Kráľovstvo Obávaných

Kráľovstvo Obávaných
https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 4 312 312

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Toto vydání knihy ještě není v prodeji.
Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Bude vydáno: , Pandora

Kingdom of the Feared , 2022

JaAnička
17.09.2023 3 z 5

A jak moc jsem se na poslední díl těšila, tak jsem byla i zklamaná. Nemůžu říct, že by to špatné, to v žádném případě, ale při čtení jsem byla ze všeho toho intrikování, falešných vzpomínek, postav-nepostav a tajemství tak strašně zmatená, že mě to čtení ani moc nebavilo a od cca poloviny už jsem se jenom kopala, abych to konečně dočetla.
Ono rozhodně musím ocenit, že tato série má skvělé prostředí a skvělý motiv, aby mohla fungovat. Jenže...já chápu, že se postavy vyvíjí, ale tady jsme je doslova ztratily, a stejně tak barevná Sicílie vs. depresivní pekelné kruhy se smrskly na pár nudných královských komnat. Postavy si lítaly ode zdi ke zdi (Jára Cimrman by ně mohl být hrdý), a v konečném důsledku jsme se ani nedočkali pořádného záporaka, na nějž dvojka tak lákala. Emilie byla prostě a jednoduše divná, Ira ztratil svou jiskru a v celé knize měl jen jednu jedinou dobrou scénu. A samotné sex-scény tam podle mě vůbec být neměly...(oproti dvojce je to tak strašně neeroticky napsané...)

No a ten konec mě teda taky moc neuchvátil, předávali si to tam jak horkou bramboru bez špetky logiky.
Zkrátka nepovedený konec dobře rozjeté série.

Matri
16.09.2023 5 z 5

"On je její osud. A ona jeho. Jak nahoře, tak i dole. Oni spolu jsou rovnováha. Světlo a tma. Jeden spadl shora a druhý byl stvořen dole v podsvětí."

Milujem to! Séria je jednoznačne a pevne zaradená do mojej top knižnice! A milujem aj tie obálky!
Z ukončenia série som nadšená a veľmi spokojná. Každá jedna časť bola pre mňa niečím iná a originálna. Prvý diel sa odohrával vo svete ľudí a bol premene detektívny s štipkou mágie. Druhý diel, ktorý pre mňa ostáva tým naj z tejto série, sa odohrával v pekle a v podstatne bol plný podpichovania Iri s Emiliou a prehlbovania ich vzťahu. Záverečný diel je zmes všetkého, opäť trošku detektívny, plný tajomstiev, snahy o zrušenie kliatby, pátrania, intríg a v nemalej miere plný hriechu. Úžasné zakončenie série!
Ira a Emilia pre mňa tvoria jeden z top knižných párov (tesne šliapu na päty Fayre a Rhysovi). Ich chémia je úžasná!
Celú sériu vrelo odporúčam a určite sa k nej vrátim!
Pekelní princovi mi budú chýbať, zaujímali by ma osudy ešte mnohých postáv (najmä Vittoria, Invido, Orgolio), ale... požičiam si citát z knihy ;-)

"Mým plánem je nic neplánovat. Brát to den po dni. Tohle je Sedm kruhů a věci se tady rychle mění. Rád bych sledoval, co se stane poté, co budou všechny dílky skládačky na svém místě. Co se stane po poslední kapitole? To je ta část příběhu, která mě vždy nejvíc zajímá. Kdo povstane příště, hrdina, nebo padouch? Rozhodně je ještě spousta příběhů, které se teprve odehrají".

MacaVaňková
16.09.2023 5 z 5

Tato série je naprosto pecka.
Líbí se mi že je plná zvratů, napětí a akce. Určitě doporučuji, nezklame

Ivka14
11.09.2023 4 z 5

Poslední díl Králoství prohnilých byl lahodným a zábavným čtením, které se oproti svým předchůdcům docela změnilo. První kniha ze série byla jedinečným vpádem do žánru pro mladé dospělé s nádherným zobrazením chutných receptů a náhodného vyvolávání démonů. Druhý díl byla cesta do světa démonů a jejich princů. Ale nějak to vyvrcholilo v závěrečnou knihu, která mě dokázala překvapit a nadchla.

Emilia je v šoku, když zjistí, že její dvojče Vittoria je stále naživu. Její sestra je však zakrátko obviněna z vraždy a pekelná knížata usilují o odplatu. Emilia, odhodlána žít trochu mírumilovně po boku své sestry a svého krále démonů, se vydává odhalit pravdu a odhaluje mnohem více o své minulosti, než bylo dosud známo. Toto odhalení bude Emilii něco stát a ona se musí rozhodnout obětovat něco, co jí je drahé, aby konečně zlomila prastarou kletbu.

Jak jsem řekla v prvním odstavci, tento závěrečný díl je velmi zábavný. Docela mě bavila změna v jejich vztahu a myslela jsem si, že se k příběhu hodí, když se ti dva společně snaží najít cestu vpřed a usadit se ve svých rolích. Vražda a zvraty v příběhu byly také vhodné, protože ustoupily od některých YA klišé a umožnily Emilii stát se skutečně nezapomenutelnou a neochvějnou hrdinkou.

Tahle série se stala jednou z mých nejoblíbenějších a určitě si ji někdy přečtu znovu.

Lucie.285
11.09.2023 5 z 5

Moje letos nejočekávanější kniha a opět nezklamala. Bylo tam úplně všechno, romantika, děj, žhavé scény, perfektní dialogy a sympatické postavy. Kniha je opět vyprávěna z pohledu Emilie, která se snaží očistit sestru a zabránit válce, po celou dobu Vás to drží ve střehu a příběh nešlo odložit. Chemie mezi Irou a Emilií snad ani už nemusím zmiňovat a pokud první díl byl slow-burn a někdo z toho byl smutný, tak Vám mohu garantovat, že zde si všechno to čekání vynahradíme a stálo to čekání za to. Je zde hodně dějových zvratů a nic není jak se může na první pohled zdát. Některé scény budu mít v hlavě asi navždy.

PS. do světa Sedmi kruhů se ještě vrátíme. Autorka vydává tento měsíc novou knihu a tentokrát o dalším bratrovi - Závisti (Envy).

katasokolov
10.09.2023 5 z 5

5/5*

Dekadentní a návykové!
Hříšné a smyslné!
Předivo kleteb, které slábne a rozpadá se. Zatímco pravá realita přichází na světlo.

Tajemství jsou rozpletena a vše, co jste doposud pokládali za pravdivé, se změní na prach a přeskupí ve zcela jiné vzorce. Takovýto vývoj událostí jsem nečekala a obrat všech skutečností z předchozích dílů o 360 stupňů byl opravdu zdařilým tahem. Rozuzlení se autorce velmi povedlo !

Doporučuji všemi deseti. Pekelní princové, čarodějnice, bohyně, upíři, vlkodlaci ..geniální .

A nějak mám po tom zakončení pocit, že bychom se do peklíčka mohli v budoucnu navrátit.