Kde jsi, když nejsi

Kde jsi, když nejsi https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514753/bmid_kde-jsi-kdyz-nejsi-Rk5-514753.jpg 4 1057 1057

Bouřlivé, syrové a vášnivé vyprávění o rozchodu. Toto je příběh o svobodě, závislosti, zbabělosti a statečnosti. O poslušnosti, laskavosti i lhostejnosti. O těch nejlepších a nejhorších rozhodnutích. O naději a beznaději. O zraňování a zraňování se. O tom, co se stane, když s něčím tak strašně moc škubneš. Toto je příběh bez pravidel. Je to jenom hra, anebo jde o život?... celý text

FoxFox
25.01.2024 3 z 5

Tato kniha je o dost jiná, než autorčiny předchozí. Pořád se ale nemůžu rozhodnout, jestli se mi líbila, nebo ne. Rozhodně se četla dobře, některé situace byly velmi realisticky a uvěřitelně popsány, například oslava výročí v restauraci, předávání dětí u auta...Měla jsem při čtení vyloženě špatný pocit, což je asi známka dobře napsané knihy. Taky u různých přirovnání, která se honila hlavní hrdince hlavou, jsem docela žasla nad spisovatelským umem. Třeštíková asi není pro každého, podle slabšího hodnocení jejích knih tady na DK. Mě se ale její předchozí knihy líbily, proto jsem sáhla po této. Kdybych četla Kde jsi, když nejsi jako první, už bych se do další knihy od autorky asi nepustila.

piliticek
24.01.2024 2 z 5

Vadilo mi, jak autorka chtěla šokovat vulgarismy a surovosti, s jakou popisovala sexuální akty. Vážně mi přišlo až líto, jestli toto je, co lidi zajímá, vzrušuje, přitahuje. Mně to přišlo smutné a vlastně mám někdy pocit, že v současné české literatuře se autoři předhánějí, kdo vyplivne větší a nechutnejsi bizar.

Knihoholka.
22.01.2024 1 z 5

Nešlo to ani dočíst. Nejen, že to bylo nevkusný, až moc vulgární a trapný, ale vůbec mi nesedl ani styl psaní. Kniha se mi nelíbila a nedočtenou odkládám.

ViktorieMars
14.01.2024 4 z 5

No, tak ta byla hodně dobrá. Líbilo se mi, jak bez obalu autorka popisuje scény z nefunkčního manželství a psychiku postav. Myslím, že kdyby byly kapitoly uspořádány normálně, chronologicky, tak by to bylo lepší, ale možná se mýlím. To, jak kniha dopadla se mi ovšem nelíbilo, to bylo dle mě dost přitažené za vlasy. Ale požitek ze čtení mi to nepokazilo. Líbila se mi.

Danago
14.01.2024 5 z 5

Autorka mě tentokrát velmi příjemě překvapila. Z mého pohledu je to nejlepší dílo autorky.
Kniha je originálně pojatá, přeházení kapitol je vtipný a zajímavý nápad.
Téma je bolestné a palčivé, černý humor je zde přesně na místě.
Vulgarismy jsem zde dokázala přijmout, myslím, že to k dokreslení celého příběhu bylo potřeba.
Trošku mě mrzelo vyzrazení konce dost brzo, ale stejně jsem knihu hltala jedním dechem.
Všechny postavy jsou velmi věrohodně popsané.
Hodně dobré čtení.

MartinkaSl
13.01.2024 4 z 5

Jedna z lepších knih, které jsem od Třeštíkové četla. Velice se mi líbil nápad s prohozenými kapitolami, které postupně vyzrazovaly více a více informací. I díky tomu byla kniha velice čtivá.

Líbilo se mi i vykreslení postav, kdy žádná nebyla jasně kladná ani záporná, tak jak to má v životě být. Žádné ploché charaktery.

Hlavní postava ze sebe chrlí informace jako na běžícím páse, ale i to svým způsobem dokresluje její charakter. Hlavní hrdinky mi bylo líto, protože šla z extrému do extrému. Zasloužila by si mnohem lepší konec svého příběhu.

stejsdan
13.01.2024 4 z 5

Paní Třeštíková má úžasnou schopnost vystihnout tragikomičnost života, hlavně toho rodinného, chvílemi mi lezl mráz po zádech a chvílemi jsem se chechtala nahlas. Nebojí se popsat cokoliv v reálné a syrové podobě, za nic se neschovává. Její styl psaní mě baví a
tenhle román mě asi bavil že všech nejvíc, co jsem od ní četla.

chlupydupy
11.01.2024 4 z 5

Jako všechny knihy od autorky se mi to zdálo dost depresivní a hodně k zamyšlení.. je to hodně zajímavá kniha,zvláštní vyzradit konec tak brzo..

sara7640
11.01.2024 5 z 5

Za mě je kniha skvělá! Ale samozřejmě není pro každého, ne každý ji dokáže pochopit. Já jsem čtenář spíš motivačních, psychologických a naučných knih, ale tahle byla pro mě překvapivě vše v jednom. Takže Radko děkuji za zážitek, já jsem se smála, brečela, dojímala, často se v knize viděla, vzala si ponaučení!

Bustedka
11.01.2024 odpad!

Vydržela jsem třetinu. Třeštíkovou mám ráda, ale tohle jsem nedávala.

Pitbullka
10.01.2024 3 z 5

Zvláštní kniha, která byla ve výsledku velmi čtivá. Mrzelo mě, že některé věci nebyly víc dotažené, ale jinak se mi příběh líbil. Námět s kapitolami byl zajímavý.

AnnaR.
10.01.2024 2 z 5

Divná kniha. Musela jsem jí číst chronologicky, kdybych četla na přeskáčku, tak bych v tom měla skutečný guláš... A upřímně ani nevím, zda se mi líbila či nikoliv, protože mé pocity z ní byly jak na houpačce. Takže 2 a půl hvězdy.

kanitsuj
08.01.2024 3 z 5

Knížku jsem dostala k Vánocům a po prvním zběžném prolistování jsem měla chuť ji okamžitě odložit. Odradilo mne množství vulgarismů i styl, jakým je napsaná. O několik dní později jsem jí zkusila dát šanci a přečetla si první kapitolu. Působila na mne vytrženě, něco mi vůbec nedávalo smysl, pustila jsem se tedy do další a další, až jsem byla u konce. Řazení kapitol na přeskáčku je originální a na knize to nejzajímavější. Překvapilo mne, jak můj mozek dokáže zpracovat příběh, který je napsaný tímto nelineárním způsobem. Osudy Dáši a její rodiny už tak slavné nebyly. Je to velmi smutné čtení, aspoň pro mne neuvěřitelné a samotný závěr mne zklamal.

pinar
06.01.2024 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem, i když je to čtení někdy trýznivé. Navíc autorčina brilantní práce s jazykem. Tajně doufám, že příběh nebyl autentický, že se jej v autorka sama nemusela prožít v reálném životě.

Javanka
05.01.2024 5 z 5

Nejsem fanynka Radky Třeštíkové a k jejím knížkám mám takový rozporuplný vztah, třeba Bábovky miluju, Foukneš do pěny jsem málem nedočetla. Tady mi chvíli trvalo než jsem pochopila, že jsou kapitoly přeházené, v tu chvíli jsem měla chuť je číst pěkně postupně podle čísel, ale nedalo mi to a četla tak, jak jdou v knížce za sebou. Ten příběh se strašně silný, bolavý, šílený, pro mě naprosto nepochopitelný, protože si vůbec neumím představit, že bych někomu něco takového dovolila. Přesto nebo právě proto jsem knížku dočetla a zaplavil mě soucit se všemi takhle zraněnými a týranými ženami, bylo to opravdu těžké číst. Je to tak pravdivě a syrově napsané, jako kdyby to snad prožila autorka sama. A protože věřím, že ne, velmi oceňuji její umění napsat takhle silný příběh! Za mě maximum hvězdiček, knížka mě opravdu velmi překvapila a možná je to nejlepší kniha, jakou zatím RT napsala.

dufkys
04.01.2024 2 z 5

Čekala jsem na nějaké vyústění, které ale přišlo velmi brzy. Samotné přeházení kapitol mi nevadilo, ale děj byl víceméně vyzrazen na samém začátku.

Honey0105
04.01.2024 4 z 5

O autorce jsem toho už samozřejmě hodně slyšela. Okolo jejích výtisků jsem neustále procházela v knihkupectví, ale nikdy mě to k nim netáhlo. Až tento titul upoutal mojí pozornost. Možná i díky rozporuplným recenzím. Knihu jsem si tedy pořídila, že se s autorkou konečně seznámím.
Velmi se mi líbilo, že je možné si vybrat, jak knihu číst. Jestli od začátku stránku po stránce, anebo dle kapitol, které jsou v knize přeházené. Já šla stránku po stránce a skákala z jedné doby do druhé, ale vůbec mi to nevadilo. Naopak, orientace v příběhu nebyla složitá. Navíc se ihned na začátku člověk dozví konec. A ani to mi nevadilo, protože jsem alespoň na konci nebyla tak rozhozená. Musím vyzdvihnout čtivost daného díla. Rozhodně mě to zaujalo a jsem si jistá, že ještě někdy po nějaké knize od paní Třeštíkové sáhnu. Co se týče obsahu. Popis soužití s Markem byl opravdu zajímavý a člověk čekal, co přijde dál. Že se na scéně objeví postava jakou je Jakub, to bylo opravdu překvapivé. Jeho slovník i vystupování, když byl vedle Dagmar. Hlava mi to trochu nebere, ani to co s ním Dáša vše podnikala. Ale když příběh spěje k takovému závěru, tak proč ne, i pro Jakuba se v příběhu najde místo. Přehnané postavy, přehnaný děj, ale přesto musím říct, že jsem to zhlta raz dva.

MegaH
03.01.2024 1 z 5

Vypravěčka příběhu Dagmar je chrlič. Pere to do vás hlava nehlava stylem "náá, tady máš všechen bordel z mý hlavy a poraď si s tím, jak umíš"
Za velmi chytré považuji rozmíchání kapitol na přeskáčku. Tenhle trik totiž upne vaši pozornost na zorientování se v příběhu a skládání jednotlivých dílků do správné časové osy a uleví tím soustředění se na samotnou podstatu příběhu. Nebýt tohoto triku, sklouzne příběh do značně depresivní a jednostranné výpovědi (či obhajoby?) nešťastné ženy, bez jakékoliv přidané hodnoty, a plné úmorných dialogů...
Příběh je syrový a hořký jako sám život. Za to se zlobit nemůžeme, sama autorka nás varuje přímo na obálce knihy:
"Je to pravda. Jenom pravda, včetně té, co nechcete slyšet..."
Co mě mrzí mnohem víc, je to, že mě autorka nepřiměla vytvořit si nějaký vztah alespoň k některé z postav, a kniha ve mě nezažehla ani jiskřičku emocí...(OK, ale lítost nad třínohou fenkou Nohou se fakt nepočítá).
Přiznávám, že autorka si umí vyhrát se slovíčky, pár myšlenek bylo vyjádřeno krásně, a některá slovní spojení na hraně černého humoru mě přiměly k pousmání, ale toť vše...

nikinikiniki
01.01.2024 odpad!

Připadá mi, jako by knihu psala pacientka z psychiatrické léčebny. Děj naprosto postrádá smysl, jeden velký chaos, nuda... Oproti knize Bábovky, která se četla sama, je tohle dost katastrofální a je mi líto peněz, které jsem za knihu bohužel dala. :( Nedoporučuji.

Isis...
31.12.2023 4 z 5

V rámci žánru i tvorby Radky Třeštíkové obrovské překvapení. A to velmi příjemné. Forma knihy je originální, skvělé je podle mě i nechronologické vyprávění. Postavy jsou místy už hodně přehnané, při čtení mi to ale nijak zásadně nevadilo. Knize se také nedá upřít čtivost a vtipnost. Velmi příjemné oddechové čtení a to nejen pro fanynky ženských románků. Palec nahoru pro Radku - touto knihou dokázala, že umí.