Kulti

Kulti
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405264/bmid_kulti-uCD-405264.jpg 4 1376 1376

Romantická hitovka od jedné z nejoblíbenějších autorek současnosti. Když Sal v dětství viděla v televizi Reinera Kultiho, jak dává gól, inspiroval ji, aby taky začala hrát fotbal a tvrdě na sobě dřela. Z okouzlené holčičky se stala silná žena a skvělá fotbalistka. Teď, o pár let později, přichází její idol jako asistent trenéra. Jenže fotbalista, do nějž byla kdysi platonicky zamilovaná, a muž, který se stal jejím trenérem, jako by byli dva různí lidé. Je zachmuřený, samotářský a neurvalý. Vytáhne ho Sal z jeho ulity?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Kulti , 2015

MamaKnihomolka
13.08.2020 2 z 5

Známá a oblíbená kniha Kulti. V první řadě oceňuji originální prostředí ženského fotbalu. Samotný text se čte sám až na delší kapitoly, které mi prostě nevyhovují. V knize se objevují mnohem starší postavy než bych čekala a je to vážně hoooodně pomalá romantika. Tak pomalá až mě to unudilo a já byla ráda, že jsem knihu konečně dočetla. Pro mě byla kniha zbytečně dlouhá.
Už po sto stranách mě kecy o tom, jak si Sall Kultiho představovala a připomínala jak kadí nudili. Harlow a její poznámka "někdo si konečně zapíchal" mě dostala. A prosím, proč se ty holky pořád plácali po zadku? A stálé popisy jeho očí se podle mě tak lišily, že mi přišlo, že se autorka nemůže rozhodnout jaké bude mít Kulti oči (zeleno-oříškové, močálové, zelenohnědé, mechové...)
Co se mi líbilo, bylo to jak se Sall díky Kultimu měnila kariéra. Co z vyrovnaného člověka může udělat nátlak novinářů a popularity. A jediné co se člověk o Kultim dozví, že je jaký je a nezmění se, zajímalo by mě proč takový je, což mě dost zamrzelo.
Bohužel tak vychvalovaná kniha a takový propadák. Nechápu tak vysoké hodnocení. Rytmus já & Malychin se autorce povedl víc.

8313
13.08.2020

Za mě zklamání, bohužel i u oddychovky hledám zajímavé rozhovory, duchaplná rozuzlení a hloubku. Trochu moc stránek na to, že knížka nenabízí žádný větší vhled do psychiky sportovce, do jeho vizí ani těžkostí. Jsem milovnice sportu, sama také sportovec tělem i duší, ale kniha nenabídla zrovna velký vhled :-/

Pajinkaslapinka
02.08.2020

Uprimne, tato kniha si 85%bohuzel nezaslouzi. Nejdriv jsem mela radost, ze konecne nejaka tlusta knizka s dobrym hodnocenim, ale do strany 130 se absolutne nic nedeje :-( jedna velka nuda. Aktualne jsemna strane 200 a furt nemam pocit, ze ta kniha me nechce pustit od cteni :-(

ajak
28.07.2020 5 z 5

knížky jsem se hodně bála kvuli až moc veliké chvále :D na to mám většinou pech :D ale musím říct, že to bylo užasny :) malinko bych ocenila, kdyby sem tam autorka dala pohled od Kultiho, ale i tak se to četlo velmi pěkně, nebylo to přeslazené a místy i vtipné :D mohu jen a jen DOPORUČIT :)

Karly
28.07.2020 5 z 5

Knihy jsem se ze začátku bála. Přeci jen, nejsem žádná fanynka fotbalu (a sportu vůbec ). Ale už po pár prvních stránkách jsem se do knihy zamilovala. Kniha byla vtipná, děj knihy rychle plynul a i přes její tloušťku jsem ji přečetla za dva dny. Jsem moc zvědavá na další autorčinu knihu, která na mě už čeká. Doufám, že bude stejně tak dobrá jako Kulti.

katerina3329
26.07.2020 5 z 5

Super pohodove cteni.

Myška43
25.07.2020 5 z 5

Fotbal nemusím, kniha je dost dlouhá a přesto je to super příběh. Moc jsem se bavila a nejvíce se mi líbil táta Saly, oddaný fanoušek Kultiho.

Kristy.Seb
22.07.2020 5 z 5

Příběh ze sportovního prostředí mě velmi bavil. Holka, co si na nic nehraje,je zvyklá makat a neřeší žádný malování a oblečení. Kulti mi že začátku vadil, na jakýho si hrál frajera, ale vyklubal se z něj velmi prima kluk se srdcem na pravým místě.
Rytmus, já & Malchin mě bavil o něco víc, ale ani tady nechybí skvělý humor.

ivetapl
21.07.2020 5 z 5

Když jsem prvně viděla v obchodu Kulti, nevzala jsem si ji jen kvůli tomu že je tlustá... No, teď lituji, že už jsme ji nečetla dávno ❤️ líbila se mi o trošku víc než Rytmus, já & Malychin, ale i ta je skvělá. Bavila jsem se, a i když mě zezačatku Kulti pěkně štval, oblíbila jsem si ho. Nemohla jsme přestat číst, pohltil mě to. Určitě doporučuji!! Preclík a schnecke u mě vedou! ❤️

tittanie
17.07.2020

Ženský fotbal. Téma o kterém nic nevím, a hlavně asi ani neznám jinou knihu o ženském fotbale. Kniha se dobře četla. Byla vtipná, trochu mi vadil záchodový humor. Jinak super.

adela2230
15.07.2020 5 z 5

Ačkoliv pro mě fotbal není úplně top sport, je kniha napsaná velmi dobře. Příběh má spád a velmi dobře se čte.

Lucynell
14.07.2020 5 z 5

Zprvu jsem váhala zda si mám vůbec tuto knihu přečíst, jelikož fotbal mi nic neříká, ale nakonec jsem si řekla, že za zkoušku nic nedám a udělala jsem dobře. Je to příjemné, oddechové čtení. Příběh byl poutavý a pohltil mne na tolik, že jsem celou knihu přečetla již za tři dny. Už se moc těším na autorčiny další knihy.

anet.myblog
11.07.2020 5 z 5

Tak tohle? Dokonalý.Totálně jsem se do téhle knížky zamilovala a potvrdí to už jenom to, že jsem ji přečetla za 4 dny❤️ Líbila se mi jak vizuálně, protože jsem fanoušek fotbalu, ale teď hlavně obsahově. Autorčin styl psaní je zajímavý, píše strašně vtipně a tak, že dokáže čtenáře zaujmout. Skvěle se tak vžijete do prostředí a dokážete si ho představit. Zároveň se příběh táhne opravdu pomalu, ale to mi vůbec nevadilo. Oba dva hlavní hrdiny jak Kultiho, tak Sal jsem si strašně oblíbila, nejvíc se mi líbili ty přezdívky, které si dávali navzájem❤️Určitě na tuhle knížku jen tak nezapomenu a někdy si ji přečtu znovu. Moc se těším na další knížky od této autorky.

Mousiiinka88
05.07.2020 3 z 5

Zprvu jsem hodně váhala, jestli si knížku opravdu přečíst nebo ne. Nakonec jsem se odhodlala a dala jí šanci. A myslím, že jsem udělala dobře. Kniha je čtivá, vše se děje postupně, nic není takové hrr a hotovo. To se mi na ní hrozně líbí. Celkově se mi tohle líbí na psaní Mariany.
Co na mě bylo trochu moc, je autorčino používání slov "kadí, hovno" atd. Ano jasně, občas to tam sedlo, ale ve většině případů už bych to rozhodně vynechala.

JanaSustr
04.07.2020 5 z 5

Fotbal moc nemusím, dlouho jsem knihu odkládala ale po půlce už mě to nepustilo :-D bylo min vtipné nez novější kniha ale líbilo se mi to, je to taková fotbalová pohádka :-) nakonec mi ani fotbal nevadil bylo to zase o neco jinaci prostředí.

Katka015
20.06.2020 5 z 5

Nevěděla jsem, co od Mariany Zapaty čekat. Všichni ji milují, tak jsem jí taky chtěla dát šanci a jsem za to nesmírně šťastná. Normálně nemám ráda slowburn romance, ale tady mi to vůbec nevadilo. Kultiho jsem ze začátku neměla moc ráda, ale průběhem jsem si ho zamilovala. Někdy se choval jako arogantní "mezek", ale u konce se to zlepšilo. Kniha mě naprosto pohltila a vím, že jsem ji nečetla naposledy. Byl to krásný, mega vtipný příběh, u kterého jsem se pořád usmívala.

Petra17
16.06.2020 4 z 5

Fajn oddechovka

1moniccka
14.06.2020 4 z 5

I kdyz to bylo takove furt stejne pohadani zas usmíření a pak vyznání lasky takove rychle cekala jsme trosku vic ale jinak jako oddechovka super

Zdenk@
04.06.2020 4 z 5

Fotbal tu hraje jasnej prim, ale i ti kteří k fotbalu netíhnou by k němu mohli najít cestu přes tento román.
Musím ale říct, že do čtvrtiny knihy jsem nevěděla proč má tak kladné hodnocení, nějak jsem se nemohla začíst, ty zdlouhavé myšlenky Sal byly někdy až moc rušivé, ale naštěstí se to postupně zlepšovalo a jsem ráda, že jsem knihu nakonec dočetla.
Budujíci vztah mezi hlavními postavami je krásně rozvinout. Sal a Kulti jsou jako rub a líc a to jejich špičkování prostě nemá chybu, nejde si je nezamilovat a k tomu je vše hezky zasazené do prostředí fotbalu. Vtipně zbarvených momentů v knize je dost a konec je jasná červená knihovna, prostě román se vším všudy.
Nicméně za to všudypřítomné "kadí" musela jedna hvězda dolů.

Luciska13
01.06.2020 5 z 5

Skvělé oddychové čtení, které vykouzlí úsměv na tváři. Když na to koukám zpětně, v celé knize se vůbec nic nestalo, pořád to bylo to samé dokola, ale výsledný dojem je krásný. Prostě jsem si Kultiho zamilovala, i když to byl ten největší pitomec, který dělá unáhlené závěry a není schopný přiznat chybu. A co opravdu hodnotím je epilog, který to naprosto dokonale uzavřel a člověk nemusí přemýšlet co by, kdyby...