Lady Fuckingham

Lady Fuckingham
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3636/bmid_lady-fuckingham-tFh-3636.png 3 2096 2096

Lady Fuckingham je pornografické dílo, za jejíhož autora je označován Oscar Wilde. Wilde měl povídku údajně napsat jako svou prozaickou prvotinu pod pseudonymem Sebastian Melmoth. Povídka vyšla v časopise The Pearl, A Magazine of Facetiae and Voluptuous Reading (v předmluvě českého překladu místo 'Magazine' psáno 'Journal'), který skutečně vycházel v letech 1879 až 1880, na pokračování pod názvem Lady Pokingham.... celý text

Literatura světová Novely Erotika
Vydáno: , Cesty

Lady Pokingham

KarlaP
12.02.2014 2 z 5

Ať napsal Lady Fuckingham kdokoliv, autorovi se musí nechat jeho opravdu mistrný jazyk. Nicméně to je asi to jediné, co bych hodnotila na této novele kladně. Nepřítomnost příběhu způsobila to, že jsem se ke konci už začala velmi nudit, opakované pasáže už neplnily svou funkci. Autor nenastínil žádnou hlubší psychologii postav a to mi v knize velice chybělo.

Fuksinka
10.02.2014 4 z 5

Výborná, zábavná, skvěle napsaná a skvěle přeložená prasárnička. Kam se hrabou trapné Odstíny šedi.

gabca007
08.02.2014 2 z 5

Co do obsahu není moc co hodnotit. Ale hodně se zde v komentářích chválí super překlad, takže jo, přidám se. Obdivuju překladatele za jeho výdrž. Slabší povaha mohla perem v půlce seknout a nečetli bychom nic :)

Manyna
06.02.2014 4 z 5

prasárnička, která se svižně čte. Nedávno jsem na ní po dlouhé době narazila v Levných knihách a hrozně se mi líbil přebal knihy, tak jsem si jí koupila domů do sbírky :-)

Lenourt
05.02.2014 4 z 5

Neskutečná chlívárna, v prvních kapitolách jsem měla sto chutí to odložit, protože pasáže s dětskou pornografií, no... Ale pomineme-li to, že příběh tam není skoro žádný, zato porno je na každé druhé stránce a to ve všech podobách - po jazykové stránce je to naprosto vybroušený klenot, slovní zásoba je vyšperkovaná, jazyk tehdejší doby knihu velmi ozvláštňuje a z tohoto hlediska jsem si knihu opravdu užívala... Kam se hrabe Padesát odstínů šedi (po všech stránkách)... Za to dávám 4*

Valentine
18.01.2014 4 z 5

Vtipné a originální. Ačkoli novela více či méně postrádá děj, čte se snadno a jedním dechem, je perfektní na odreagování a neskutečně jsem se u ní pobavila - převážně díky jazykovým prostředkům, které jsou u Wildea prostě vždy nepřekonatelné.

Ditules
11.11.2013 3 z 5

Já se u toho dost pobavila. Vždycky mě překvapí, jak si lidé myslí, že autoři jsou snad svatí a asexuální.

knihomolka008
01.11.2013 3 z 5

kniha je velmi dobře napsaná a i přesto, že z příběhu člověk nemá nic, je to stokrát lepší než "opěvovaných" Padesát odstínů šedi

vaili
16.10.2013 4 z 5

Myslela jsem si, že to bude erotická povídka, ale jak tu většina píše je to knižní porno :)) ale díky použitým výrazům (překladu) opravdu jedinečné a originální :)

Vlkova.kristyna
14.10.2013 4 z 5

Ve své podstatě na danou dobu hodně zajímavá knížka s velice vytříbeným slovníkem:) Víceméně se ale opakuje stále dokola a po chvíli začala nudit tak, že jsem se musela nutit, abych knížku vůbec dočetla. Je to ale na druhou stranu nezapomenutelný zážitek:)

KitaB
12.10.2013 3 z 5

Tato kniha mě hodně překvapila. Příběh v podstatě žádný. Na začátku mě to možná trochu bavilo, konec jsem se musela hodně nutit dočíst.

Poutnice
09.10.2013

ewisek22: dobře ty!! ¨

Opravdu psané porno, četla jsem ji ve vlaku a musela jsem být červená až ve spodku zad :) Tohle dílo je pořád řešeno, jestli je autorem Oscar nebo ne. Každopádně, ať to napsal kdokoli, tak na tu dobu byl hoooodně odvážnej. I dneska se erotický scény zabalujou do nějaký tý vaty, aby aspoň nějakou část musel čtenář domyslet, představit si sám.

Paluska
05.10.2013 3 z 5

Na tehdejší dobu hodně odvážné.... :-)

Luxiee Axony
26.09.2013 2 z 5

Byla jsem touto knihou velice překvapena. Čekala jsem všechno možné, ale toto ne. Dílo jako takové mne nijak nezaujalo ani mi nedalo nic přínosného - kromě toho, že žádná společnost nebyla svatá (ale to už všichni dávno víme). Ovšem chápu, proč toto dílo Wild napsal a co tím mínil. Ovšem pro mne jako pro čtenáře to nepřineslo nic nového. Připomínalo mi to psané porno.

MonisPop
13.09.2013 3 z 5

Podle názvu se asi nedalo čekat něco jiného, přesto mě to překvapilo. Knihu jsem přečetla velmi rychle a ze začátku se mi i líbila, protože je to něco úplně jiného, ale ke konci jsem se musela nutit, abych ji vůbec dočetla. Děj se mi totiž zdál pořád stejný.

lushi
03.09.2013

Erotická literatura 19. století. Wow! Předpokládala jsem, že bude lehčí, dějovější, zábavnější. Lady Fuckingham je normální porno.

V závěru z knihy vlastně nic nemám, až na ni samotnou :) Levné knihy vydaly fakt hezky vypadající dvojičku erotické literatury - Lady Fuckingham a Z rodinné kroniky lady F.

AnyMouse
20.08.2013 3 z 5

Přiznám se, že o pár stránkách jsem si myslela, že to nedočtu. Nebavil mě dřívější styl psaní, bylo to pro mě nezáživné, ale potom jsem se přes to dostala a knížku dočetla, sex, pojmenování, akce, to se mi líbilo ;-) Žádná růžová knihovna..

eviku19
20.08.2013 4 z 5

Tak Oscara Wilda som dlho žrala pre jeho Dorriana Graya, ale pre toto ho žerem viac.K tejto knihe som sa dostala na gymply a kolovala medzi mojimi spolužiačkami a profesorkami na gymply riadne dlho.Bola by z toho celkom vtipná spomienka, keby vždy ked ma dáka profka potom videla s knihou v ruke sa ma nespýtala,či je to zas dáka oplzlosť alebo kamasutra:D Lady Fuckingham forever:D

ewisek22
16.08.2013 5 z 5

Nooo, tak teda všechna čest, ať to napsal, kdo to napsal...:) Autor má buď velice bujnou fantazii anebo hooodně zkušeností:)) A ten slovník byl fenomenální...To by si měly přečíst všechny ty "uctívačky" odpadu, jménem Padesát odstínů šedi:)

jaina-immortal
14.08.2013 4 z 5

Nenáročná povídka, opravdu skvostný překlad.