Kříďák

Kříďák
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390150/bmid_kridak-hrk-390150.jpg 4 2977 2977

Všichni máme tajemství. Před některými utíkáme, ale ona si nás najdou. A některé hry končí vždycky stejně… Mysteriózní thriller Kříďák je tu – a nedá se před ním utéct. Cítíte to v lese, ve škole i na hřišti, cítíte to v domech a v lunaparku. Cítíte to na většině míst v malém městečku Anderbury… strach, že vás někdo nebo něco sleduje. Začalo to na pouti roku 1986, kdy se stala ta nehoda. Toho dne potkal dvanáctiletý Eddie pana Hallorana – pana Křídu. Ten přivedl Eddieho na myšlenku nevinné hry pro něj a partu jeho přátel: za pomoci křídových kreseb si mohli nechávat vzkazy. Byla to docela zábava – dokud je křídoví panáčci nedovedli k tělu. Mrtvému dívčímu tělu, rozřezanému na kousky. Tahle událost se jim nesmazatelně vryla do nočních můr. A třicet let poté najdou v dopisních schránkách záhadnou obálku – s panáčkem a kusem křídy. Strašáci z dětských let totiž možná stále dokážou zabíjet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

The Chalk Man, 2018

april4
17.04.2019 4 z 5

Neměla jsem číst anotaci, čekala jsem "husokůžový" zážitek ála King, což se bohužel nestalo. Nicméně....je to dobře napsané, pro mě čtivé, chvilky napětí tam byly, zajímavý konec také, takže, ano, celkem spokojenost :-)

soupik2012
17.04.2019 5 z 5

Kniha mě nesmírně bavila. Bylo v ní všechno co mám na knihách ráda. Tajemství, které je postupně odhalováno. Propojené dějové linky a uvěřitelný, reálný příběh. Dlouho dopředu jsem tušila kdo je vrahem, ta nápověda tam byla strašně okatá a tak mě samotný závěr příběhu docela zklamal. Nepřišel totiž žádný zvrat, který by můj odhad zcela překopal, ale zase je to lepší, než vymýšlet nějakou neuvěřitelnou fantasmagorii. Audioknihu mi navíc zpříjemnil nesmírně příjemný hlas pana Vasila Fridricha.

Mirin1349
16.04.2019 4 z 5

Ze čtení Kříďáka mám trochu rozporuplný pocit. Čekala jsem o malinko víc nadpřirozena, to je ale spíš můj problém, knížce to nevyčítám. Ač mám ráda prolínání dvou časových linií, tak při čtení kapitol ze současnosti jsem měla (pořád neumím pojmenovat proč) problém s vnímáním Eda jako dospělého člověka, připadal mi tak nějak dětský i v dospělosti. Na druhou stranu musím uznat, že knížka byla napínavá a přečetla jsem ji jedním dechem. Je to řemeslně velmi dobře odvedená práce, u které ale postrádám něco navíc. Rozhodně se ale budu těšit na další knížku autorky, uvidíme, jestli se opět nechá inspirovat Kingem.

amanda99
15.04.2019

Zlatá nálepka?nedočteno

ManitraM
13.04.2019 5 z 5

První část knihy mi přišla, že je to starý známý příběh, snad od Kinga, že jsem to snad už i viděla zfilmované, dokonce jsem váhala, jestli mám číst dál, nebo prostě knihu odložit... Pak se to ale nějak zlomilo a byl z toho docela dobrý čtenářský zážitek, i když inspirace Kingem je jasně zřetelná... Díky poslední třetině si zaslouží 5* :)

Charmedka
13.04.2019 3 z 5

Bohužel anotace strašně zkresluje a Vy dostanete něco úplně jiného, než co čekáte, alespoň u mě to tak bylo. Už na začátku přišlo celkem zklamání, protože jsem okamžitě pochopila, že o horor se určitě jednat nebude a dostaví se jen thriller, kde v žádném případě nejsou oživlí křídoví panáčci. Autorka se strašně inspirovala právě u Stephena Kinga, možná až moc.

Rozhodně se nejedná o špatnou knihu, je to čtivé a zvládla jsem ji přelouskat do dvou dnů. Na druhou stranu jsem čekala strašně moc a hlavně něco jiného a to se mi nedostalo. Podle mě nebyl plně využit její potenciál a originalita.

kotuldaa
12.04.2019 5 z 5

Strhujici děj, od zacatku az do konce. Mit čas, přečteno no na jeden nádech????

KaiShun
11.04.2019 4 z 5

Zajímavé prolínání dvou časových linií, bavilo mě to. Konec řekněme, mírně přitažen za vlasy, chvíli jsem musel nad tím uvažovat, ta Edova sběratelska posedlost mě dostala. A srovnání s S. Kingem? Za mě rozhodně ne, ale určitě se k autorce vrátim. 3* za obsah 1* za obálku.

werush
09.04.2019 4 z 5

Moje první kniha od téhle autorky.Mě se to líbilo a do poslední chvíle jsem si myslela že vrah bude někdo jiný

monte
08.04.2019 3 z 5

nebylo to špatné

Radka17
08.04.2019 3 z 5

Kříďáka jsem dostala k Vánocům roku 2O18 a zpočátku jsem k ní byla mírně skeptická, jelikož klasické bestsellery nejsou mým šálkem kávy a už vůbec ne knihy typu mysteriózní thriller... Ovšem po přečtení prvních pár stránek mi bylo jasné, že tohle přečtu na jeden nádech a taky že jo! Příběh mě velmi bavil, ačkoliv někdy jsem se ztrácela v ději i ve jménech, jelikož v knize se míchá děj, který probíhá v současnosti s retrospektivními vzpomínkami ústřední postavy - Eddieho. Přesto jsem s knihou jako celkem spokojena, autorka daný žánr zpracovala velmi hezkým způsobem a konečné vyústění příběhu mě také vcelku bavilo A slovo Kolotočenka asi už nezapomenu :D

certik003
08.04.2019 5 z 5

Když jsem viděla, jaké má knížka nízké hodnocení, přemýšlela jsem, jestli ji vůbec mám číst. Ale moc se mi líbila obálka, takže jsem se rozhodla, že to zkusím. A udělala jsem moc dobře, z knížky jsem nadšená. Na styl psaní jsem si chvilku zvykala, ale čím víc jsem četla, tím víc se mi líbil. Pro mě byla knížka neuvěřitelně čtivá a nenudila jsem se ani chviličku. I když pachatele jsem odhalila, závěr knihy mi doslova vyrazil dech. Tohle jsem opravdu nečekala. Knížku můžu doporučit, ale pokud od thrilleru čekáte potoky krve, tak tohle není knížka pro vás.

Kubajzz
08.04.2019 4 z 5

Celkem fajn

Zuzvil
07.04.2019 2 z 5

2,5* Nemůžu začít jinak...jeden z nejslabších thrillerů, které jsem v poslední době četla, možná které jsem vůbec kdy četla. Na knížce se mi líbily dvě časové linie. Jinak příběh samotný mi přišel spíše jako "křeč", nemůžu najít jiné slovo. Samozřejmě jsem knihu dočetla, chtěla jsem si potvrdit své podezření co a kdo a jak, ale jinak bych knihu spíše nedoporučila, najdou se 100% mnohem lepší.

Hanca91
07.04.2019 3 z 5

Myslím, že Kříďákovi silně uškodila reklama... Na knihu jsem se hrozně těšila, bohužel se ale žádný "vau efekt" nedostavil. Příběh je v podstatě fajn, všechny zápletky mají až úsměvně jednoduché vysvětlení, ale celou knihu jsem čekala na něco víc. Víc křídy, víc panáčků, víc záhad, třeba i víc krve a mrtvol. A to se bohužel nedostavilo.

magdalena5299
06.04.2019 3 z 5

Pro mě průměr, jsem trochu zklamaná. Nerozumím srovnávání s Kingem - zcela jiný žánr i level.

Hana417
06.04.2019

Jedním dechem.

martina.tim
06.04.2019 5 z 5

Příběh je skvěle napsaný a poutavý. Nenudila jsem se ani chvíli. Rozhodně doporučuji všem milovníkům thrilleru a napětí. Jen mě mrzí to neustálé srovnávání s Kingem, které hatí hodnocení této knihy. King a C.J. Tudor jsou dva rozdílní autoři. A to že se lehce inspirovala knihou To? No a? Mě zase nudí King. Každopádně skvěle zpracovaný příběh a doufám, že se dočkám i dalších příběhů od C.J. Tudor.

Damato
06.04.2019 5 z 5

Původně mě od knihy odrazovala její přílišná publicita. Kolem Vánoc , na všech pultech na mě koukal Kříďák. Odolávala jsem dost dlouho, nakonec - z mé vrozené zvědavosti - se dostala kniha i na můj noční stolek. Dokonce se mnou putovala na prodloužený víkend na druhý konec republiky a četla jsem každou volnou chvilku.
Jo, tak tohle bylo hodně dobré. Svého času jsem podlehla Kingovi a byla z něj unesena. Tohle ale není King, tohle je C.J.Tudor a hodně dobrá. Hodně moc dobrá. Naprosto skvělá.
Ovšem co mě hodně dostalo- a to jsem fakt netušila, byly závěrečné stránky a pozor SPOJLER - ten obsah baťohu mi doslova otevřel pusu dokořán....DOPORUČUJI, slovy mého blízKého spolučtenáře....SKVĚLÉ,,,,

dr.romca
06.04.2019 4 z 5

Přečteno velmi rychle. Při prvním otevření knihy mne překvapila velikost písma - jako ve Slabikáři