Jeden z nás

Jeden z nás
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433030/bmid_jeden-z-nas-51i-433030.jpg 4 2768 2768

Nový strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny, mistryně nečekaných zvratů. Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Someone We Know, 2019

Ticiana
20.06.2020 4 z 5

Zamotané to bylo, to ano. Ale podezření jsem přijala hodně brzo. Velmi ctive, jak všechny knihy autorky. Ale ten konec? Nevim, co si mam myslet a nemam rada, kdyz je něco nedokonceneho. A nemyslím si, ze by kniha měla pokračování... tentokrat mírně zklamání a proto hvězdička dolu.

kytarka
19.06.2020 5 z 5

Vůbec jsem nechtěla knihu číst, protože mě kniha Nevítaný host velmi zklamala, předchozí knihy od spisovatelky se mi líbily. Nakonec jsem dala na chválu a jsem ráda, že jsem tak udělal, protože tady se vrátila Shari kterou mám ráda. Tohle bylo moc fajn počtení.

hanka616
19.06.2020 4 z 5

Kniha byla napínavá, ale na začátku mi trochu trvalo se začíst...jednu hvězdu ubírám za to, že jsem brzy tušila, kdo je vrah.

Jajusenka
19.06.2020 5 z 5

Autorku této knihy mám moc ráda a zatím jsem od ní přečetla vše. Její předchozí kniha Nevítaný host, ale pro mě byla trošku zklamání a děj se dost vlekl. Byla jsem tedy zvědavá na tuto její novinku. U této knihy jsem se ale začetla rychle a přečetla jsem jí za jeden večer. Do poslední chvíle jsem nevěděla, jak to dopadne a tak se kniha nedala odložit.

martineden
18.06.2020 3 z 5

Napínavé, hodně zajímavý vhled do života navenek spořádaných rodinek jednoho amerického maloměsta. A skoro jsem uhodla vraha!

Blaufik
18.06.2020 5 z 5

Žádná zbytečná omáčka okolo se nechystá. Autorka pomalu šlape na plyn a rozjíždí akční vyprávění plné lží a tajemství se spoustou otázek, ale žádnou pořádnou odpovědí. Spousta podezřelých jen podtrhují napětí, díky kterému budete zuřivě otáčet stránku za stránkou.

zuzana2599
18.06.2020 5 z 5

Jeden z nás to být musí. Ale kdo z nás je vrahem ?
Opět skvělý, neodložitelný a poutavý thriller z pera oblíbené Shari Lapeny. Je těžké přestat číst, když se každičkou chvilku blíží rozuzlení, ba ne, je nemožné přestat číst hned od začátku. Já prostě a jednoduše miluji tyto sousedské autorčiny thrillery ! Je to PECKA !

RonnieSmithx
18.06.2020 4 z 5

Pořád u mě sice vede Nevítaný host, ale i tahle kniha byla skvělá. Jako obvykle jsem ji začala číst ráno a dočtenou odložila až odpoledne. Už jsem si v polovině knihy myslela, že mám všechno dořešené, ale Shari se povedlo mě zase zahnat do úzkých. Dávám jí slabší čtyři hvězdičky.

JessieEx
18.06.2020 5 z 5

Tohle byly takové detektivní Zoufalé manželky :) A ty já mám moc ráda, takže jsem spokojená. Bylo to velice čtivé, napínavé, zábavné... Možná bych vytkla předvídatelnost, vraha se mi podařilo odhalit. Našlo se tu i pár chybek, ale celkový dojem je prostě velice kladný.
Více knížku rozpitvávám v recenzi zde: https://bookaholicjessie.blogspot.com/2020/06/jeden-z-nas-recenze.html?m=1#more

hopen
18.06.2020 3 z 5

Kniha se četla dobře,ale že by to bylo opravdu skvělé čtení za všechny hvězdičky to u mě neproběhlo. Moje topovka byla kniha Manželé od vedle a zatím žádná její další kniha jí ještě nepředčila.

Domisek1
17.06.2020 5 z 5

Tak to byl masakr... knížka je skvělá ještě lepší než Nevítaný host. Knížka se četla fakt rychle. Nešla prostě jen tak odložit. Až do konce jsme neměla ponětí kdo je vrah. Pak jsme byla v šoku když jsem to zjistila. Masakr těším se na další dílo

Kekik
17.06.2020 5 z 5

Plně souhlasím s nadšenými ovacemi na čtvrtou knihu Shari Lapeny.
Zajímavá od prvních stran. Drží v napětí po celou dobu. Podezřelí se mění každou chvíli. Konečné rozuzlení překvapilo.

mirinda973
17.06.2020 3 z 5

Líbí se mi autorčin styl psaní...krátké napínavé kapitoly, které se dobře čtou. Na závěr, když už si myslíte, že víte, kdo je vrah vždy nějaké překvapení. Možná právě proto, že jsou všechny její knihy podobně šokující a už víte, co od nich čekat, mě nebaví už tak jako první. To samé tato kniha...dobře se čte a překvapivý závěr, který čekáte od začátku nepřekvapí... Vraha jsem tentokrát uhodla dřív, než bych si sama přála. Možná právě proto menší hodnocení.

rumova_kulicka
17.06.2020 3 z 5

Asi budu jedna z mála, ale pro mě to žádné terno nebylo. Nevím, jestli to bylo překladem, ale tak do poloviny mi to přišlo jako školní práce. Jednoduché věty, trochu na sílu napsáno tak, aby byl podezřelý každý. Každý s každým všechno řeší a dokola omílá, vyšetřování takové nijaké. A navíc jsem pachatele trefila docela brzy. Ostatní knihy autorky mě bavily rozhodně víc.

FejKýý
17.06.2020 4 z 5

Kdybych tuhle knihu nerozečetla ve čtecí krizi, tak bych ji za den měla přečtenou. Asi týden mi tu ležela přečtená do strany 20, včera jsem to aspoň dala do strany 54 ale dnes? Od té strany až do konce, nešlo se odtrhnout, prostě jsem potřebovala vědět kdo to udělal, proč, prostě jak to celé bylo.. Měla jsem hodně teorií a hodně osob, kdo by to mohl být, nakonec jsem ráda (jak u Nevítaného hosta) že jeden můj tip byl zcela správný, uhádla jsem i motiv. Jen co jsem trochu neuhádla a to bacha malý spoiler teď.. Že se na tom podílelo více lidí, pokud se to dá takhle říci. Za mě teda další pecka od Shari Lapeny a už netrpělivě čekám, až ji u nás výjde další kniha a tentokrát ji snad neotevřu v době čtecí krize. :D A tu příští opravdu za ten jeden den, dva, přečtu. ;)

chrudas
16.06.2020 4 z 5

Četlo se dobře jako všechny knihy od Shari L., ale Nevitaný host byl o malinko lepší ;-)

Pumpkin
14.06.2020 5 z 5

Opět spokojenost, jako zatím doposavad s autorčinými knihami ☺️

Falda
14.06.2020 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Opět další skvělá kniha od autorky. Ten konec jsem vážně nečekala. Každou chvíli jsem měla podezření na někoho jiného a dopadlo to zcela úplně jinak. Skvělé.

perpe2a
14.06.2020 5 z 5

Opět skvělé, nepředvídatelné, napínavé. Autorka nezklamala. Doporučuji.

Renatecka
14.06.2020 4 z 5

Napínavé a dobré, jako všechny od Shari Lapeny. Podezření na viníka jsem měla správné. Začala jsem knížku číst v sobotu navečer a vstala kvůli ní v neděli v 3:20, abych ji dočetla - to je co říct :-D