Kříďák

Kříďák
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390150/bmid_kridak-hrk-390150.jpg 4 2977 2977

Všichni máme tajemství. Před některými utíkáme, ale ona si nás najdou. A některé hry končí vždycky stejně… Mysteriózní thriller Kříďák je tu – a nedá se před ním utéct. Cítíte to v lese, ve škole i na hřišti, cítíte to v domech a v lunaparku. Cítíte to na většině míst v malém městečku Anderbury… strach, že vás někdo nebo něco sleduje. Začalo to na pouti roku 1986, kdy se stala ta nehoda. Toho dne potkal dvanáctiletý Eddie pana Hallorana – pana Křídu. Ten přivedl Eddieho na myšlenku nevinné hry pro něj a partu jeho přátel: za pomoci křídových kreseb si mohli nechávat vzkazy. Byla to docela zábava – dokud je křídoví panáčci nedovedli k tělu. Mrtvému dívčímu tělu, rozřezanému na kousky. Tahle událost se jim nesmazatelně vryla do nočních můr. A třicet let poté najdou v dopisních schránkách záhadnou obálku – s panáčkem a kusem křídy. Strašáci z dětských let totiž možná stále dokážou zabíjet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

The Chalk Man, 2018

Mikako
05.04.2019 5 z 5

Když jsem viděla zdejší nízké hodnocení říkala jsem si, že jsem vyhodila peníze za knihu, která nebude za moc stát. I proto jsem její otevření oddalovala...
Ale opak byl pravdou. Kniha mě bavila moc, až do konce jsem téměř ani netušila, kdo je vrah. Střídání přítomnosti a budoucnosti mě hodně bavilo.
Četla jsem pořád, jak jen to trochu šlo. Kniha mě prostě dokonale vtáhla a nepustila.

Trolice
04.04.2019 5 z 5

Kniha, na kterou jsem se těšila, až ji zase otevřu. Zajímalo mě jak to dopadne a i když jsem pak trochu tušila, stejně jsem konec hltala se zatajeným dechem. Doporučuji

Trido
04.04.2019 5 z 5

Nečetla jsem, koupila jsem audio book. Zkrátka zvyk. Jednu knihu poslouchám, druhou čtu. Podle situace. Nechápu nízké hodnocení. Thriller jak vyšitý a mělo to vše, co od tohoto žánru čekám. Bavilo mě to moc. V tomto případě byla čtecí kniha odsunuta na druhou.. třetí i možná čtvrtou kolej. Což je paradox. Válka starých duší od Markuse Heitze, kterou jsem začala na doporučení číst v stejnou dobu, a která má daleko vyšší hodnocení, je u mě hrozný odpad a asi se ke konci ani nedostanu. Kříďák je super.

martinkaLLL
03.04.2019 5 z 5

I když nemám ráda to přebíhání z minulosti do přítomnosti a zpět, tak tady mi to vůbec nevadilo. Bylo to krásně sehrané. Na začátku jsem si přišla jak když čtu drsnější knížku pro puberťáky. A konec, posledních 50 stran, to byla bomba. Rozhodně nelituji a doporučuji.

amanek
02.04.2019 5 z 5

Docela mě překvapuje nízké hodnocení, mě se totiž knížka líbila. A co se skrývá v krabičce, to mě na konci šokovalo!

zuzana4587
01.04.2019 4 z 5

Všechny ty "divnosti" v knize mě nutili číst dál a dál. Zajímavý byl i koncept autorky, podle nějž se vražda neudala na prvních stránkách knihy, ale čtenáře pořádně napinala - bylo to zase něco nového, než na co jsem zvyklá z klasických detektivek. A ono je přeci super udělat občas věci trochu jinak! Za mě krásné 4* :-)

Lucillle
01.04.2019 5 z 5

Knížka se mi líbila moc. Střídání minulosti a současnosti super. Strašně dobře se mi četla. Druhou půlku jsem už nemohla odložit a musela přečíst na jeden zátah, takže jsem šla spát asi až ve 4 ráno :) Pro mě to bylo velmi čtivé, jen mi v hlavě možná zůstaly nějaké nezodpovězené otázky..

bosorka
01.04.2019 3 z 5

Potřebovala jsem si dát něco oddychovějšího po Malém životě, tak jsem sáhla po Kříďákovi, který krom jiného navnadil i obálkou. Knížka je ale naprostý průměr. Má vcelku slušný rozjezd, v kterém opravdu zlehka nahazuje S. Kinga (parta dětí, jež zažívá něco zvláštního, co posléze rezonuje i v jejich dospělých životech), bohužel to pak bředne a samotné rozuzlení nic překvapivého nepřinese. Sice se nečetla úplně zle, ale je to taková ta knížka, na kterou do pár týdnů zapomenu. A pro mě splnila účel, tedy přečíst si něco, u čeho vlastně nemusím moc přemýšlet.

honey321
28.03.2019 2 z 5

Neurazí, ale ani nenadchne. Od bestselleru bych rozhodně čekala víc

akinomV
27.03.2019 3 z 5

Pro velký ohlas jsem asi měla velká očekávání, ale nakonec to byl pro mě spíš průměr.

Acquenta
26.03.2019 1 z 5

Docela jsem v šoku z označení,, Světový bestseller"... divím se, že jsem knihu vůbec dočetla, jak mi u ní klapaly oči. Naprostá ptákoviny...

Smiley96
26.03.2019

Cetla se mi hodne dobre, ale... Zase jedno velke ALE... Prilis predvidatelny pribeh. Skoro od zacatku jsem vedela kdo panacky kresli. Tudiz po utvrzeni na konci byla pro me kniha mirne zklamanim.

swayno
25.03.2019 5 z 5

četlo se to bezvadně, konec byl trošku křeč, ale celkově hodnotím kladně :)

lenkaBajza
25.03.2019 3 z 5

Hodnotím pouze třemi * a nevím, zda dokažu vysvětlit proč. První polovina knihy byla super, říkala jsem si: konečně změna od klasických detektivek, "duchařinu" jsem velmi uvítala. Později se to ale stočilo do průměrné detektivky s klasickým vyšetřováním a hledáním vraha. Rozhodně bych to ke Kingovi nepřirovnala.
Střídání minulosti a přítomnosti mi nevadilo, chválím autorku, že tyto kapitoly dokázala zakončit v tom nejlepším, aby čtenář četl rychle dál.
Děj mi přišel až příliš zmatený, ve finále ani nevím, kdo některé panáčky kreslil?! A konec (myslím poslední 3 stránky ) - naprostá blbost.
Bohužel ja jsem se do knihy příliš nezačetla, asi doporučím číst delší úseky knihy. Já četla po kouskách a to byl asi ten pproblém.
Kniha si své čtenáře určitě najde☺️☺️

Costanzo
25.03.2019 5 z 5

To byla skvělá jízda. Inspirovalo mne špatné hodnocení čtenářů, to si vždycky říkám, že do toho půjdu a přesvědčím se sama. Závěr? Jdu proti proudu a hodnotím na výbornou. Skvěle napsáno, výborný nápad minulost spojit s přítomností, děj plný akce a napětí, rozhodně jsem se nenudila. A ten konec stál fakt za to, nečekala jsem, že v těch krabicích má takové věci...i když po tom prstýnku mě to mohlo napadnout. Paráda!

Alexxxka
24.03.2019 3 z 5

Neurazí - nenadchne. Samo o sobě se to četlo dobře ale postrádala jsem wau efekt, kdy by mě to nutilo číst dál a dál. Četla jsem už mnohem lepší knížky.

Kája_95
24.03.2019 4 z 5

Do prvních 100 stránek jsem se nemohla začíst, pak už se od knihy nešlo odtrhnout :)
Na začátku mi vadilo prolínání minulosti (dětství) a součanosti, smysl to začalo dávát až déle.

hey123
24.03.2019 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Mám ráda, když se neřeší pouze přítomnost, a tak mi skákání z minulosti do přítomnosti vyhovovalo. Kniha se četla sama, velká písmena, dobře dlouhé kapitoly. Myslela jsem, že vím, jak kniha skončí, ale mýlila jsem se. A proto jsem nakonec s knihou byla spokojená.

Amisha
23.03.2019 5 z 5

Musím říci, že za mě dobrý. Díky zdejšímu hodnocení jsem neměla přehnané očekávání a to se vyplatilo, jelikož mě kniha mile překvapile. Velice dobře se četla, líbilo se mi propojení dvou časových línií i celková zápletka. Příjemná detektivka, která budí zvědavost "jak to teda dopadne". Doporučuji

Lucka_eS
22.03.2019 2 z 5

Měla jsem velký problém se do knížky vůbec začíst. Vlastně jsem ji jednou začala číst a po chvíli odložila, vůbec mě nebavila. Po nějakým čase jsem se k ni vrátila a dala ji ještě šanci. Stejně jsem se ale musela přemlouvat , abych četla dál.. až v nějaký půlce a možná ještě dál mě začala bavit a zajímalo mě , jak to vlastně dopadne.
Tak nějak jsem tušila, jak to dopadne.. ale nakonec to bylo úplně jinak. To bylo asi jediný plus... jinak mi hodně žen začátku připomínala právě knížku To a to mi hodně vadilo a možná proto mě to tolik nebavilo... myslím, že knížka neurazí, ale mě hodně zklamala. Čekala jsem něco víc.. něco co ve mě něco zanechá a budu nad tím pár dní po přečtení ještě přemýšlet. Tak se bohužel nestalo.. Škoda, na to jak se o téhle knížce hodně mluvilo a psalo.. velký povyk dá se říct pro nic velkého.