Loutkář

Loutkář
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537092/bmid_loutkar-6629115a3bec1.jpg 4 1741 1741

Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo však tahá za nitky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Hangman , 2017

tabaluga
18.08.2019 3 z 5

Téma knihy bylo zajímavé, Baxterova si našla nové přátele, o ktere v zápětí přišla..bylo to naplněné akcí a četlo se to rychle. Jen občas jsem se v některých pasážích ztrácela hlavně tedy ke konci knihy...ale konec zajímavý a už se těším co bude v třetím díle, jestli je tedy v plánu...

Radka1911
12.08.2019 5 z 5

1. díl série mne příjemně překvapil, ale Loutkář se mi zdá ještě "o chlup" lepší. Napínavé, čtivé, moc se mi líbilo.

whiolet
06.08.2019 4 z 5

Musim se přiznat,že Loutkář mě bavil daleko víc než Hadrovy panák.
Bylo to fajn čtení,které utíkalo až moc rychle :)

Evule *
05.08.2019 3 z 5

Hadrový panák se mi tedy líbil více, z konce knihy mám spíš rozporuplné pocity, i když jsem samozřejmě byla zvědavá, kdo za tím vším stojí..

gordon13
02.08.2019 2 z 5

Bohužel nic moc, příliš z toho čiší snaha šokovat za každou cenu, vymyslet něco, co tady ještě nebylo..škoda, nevím proč spousta autorů tolik tlačí na pilu, kolikrát má větší efekt jednoduchý příběh s normální zápletkou než překombinované verze s prapodivnými konci, plné brutality..

Dixinka
28.07.2019 3 z 5

Tolik jsem se těšila, ale zklamala jsem se. Děj překombinovaný a myslím, že zápletky takové až na sílu nucené.

vincek1
25.07.2019 3 z 5

Napadla mě parafráze-tento způsob psaní zdá se mi podivný-. Nebylo to špatné, ale asi nejsem na podobný styl vyprávění a příběh samotný, ten pravý.

Erinyie
21.07.2019 4 z 5

Na knížku jsem se velice těšila po dočtení Hadrového panáka, a musím říct že mě nijak nezklamala ani zvlášť nenadchla, knížka se čte velice dobře, je chytlavě napsaná a na pasáže popisující místa činu i napínavá. Člověk který si přečetl předcházející knížku bude postrádat jisté postavy a bude hledat jistou zápletku, které se však dočká až na konci celého případu.
Jak to bude dál?

Allla9
20.07.2019 4 z 5

Nenáročné, ale místy zbytečně překombinované.

Slaďoška
17.07.2019 3 z 5

O ždibet lepší než Hadrový panák. Ale i tak znám lepší knihy.

mirka71
16.07.2019 4 z 5

Po zklamání z Hadrového panáka jsem se do Loutkáře dlouho nepouštěla, ale když jsem našla tu odvahu, tak musím říct, že jsem byla spokojená, vcelku dobrá detektivka, asi proto, že tam nebyl Wolf, který mě fakt štval.

kachnat
12.07.2019 5 z 5

Dobře se četlo, zhltla jsem jedním dechem.

Mike99
05.07.2019 4 z 5

Motiv v první knize byl zvrácený, tady brutální. Poměrně komplikovaně psané, nutné se na četbu soustředit, pokud možno nemít dlouhé pauzy mezi čtením. Příběh uvěřitelný, jediné, co mi moc nesedělo, že by organizátor dokázal zmanipulovat až tolik lidí k vykonání takových hrůzných činů vč. krvavého zasvěcení. Baxterová mě baví, Edmunds je neskutečně milý, pozorný, sympatický. Nová postava agenta Rouche je s mnoha démony, či alespoň jedním. Čekal jsem na vyřešení situace kolem Wolfa, ale ten se ukázal až na poslední stránce.
P.S. přiznám se, že jsem mnohokrát přemýšlel nad stejnou situací, jak bych se vyrovnal s tím, co se stalo Greenovi a Keatonovi, ale jejich řešení jít proti vlastním lidem, ne proti původcům zla, považuji za nepochopitelné. Svět je dnes hodně zranitelné místo.

snehule04
04.07.2019 4 z 5

Knihu bych zařadila do kategorie tzv. "letních detektivek". Nenáročné, čtivé, jednoduché. Od takových knih neočekávám žádný duchaplný příběh, takže za mně ano. Přečtu si i další díly, pokud nějaké budou. Jen mi agent Rouche silně připomínal agenta Pendergasta z jiné série od jiného autora. ????

Adél784
02.07.2019 4 z 5

Asi lepší než Hadrový panák, jsem zvědavá na třetí díl. 4,5/5

medlovice
30.06.2019 2 z 5

Otevřela po pár stránkách zase zavřela a zasunula do hromady , není čas na zbytečné rozvleklé dialogy. Obálka dost dobrá.

perpe2a
29.06.2019 odpad!

Tuto knihu jsem absolutně nepochopila. Už hadrový panák mě nepřesvědčil a toto je za mě teda propadák.

pavel9989
25.06.2019 4 z 5

Jak píší jiní, Hadrový panák měl lepší příběh. Ale i tato kniha je velmi čtivá, člověka nenudí a přečte ji velmi rychle. Bavila mě.

Lucousb
12.06.2019 4 z 5

Krapet slabší než Hadrový panák, ale pořád je to pořádná zabíjačka. Nebudu spoilerovat takže jen takhle: Díky absenci důležitého aspektu a naopak zaměření na jiný, kniha stává úžasným zážitkem v jiné rovině. Uff.

lištička123
10.06.2019 4 z 5

Popravdě o trošku slabší než Hadrový panák, ale přesto knížka, která stojí za přečtení.