Loutkář

Loutkář
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537092/bmid_loutkar-6629115a3bec1.jpg 4 1741 1741

Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo však tahá za nitky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Hangman , 2017

Metroušek
22.10.2019 2 z 5

Chladný severský styl kriminálních románů s co možná nejděsivějšími vraždami dneska táhne, ale asi to ukazuje hodně o naší době, o spisovatelích, a o čtenářích. Možná též o vnitřní prázdnotě, kterou je potřeba hned, pořád, okamžitě přehlušit, a co nejčastěji to opakovat. Přednosti prvního dílu se vytratily, a jeho nedostatky se projevily v netušené míře. Uvěřitelnost je strašně důležitá věc, a tady zoufale chybí. Autor se snaží šokovat, ale nemá na to. Chtěl, aby to bylo ujeté (snad lépe anglicky: deranged), ale nemá na to. A může na sebe kupit vražd kolik chce. Nemá na to.

veronika8042
22.10.2019 4 z 5

Když jsem četla Hadroveho panáka, který se mi líbil, tak jsem dlouho přemýšlela, zda se vrhnu na další díl.
Přečetla jsem si tady recenze a celkem mě odradily, ale zkusila jsem se do toho dát a rozhodně nelituji. Kniha byla napinava, velmi sympatický mi byl Rouche. Hlavní hrdinka byla popisovaná lépe, než v předchozí knize a musím říct, že to byl dobrý tah. Najednou mi byla sympatičtější, méně pila a byla příjemnější.
Knihu hodnotím kladně a ten konec se mi také líbil. Rozhodne se dám do dalšího pokračování pokud vyjde.

Hell_Rihova
21.10.2019 3 z 5

Dlouho jsem se přemlouvala, jestli si Loutkáře přečíst nebo ne. Hadrový panák se mi moc nelíbil a popravdě, když jsem začala číst tento díl, nevěděla jsem, o čem předchozí byl. Ale přesto se mi Lputkář líbil o něco víc než Hadrový panák, hlavně konec mi přišel dobře promyšlený a napínavý. Třetí díl si ráda přečtu a počkám si, co si na nás autor přichystá dál.

ivzu77
20.10.2019 5 z 5

Pro mne opět detektivka, od které jsem se nemohla odtrhnout. První i druhá kniha tohoto autora mne velmi uspokojila. Skvěle se to čte, má to spád a osudy jsou nepředvídatelné. Těším se na další díl, vyjde v r. 2020

Jana283
11.10.2019 1 z 5

To opravdu autoři thrillerů nedokáží zaujmout (či spíše se snaží zaujmout) ničím jiným než vršícím se množstvím mrtvol zprovozených ze světa těmi nejbrutálnějšími nemyslitelnými způsoby ? Svět je fakt čím dál tím divnější. Ale že by až takhle? Neosobní, nenápadité, nudné…, místy vyvolávají úsměv (ač autor asi nechtěl napsat parodii, místy se výborně daří).

kikies
11.10.2019 3 z 5

Postavy zajímavé, nápad taky nebyl špatný, ale ztotožňuji se s komentářem pode mnou (Awča) - překombinované a brutalita přemrštěná - nějak mi to dohromady nesedělo. Hadrového panáka jsem nečetla, takže mu dám ještě šanci a pak uvidím, jaký si udělám názor na autora.

Awča
10.10.2019 4 z 5

Početla jsem si, setkala se s oblíbenými postavami.
Jen mi to přišlo zbytečně překombinované a brutální.

adela2230
06.10.2019 4 z 5

Kniha je trošku horší než předchozí díl, ale stále poutavá a napínavá až do konce.

hanis2806
01.10.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Byla jsem napnuta až do konce.

Lavender756
25.09.2019 3 z 5

Planovala jsem dát 4 hvězdičky,ale za ten přitroubly a roztahany konec dávám jen 3. Z počátku to bylo super, pěkně to svištělo,ale nakonec jsem to cetla vlastně jen kvůli Roucheovi!

Mirin1349
25.09.2019 4 z 5

Četla jsem Hadrového panáka, který byl pro mě obrovským zklamáním, proto jsem se Loutkáři dlouho vyhýbala. Nakonec jsem mu dala šanci a oproti předchůdci jsem byla snad i nadšená. To, co mi chybělo v předešlé knize, jsem tady našla. Zápletka byla skvělá, vyšetřovatelka Baxterová daleko méně pije, takže je nejen snesitelná ale snad i sympatická. Jestli se to dá říct o knize, tak je tam hodně akčních scén a myslím, že by z ní byl moc dobrý film. Kdybych nečetla Panáka, nic se nestane, sice se na něj hlavně na začátku odkazuje, ale příběh je postaven dobře sám o sobě a nebude tolik vadit začínat až Loutkářem. Jestli bude pokračování, určitě do něj půjdu.

Annkag
18.09.2019 3 z 5

Vcelku sa to číst dalo.Miestami mi běhal mráz po zádech a miestami som sa zdržiavala smíchu.Najviac má však nadchla myšlenka takto prepracovaných vrážd.....Balzerová mi v niečim vadila....ale som zvědavá na pokračování...Tak šup sem s ním.

jiri9568
17.09.2019 5 z 5

Super jako první díl. Dobře se to četlo, akorát závěr byl docela rychle ukončen bez dalšího vysvětlení co bylo dál s postavou agenta CIA.

Lenka8418
15.09.2019 3 z 5

Jelikož jsem nečetla Hadrového panáka,občas mi to chybělo,i když ke kniha samostatný příběh. Moc se mi líbila a Hadrového panáka si přečtu co nejdřív. Doporučuji.

jfialova
09.09.2019 4 z 5

Dobrá detektivka. Nějak se nám vypařila postava Wolfa, místy jsou v ději takové podivné odbočky (například scéna s pavoukem), ale celkově je to čtivé. Za mě je Loukář o kapku lepší než Hadrový panák, tak uvidíme, co nás čeká dále.

Jaruš7
08.09.2019 4 z 5

Hadráka jsem nečetla, ani nebudu. Tohle stačilo. Chápu motiv proč, ale styl skoro scénáristický mi přišel bez ladu. a i kapka odlesku, natož lesku, tomu chybí.
Podtitul vypovídá o devastaci společnosti po teroristických akcích.
Autor postavy nejenže oslovuje tituly, hodnostmi a příjmením, a to i když volají o pomoc, ale provází je i na místech a místnostech ( jo, i tam), při akcích po nadměrném požití s detailními popisy všeho, na co oko zde pohlédne. Koncentrovanost na to komu věřit
a co kdo skrývá, a s čím nechce na veřejnost, brzdí důvěru, rozsévá obavy a vztahy jsou tím nepřirozené.
Nápis Návnada se mi nezdá výstižné pro její účel, spíš pro ni - osobu, samotnou.
Azazel - síla nad Boha.
Audiokniha, Napínavá, sebereflexe by byla fajn.

Iva B.
07.09.2019 3 z 5

Lepší než Hadrový panák! Jen nechápu proč se tahle série nejmenuje podle serzantky Baxterove, ktera se tu opět objevuje, ale podle Wolfa, který se v téhle knížce neobjevuje vůbec??

derminator
31.08.2019 3 z 5

Moje prvotina od autora, a musím říci, že místama jsem se zde trochu ztrácel. Nějak mě nesedí to dějové přebíhání z místa na místo a vlastně tak dobře nevědět kdo je kdo. Možná mě pomůže až si přečtu Hadrového panáka, ale za knihu Loutkář nemohu dát více procent než 60%.

Hoshi
29.08.2019 4 z 5

Uf, druhý díl za mnou. Lhala bych, kdybych prohlašovala, že jsem nebyla zvědavá, kdo má všechno na triku a jak si naše hlavní hrdinka povede, bohužel stále mi tam něco chybí (asi Wolf). Příběh se čte rychle, ze začátku jsem se trochu ztrácela, konec je však zajímavý a jsem zvědavá na pokračování.

mystar
21.08.2019 4 z 5

Knizka se mi libila. Pribeh byl napinavy, ctivy a zhltla jsem ji jednim dechem. Bylo to o neco lepsi cteni nez u Hadroveho panaka, presto mi porad jeste neco chybelo. Jen postavu Wolfa jsem nepochopila.