Kytice z pověstí národních

Kytice z pověstí národních
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213740/bmid_kytice-z-povesti-narodnich-k2R-213740.jpg 4 9321 9321

Nejznámější a nejoblíbenější sbírka baladických básní 19. století. Balady inspirované slovanskými i jinými pověstmi se vyznačují dějově dramatickým spádem, prostředí je ovšem vykresleno stručně, popisně... Klasické vydání Erbenových balad v edici Květy poezie.

Monika1717
26.01.2021 5 z 5

Erbenovy balady miluji, i když jinak moc poezii nemusím. Usekané ruce a nohy, siroty, zardoušené děti a zabitá nemluvňata - toť opravdu krásné náměty na řeč vázanou. Knihu jsem četla mockrát, některé balady umím zpaměti dodnes, u mě vede Polednice, Svatební košile a Vodník. Ale ty ostatní jsou také skvělé.

cedos
26.01.2021 5 z 5

Kytici jsem samozřejmě četla už dávno a je to pro mě spíše horor než básně, ale má to své kouzlo minulosti. Sáhla jsem po ní znovu díky čtenářské výzvě a aby to nebylo jen opakování přečteného, zvolila jsem nové vydání s naprosto úžasnými ilustracemi Míly Furstové. To se opravdu povedlo.

Usire
25.01.2021 2 z 5

Opět mi neseděla forma. Kdyby to nebylo psáno jako poezie, tak by to bylo přijatelnější. Nicméně některé básně jsou legendární, např. Svatební košile ve mě zanechala hluboký dojem. Filmové zpracování je pro mne lepší.

Tialexa
25.01.2021 5 z 5

Ve škole jsme se naspamět učili Polednici. Je to nejlepší balada z Kytice.

Marbla2004
23.01.2021 3 z 5

Líbila se mi Svatební košile, Polednice a Vodník se mi líbily méně a zbytek mě teda nijak nenadchl.

elen79
21.01.2021 4 z 5

Četla jsem jako dítě. Tenkrát mě to bavilo. Byl to pro mě takový horor. ????

Peter74
21.01.2021 5 z 5

Klasika, která neumírá.

ellypusik
18.01.2021 4 z 5

Krásné čtení. Velice bohatá slovní zásoba a poutavý nádech. Doporučuji!

inachisio
17.01.2021 4 z 5

Jazykově naprosto úchvatné. Nenapadlo by mě, jak mohou být básně napínavé. Příběhově už trochu horší - ty básně byly docela děsivé. Ale to bylo možná tou dobou.

katka.oo
16.01.2021 5 z 5

Tohle vydání Kytice s ilustracemi M.Fürstové jsem musela mít, nádhera, krásné!

Dominik_13
16.01.2021 5 z 5

Kniha stará přes 150 let, a přesto není jen předmětem k uctívání či recitování.
Člověk bude asi provždy Erbenovým tajemným světem fascinován, přestože je tak krutý a neodpouštějící. Snad je to právě jeho ponurá spravedlnost, která nás přitahuje, snad neotřelá kombinace pohádky a hororu, snad ty dokonale vybroušené verše a jazyk, který hladí a konejší.

PetraKysova
12.01.2021 5 z 5

Nuž čo dodať, detom sa to pred spaním asi nečítalo. Ale niektoré básničky boli naozaj dobré. A na to že nečítam básne, sa mi kniha čítala úplne ľahko.

Carolyn
08.01.2021

viz goodreads

kolacky
07.01.2021 5 z 5

Neodolala jsem a koupila a znovu přečetla i novou ilustrovanou verzi... a váhala jsem, jestli přidat ve Výzvě do nadpřirozených bytostí nebo do ilustrací. Ty obrázky jsou tak úžasné, že vyhrály! A mezi námi, klidně jich mohlo být mnohem víc.

VeruMalfoy
06.01.2021 5 z 5

Od první chvíle, kdy jsem tuhle sbírku básní četla na škole a učila jsem se tehdy Vodníka nazpaměť , ji miluju!

handmadebyM
04.01.2021 5 z 5

Tahle kniha nikdy neomrzí. Tohle by jsi měl přečíst každý... ke knize se neustále co rok vracím

RHorse
04.01.2021 5 z 5

Klasika, některé verše prostě nelze zapomenout.

Monas123
30.12.2020 5 z 5

Tohle je prostě klasika, kterou by si měl přečíst každý.

matej7245
28.12.2020 5 z 5

Tá čeština je krásna! :)

booksforterez
28.12.2020

Toto je kniha, kterou čtu skoro každý rok a stále mě baví a snad nikdy neomrzí