Krysař

Krysař
https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 4 6591 6591

Útlá knížka, jejímž jádrem je staroněmecká pověst, je vrcholem autorova prozaického díla, jakousi rekapitulací jeho myšlenek a postulátů. Věčným tématem je zde svár reality s ideálem, kterého je ale třeba se nikdy nevzdat.

Phoenix16.cz
26.02.2019 3 z 5

Nebylo špatné podívat se na Krysaře dospělýma očima. Jako každý jsem znala osekanou dětskou verzi. Ne že by mě příběh nějak zvlášť nadchnul, ale vzhledem k rozsahu je to snesitelné. Autor toho dokázal říct hodně o lidských vztazích na velmi omezeném prostoru.

kuky921
23.02.2019 5 z 5

Velmi známý příběh, který se dobře čte.

aalma
21.02.2019 5 z 5

Klasika, kterou by měl číst snad každý. Knihu jsem četla poprvé jako povinnou četbu ve škole, teď jsem se k ní v rámci čtenářské výzvy vrátila. Moc hezký, i když ponurý příběh, určitě jsem nečetla naposledy.

skrape
20.02.2019 4 z 5

Krátká próza s překvapivým koncem (alespoň pro mne). Ne vždy je na škodu být "jiný", jak dokazuje závěr knihy. Doporučuji přečíst.

ronave
18.02.2019 2 z 5

Vybrala jsem si Krysaře v rámci čtenářské výzvy a čekala jsem od ní víc. Bohužel kniha není mým šálkem kávy.

"Nemiluj přespříliš, chceš-li býti milován; vyčerpáš sám všechnu lásku, určenou pro dva. Přemíra lásky, kterou dáváš, ničí možnost lásky, kterou bys měl bráti; to ti radí krysař, který mnoho viděl."

Obelix15
17.02.2019 3 z 5

Pohodová četba

TaLu
17.02.2019 4 z 5

"...Ale jak rychle tato píseň šla ze snu v život a z života v smrt ! "

Krása slova, síla slov zakletá ve zvuku píšťaly a melancholie prostupující stránky útlé knížečky s takovou mocí, že melancholií naplní i člověka, jež ta slova přebírá svým zrakem.
Musím říci, že jsem ráda, že tomuto kouzlu mohu čelit v době, kdy můj život přes všechno, co v něm je, nebo už není, vyryl ve mě nesmazatelnou stopu pravdy, že život je dar, ať už nás v něm potká cokoli...
Byla, či nebyla tato brázda vyryta v době maturity, kdy mnozí tuto "poezii slov" čtou ? Ano...byla! První kroky jsem již měla za sebou. Pláč dítěte přehlušuje hlas píšťaly.
Nějak takto jsem se cítila, když jsem vnímala Kytici a to bylo přibližně kolem maturity.
Žít se dá v zemi sice nedokonalé a plné lidských chyb, přesto opravdovější, než snově pohádkové zemi Sedmihradské.
Maturita je zkouškou dospělosti, možná sem tato kniha patří, protože umění se rozhodnout,je rozhodně znakem dospělosti.
Do Čtenářské výzvy patří určitě, neboť jaký hudební nástroj hraje výraznější roli ?
Venku svítí slunce, ozývá se hlas vnučky i kostelních zvonů - melancholii ze sebe setřesu brzy.....

bekule
15.02.2019 5 z 5

Tato knížečka mi vyrazila dech, úžasně poetická, nezapomenutelná, můj nevětší skvost letošní VÝZVY. Svojí poetičností mi velmi nečekaně připomněla knihu z úplně jiného prostředí i období - Kočičí host .

....................................................................Výzva 2019/3

MissArattay
13.02.2019 5 z 5

Zamilovala jsem se.

JarmilaNovotna
10.02.2019 4 z 5

Sice stručné, ale krásně napsané.

kilometr
08.02.2019 5 z 5

Píšťala krysařova pudila dále.Zástup šel mlčky za ní.A ve všech těch zašlých srdcích,zubožených duších,zaprášenou cestou,zkažených hříchy,ve všech těch srdcích vzbouzela se jakási čistá touha.100%.

Rozarka69
08.02.2019 5 z 5

80 stran, ve kterých je krásně ukázána pomstychtivost krysaře, lakomost radnícha a labilní Agnes. Děj se mi líbí. Jedna z knih, kterou jsem v povinné četbě měla ráda.

Sam_Brun
06.02.2019 4 z 5

Tato kniha mě velice zaujmula. Je kvalitně napsaná a přesto že vypadá velice stručně a jednoduše tak jsem byl ohromen rozsáhlostí a složitostí děje.
Vřele doporučuji všem.

Devid
05.02.2019

Hezký psáno a čitelné

Termina
04.02.2019 3 z 5

Tak jsem se konečně odhodlala a tuhle milou klasiku jsem si přečetla. Smutná pohádka před spaním :)

Morbidus
03.02.2019 5 z 5

Velmi krásný a smutný příběh. Kniha si mě i přes svůj krátký rozsah získala, děj je hodně intenzivní. Setkání s Faustem bylo třešničkou na dortu.
Skvělá klasika.

JPBelmondo
27.01.2019 3 z 5

Krysař a Agnes - kdo by neznal tento klasický příběh? Smutný, ale stojí za přečtení. A kromě toho, skvěle ukazuje lidi v jejich pravé podobě. Tupé stádo ovcí ...

uminaa
25.01.2019 4 z 5

Smutno - krásny príbeh, ktorý sa podľa mňa dosť líši od rozprávky pre deti. Dosť ma prekvapil.

Iki1
25.01.2019 5 z 5

Za sebe ocením především krásný jazyk a barvitost vyjadřování. Velmi jsem obdivoval, jak autor dokázal stručně a jasně vystihnout pocity a vlastně i celý vnitřní svět lidí.

Hani77
25.01.2019 3 z 5

Krásný námět, ale pro mě náročné čtení. Kniha by mohla být kratší. Možná až to budu číst podruhé nebo potřetí, tak názor změním.