné knihovny, mě moc bavil a dojímal. Krásné .....

MahulenaK
01.02.2021 5 z 5

Pohlazení pro duši. Zajímavé, milé, dojemné. Jsem nadšená a další knížku od Jojo budu netrpělivě vyhlížet.

Jenny46
31.01.2021 3 z 5

Asi jsem divná, ale začátek byl pro mě oříšek nemohla jsem se prokousat a knihu odkládala...
Nesdílím nadšení vůbec mi to nesedlo ...

Šánka
30.01.2021 5 z 5

Zavírám knihu a usmívám se...., protože tohle byl čtenářský zážitek, který ve mně zanechává ten úžasný pocit, jaký mívám po dočtení krásného příběhu. Jojo, jooó, to se tedy opravdu povedlo :-).
Vůbec jsem netušila, že něco takového jako pojízdné koňské knihovny existovalo. Příběh o statečných ženách, které v době hospodářské krize rozvážely po americkém venkově knihy, šířily tak vzdělání mezi lidmi a přitom se mnohdy potýkaly s nepochopením, předsudky, pokřivenou morálkou i nerovnoprávností. Je to ale také příběh o krásném přátelství těchto žen a jejich nezlomné síle.
Krásná kniha, doporučuji!

A až se nám opět otevřou knihovny, už to nebudu brát jako samozřejmost......

Nikol1212
28.01.2021 3 z 5

Prvních 100 stran jsem se přemáhala k tomu, abych ve čtení pokračovala. Pak jsem se tím nějak prokousla. Nicméně od knihy která má tak vysoké hodnocení (95%) jsem čekala mnohem víc. Místy mě to nebavilo, text jsem ani nevnímala. Zhruba od poloviny knihy to už bylo lepší..

Irsaf
25.01.2021 5 z 5

To zase bylo moc hezký čtení od Jojo...
Člověk se tam úplně viděl...
Doporučuji...

Kakajko
24.01.2021 5 z 5

Jako knihovnice nemohu dát méně než pět hvězdiček!

Renike
24.01.2021 3 z 5

Prekvapuje me docela hodnoceni ostatnich, me prvni pulka knihy vubec nicim nezaujala, dej se tahl uz jsem malem odlozila, ale rikam si, doctu, jako skoro kazdou knihu kdyz uz jsem v pulce..a pak ani konec me nicem neprekvapil..ze vsech knih od Jojo (cetla jsem vsechny) to byla nejslabsi..za 3

sabca
22.01.2021 5 z 5

Kniha pro mě byla překvapením. Vůbec jsem nečekala o čem bude a překvapilo mě, že někdy v Americe existovala mobilní knihovna, kde se rozváželi knihy pomoci koní. Děj byl zajímavý a příběh Alice a jejich přítelkyň taky. Doporučuji

princesse
18.01.2021 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Začetla jsem se hned a užívala si četbu až do samého konce. Rozhodně zajímavé a nevšední téma a ani zpracování nezklamalo.

veronika8042
15.01.2021 5 z 5

Opět perfektní! Autorka nezklame. Velmi silný příběh, čte se hladce. Hodnotím opět jako TOP do mé sbírky.

Leniii
14.01.2021 5 z 5

Jojo prostě umí a tohle byl krásný příběh.

Holly.W
12.01.2021 5 z 5

Nádherná. S jojo je to nahoru, dolů, do některých knih od ní, jsem se musela nutit, nebavily mě. Ale klobouk dolů, tahle nemá chybu, moc povedená, krásný příběh.

xBeky
12.01.2021 5 z 5

Další z řady skvělých knih od Jojo.
Za mě velmi originální námět inspirovaný Koňskou knihovnou, která byla opravdu provozována. Tolik mě kniha bavila, až jsem zatoužila něco takového taky zažít a účastnit se. Krásný příběh.