Jiné místo
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535633/bmid_jine-misto-660eb90441826.jpg 4 563 563

Monika s Oliverem chtějí uniknout ruchu velkoměsta, a tak zamíří na dovolenou do penzionu v Luhačovicích. Kde jinde prohloubit rodící se vztah než na tichém místě v obklopení lesů? Po příjezdu se rozhodnou prozkoumat okolí, a i když se schyluje k dešti a na krajinu padá hustá mlha, vydají se na kolech cyklostezkou vedoucí do Vizovic. Plánovaný výlet je krátký, jen pár kilometrů zcela bezpečnou trasou Co by se tak mohlo stát?! V knize najdete i QR kód, s nímž zažijete tento děsivý příběh na vlastní kůži.... celý text

Tereziee
07.03.2023 3 z 5

Na novou knihu Kateřiny Karolové jsem se moc těšila, protože Odbočka v lesích byla super. Musím říct, že jsem zde byla lehce zklamaná. Kniha je sice napínavá už od začátku a mít víc času, tak ji určitě přečtu na jeden zátah. Celkový příběh mi ale přišel nedotažený, nedořešený. První polovina knihy byla super. Napětí a dobrá atmosféra. Druhá polovina už bylo spíš takové plácání v ničem, takže jsem čekala na závěr, jestli to autorka ještě zachrání. Nezachránila. Uvidíme s čím autorka přijde příště.

Rave
06.03.2023 5 z 5

Milujete napětí, tajemno a současně hledáte titul bez brutalit, násilí, týrání? Tak potom je novinka JINÉ MÍSTO od Kateřiny Karolové přímo pro vás!
Příběh vás zavede do Luhačovic, kam si na dovolenou vyrazí Monika s Oliverem, čerstvě zamilovaný pár z Prahy. Po příjezdu sednou na kola, přestože se připozdívá a postupně začne na krajinu padat i mlha. Poté je spolkne les a jejich dobrodružství naplno začíná
Knížka vám bude utíkat před očima. Nebudete chtít přestat číst. Krátké a poutavě zakončené kapitoly lákají k otočení ještě pár stránek, ještě trochu a najednou se příběh nedá odložit a musí se dočíst až do samého konce.
A pozor, autorka vymyslela ke knížce bonus. Externí únikovku v reáliích příběhu! Po dočtení najdete v titulu speciální QR kód odkazující na hru. Milovníci exit room se tak můžou vydat přímo do Luhačovic a zažít něco málo z tajemna na vlastní kůži. Čeká je série plnění nejrůznějších úkolů, hádanek a šifer, zkrátka, knížkou dobrodružství nekončí!
P.S.: a já teda dostala ke své objednávce přes e-shop Albatrosu i pláštěnku! Což mi přijde jako velmi povedený bonus vzhledem k tomu, že únikovka bude mít ty správné grády především za hnusného počasí, v dešti a mlze

jana3099
06.03.2023 3 z 5

Taková jednohubka, ovšem zajímavý námět, napínavé čtení, ale ten konec takový no .....

Book_adam_73
05.03.2023 3 z 5

Kateřina Karolová
3,5*/5*

Na začátku bych chtěl poděkovat @albatrosmedia za zaslání knihy v rámci #spoluprace

Tahle kniha byl pro mě celkem výstup z mé čtecí zóny, ale jsem rád, že jsem se do ní pustil!
Jiné místo je takový mystery thriller (i když skoro vůbec thriller ne, ale to mystery je tam důležité) a i trochu detektivka. Popravdě nevím, jak ho popsat.
Taky mě bavilo to, že přilběh byl zasazený do vsetínska.
Největší plus byla pro mě, jak moc čtivá kniha byla. Má opravdu krtké kapitoly (2-5 stránek) a díky tomu rychle utíká.

Příběh mě bavil sledovat, a přemýšlet nad tím, co se stalo v mlze.

Co mě ale zklamalo, byl ten konec. Nechci spoilerovat, takže tady nenapíšu proč, ale mám rád knížky, u kterých mám jistý konec.....
A taky některé situace mi přišly až moc ukrychlené, že bych chtěl je víc popsané.

Ke konci chci říct, že knížka není vůbec špatná, ale víckrát se do ní nepustím a nelíbilo se mi zakonečení.

Jaklová.katka
03.03.2023 4 z 5

Hrozně jsem se na knihu těšila.
Bohužel má hrozně málo stránek, taková jednovečerka .

JessieEx
03.03.2023 5 z 5

4,75*
Musím říct, že mě kniha překvapila i přesto, že jsem si ji vyspoilerovala. Ze zvědavosti jsem si totiž přečetla poděkování hned, jak mi kniha přišla. A to normálně poděkování ani nečtu :) Takže prosím vás, poděkování si přečtěte až po samotné knize :) Dozvíte se z něj totiž pointu...

Ale i přesto, že jsem ji znala, mě překvapilo, jakým směrem se nakonec příběh ubíral.

Co mě ještě mile překvapilo? Že jsem se nebála. Čekala jsem horor jako byla Odbočka v lesích, ale tohle bylo spíš solidní psycho..... Uff!
Taky styl psání autorky, který mi neskutečně sedí a dělá knihu ještě čtivější.
A lokalita, ve které se děj odehrává - Luhačovice a má láska Vizovice :)

A abych vysvětlila tu chybějící čtvrt hvězdičku do 5*. Jednak si je tak trochu šetřím na něco hodně wow. Tady byl wow až ten samotný konec, který mě namíchnul i potěšil zároveň. Potřebovala bych ho probrat ideálně s autorkou :)

Trochu mě rozčilovaly různé odbočky od tématu (autorka má ODBOČKY ráda :) alá vzpomínky na cokoliv z minulosti. A nakonec mi tam moc nesedly stížnosti hlavní hrdinky na nedostatek financí - žiješ v Praze kde vlastníš barák, neplatíš nájem, staráš se jen o sebe a chodíš do práce. Přesto si nemůžeš dovolit koupit ani pugét? Nevěřím :)

Jo a hlavní chybou je: málo stránek. Především část odehrávající se v lese. Brala bych víc :)

Co mě mega nadchlo je QR kód ve finálním výtisku, který vás zavede do hry po stopách hlavních hrdinů. Už se moc těším, až budu mít čas a také si to vyzkouším

Za sebe Jiné místo moc doporučuji!

Za zaslání knihy děkuji Marky z Humbook Blogeři!

KikaTeeBee
03.03.2023 5 z 5

Karolová vyzrává, to teda musím uznat. Kniha od knihy vždy o krůček dopředu. V téhle je docela znát, že autorka je doktorka (ale nechci vám vyzrazovat pointu), parádně propracovaný příběh a moc mě baví, že má české reálie, na ty nejsem v podobných knihách vůbec zvyklá. Těším se na další knihu!!! Už to bude?! :)

OMBeautifulLife
02.03.2023

Jestli hledáte napínavou knížku, od které se neodtrhnete, bude vás z ní mrazit a kterou slupnete za jeden večer, tak tady je.
Kateřina už v minulé knize ukázala, že umí psát pěkně napínavé příběhy. Tento není o nic lehčí.
No a kdo si chcete dobrodružství z knihy zažít na vlastní kůži, vydejte se po stejné trase - pomocí instrukcí v QR kódu v knize

Dela111
02.03.2023 4 z 5

Lesy, stmívání, mrholení a mlha hustá tak, že by se dala krájet... Neexistují snad lepší kulisy, když chce autor připravit svým hlavním hrdinům zážitek, z kterého mrazí a čtenáře k příběhu doslova přilepit ;-).
Monika a Oliver se v touze po nových zážitcích vydávají na prodloužený víkend do Luhačovic a hned první výlet na kole jim přinese zážitek více než nevšední. Dobře značená cyklostezka je zavede na jiné místo, než kam měli namířeno. A tady se rozjíždí děj plný záhad a stísněné atmosféry.
Příběh má jasnou mysteriózní linku, ale mimo ni je tu také ukázka, jak komplikovaná může být lidská mysl a jak těžké je posoudit, co je realita a co bludy.
Podobné příběhy mám ráda a stejně jako minulá kniha autorky Odbočka v lesích mě i tato zaujala tak, že to byla četba téměř na jeden zátah.

luciaracher
02.03.2023 3 z 5

Tohle bylo moc super! Na začátku mi trvalo se začíst, ale hned jak se mi to povedlo, nemohla jsem se odtrhnout. Celou dobu jsem byla v napětí, jak to celé dopadne.
Konec do teď moc nepobírám. Pořád nad tím přemýšlím . Já jsem moc spokojená, dostala jsem to, co jsem od toho čekala.
Je to taková jednohubka na jedem večer, ale určitě si ji moc užijete.
A koncem knihy tento příběh nekončí. Autorka pro čtenáře připravila hru, která je zavede možná i na Jiné místo .

nicool_mum
02.03.2023 4 z 5

Od autorky je to již druhá kniha co jsem četla. Ráda pozoruji posun autorů. Když jsem četla Odbočka v lesích,nebyla jsem nijak zvlášť odvařená... Ze začátku knihy nás autorka uvede do děje,který je podle mě trošičku chaotický. Ale děj sám o sobě byl dobře vymyšlený a propracovaný. Autorka. Nechává velkou část děje na čtenářově fantazii. Na což jsem si u první knihy nemohla zvyknout , ale u této se mi to líbilo. Temno a tajemno vás bude doprovázet po celou dobu .
Monika s Oliverem kteří žijí v Praze ,se po pár měsících vztahu rozhodnou,vyjet si na kola. Luhačovice můžou být fajn. Hned po příjezdu Oliver přesvědčí Moniku na malý cyklovýlet do Vizovic. Počasí se zdálo ideální.... Ale to netušili co se během cesty může stát. Co vše se může skrývat v mlze...
Konec knihy byl hodně nečekaný a závěr si udělá každý podle sebe ...

Ajuszka
02.03.2023 5 z 5

Tohle bylo mé první setkání s autorkou. Měla jsem tu čest si knihu přečíst již loni, v rámci beta čtení. Po přečtení knihy jsem si musela pořídit i předchozí autorčiny knihy.

Zdánlivě nevinný výlet Olivera a Moniky do Luhačovic, se rozjede v pořádný příběh, v jehož průběhu vám bude běhat mráz po zádech.

Opravdu bravurně propracovaná kniha, kterou doporučuji všem, kteří mají rádi thrillery a tajemno. Karolová svými knihami vyzvedává české thrillery na dost vysokou úroveň.

okeey
01.03.2023 5 z 5

Tak tohle bylo jedním slovem HUSTÝ! Jsem nadšená!
Kniha začíná nevinným partnerskou dovolenou na kolech do Luhačovic.
Oliver se celou dobu chová divně, stále telefonuje, smskuje, ale Monika tomu nepřikládá důležitost. I přesto, že cestovali přes 300km vlakem, tak Oliver trvá na tom, že musí jet ještě týž den na kole po cyklostezce do Vizovic, kde na Moniku má čekat překvapení, jenže ze slunečného dne, se stane sychravý, mlžný podvečer v lese, kde se najednou ztratí a narazí na dům, který ale vůbec není na mapě a Oliver najednou zmizel.
Absolutně jsem nečekala takovou pecku a už vůbec jsem nečekala tak překvapivý závěr, vůbec by mi nevadilo, kdyby měla kniha klidně o 100 stran víc, protože napětí by se dalo krájet. Titul je útlý a za jeden večer ho budete mít přečtený. Doporučuji! Tohle rozhodně stojí za to!

EvikU.
01.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Z knihy jsem nadšená. Moc dobře se mi četla. Vůbec si neumím představit, že by mi nevěřili ani rodiče. I když asi trochu jo. V mlze jsem jednou zabloudila, takže vím jaká to je panika, člověk nepoznává místa, která normálně zná. Je to hnusný zážitek.

Z knihy na mě dýchla ta pravá pochmurná atmosféra. Četla jsem ji jako beta čtenářka v době, kdy i venku byla mlha a sychravo. Takže i s atmoškou za oknem.

Prostředí bylo tajemné, ale uvěřitelné. A zároveň to bylo neuvěřitelné. Alespoň zážitek z knihy.

Z Josefa I Heleny mě mrazilo. Jen tedy malinko mi vadilo, že na začátku Monika naznačovala, že něco zažijí a když to vypravovala jako „to jsem nevěděla, že se do pokoje už nevrátíme ”, věděla jsem, že Monika to přežije a to mi trochu vadilo, protože jsem se o ni málo bála.

Ale jinak fakt super. A nebylo vše vysvětlené, konec otevřený, tak asi bude i další díl? Já nutně potřebuju vědět co bude dál. Prosím, prosím.

Kniha měla spád, žádná hluchá místa, kdy by mě kniha nudila. Určitě doporučuji. Jsem nadšená. A jelikož mi dnes přišla, tak si už s hotovou knihou dám repete.

Ann1307
28.02.2023 4 z 5

Horory nečtu. Ani děsivé příběhy moc nevyhledávám. Thrillery teda jo. Ale takovéty knihy, kde jde opravdu o to, se bát, nejsou úplně mým šálkem kávy.

Ale byla jsem zvědavá a tak jsem se rozhodla přečíst si novinku od české autorky Kateřiny Karolové.

No a teď tedy mé dojmy.
Byla to pro mě nová zkušenost a užila jsem si to!
V jednu chvíli jsem se bála tak, že jsem knihu zaklapla a radši jsem se před spaním šla věnovat něčemu jinému, abych neměla noční můry.
Takže atmosféra supr! Bohužel ale byl takovýhle pouze jeden moment. Jinak mě to zas tolik neděsilo a dál už to bylo jen tajuplné.
Vysvětlení na konci bylo zajímavé a líbilo se mi, ale nějak jsem po té jedné scéně, která je v knize docela brzy, čekala víc. Větší masakr.
Toho se mi nedostalo, ale i tak mě kniha bavila a jsem docela spoko.
Ráda si od autorky přečtu někdy něco dalšího a snad se budu bát ještě trochu víc. Že bych strachu přišla na chuť?
Ke knize dostanete i QR kód, díky kterému budete moct prožít podobný příběh jako hrdinové této knihy. No nevím, já do toho asi nepůjdu, na to jsem asi příliš strašpytel. :-|

Verii_chan
28.02.2023 5 z 5

Tohle je již má druhá přečtená autorčina kniha a jsem opět nadšená. Pokud se vám líbila Odbočka v lesích, tak vás určitě zaujme i Jiné místo!
Obě knihy začínají na první pohled nevinným výletem, pokračují řadou divných, strašidelných a tajemných událostí a nakonec vyústí ve velmi překvapivý konec.
Já osobně miluju knihy, které mě dokážou překvapit a nechat mě až do konce dumat nad tím, jak to vlastně vše je.
Nutno podotknout, že u Jiného místa nad tím nejspíše budete dumat i po ukončení knihy, některé věci jsou totiž nedovysvětlené a autorka nechává ono finální domyšlení na čtenáři samotném.
Na jednu stranu jsem byla zvědavá na přesné vysvětlení, ale na druhou stranu oceňuji možnost vlastního zamyšlení se nad příběhem.
Kniha má jen něco přes 200 stránek a kapitoly jsou kraťoučké. Je to tedy taková jednohubka, kterou stihnete přečíst klidně za pár hodinek. Já osobně jsem se od čtení nemohla odtrhnout. ️
Dalším plusem knihy je také to, že se odehrává v ČR, přesněji v Luhačovicích.
Pokud byste měli zájem, tak autorka do knihy přidala také QR kód, díky kterému můžete i vy sami podniknout svou výpravu.
Ještě jednou moc děkuji @humbook @humbook_blogeri za poskytnutí recenzního výtisků. ️

lexikon_tf
26.02.2023 5 z 5

Příjemné první setkání s autorkou. Slyšela jsem o jejích předchozích knihách (Odbočka v lesích, Zítřek ti nikdo neslíbil), ale začala jsem touto novinkou.

Dva mladí, čerstvě zamilovaní, se vydávají na svou první společnou dovolenou do Luhačovic. Rozhodnou se pro výlet na kole, i když počasí tomu zrovna nepřeje.
Začíná totiž padat mlha a v lese je pak tak snadné se ztratit!

Zajímavé, napínavé, tak trochu hororové a hlavně nečekané! Moc jsem si užila atmosféru tajemného lesa utopeného v mlze. A také jsem velmi ocenila jak si autorka pohrála s tématem důvěry a manipulace! Komu lze věřit? Kdo říká pravdu a kdo je blázen?

Více prozrazovat nebudu a jestli máte rádi podobná pochmurná a tajuplná místa (jak ta zeměpisná, tak ta v lidské mysli) a rádi se bojíte, určitě si tuto knihu přečtěte!

A navíc - autorka ke knize vymyslela i tajnou trasu, kterou pak najdete v knize pod QR kódem - a můžete směle vyrazit na kole po stopách hlavních hrdinů! A kdo ví, co pak v tamním lese najdete..

Ivuska.09
26.02.2023 3 z 5

Příběh se ubíral trochu jiným směrem, než jsem čekala. Což je vlastně jeho plus. Rozhodně budete při čtení napnutí! Já jsem vůbec netušila, jak vše dopadne. V tomto směru tedy byl děj překvapující.

manteca8619
23.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Takové to když si dva Pražáci vyjedou na kolech okolo Luhačovic a ještě za blbého počasí...A teď vážně - ztratit se v lese a navíc v mlze, kterou ani Rákosníček nezažil a po pár dnech se objevit kdo ví kde a navíc ještě bez přítele? Takhle si hlavní hrdinka Monika romantický víkend v penzionu rozhodně nepředstavovala. Kniha mě dostala od prvního chuchvalce bílé tmy až do poslední stránky. Autorka píše čtivě, byla jsem napnutá jak tohle dopadne a knihu jsem nedokázala odložit. Doporučuji.

lalela
23.02.2023 4 z 5

Skvěle popsané pocity všech osob v knize vás vtáhnou do děje tak, že nemůžete přestat číst, nemůžete se ani nadechnout, aby vám neuniklo něco, co bude v příští kapitole jistě důležité. Přemýšlíte, jak se to může stát, ale nic vás nenapadá, přemýšlíte, jak může být někdo anonymní v době mobilních telefonů a sociálních sítí? Opět úžasná kniha skvělé spisovatelky, opět skvělé téma, které vás nenechá v klidu.