Ledová princezna

Ledová princezna
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545491/bmid_ledova-princezna.jpg 4 1124 1124

Spisovatelka Erika Falcková se vrací do rodného městečka Fjällbacka. Klid švédského venkova si však neužívá dlouho. Alexandra, její kamarádka z dětství, je nalezena mrtvá... Podřezaná zápěstí a tělo v ledové vodě zprvu napovídají, že jde o sebevraždu. Zdání ale klame a Erika začne být Alexinou záhadnou smrtí čím dál víc posedlá. Patrik Hedström je místní detektiv a také Eričin dávný kamarád. I jemu je Alexina smrt podezřelá, a tak se spolu s Erikou vydávají na cestu, která je přivede na stopu dávných tajemství. Neměla by ale některá tajemství zůstat raději navždy zapomenuta?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , Saga Egmont

Isprinsessan, 2003

Interpreti: Dana Černá

Len2očka
29.10.2017 5 z 5

Zajímavá čtivá knížka,mám všechny díly od této spisovatelky,líbí se mi.

Melic
28.10.2017 3 z 5

Déle mi trvalo, než jsem se začetl. Knížka není špatná, ale pro moje smýšlení je až moc žensky napsaná :-) Abych to vysvětlil, mám rád u detektivek rozplétání vyšetřování a to třeba i vysvětlení vztahů a motivů, týkajících se případu - oběti a podezřelých. Když se do příběhu přidá románek vyšetřujících, to už je pro mou po logice dychtící mysli nadbytečné (informace, co si Erika vezme na sebe a podobně). Rozuzlení mě naopak bavilo dost.

Lisa123
15.10.2017 4 z 5

Knihu jsem objevila poprvé v knihovně mezi detektivka a řekla jsem si, proč ji nezkusit. Nejprve jsem se do ní nemohla začíst, myslela jsem, že ji ani nedočtu, ale okolo 150 stránky mě to začalo hodně bavit, děj začal být napínavý. Celkově se mi kniha líbila. Jsem ráda, že kromě vražd autorka popisuje i životy ostatních hrdinů. Jsem ráda, že jsem knihu přečetla - doporučuji :)

Devil-Ivet
08.09.2017 4 z 5

Čtivé, napínavé, občas vtipné. Tato detektivka se mi opravdu líbila. Téměř do poslední stránky jsem netušila, kdo Alexandru zavraždil. Nápadů bylo hodně, ale opravdový důvod mě překvapil. A její minulost? Tu jsem tušila, ale přesto… Nevěříte tomu.

Dandy1
27.08.2017 2 z 5

Na čtyři dny jsem odjela a už se ke knize nevrátím. Přečetla jsem 124 stran nezáživných drbů a na to rodinné tajemství už kašlu. Jdu číst něco, co by jelo v každém případě se mnou.

padr
17.08.2017 4 z 5

Taková zvláštní detektivka, ale líbila se mi. Jen mám trochu moc pocit, že autorka dost tlačí na pilu, aby bylo vidět, že to je první díl dlouhé série.

Magrata15
02.08.2017 5 z 5

Trošku mi dělalo problém vyznat se v postavách, ale jinak skvělá detektivka s neočekávaným rozuzlením.

Shardlake
10.07.2017 4 z 5

S postupujícím dějem je čtenář více a více vtažen do dění a nechce a nemůže přestat, dokud se nedozví, kdo za vším stojí. Pěkná detektivka.

LuckaH2
23.06.2017 4 z 5

Kniha se mi libila,i kdyz neni to nic z ceho bych si sedla na zadek, postavy jsou trochu cernobile (zly policejni sef, hodna spisovatelka, hodny policista)ale vlastne ono to tak v zivote byva. Nektere prvky jsem tusila, neco me prekvapilo, kazdopadne jsem porad byla napjata. Je zajimave v zivote i knize, kdyz naz ovlivnuje rodinne tajemstvi/historie, coz zde bylo skvele nazneceno.

Jakira
22.06.2017 4 z 5

Velmi čtivá detektivka, která určitě nebude poslední, kterou si od autorky přečtu. Ústřední dvojice Erika a Patrik jsou sympatičtí, takže jim čtenář velmi záhy začne fandit v jejich vztahu a je zvědavý, jak se vyvine dál. Právě tahle kombinace vyšetřování jednotlivých případů s vývojem postav na pozadí, které se line celou sérií knih mám ráda, a proto se těším na další setkání s detektivem a spisovatelkou.

dalia1769
10.06.2017 4 z 5

Slibný začátek série, postavy celkem sympatické, kniha se dobře čte a je napínavá. Klasická detektivka, míněno v dobrém.

martinaandulka
03.06.2017 5 z 5

Ledová princezna je 1 ze série co spisovatelka napsala,četla jsem m už od ní několikknih a opět mi nezklamala,naopak skvělá kniha plná děje a zápletek.Doporučuji :-).

Mil@n
29.05.2017 4 z 5

Dobrá detektivka. Velké množství postav, trochu náročné na sledování děje a vztahů.

dobama
20.05.2017 4 z 5

První setkání s Erikou a Patrikem nedopadlo nejhůř. Nebyla to pro mne taková ta kniha, co člověk vezme do ruky a nechce položit. Musela jsem si zvyknout na široce pojaté vyprávění o spoustě osob ( o to víc mne ale nakonec mrzel ne úplně dokončený příběh Anny a jejího muže ) a naučit se rychle přepínat mezi postavami. Některé věci bych vypustila, byly pro mne navíc, ale rozhodně s touto milou dvojicí nekončím a pokračuji v sérii.
Co bych vytkla je místy špatný překlad - volba slov, špatné skloňování...

adelinka
17.05.2017 5 z 5

Dobrá, hneď na začiatku zaujímavá vražda - teda niečo čo ma vypadať na sebevraždu. Docela kľudný dej. Erike pri vyšetrovaní nehrozí nejaké nebezpečenstvo - po tejto stránke tak také napätie chýba, ale pekne sa vyplavujú na povrch dávne tajomstvá a docela som bola aj prekvapená s výsledkom vyšetrovania.....

moudivlacek
10.05.2017 5 z 5

Sice u této knihy musíte dost hlídat odstavce, neboť se rychle střídají hrdinové a tak pokaždé jste myšlenkou někde rychle, ale za to má kniha opravdu spád. Byla jsem překvapena, kolikrát jsem pomyslela na špatného vraha, i když dva záporné hrdiny jsem odhadla hned od začátku. Přesto v knize je plno zvratů.
První setkání s autorkou a u mne rozhodně nebude poslední.

SimonaP
05.04.2017 3 z 5

Docela dobrý, průměrný. Moc se mi nelíbil překlad, občas divně volená slova. Ale ráda si přečtu i další knihu od autorky.

Peslik
04.04.2017 4 z 5

První kniha ze série a vůbec není špatná. Líbí se mi, že k zápletce je vdechnutý i osud hlavních postav a není to kniha jen o tom kdo co kdy a kde udělal. Ráda si přečtu další díly.

petunkav
30.03.2017 5 z 5

Musím se přidat k většině kladných hodnocení.
Kniha je mou první od této autorky a jsem velmi spokojená. Překonala jsem svůj vlastní předsudek, že severští autoři mi nesedí. Mají takový pro mě zvláštní specifický styl. Ale nikdy neříkej nikdy - se mi zde opět potvrdilo.
Příběh zajímavý, pěkně propletený. Určitě se pustím do dalších dílů.

triana
18.03.2017 5 z 5

Tak jsem zase objevila autorku, která mi nesmírně sedí, skvělá kniha - kombinace severské detektivky s vykreslením silných postav, sympatických vyšetřovatelů a tajemné minulosti - přesně to očekávám od dobré knihy, jdu na další díl :-)