Kytice (luxusní vydání)

Kytice (luxusní vydání)
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463094/bmid_kytice-luxusni-vydani-V4B-463094.jpeg 4 9331 9331

Pozvěte tajemný svět balad přímo k vám domů. Snad nejznámější česká sbírka balad 19. století je natolik nadčasová, že oslovuje čtenáře již neuvěřitelných 150 let. Verše plné tajemna, mystiky a poučení jdou až do hloubky české duše. Jejich aktuálnost navíc podtrhují křehké a citlivé ilustrace současné známé české malířky a grafičky Míly Fürstové, která se svým smyslem pro detail a jemnou poetikou svých děl dokonale napojila na myšlenkový proud Karla Jaromíra Erbena. Dva umělecké proudy se zde stávají jedním, jedinou Kyticí. Toto luxusní vydání obsahuje grafický list z balady Svatební košile či Pokladu, signovaný přímo Mílou Fürstovou.... celý text

Alpasstyle
28.08.2015 5 z 5

Skvělé jednoduché, veršované balady, jaké jsem kdy četla. Dílo není vůbec složité na čtení. Porozuměla jsem všemu, aniž bych nad tím musela dlouho bádat. Určitě ji doporučuji přečíst všem.

Indysa
26.08.2015 4 z 5

Básně, které znají snad všichni. Povinná četba na základních i středních školách a příběhy, tak známé, až je to zázrak. I takto se dá hovořit o Kytici. Upřímně, nemám ráda básně, ale Kytice jsou příběhy, které se líbí dokonce i mně, takže určitě ji doporučuji, vlastně by jí měl mít přečtený každý člověk, který se považuje za vzdělaného.

zuzana13
16.08.2015 5 z 5

Krásná kniha. Ve škole jsme si jí museli učit nazpaměť.
Líbí se mi kniha i film. Doporučuji.

Ronnie68
09.08.2015 4 z 5

je to literární klasika české literatury, kterou by si měl jednou přečíst každý... Já jsem ji četla dvakrát jako povinnou četbu ...

iv.86
28.07.2015 5 z 5

Kytice mě nadchla už v dětství. Ta temná a až hororová atmosféra mě pohltila. Tohle je úžasné dílo. Musím ale říct, že i film byl pro mě příjemné překvapení...

Caporegime
24.07.2015 5 z 5

Absolutní klenot naší literatury !!!

Angel_Castiel
16.07.2015 5 z 5

Kytici mám rád od mala, jsem rád, že si Erben dal tu práci a posbíral ji. Z básní jsem vždy cítil silnou atmosféru a konkrétně třeba Vodník na mě opravdu zapůsobil (do té doby jsem znal vodníky pouze jako sympatické kreslené postavičky, které na dně rybníka kouří dýmku a jezdí na sumcích). Musím přiznat, že vzhledem k mé náklonnosti ke hřbitovům mi byl vždy velmi sympatický mrtvý voják ze Svatební košile:

„Ach pro Boha! tu kostel snad?“
,To není kostel, to je hrad.´

„Ten hřbitov – a těch křížů řad?“
,To nejsou kříže, to můj sad.´

Krásné :)

hancass
12.07.2015 5 z 5

Jsem nadšená a překvapená. Jak já nesnášela povinnou četbu a teď po letech přišlo prozření... Erben je úžasný! Tak moderní a děsivý, že mě četba uchvátila. Je to spíše sbírka hororů ve formě poezie, nadčasová a světového formátu. Český E.A.Poe. Jen ty názvy básní: Věštkyně, Dceřina kletba, Vodník, Záhořovo lože, Polednice, Svatební košile....atd. Když čtu jeho krásné verše, jsem ráda, že jsem se narodila právě tady, v této skvělé zemi s velkolepou historií i mýty.
Malá ukázka ze Svatební košile: "Pěkná noc, jasná - v tu chvíli vstávají mrtví ze hrobů, a nežli zvíš, jsou tobě blíž - má milá, nic se nebojíš?"
Abych pak neměla děsivé noční můry.... Prostě stále živý klenot, klasika.

lucie.8
11.07.2015 5 z 5

Ač na poezii moc nejsem, tato malá knížečka mě nadchla.

Pedros
24.06.2015 4 z 5

Klasická povinná četba, která patří k těm lépe se čtoucím :)

lushi
19.06.2015

Klasika, společně s filmových zpracováním skvělý kulturní požitek. Věřím, že každý čtenář si ve sbírce najde příběh, který se mu zalíbí.

kacenka7206
05.06.2015 4 z 5

Pekne se to cte, mam to rada :)

R.E.M.
31.05.2015 4 z 5

Mrazivě působivé balady, náměty z lidových pověstí. Při čtení Vodníka jsem trnula nad dívčinou neopatrností a důvěřivostí, u Svatební košile jsem ani nedýchala... Klasika, která mě oslovila už na základní škole.

Luccy78
30.05.2015 5 z 5

Nádherná knížka, kterou jsem zdědila po svém dědečkovi. Vždycky, když ji otevřu, tak na mě dolehne trocha melancholie.. Na první stránce je totiž perem napsáno: "Psáno dne 16.XII.1940" a podpis mého dědečka z třetí třídy.. :-) Pro mě je tohle poklad nejen literární, ale i osobní a jsem hrdá na to, že ji mám.

Viky.Tejralova
27.05.2015 5 z 5

Krásná, čtivá, poutavá klasika :-)

Ramilia
24.05.2015 5 z 5

Kytici jsem četla již jako malá holčička - tehdy jsem se u toho i hodně bála, ale zároveň mě to fascinovalo. Většinu balad jsem znala zpaměti, nejraději jsem měla asi Zlatý kolovrat a Polednici.
Sice velké básnické sbírky nemám příliš v oblibě, často se v nich ztrácím a nechytám se, ale panu Erbenovi se prostě povedlo úžasné dílo :)

Misha11
23.05.2015 5 z 5

Čtivá klasika, na české poměry dost slušná.
Kytici mám ráda, četla jsem mi mockrát a pokaždé mi, alespoň v některých pasážích některých balad, běhá mráz po zádech.
Krásné. Tajemné. Morbidní.

Takže pokud se tu najde někdo, kdo nečetl, tak šup do toho!

MarekG
22.05.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších českých knih, ktará mě nikdy neomrzí.Knihu mám ve vydání společně s básní Máj od Máchy. Kniha spojuje dva největší klenoty české poezie 19. století.

Karča H
22.05.2015 1 z 5

Nemám ráda povinnou četbu a i kdyby se mi mnoho ze zadaných knih líbila, je to povinnost a to já nemám ráda(knížky čtu protože se mi to líbí). Ale obávám se, že Kytice by se mi nelíbila ani při dobrovolném přečtení. A aniž bych se chtěla dotknout pana Erbena, ale přijde mi, že je tak čtený jen díky tomu, že nás do toho nutí učitelé, kteří to mají v osnovách.

Damato
21.05.2015 5 z 5

Snad asi nemá cenu psát, že je to nádherná kniha, protože tohle všichni vědí...Erben je prostě kvalita, ale tohle je prostě bomba. Jedna z mála knih, která přestože povinná, byla čtená snad všemi, kdo měli alespoň trochu rádi literaturu.