Kráľovstvo Obávaných

Kráľovstvo Obávaných
https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 4 358 358

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Toto vydání knihy ještě není v prodeji.
Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Bude vydáno: , Pandora

Kingdom of the Feared, 2022

lokonla
předevčírem 3 z 5

Musím říct, že série mě velmi zklamala. První kniha byla hrozná, dojem z celé myšlenky světa naprosto kazila nesympatická hlavní hrdinka, která se chovala hrozně nelogicky. Její chování se postupem knih zlepšovalo, ale zkrátka... můj dojem ze série už se nezlepšil.
Poslední kniha nám vysvětluje (nebo obhajuje?) proč se v první knize postavy chovaly tak nelogicky, ale mě to prostě nesedělo. Možná jak to bylo podané, nebo jak to ve finále všechno až moc sedělo. Zkrátka jsem z toho měla dojem, že autorka v poslední knize mermomocí hledala cesty, jak obhájit první (a začátek druhé) knihu.
Překvapivě mi tam chybělo více vedlejších postav, bylo to takové... chudé. Jediné, co na této sérii musím vyzdvihnout, je sedm pekelných princů, kteří byli skvělí a u některých hlášek, například Invida, jsem se i zasmála.
Ale prostě to nestačilo a ani "dokonalý, obětavý a nadmíru ohleduplný" Ira to nezachránil.

zuzi9
22.09.2024 5 z 5

Závěrečný díl Království hříšných. Knížka pokračuje tam, kde předchozí skončila. Emilia se dozvěděla, že Vittoria žije... a také zjišťuje, kdo doopravdy je. Konečně se naplňuje svazek s Irou, na to jsme čekali od prvního dílu! A bylo to super :o) Postupně se dozvídáme celý příběh a všechno do sebe začne hezky zapadat. Emilia také musí zlomit kletbu, která na ní a na Iru byla uvalena. A nakonec vždycky zvítězí láska.
Série se mi líbila, a na to, že fantasy vůbec nečtu (počítá se Harry Potter?), tak to pro mě byla příjemná změna.

Moje závěrečné hodnocení celé trilogie mi vychází na 4,67 hvězdiček a moc doporučuji si sérii přečíst.

Těším se na adult standalone fantasy Trůn padlých s princem Invidem, která vychází v polovině října.

Heaven001
09.09.2024 4 z 5

Originální příběh, spousta magie a všemožných kouzelných bytostí. Celou sérii bych určitě doporučila, nicméně mi i tak něco chybělo. V posledním díle se vše uzavře. Pokud jste ještě měli nějaké otázky s velkou pravděpodobností na ně zjistíte odpověď. Ale...
Romantika zde dle mě trochu zakolísala. Pořád jsou Emilia a Ira spolu úžasní, ale z nějakého důvodu to v předchozích dvou dílech mezi nimi jiskřilo více. Nevím, i Iru jsem si v prvních dvou dílech představovala tak nějak mladšího, ale zde oba hrdinové působili nějak jinak. Možná vyspěleji? Nebo možná jako úplně jiní lidé? Trochu to příběhu ubralo na kouzle.
Příběh nemá (dle mého) žádné grandiózní finále a obsahuje spoustu věcí, které pokládám za nelogické. Například postava Vittorie prodělala stoosmdesáti stupňovou otočku ve vývoji svého charakteru a to hned několikrát. Je to úplně nesmysl za mě. To samé chování postav, které se autorka snaží zpětně vysvětlit. Oni to prostě nemohli hlavní hrdince usnadnit. Chápu, že jí Ira nemohl určité věci říct, ale opravdu jí nemohl nějak více pomoci? Ne nemohl, protože by pak příběh nebyl tak dramatický.
Příběh občas ztrácel tempo. Vyskytly se odbočky, které byly dost podivné (viz linka s Vestou) a stařešina asi udělala "transvenio" z knížky úplně. Předtím hrozně naléhala, že chce včas svou odměnu a pak si ji ani nevyzvedne?
Upřímně ani nejsem fanda toho, že autorka popřela všechno co hlavní hrdinka pokládala v prvním dílu za pravdivé. Některé věci možná pravdivé nebyly, ale některé být mohly - a to by se hodilo zjistit. Rozhodně by mě zajímalo, jestli by Emilia s babičkou dokázaly zakopat válečnou sekeru.
Nakonec však ve mně převládá pozitivní pocit.
Jo a těším se na pokračování o Invidovi v navazující sérii... :)

kniznisvetsjiri
06.09.2024 4 z 5

Další dílo od mé oblíbené autorky. Této knihy jsem se nemohla dočkat.

Řeknu vám že jsem se bála, bála jsem se že budu zklamaná a ten dobrý pocit z předešlých dílů bude pryč. Ale ne. Já jsem nadšená a tuhle sérii miluju. Miluju Kerri protože za mě je to skvělá spisovatelka.

Začátek knihy navazuje na konec druhého dílu takže nás nečeká žádná dlouho odmlka ani události po nějaké době. Je pravda že jsem si musela pár věcí připomenout protože prostě ty další knihy vždycky vydávají tak dlouho po sobě.

Emilia po boku Iry dospěla a vlastně se z ní stala samostatná jednotka, která se nebojí chránit svého prince a bojovat za lásku. Ach bože, já tu jejich lásku miluju. Jak si jsou oddaní, věří si a bojují za sebe.

Ira je prostě láska už od prvního dílu a musím říct že v průběhu knihy mě prekvapil ne jeden Hříšný.
Nemusím říkat že bych se mile ráda nechala zlákat ne jen jedním hříchem.

Celá kniha je plná zvratů a odkrývání lží které mi občas byli i líto protože se tím změnil můj pohled na celou sérii.
Ale víte co? Stejně to miluju.

vintage_soul
15.08.2024 5 z 5

Třetí díl byl dle mého názoru nejlepší. Bylo to rozumně ukončené, nic neuspěchaného nebo nelogického. Nejvíce jsem si však užila romantickou linku Ira a Emilie. Jejich láska pozvedla ten příběh a udělala z toho něco výjimečného. Opravdu jsem si to užila a určitě si znovu přečtu některé pasáže.

"Nenávist, strach a pomsta nás rozdělily. A láska nás uzdraví. Nonna Maria mi kdysi řekla, abych následovala své srdce, a přestože předtím lhala a i když už jsem smrtelné srdce neměla, teď jsem cítila tu pravdivost. Láska je nejmocnější magie. Nehledě na to, na kolik zvratů a překážek jsem cestou narazila, konečně jsem našla domov. A nikdo, žádná kletba ani síla v této říši, mě o něj znovu nepřipraví." (s. 332)

DomenicaRisa
11.08.2024 3 z 5

No tak máme trilogii za sebou. Musím přiznat, že zhruba po 100 stránkách druhého dílu jsem ji odložila. Nějak to nešlo. Návratu ale nelituju, hezky se to na konci zašmodrchalo a zvrátilo. Člověk dlouho dumal, zda byla Vittoria vlastně v pohodě nebo ne. Nějak si nevybavuju ani přehnanou erotiku, ale možná jsem to přeskočila při čtení. Chybělo mi dokončení Orgoliova příběhu. Ale možná bude ještě nějaká další knížka.

Zuzíček77
10.08.2024 5 z 5

(SPOILER) Máme tady poslední díl ze série Království prohnilých, trochu jsem se toho bála, ale třetí díl mě nezklamal. Přišlo mi, že v tomto díle je nejvíce akce. Opravdu mě bavilo spolu s Emilií rozplétat všechny záhady které, v tomto království jsou. Některé věci byli opravdu překvapivé, hodně mě bavila studna nechtěných vzpomínek, boj s čarodějkami a cesta kterou Emilie musela jít aby zlomila kletbu, která trvá již 20 let. Další co se mi opravdu líbilo byl osud Orgolia a jeho manželky, tam jsem byla opravdu překvapená a trochu mě mrzelo, že jsme se nedozvěděli jak to vlastně dopadlo. Celkově tuto sérii hodnotím kladně, možná až si ji někdy přečtu znovu, přijdu na chuť i tomu druhému dílu. Každopádně svět se autorce opravdu povedl a celkově popis postav a hlavně těch šatů to bylo opravdu wau.

Z knihy:
- „Věřím, že jsem mocný, tudíž jsem."

- „Osud je nevěrná mrcha. Stejně jako láska."

- „Vždy jsem tě poznal. A také poznám. Tvoje duše na mě volá. Je to jako vrátit se domů. Pocit míru. To žádná magie nemůže duplikovat."

- „Démoni nejsou schopní lásky. Říkala jsem ti to nesčetněkrát."

- „Můj dvůr je mi z vysoka u prdele, má paní. Magie tě mocnou nedělá. To odvaha. Srdce. Mysl. Samotná duše z tebe dělá sílu, se kterou je třeba počítat. Obávám se jen toho, jestli přežiješ. Vezmu si tě bez magie. Bez zatracených královských titulů. Nezáleží mi na ničem jiném než na tvém štěstí. Jakmile získám svou plnou moc, budu mít dost magie pro nás oba. Tomu věř."

IG: zuzcin_bookstagram

NikisGo
24.07.2024 4 z 5

Tak poslední díl byl ve stejném duchu jako všechny ostatní. Nevyřešené záhady, kletby a tajemství. Děj byl svižný a četlo se to samo. Občas pasáže byly nudné, zvlášť, když se Emilie opět ponoří do svých myšlenek a popisů sama sebe. Rozuzlení kdo je padouch a kdo ne se mi líbil. Žhavých scén tam bylo mnohem víc a popis Iry sem si moc užívala. Takového ďábla by chtěla asi každá :D

U konce jsem čekala nějaké ALE, ale to by bylo na další pokračování a jsem ráda jak tato trilogie skončila. Do budoucna určitě ráda přečtu znovu.

Roux
15.07.2024 4 z 5

Která po dočtení asi nezatoužila po ďáblovi?

Mě se to líbilo. Opět, třetí díl začíná tam kde druhý skončil. V celé sérii je trošku zmatek a pár nezodpovězených otázek, ale v tomto žánru si začínám zvykat.

Osobně mě nejvíce na celé sérii štve jak autorka někdy až zbytečně popisuje šaty. Přiznávám, že jsem někdy ty pasáže lehce přeskakovala.

Patrochilles
13.06.2024 4 z 5

Třetí díl byl trochu (trochu víc) zmatený a prodlužovaný, ale byl lepší než dvojka. Některé věci byli docela zbytečné (třeba ta Vesta fr, co ta tam dělala), ale na druhou stranu jsem se občas i zasmála. Většina postav mi sice připadala nepropracovaná a bez hloubky, ale ne každý píšeme jako Rick Riordan.
Pokud po druhém díle váháte, jestli má smysl sérii dočítat, tak toto je Vaše znamení, abyste ji dočetli :) .

Kate3003
11.06.2024 2 z 5

Musím říct, že za mě je tento díl asi nejslabší z celé série. Děj mi přišel zbytečně natahovaný a tak nějak se točil v kruhu. Stejně tak pořád moc nechápu, proč je kniha zařazena mezi YA, protože o peprné scény mezi hlavními hrdiny zde rozhodně nebyla nouze a za některé by se nemusel stydět kde jaký erotický román.
Znovu jsem u této knihy měla opravdu problém se začíst, začátek byl fajn, ale po překlenutí první čtvrtiny knihy děj začal ztrácet tempo a hlavní hrdinové se začali motat v kruhu. Další dvě čtvrtiny knihy jsem bojovala s chutí knihu odložit a už se k ní nevrátit a až poslední část to trošku vykompenzovala.
Musím autorce nechat, že si i do tohoto dílu nechala pár překvapivých zvratů, které jsem nečekala. Bohužel, ale stejně jako u druhého dílu i zde bylo hodně vycpávek a díky tomu přicházel děj po těchto zvratech o veškerou gradaci a zase rychle sklouznu do stejného proudu.
Hlavní hrdinka tu už aspoň nepůsobila tak zmateně a celkově se nechovala až tak nelogicky jako v předchozím díle. Trošku mě mrzí, že autorka více nevyužila vedlejší postavy a představení jejich hříchů. Myslím, že by to mohlo být zajímavější než některé jiné části. Jako celek série nebyla úplně špatná a věřím, že zaujme dost čtenářů. Za mě je velká škoda, že si celá série neudržela napětí a energii prvního dílu.

alzbeta2843
28.04.2024 5 z 5

Keď som začínala čítať prvý diel ani som si nevedela predstaviť ako sa bude dej vyvíjať v ďalšich dieloch a tento diel je mistrovským dielom a všetko začne zrazu zapadať a dôjde k vyjasneniu všetkého. Ja som si zápletku, príbeh i hlavných hrdinov užila a konieckoncov i mnohé vedlajšie postavy. Škoda, že som sa s nimi musela rozlúčiť a veľmi by som sa tešila na nejaký príbeh z Irovich bratov to by bola sila :)

Petra-1
17.04.2024 3 z 5

Tuhle knihu mám doma už od jejího vydání v originále. Vždy jsem skončila do sté strany a odložila ji. Konečně jsem ji dočetla a já tedy nevím. Padouši se střídali,jak na běžícím páse, jakoby se autorka rozmýšlela,jak to vlastně tedy všechno bylo .A nakonec to vlastně celé nedávalo smysl. A jak už bylo napsáno, i na mě tu bylo příliš erotiky na úkor děje. Když si vezmu jazyk a styl , kterým byl psaný zejména první díl, tak si říkám, jestli třetí vůbec psala autorka.

Cejinka
15.04.2024 3 z 5

A stále jsme v pekle. Jenže tohle peklo už nebylo tak dobré jako předtím. Ačkoliv celkové mé dojmy z této série jsou dobré, tak závěrečný díl mě příliš nenadchl. V tomhle díle se toho totiž stalo TOLIK, že jsem se úplně ztrácela v tom kdo s kým a proč. Vlastně dochází tu k naprosto velkém a šokujícímu odhalení a zároveň to rozšesává zamotané klubko intrik a různých plánů a spojenectví, ale bylo to alespoň pro mě tak nepřehledné, že jsem fakt chvílemi tápala. Co mě potěšilo byli pikantní scény mezi Emílií a Irou (Wrathem). Mám ráda peprné scény a autorka mě nezklamala. Byly napsané opravdu dobře a já cítila tu chemii mezi hlavními postavami a také jsem si jí užívala. Na to, že v předchozích dílech to byla jen taková nějaká přitažlivost, tak tady se urvali z řetězu a to já mám ráda :D Bohužel však si pamatuju spíše tyhle scénky než ten příběh jako takový a to je fakt škoda. Také mě mrzí, že někteří princové vlastně neměli moc šanci se ukázat a do teď mám fakt problém jejich jméno spojit s hříchem kterým vládnou.. prostě si to nepamatuju. :( Nemůžu říct, že by závěr byl nějak velkolepý, ale užila jsem si ho. Jsou určité věci které by mohli být lépe vysvětlené, některé mi i trošku přišli přetažené za vlasy, ale dá se to.

Baru7
14.04.2024 3 z 5

Za mě osobně nejlepší díl celé trilogie, ale kdyby to autorka spojila do jedné knihy, tak by to bylo ideální.

nonameperson04
06.04.2024 3 z 5

Po předchozích dílech jsem byla celkem zklamaná, ale četlo se to celkem vpohodě. Příběh byl za mě poněkud zvláštně zmatený a né úplně logicky postavený. Postavy byli jednou takové jednou makové (hlavně Vittorie). Celkově mi to přišlo takové neukončené.

KatnissLavender
30.03.2024 3 z 5

Má přání byla vyslyšena a konečně se do příběhu dostal i zajímavý děj a nebylo to od začátku do konce jen o sexu. Sice jsem prakticky všechno odhalila mnohem dříve, než autorka zamýšlela a nečekala mě žádná velká překvapení, ale i tak jsem si čtení užila a nebylo to zase tak špatné...

juni
13.03.2024 5 z 5

Poslední díl se mi moc líbil. Doporučuji celou sérii.

Foxie89
11.03.2024 2 z 5

Dějové linky se zamotaly a jejich rozpletení se ne úplně povedlo :D navíc je zde hlavně erotika a nic jiného a romantika mezi Emilii a Irou je fuč. Bavila mě Vittoria a Invido :) jinak mi to přišlo už zdlouhavé a zlomení kletby mě trochu nakrklo nemám tohle ráda. Alespoň ten konec to trochu zlepšil :D

zirafinec
25.02.2024 3 z 5

Lepší než druhý díl, to stoprocentně, ale na jedničku to nemá. Ale oproti minulému dílu se zde dočkáme více fantasy a méně erotiky, což je za mě pozitivní posun, i když dějová linka s Vestou je absolutně zbytečná a ty zvraty ohledně hlavní postavy... Mno...