Jeden z nás

Jeden z nás
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433030/bmid_jeden-z-nas-51i-433030.jpg 4 2768 2768

Nový strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny, mistryně nečekaných zvratů. Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Someone We Know, 2019

Magrata15
25.06.2020 5 z 5

Skvělá detektivka, hodně se mi líbily zvraty ve vyšetřování. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah.
Děkuji "Šánce" za tip.

koki.veru
25.06.2020 5 z 5

Povedená knížka. Líbilo se mi, jak se neustále měnila "hlavní" postava, každá podkapitolka z pohledu někoho jiného. Do poslední chvíli jsem pořád měnila podezřelého a když byl konečně odhalen, tak jsem byla hodně překvapená :) pěkná detektivka.

SilvieSisinka
25.06.2020 4 z 5

Četlo se to velmi dobře. Žádná krvavá akce, spíše oddechova detektivka.

knihoženkaS.
23.06.2020 4 z 5

(SPOILER) Čekala jsem od toho trochu víc...z obsahu jsem pochopila, že se nebude vědět, kdo ten syn je a to je nám řečeno hned v první kapitole! Za mě Nevítaný host mnohem lepší.

petrarka72
23.06.2020 3 z 5

Solidní, kvalitativně srovnatelné s Manželi odvedle. Předměstské rodiny a jejich všední životy, ztráta důvěry a pocitu bezpečí, snaha chránit sebe... a koho ještě? Vrah jasný cca od poloviny. A souhlasím - Lapena JE přeceňovaná.

Marekh
23.06.2020 2 z 5

Od autorky jsem četl všechny knihy, které napsala. Nejvíce se mi líbila kniha MANŽELÉ ODVEDLE. To byl strhující thriller plný napětí a neustálých zvratů. Myslím si, že touto knihou autorka nastavila vysokou laťku. Bohužel její další knihy se mi líbily méně – NĚKDO CIZÍ V DOMĚ a NEVÍTANÝ HOST. Bohužel kniha JEDEN Z NÁS mi připadala nejslabší. Celkově se mi kniha nelíbila, postrádal jsem napětí, po obsahové stránce mi to připadalo na hranici průměrnosti. Je to jedna z knih, kterou jsem přečetl a na kterou brzy zapomenu. Někdy jsem se při čtení nudil. Kapitoly jsou krátké, takže knihu jsem měl rychle přečtenou, což je pozitivum u této autorky. Závěr knihy je svižnější, v závěru je všechno vysvětleno a všechno do sebe zapadá. Neodhalil jsem vraha. Knihu hodnotím na 50 %.

Jsem zvědavý, jestli SHARI LAPENA napíše knihu, kterou budu hodnotit na plný počet hvězdiček, jako tomu bylo u knihy MANŽELÉ ODVEDLE. Kniha JEDEN Z NÁS má docela vysoké hodnocení, takže spíše budu patřit k menšině, kteří z knihy nejsou nadšeni.

Katania
23.06.2020 3 z 5

Nic šokujícího. Četlo se to hezky, ale nepřekvapilo mě to. Za mě průměr.

Calibra
22.06.2020 4 z 5

Já nevím, dám 4*, ale Lapena mi přijde dost přeceňována. Na to, že to měl být thriller, já tam žádné napětí nenašla. Styl paní spisovatelky mi přijde velmi jednoduchý a ani příběh mě nějak extra nezaujal. Abych jen nekritizovala, musím říct, ze kniha se čte moc dobre a čtenář má jasno v postavách, které se určitě nepletou. Kdybych neměla přehnaná očekávání, byla bych možná spokojenější. Za mě určitě lepší než Manžele odvedle a Někdo cizi v domě...

morava
22.06.2020 4 z 5

Urcite to pozna spousta z Vas. Male predmesti, sousede, kteri presne vedi kdy odjizdite do prace, a v kolik se vracite domu, vsichni maji o vsech prehled. A presto ma kazdy sva tajemstvi, a ze ho neni malo. A vy se zactete, hned ze zacatku zjistite, ze nekdo ze sousedu dostal anonymni dopis, ve kterem se prijemce dozvi, ze se mu do jeho domu vloupal neci potomek, a ze se za nej odesilatel omlouva. Ale to neni vse, hned na zacatku se take dozvite, ze se stala vrazda, a pak uz to jen zacina nabirat obratky.Vysetrovatelska dvojka chodi po sousedech, ktere vyslicha, vy si lamete hlavu nad tim, kdo ze by mohl byt ten vrah, a ctete, a ctete, a ctete, protoze uz konecne chcete vedet, kdo z nich to je. Je to jeden z nich?. Kdo? To uz si musite precist sami. Ja si cteni uzila.

Awča
22.06.2020 5 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře, příběh byl pěkně vystavěný, kauza se dotkla prakticky všech v sousedství a bylo velmi těžké odhadnout, kdo má nakonec oběť na svědomí, zda bude viník potrestán nebo zda bude obviněn někdo jiný.
Kapitoly nebyly dlouhé, cílily vždy na jednoho aktéra, což stupňovalo napětí a mou zvědavost.
Za mě výborná oddychovka, cílena spíše na dámské čtenářstvo.

Sabča92
22.06.2020 5 z 5

Jeden z nás je zamotaný příběh o sousedech z městečka Aylesford, jejichž osudy jsou propletenější než se na první pohled může zdát. Lapena umí skvěle vykreslit atmosféru a své postavy nešetří. Kniha se mi četla skvěle, děj mi rychle utíkal, velké množství postav se mi nepletlo ani poté, co jsem dva dny neměla čas knihu otevřít. Příběh měl dobré tempo, kterému rozhodně dopomohli krátké kapitoly. V této knize mě naštvalo opravdu hodně postav, spoustu jejich rozhodnutí jsem nepochopila, a k Amandě samotné jsem si neudělala absolutně žádný vztah. Konec je sice uzavřený, ale nabízí se mi myšlenky na pokračování, kterému bych se rozhodně nebránila.
Jelikož mám v tomto žánru už něco načteno, málokdy se mi stane, že bych celou zápletku neodhadla. Ale u Jeden z nás mě Shari pěkně převezla. Celou zápletku jsem odhalila tak dvacet stránek před koncem, až dlouho poté, co jsem měla spoustu jiných teorií. Shari se podařilo mě pěkně převést. Musím uznat, že se konec opravdu povedl a čtení jsem si užila. Celá zápletka rozhodně není snadno čitelná a bavilo mě odhalovat nedokonalosti pod zdánlivě perfektní fasádou.

Petula.N
22.06.2020 3 z 5

No, žádný wow se nekonalo, ale špatné to taky úplně nebylo. Snad poprvé jsem uhádla vraha i já :-D

Becca_books
22.06.2020

Četla jsem autorčiny předchozí knihy, takže jsem nečekala nic světoborného. Přesto jsem knihu přelouskala za jeden den. Připomínalo mi to Zoufalé manželky :) Amanda s Robertem mi byli od první chvíle nesympatičtí. Konec mi přišel opět lehce překombinovaný a chybělo mi tam nějaké wow! Přesto se kniha čte jedním dechem a určitě doporučuji.

farfalla13
21.06.2020 3 z 5

Čtivé, ale trochu se děj motal v kruhu, což ubíralo na napětí a uvěřitelnosti příběhu. Čekala jsem více promyšlený děj i rozuzlení.

Manyna
21.06.2020 2 z 5

Horko těžko uvěřitelný příběh, který se snaží šokovat, ale místo toho je spíš otravný.

Adél784
21.06.2020 4 z 5

Četla jsem od autorky všechny knihy, které v ČR vyšly, tuto bych dala na druhé místo. U mě stále vede Nevítaný host.
Autorka jako ve všech knihách píše čtivě, příběh je napínavý a čtenář neví komu může a nemůže věřit.
Vraha jsem uhodla, ale i tak byla kniha fajn.
doporučuji:))
4/5

lucka202
21.06.2020 2 z 5

Nevím no. Thrillery mám docela načtený a tohle bych asi ani thrillerem nenazyývala. Spíš taková jednoduchá detektivka pro ženský, i když vyšetřování se tam moc nekonalo. Bylo to strašně předvídatelné, ploché, napětí se teda nekonalo a kdo to byl jsem uhádla hned.

Maus
21.06.2020 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, ale pokud nebude mít pokračování budu zklamaná nad koncem...

KáťaM.
21.06.2020 4 z 5

Jeden z nás má skvělou zápletku, co týká knih této autorky, nutno ale dodat, že také nejméně reálnou. Na začátku knížky je pohřešovaná žena, jejíž zmizení nahlásí její manžel. Později se najde její mrtvola v autě na dně jezera. Do toho se mísí příběh dospívajícího Raleigha, který našel potěšení v tom, že se vkrádá do cizích domů. Když to zjistí jeho matka, považuje za slušnost informovat o tom majitele domů, které syn při svých toulkách navštívil. Vše se zkomplikuje ve chvíli, kdy vyjde najevo, že jeho otisky se ocitnou i v domě zesnulé ženy, drby se šíří rychle. Super knížka se zajímavými zvraty, nečekaným koncem mi připomíná trochu Nevítaného hosta,. Nevím, jestli se mi ten závěr úplně líbil, každopádně skvěle vystavěný příběh, který mě držel v napětí po celou dobu, určitě mohu doporučit. Audioverze se skvěle poslouchala.

MarkétaI.
20.06.2020 5 z 5

Tak toto bylo vážně super čtení. Vůbec se mi kniha nechtěla odkládat :-)
Příběh plný zvratů, napětí, tajemství, lži a k tomu všemu parádní konec.