Ledová princezna

Ledová princezna
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545491/bmid_ledova-princezna.jpg 4 1124 1124

Spisovatelka Erika Falcková se vrací do rodného městečka Fjällbacka. Klid švédského venkova si však neužívá dlouho. Alexandra, její kamarádka z dětství, je nalezena mrtvá... Podřezaná zápěstí a tělo v ledové vodě zprvu napovídají, že jde o sebevraždu. Zdání ale klame a Erika začne být Alexinou záhadnou smrtí čím dál víc posedlá. Patrik Hedström je místní detektiv a také Eričin dávný kamarád. I jemu je Alexina smrt podezřelá, a tak se spolu s Erikou vydávají na cestu, která je přivede na stopu dávných tajemství. Neměla by ale některá tajemství zůstat raději navždy zapomenuta?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , Saga Egmont

Isprinsessan, 2003

Interpreti: Dana Černá

amysa
02.03.2017 4 z 5

Dočteno, líbilo a moc ráda se za Erikou a Patrikem zase vrátím...
Moje první setkání s Camillou nedopadlo vůbec špatně, jsem spokojená a mám radost že jsem alespoň nějaké souvislosti odhadla a správně předvídala...
Čtivé, napínavé, pěkné, zkrátka doporučuji!

martina.culik
24.02.2017 4 z 5

Autorčin styl psaní se mi moc líbí - sice jsem Alexandřino tajemství tušila delší dobu před koncem, ale všechny detaily jsem rozhodně neuhádla. V sérii se chystám pokračovat, abych věděla, jak se budou vyvíjet osudy postav (i když nějaké povědomí už mám, jelikož jsem nevědomky přečetla dříve Andělíčkářku a Kazatele).

barusak1
12.02.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila, a i když dávám přednost jinak psaným kriminálkám, tak jsem si s chutí přečetla. Čtivě napsaná, zajímavá zápletka. A jelikož mě i zajímá jak dopadne její sestra, tak si přečtu i další díly s chutí

ewisek22
26.01.2017 3 z 5

Souhlasím s předcházejícím komentářem uživatele - pro mě je to taktéž průměrná severská krimi. Čekala jsem od ní mnohem více. Každopádně budu v sérii i přesto pokračovat. Budu doufat, že v další knize bude více rozvinutý vztah Eričiny sestry se svým manželem - tam vidím velký potenciál:) Dávám tři hvězdičky.

taven
21.01.2017 3 z 5

Pozor obsahuje spoilery! Průměrná severská krimi, na které se značně podepisuje fakt, že jí napsala ženská. Některé scénky jsou vážně úsměvné (dilema hrdinky, zda zvolit na rande stahovací spodní prádlo) a pro člověka zvyklého na Nesba nebo Adler-Olsena dost nepochopitelné. Nelíbí se mi, že v průběhu příběhu si hlavní postavy v podstatě vymění role a zatímco první polovina se naplno věnuje Erice a její "detektivní" činnosti, ve druhé půlce už má Erika pouze roli zcela upozaděné milenky hlídající malé děti své sestry a z Patrika se konečně stane alespoň průměrný policajt (který se ovšem moc často nemyje, což kupodivu hrdince vůbec nevadí... ach ta láska). Postava šéfa Mellberga zřejmě vykresluje některého z bývalých šéfů či nakladatelů autorky :). Přes všechny výhrady se kniha nečte špatně a je tu potenciál do dalších dílů. Zřejmě na celkový dojem mělo velký vliv to, že je to její prvotina... to se uvidí ale teprve až si přečtu další díly. V tuto chvíli je to pro mě druhá nejslabší severská kriminálka, co jsem zatím přečetl. 50%

Ben Nevis
11.01.2017 4 z 5

Jako psychologický román popisující všeličné vztahy funguje Ledová princezna dokonale. Některá odhalení z minulosti už sice zavánějí pokleslou literaturou a žánrovým klišé, ale alespoň nenudí.

Jako detektivka mě kniha tolik nezaujala, protože to skoro vypadá, jako by na vyšetřování nikdo neměl zájem. Hlavní hrdinka pomáhá kriminalistům stylem "Jo a mimochodem, před týdnem jsem byla v domě vraždy a něco jsem tam našla. A taky jsem se tam málem srazila z vrahem, prča co?"

marketa9252
09.01.2017 5 z 5

Kniha se četla pěkně. Děj zajímavý. Osudy lidí jsou všelijaké...

putpuda
04.01.2017 3 z 5

Nebylo to špatné, žádný trhák, ale četla se mi dobře. Půjčila jsem si ji hlavně proto, že mám doma třetí a čtvrtý díl (zakoupila jsem někde ve výprodeji;)), tak abych byla v obraze.

Toffee
30.12.2016 3 z 5

Prostě taková normální detektivka. Přečtu ji a za týden už si vybavuji jen zlomek. Četla se dobře, nebylo v ní příliš násilí nebo nějakých zvráceností, vlastně spíš takové klasické pátrání. Nevadí mi, že si za měsíc nevzpomenu, o čem to bylo, tyhle knížky beru jako čtení k odreagování, vyčištění hlavy. Na to je dobrá.

Leniiis
29.12.2016 2 z 5

Tak mě tato autorka vůbec nezaujala. Knížku jsem četla jen, abych už dočetla. Nebylo v ní žádný napětí a nic, co by mě nějak závratně bavilo. Zbytečný pasáže o lásce Eriky a Patrika, ta dějová linka s její sestrou taky bez důvodu. Prostě se mi knížka nelíbila.

Karloska
27.12.2016 3 z 5

Knihu hodnotím tak průměrně. Nijak extra mě nezaujala, spíš mi přišla zbytečně zdlouhavá.

veronie
22.12.2016 5 z 5

Kniha byla čtivá, napínavá, dokonce jsem se musela bránit tomu, abych předčasně nenahlédla nakonec a nezjistila tak kdo je pachatel a jaké je dlouho skrývané tajemství Alexandry :) Určitě se pustím i do dalších dílů..

mirka71
15.12.2016 5 z 5

Přečetla jsem celou sérii, čtivé, se švihem, bez hluchých míst s výraznou dějovou linkou. Doporučuji číst knihy jak jdou za sebou. Výborné je také provázání s minulostí, v každém příběhu "vyplave,, něco z "kdysidávna,, , což knížkám rozhodně přidává na atraktivitě.
Za mě skvělé!!!

petrzel
14.12.2016 5 z 5

První kniha od autorky a mě se líbila a přečtu celou serii

harena
13.12.2016 3 z 5

No, to bylo přece jen slabší, hodně romantiky a pak bylo pro mě dost nevěrohodné a hlavně naivní, když se sestry smiřovaly. To už jsem se dívala, kolik stránek mi zbývá do konce. A L E : protože jako první knihu ze série jsem četla Kameníka, který se mi moc líbíl, přečtu si určitě i další knihy z této série a věřím, že budou lepší a lepší. Mám už půjčeného Kazatele a jak vidím, i čtenářům se líbil. Nelámejte na Camillou Läckberg hůl :))), Za mě bohužel ***.

Matylda66
22.11.2016 3 z 5

Začátek vypadal nadějně, ale někde po půlce to začalo být utahaný, přespříliš romantický a až překombinovaný. Celkem dobře se to četlo, za mne 3 hvězdy.

rekon
21.11.2016 5 z 5

Kniha se moc dobře čte, je napínavá až do konce. První od této autorky a určitě ne poslední!

martina.tim
14.09.2016 5 z 5

Naprostá bomba. Za mě musím říct, že jsem se dostala do příběhu hodně hluboko. Tato kniha se mi dostala pod kůži.

popeluška
01.09.2016 5 z 5

Tak se mně do detektivky vůbec nechtělo.....ale byla jsem navýsost překvapená jak byl děj napínavý od začátku až do konce. Prostě paráda....těším se na další díl :-)

michelleczsp
31.08.2016 4 z 5

Vzhledem k tomu, že je Camilla Läckberg moje oblíbená autorka, nevím zda se dá hodnotit objektivně, každopádně tohle je první kniha s Patrikem a Erikou, i to jak se vlastně poznali, do toho je to "jejich" první případ, v minulosti. Když to shrnu děj byl zajímavý, jako vždy jsem si myslela po celou dobu, že vím, kdo je vrah, následně jsem to několikrát změnila a pak když to vyšlo najevo, tak mě to překvapilo i když jsem měla určité podezření. Celkově zaujme a je jedna z lepších.
Na dílech této autorky mám ráda to, že to není jen prach obyčejná detektivka, ale jsou tam zapletené i mezilidské vztahy a ne jedny.