Loutkář

Loutkář
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537092/bmid_loutkar-6629115a3bec1.jpg 4 1741 1741

Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo však tahá za nitky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Hangman , 2017

Alex.rrr
20.02.2020 3 z 5

Kniha byla takovým průměrem. Velice dobře se četla, ale obsahově to bylo slabší. Odkaz na první díl byl, ale celkově k příběhu nebyl úplně potřeba. Jen mi přišlo přitažené v příběhu spolupráce v jednom týmu FBI, CIA, klasická inspektorka...Závěrečná akce byla taky taková diletantská. resp. pokaždé někdo unikl, agent nevěděl, prozradil se atp. Nevím. Trochu bych někde ubrala a také by to stačilo. Celkově to bylo ale příjemné čtení a další díl si ráda přečtu.

Forest66
17.02.2020 4 z 5

Ta zápletka tentokrát dost pokulhávala, ale i tak byl knížka čtivá a zábavná. Těším se na pokračování

MartulkaS
03.02.2020 3 z 5

Do knihy mi chvíli trvalo něž jsem se začetla, a ani tak se nekonalo žádné hltání stránek. Styl psaní není úplně můj šálek kávy. Trošku mi vadilo, že to navazuje na minulý díl (četla jsem ho před nějakou dobou a už si to úplně nevybavuji) a tak mi tam chybělo malé připomenutí, když už se o tom autor často zmiňuje. A ten konec mě dost zklamal. Přesto se mi Loutkář líbil více než hadrový panák.

barusa.s
31.01.2020 5 z 5

Velmi napínavé, čtivé, akční. Po Hadrovém panáku opět skvělá kniha. A otevřený konec, který čeká na pokračování??... Mohu doporučit

Lena79
25.01.2020 5 z 5

Po knize Hadrový panák jsem chtěla znát další osudy hlavních hrdinů. Sice se někam vytratil Wolf, ale i bez něj se mi kniha líbila. Rychle se to četlo, nápad taky dobrý.

cca
17.01.2020 3 z 5

Hadrového panáka jsem nečetla, což si myslím ani nevadilo, v ději se dalo zorientovat poměrně dobře. Zápletka zajímavá, konec taky. Baxterová je mi trošku nesympatická, ale přes to se dá přenést. Přesto jsem ale zklamaná, protože jsem čekala trochu víc. Rozhodně to není tak že by kniha nestála za přečtení, ale na to jak je oblíbená bych si myslela že mě nadchne víc.

RendyaDav
10.01.2020 2 z 5

Ani tato knížka mě ničím nenadchla,takový patetický psaní nic moc...

NicolMark
06.01.2020 3 z 5

Děj Loutkáře se odehrává 18 měsíců po Hadrovém panákovi. Wolf zmizel a všechno teď visí na Baxterové. Po městě se začínají objevovat mrtvoly s nápisy „loutka“ a „návnada“. Kdo ale tahá za nitky?

Když to srovnám s Hadrovým panákem, tak se mi Loutkář líbil méně – bylo to pro mě trochu více „zmatenější“ než první díl. Občas jsem se ztrácela v ději, což při čtení hrálo velkou roli...Bylo těžké se do příběhu začíst, musela jsem si některé stránky číst dokonce znovu, abych pochopila spojitosti – podle ostatních recenzí tyto rozporuplné a zmatené pocity bohužel nesdílím sama (proto to nižší hodnocení). Mezi hlavní motivy určitě patří přátelství, manipulace a lži. Dějově nabité části mě ale opravdu bavily, jen bylo obtížnější se k nim pročíst. Každopádně opět tomu nechyběl autorův humor, hlavní postavy (Baxterovou a Edmundse) jsem si oblíbila už v Hadrovém panákovi, takže nezklamali. Wolf jakoby se z příběhu vytratil, což považuji za velkou škodu – právě on mě v Hadrovém panákovi bavil, ale možná má vše své důvody kvůli pokračování. V druhém díle mimo jiné přichází nová postava – Rouche, který mi v průběhu knihy přirostl k srdíčku. Přesto všechno byl konec opět velmi překvapivý a nečekaný.

L.Helena
04.01.2020 1 z 5

Po naprostém zklamání z prvního dílu jsem si říkala, že pustit se do pokračování, by byla ztráta času. Jenže jsem na Loutkáře náhodou narazila v knihovně a začínal zájmenem, tak jsem si říkala, že se mi hodí do Výzvy, a proto to tedy zkusím. Snad ještě horší než první díl. Dosti chaotický způsob vyprávění příběhu, že mnohdy čtu, a vlastně ani nevím, co se přesně děje. Spousta mrtvol a naprosto nechutný způsob jejich umírání. Přijde mi to, jako by se autor hlavně potřeboval vypsat ze svých psychopatických choutek. Jediným světlým momentem v knize bylo odhalení Roucheova traumatu z minulosti.

smejkalova.m
02.01.2020 5 z 5

Když to srovnám s Hadrovým panákem, tak ten pro mě byl rozhodně lepší než Loutkář. Docela mě baví reakce okolí, že jak Hadrový panák, tak i Loutkář je čtení pro otrlé a vyžaduje "silný žaludek" :D . Docela se těším na pokračování a na to, jakou roli tam ještě bude mít Wolf. ;)

strippedd
01.01.2020 1 z 5

Jsem trochu v rozpacích. Už si matně pamatuji o čem byl Hadrový panák, ale určitě mě zaujal proto jsem sáhla po pokračování. Postava Roucheho bylo milé překvapení, ale celkově se mi střídaly emoce. V jednu chvíli jsem se ztratila v druhé zase našla, že mě to začalo bavit,ale jak už se tady několikrát někdo zmínil bylo to prekombinovane. Kdyby se mě někdo zeptal o čem byla kniha nedokážu říct. Konec velké zklamání asi tah na koupi pokračování,aby se člověk něco dozvěděl, ale to si dle mě můžou dovolit lepší spisovatelé.

alhl
25.12.2019 5 z 5

Musím přiznat, že chápu, proč kniha vzbuzuje velmi rozporuplné reakce, ale mně se ve výsledku líbila, podobně jako Hadrový panák. Zase mi trvalo se začíst, ovšem zejména v poslední třetině jsem se už nemohla odtrhnout. Případ mi přišel srozumitelnější než u Hadrového panáka, přitom stejně napínavý až do konce. A stejně brutální tedy, nicméně nad motivací hlavního záporáka by se podle mě měl každý vážně zamyslet.
Díky zkušenosti s Hadrovým panákem jsem se s osobitým autorovým závěrem nyní srovnala mnohem snáze než v prvním případě, ačkoli osobně mám klasické happy-endy mnohem raději, holt to pan Cole píše syrověji, temněji, více ze života.
Opět byl přítomen i občasný osvěžující humor, zvláště v konverzacích mezi hlavními postavami, který mě přiměl se usmát v jinak neveselém vyprávění. A propos, hlavní postavy - čtenáři mnohem bližší Baxterová, starý dobrý Edmunds a nový sympaťák Rouche, bylo by mi potěšením se s nimi ještě někdy setkat, i s Wolfem. ;-)
P.S. Věnujme vzpomínku všem obětem teroristických útoků napříč světem, ať odpočívají v pokoji a ať jejich blízcí dojdou smíření.

Misute603
09.12.2019 1 z 5

Hadrový panák se mi líbil mnohem víc.
Vůbec jsem se nemohla do knihy začíst,děj mi moc nebavil...Moc postav a vražd...z konce knížky jsem taky nepadla na zadek..nevim,zda bych šla do pokračování..

ivka67
08.12.2019 2 z 5

Sice jsem přečetla i Hadrového panáka,ale moc se my dobře nečetla ani jedna kniha.Do Keplera mají hodně daleko.

JiříM
06.12.2019 4 z 5

Celkem dobrý.

Eva88
30.11.2019 4 z 5

Stejně nechutné jako Hadrový panák. Možná ještě víc. Překvapila jsem samu sebe, že jsem se pustila do čtení. A ještě víc, že jsem knihu opravdu dočetla. :-)

Kami33
29.11.2019 4 z 5

Nečetla jsem Hadrového panáka. Asi to nevadilo, i když někdy jsem se trochu ztrácela. Knížka se četla dobře, mrtvých bylo docela dost a i když knihu hodnotím pozitivně na pět hvězdiček za mě není.

hanka6036
14.11.2019 5 z 5

Hadrového panáka jsem nečetla, takže těžko můžu soudit, která z knížek je lepší, ale mě se kniha líbila.
Sice měla trošku zamotanější děj, ale dobře se četla. Hadrového panáka někdy do budoucna určitě přečtu.

Horalka254
13.11.2019 4 z 5

Napínavý a čtivý příběh.Daleko lepší než Hadrový panák.

Ivka14
29.10.2019 4 z 5

Skvělé. Akorát ten konec jsem zase moc nepochopila. Jsem možná divná, ale ani u první knihy ani u této jsem konec nepochopila. Doufám, že bude pokračování!