Lady Fuckingham

Lady Fuckingham
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3636/bmid_lady-fuckingham-tFh-3636.png 3 2096 2096

Lady Fuckingham je pornografické dílo, za jejíhož autora je označován Oscar Wilde. Wilde měl povídku údajně napsat jako svou prozaickou prvotinu pod pseudonymem Sebastian Melmoth. Povídka vyšla v časopise The Pearl, A Magazine of Facetiae and Voluptuous Reading (v předmluvě českého překladu místo 'Magazine' psáno 'Journal'), který skutečně vycházel v letech 1879 až 1880, na pokračování pod názvem Lady Pokingham.... celý text

Literatura světová Novely Erotika
Vydáno: , Cesty

Lady Pokingham

Miška.Miška
25.09.2014 5 z 5

Říkala jsem si to bude zase slabý odvar ale spletla jsem se. Celá kniha je jen o tom jednom a musím říci že autor se nebál zajít do detailu. Některé scénky mi sice přišli přehnané ale kniha se mi moc líbila. Určitě se k ní vrátím.

MonikaKK
26.08.2014 3 z 5

Typ knihy - první díl 50 odstínů. Akorát pouze o tom jednom víceméně.

sarekaslukova
31.07.2014 5 z 5

No když jsem si knížku brala do ruky, věděla jsem, že nějaké erotické scénky tam asi budou, ale spíš něco na způsob 50 odstínů šedi - ne moc obsáhlý. No po přečtení asi 10 stránek jsem dospěla k úplně jinému názoru. Dost jsem se udivovala jak bujarý je výběr výrazů pro jednu věc. Taky jsem byla vyvedena z omylu že 21. století nebo pozdní doba 20. století určitě není začínající dobou pro perverznosti. Celkem jsem se i divila tomu, že ten samý člověk mohl napsat Pohádky. Ale i přes pár nechutností jsem se knížkou prokousala za jeden večer. Určitě nebude patři do mé doporučené literatury, ale i tak je to celkem povedené dílo :-).

Noctuelle
12.07.2014 1 z 5

Na této knize mne nejvíce pobuřuje to, že český čtenář ihned přijme (bez dalšího zájmu) to, co je mu předloženo - v tomto případě autorství. Panu Wildovi je tato novela přisuzována pouze v Čechách, když věnujete chvilku času a anglických znalostí, v originále je autor označován jako "anonymní" a i doba vzniku je zpochybňována a odhadována na mnohem pozdější.
Myslím, že pokud jste četli jeho De Profundis, je na místě pochybnost, proč by tuto knihu napsal, a i kdyby, napsal by jí o dost jinak.
Jinak se jedná o průměrnou porno literaturu, mířící přesně tam, kam daný žánr má. Největší senzaci kolem ní však dle mého názoru tvoří právě domnělé autorství Oscara WIldea. Nebýt jeho jména na obálce, zůstala by myslím vcelku nepovšimnuta, protože (ačkoli jistě znamenitá slovní zásoba, etc.) takováto literatura již dnes není nikterak neobvyklá.

NoelHudson
02.07.2014 5 z 5

Průměrná knížka plná ztrát panenství, mlácení březovou metličkou, análního a skupinového sexu. Zajímavé jak něco takového mohlo vzniknout v "prudérním" světě 19. století... Alespoň je vidno, že sex byl důležitý a milovaný v každé době, jen se to lidi báli přiznat. Oscara obšlehl neznámí autor se svým Deníkem nymfomanky, který byl ještě nechutnější než toto. Obdivuju však Wildeovu fantazii a slovní zásobu. Na druhou stranu se ale divím, že jsem dnes po přečtení takových nechutností byla schopná milovat se se svým přítelem... I proto je mé hodnocení tak vysoké

kleo9554
28.05.2014 5 z 5

Četla jsem to tajně pod lavicí na gymplu:-) Možná je to proto trochu nadhodnocené:-)))

Ven_D
28.05.2014 5 z 5

Když je něco označeno jako pornografie, tak to tak prostě je a kdo podobné věci číst nechce, ať se jim obloukem vyhne. Já se u toho skvěle bavila :) a rozhodně se budu řadit ke skupině, která se k této "odsuzované" knize bude vracet :)

Aniday
25.05.2014 4 z 5

super... teda... proč ne!? od půlky jsem si dala na pár dnů pauzu, protože se "děj" tak nějak neustále opakuje, ale dnes při nedělním válení se jsem ji dočetla s chutí 8)

Shampoo
22.05.2014 5 z 5

Slyšela jsem pár teorií o tom, že kniha se zakládá na vzpomínkách matky pana Wilda. Za mě dobré , bavila jsem se :)
nechápu to pohoršení nad knihou , která podobně šokovala před více než 100 lety :) žijeme přece v tak sexuálně osvícené společnosti.
Pokud si chcete přečíst velmi "necudnou" knížku, tuhle musíte mít, jak název napovídá nebude tato kniha příliš romantická :D

Baarbucha
25.04.2014 3 z 5

Obdivuji, jak se dá porno hezky popsat :-)

nudeo
16.04.2014

Povinná četba pro každého nadrženého klacka a každou sexuálně náruživou pipinku :-)

Leslie739
15.04.2014 5 z 5

Prvních 20 stránek jsem se spíš prosmála. Děj to sice nemá, ale komu to vadí? Plně to vynahrazují četné sexuální úchylky slečny Beatrice, upřímně, nechtěla bych být komornou takové nymfomanky :D

Eigis
04.04.2014 4 z 5

Před přečtením jsem si říkal: Porno v té době haha....a ono to porno je, navíc dost tvrdý.

moonell
26.03.2014 5 z 5

Proboha.. Je to porno. A sakra dobře napsaný. Jak někdo může řešit chabou dějovou linii !? Třeba rozlišovat druhy literatur, vážení.

_suvička
05.03.2014 5 z 5

U knížky jsem se bavila a neustále si přemítala v hlavě to, jak všichni říkají, že dnešní mládež je zkažená. :D Zajímavý a čtivě psaný pohled na tehdejší dobu zase z jiného úhlu pohledu :D

Moňa69
02.03.2014 2 z 5

A pak že dnešní mládež je zkažená!:D

KriKri
25.02.2014 2 z 5

No.. myslím, že jednou to stačilo.

Jennkie
24.02.2014 4 z 5

Kdyby to nebyla taková účelová prasárnička, dala bych tomu 5 hvězdiček :-P Ale i tak to byl celkem zajímavý "příběh" :-D

Bunburistka
16.02.2014 2 z 5

Byla jsem zvědavá, jak je tato kniha psaná. Výsledek? Stojí za přečtení, rozhodně je lepší jak "některé" dnešní erotické knihy :))

KarlaP
12.02.2014 2 z 5

Ať napsal Lady Fuckingham kdokoliv, autorovi se musí nechat jeho opravdu mistrný jazyk. Nicméně to je asi to jediné, co bych hodnotila na této novele kladně. Nepřítomnost příběhu způsobila to, že jsem se ke konci už začala velmi nudit, opakované pasáže už neplnily svou funkci. Autor nenastínil žádnou hlubší psychologii postav a to mi v knize velice chybělo.