Láska ve špičce italské boty

Láska ve špičce italské boty
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516232/bmid_laska-ve-spicce-italske-boty-3fQ-516232.jpg 4 184 184

Když je vám třiapadesát, jste sice úspěšná rozhlasová moderátorka, ale v osobním životě za sebou máte dva rozvody a ani ve třetím manželství se necítíte šťastná, k dalším životním změnám už příliš odvahy nemáte. I přesto se Blanka jednoho rána probudí, najde v sobě sílu vzdát se pohodlného postu manželky, požádá o rozvod a odjede sama na dovolenou do Kalábrie. Netuší, že jedno přání, které zcela nevinně napsala na lístek v kostelíku v Tropee, se začne den po dni pomalu plnit. Nechte se vtáhnout do příběhu, který píše sám život a který se odehrává na mysu Capo Vaticano ve slunné Kalábrii, v pověstné špičce italské boty, která tolik okouzlila autorku.... celý text

mcabr
11.09.2024 5 z 5

Pěkný čtení, hned bych jela objevovat kouzlo Kalábrie, jídla. Uvidíme jak bude pokračovat.

Besa
02.09.2024 5 z 5

To bola taká krásna knižka, dávam plný počet hviezdičiek a zároveň zaraďujem do "Doporučuji". Zo začiatku som váhala, či vôbec chcem túto knihu čítať, pretože ma trochu desia knihy, ktoré píšu ľudia o sebe, o svojom živote. Je to príliš osobné, už som niekoľko takých kníh prečítala a vždy som sa čudovala, ako môžu odhaliť svoj život, svoje spomienky a najvnútornejšie myšlienky úplne cudzím ľuďom. Je to ešte viac ako striptíz, radšej by som sa skôr vyzliekla na verejnosti do naha, než by som odhalila svoje vnútro, pocity a prežitky. Blanka Malá je ale tak milá, úprimná a sympatická ženská, navyše veľmi vtipná a šarmantná, že som sa do nej vcítila hneď od začiatku a prežívala som jej životný príbeh s ňou.
Tiež mám rada Taliansko, ak by som mala žiť v inej krajine podľa svojho výberu, bojovalo by Taliansko s Francúzskom a Taliansko by nakoniec o pol boda vyhralo.
Mám veľmi rada knihy od autorov žijúcich v zahraničí, píšucich o svojom novom (prípadne dočasnom) domove. Je to oveľa lepšie ako cestopisy, lebo cestovatelia píšu o krajinách, ktoré navštívili a dojmoch ale ľudia, ktorí tam žijú, poznajú tú krajinu oveľa lepšie, majú k nej silnejší vzťah, prípadne zažívajú nejakú formu kultúrneho šoku. Čítala som knihu od študentky v Číne a Taiwane, od autobusárovi v Nórsku, od maminy vo Francúzsku, od publicistky v Dánsku a všetko to boli skvelé veci. Čítať od Blanky o Taliansku bolo ešte lepšie, písala o Taliansku tak nadšene, vášnivo a pútavo, až to človeka ťahá rozbehnúť sa osobne a zakúsiť Taliansko na vlastnej koži.
Kniha je navyše popretkávaná talianskymi domácimi receptami, to ma veľmi potešilo, niektoré určite vyskúšam. To mám v knihách tiež rada, mám jednu o Francúzsku, kde sú recepty na francúzske koláče/cukrovinky. Veľmi sa teším na ďalší diel. Autorke prajem šťastný život v jej vysnívanom Taliansku a veľa slnečných dní.

p.stranska
01.09.2024 3 z 5

Průměrná knížka průměrně načtená samotnou autorkou. Už jen proto, že mi kniha připomíná články v novinách typu Blesk, si docela ráda přečtu další díl, protože jsem zvědavá, jak to s těmi dvěma vypadá dál.

medlovice
23.08.2024

Čím déle tě nemám , tím víc mi chybíš -
Asi jsem čekala romantický útěk jako od Caplinové, ale dostala jsem spíš Halinu Pawlovskou s kousavým humorem. Příběh ženy , terá nemúže žít bez Itálie a nemůže žít v ní , jsem poslouchala při práci a úklidu jako audioknihu vyprávěnou samotnou autorkou .A to možná byla chyba, proč si moje sympatie nezískala. Splní se jí přání a žije v Kalábrii , najde krásného Itala a užívá si všechny krásy a chutě Itálie , jachtu, proseco, vášnivý sex. A neví co chce , jestli zůstat nebo se vrátit do studených Čech a mě se chtělo křičet zůstat ! Itálie ! Ale on je mladší , typický Ital a Blanka má problémy s pubertální dcerou , nadváhou . Řeší covid , vrásky a neužívá si .
Audiokniha je o recepty i rady ochuzena, jestli potkám knihu , vypůjčím si ji. Blanko- Bianco Carpe diem !

amanek
22.08.2024 5 z 5

Knížku mi půjčila kamarádka, moc se mi do ní nechtělo, ale o to víc jsem překvapená jak mě to bavilo.
Úplně jsem se viděla v Itálii a hned bych tam jela. Některé recepty určitě vyzkouším.
Samotný příběh, prostě romantika.

4xbabča
16.08.2024 5 z 5

Docela pěkné čtení pro příjemnou letní pohodu, kde se Blanka zamiluje do mladšího Itala Agostina. Příběh samotný je navíc zajímavý hezkým popisem Itálie, Kalábrie, její gastronomií, tradicemi a krásnou přírodou.

MakiMel
15.08.2024 4 z 5

Trochu předvídatelný děj, celkem triviální zápletky, ale audiokniha je načtena příjemným hlasem autorky a děj ideální na letní dny, kdy se chce mozek jen tak nechat unášet.

slim85
14.08.2024 1 z 5

Knihu jsem nedocetla. Příliš mnoho se opakujících pravd, které stačilo napsat pouze jednou. Myslim, ze inteligentni ctenar uchova to, ze je hlavní hrdinka rozvedena, miluje Italii, ve svych letech jeste neni stara baba apod. Kladeny důraz na to, jak je divoká, ani nebudu komentovat. Pro me to bylo natolik rusive, ze jsem knihu odlozila. Možná by byla kniha poloviční a dala by se dočíst.

Vlasta71
14.08.2024 5 z 5

Kniha nejen na léto. Já se při a po dočtení zamilovala do Itálie a Kalábrie. V knize je hodně vtipných přirovnání a hlášek. Jako bonus jsou za některými kapitolami recepty na typická italská jídla. Já knihu mohu jen doporučit

hzd
04.08.2024 5 z 5

Za mě krásná dovolenková letní knížka.
Nikdy jsem v Itálii nebyla, ale ráda bych se tam podívala. Knížka je navíc plná obrázků a receptů. Moc se těším na druhý díl, který se mnou poletí na dovolenou.

nemer
27.07.2024 4 z 5

Oddechová četba na léto, přečteno za dva večery. Nic, k čemu bych se asi vracela, ale přesně vím, koho z rodiny kniha velmi potěší. Za přidanou hodnotu považuji autobiografické prvky a zejména odvahu autorky jít s kůží na trh, protože přece jen na ženy s mladšími partnery se většinová společnost dívá všelijak. Blance a Agovi přeji štěstí, ať se jim daří.

Miroslavacte
24.07.2024 4 z 5

Je to letní oddechovka. Semnou se obsahem vic nez trochu mijii, ale neni spatna, dobre se cte.

Áňa 998
14.07.2024 5 z 5

Knihu Láska ve špičce italské boty jsem si přečetla až na několikáté doporučení. Začala jsem o ní uvažovat až v momentě, kdy jsem sama Itálii navštívila, a tu zemi jsem si naprosto zamilovala. Týden byl málo a já se strašně těším, až tak letos vyrazíme znovu!
Láska ve špičce italské boty je jakousi kombinací mezi životopisem, románem a zároveň cestopisem, který Vám na konci většiny kapitol nabídne i recepty na italské dobroty. Společnost Vám budou dělat také roztomilé ilustrace, vztahující se k ději.
Hlavní hrdinka Blanka je po rozvodu a snaží najít sebe samu. To se jí povede v Itálii, kde potkává svého "italského kluka", který je oproti ní sice mladší, ale jiskra přeskočí.
Nedokážu říct, která část knihy se mi líbila nejvíce. Každá měla něco do sebe. To, jak se hrdinka hledala v České republice, ale i postupné poznávání Itálie, ze kterého na mě vyloženě sálalo teplo sluníčka.
Čtenáře trochu vrací na zem vztah hrdinky s její nejmladší dcerou Annou. Ta se ocitá ve složitém období dospívání a vztah s matkou není ideální. Hodně jsem jim držela palce, aby si k sobě našly znovu cestu.
Kniha byla opravdu čtivá a já se začala o dost víc těšit na dovolenou a ještě víc na další knihu autorky, Srdce nemá vrásky. Pokud se chcete při čtení něco dozvědět a zažít i pohádkovou romantiku, tohle je můj velký tip na letní četbu!

lucakuca
05.07.2024 4 z 5

Milé čtení o lásce k Itálii a v Itálii.
Naprosto Blanku chápu a užívám si její karamboly i dolce vita s láskou.
Bavila jsem a recepty určo vyzkouším. Díky za ně.

Maky1505
03.07.2024 5 z 5

Knížka byla skvělá, čtivá, zajímavá a hlavně ze života.
Přečetla jsem ji za jeden podvečer a moc se těším na druhý díl, jak bude pokračovat láska a jak bude pokračovat vztah mámy a dcery.

Líbí se mi, jak se v Itálii vaří, rychle, jednoduše, žádné stání u plotny!!!

Fandím Vaší lásce

...když něco, ale opravdu něco moc chcete, vesmír vám vždycky pomůže...

piliticek
26.06.2024 2 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audio. Zpočátku mě nesmírně rušilo, jak autorka knihu načetla. To její přehnané až agresivní zdůrazňování, akcent na druhé slabice byl nepřirozený.
A ani obsah knihy mě neuchvátil. Pokud by to takhle psalo pubertální děvče, tak prosím. Takhle mi to spíše připadalo, že se paní autorka neúměrně předvádí a za každou cenu chce šokovat.

lucifess
25.06.2024 5 z 5

Skvělá letní oddychovka. S Itálií to mám skoro obdobně jako autorka, o to víc se mi to četlo samo.

Vlaďkaa4
22.06.2024 4 z 5

Ale jo, dobré k navození dovolenou nálady. Přečte se to za jeden den nebo dvě odpoledne.

Javanka
28.05.2024 4 z 5

Ze začátku mě překvapila až rušila velká podobnost s knížkou Bella figura. Ale opravdu jen ze začátku. Můj dojem z knížky - je skvělé, že si autorka šla svojí cestou srdce, moc jí fandím a lásku přeji, je skvělé, když člověk najde své štěstí - kdekoliv a s kýmkoliv.

Analady
07.05.2024 3 z 5

Ze začátku mě čtení moc nebavilo, takže jsem se musela celkem nutit, abych pokračovala, ale postupně jsem se začetla a příběh jsem si užila. Takové nenáročné, odpočinkové čtení. Určitě si přečtu i pokračování.

pro ženy rozvod Itálie rozhlas nový začátek Kalábrie české romány

Blanka Malá