Lovec draků

Lovec draků
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332971/mid_lovec-draku-tvO-332971.jpg 5 2360 2360

Afghánistán, 1975: dvanáctiletý Amír zoufale touží po vítězství v místním turnaji papírových draků a jeho věrný přítel Hasan mu slíbí pomoc. Ani jeden z nich však netuší, že toho odpoledne potká Hasana neštěstí, které jim oběma změní život navždy. Amírova rodina po ruské invazi do Afghánistánu uteče do Ameriky, jednoho dne si však Amír uvědomí, že se do rodné země ovládané Tálibánem musí vrátit, aby našel to jediné, co ve světě nezíská: vykoupení.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Argo

The Kite Runner , 2003

dachi
04.06.2018 3 z 5

Líbil se mi vypravěčský styl a příběh .... No není to čtení pro každého a člověk se musí trochu obrnět.

michaela2338
22.05.2018 5 z 5

Citlivé, kultivované, inteligentní.

bosorka78
19.05.2018 5 z 5

A hory odpověděli se mi líbili daleko více. Zde syrový Afghánistán,smutný a plný bojů,ostatně tak jak to tam je asi do teď. Od Afghánců by jsme se my jako společnost měla hodně co učit : můj dům je i tvůj dům,tvá bolest je i má bolest,tvá radost je i má radost, i já se mám co učit.

kannibal28
08.05.2018 4 z 5

Dobrá kniha ale ten konec som čakal zaujimavejší

Markushka
02.05.2018 5 z 5

Seznámení se s jinou kulturou, složitostí vývoje země, barvité vykreslení prožívání hrdiny, silné emoce, napětí. Kniha, co vtáhne.

RyonMathrin
09.04.2018 5 z 5

Tolik, tolik lásky, oddanosti, cti… oproti bezpráví, osobnímu selhání a hrůze fanatismu. Psané nádherným jazykem.
„Jediný hřích je krádež. Když zalžeš, ukradneš někomu právo na pravdu. Když zabiješ, ukradneš někomu manžela, otce,…“
„… pouhý úsměv, maličkost. Lísteček v lese, který se zachvěje, když polekané ptáče vyletí. … protože s příchodem jara také sníh taje po jednotlivých vločkách. A já jsem možná zahlédl, jak taje první vločka.“
Málokterá kniha mne takhle vzala za srdce.

sarka45
16.03.2018 5 z 5

Velice zajímavá kniha hned z několika úhlů pohledu. Jednak neobyčejně exotické prostředí Afgánistánu s jeho tradicemi a neobyčejnými lidskými charaktery. Dále pak sama historie Afgánistánu, o které - se přiznám - vůbec nic nevím. No a samozřejmě hlavní filosofická myšlenka knihy - osudová chyba, celoživotní pocit viny, různé druhy možností se s ní vyrovnat, možnost tuto chybu napravit. Dále pak motiv neuvěřitelně silného přátelství, oddanosti a odpuštění. Autor nám tu nevypráví žádnou pohádku. Prostředím, dějem i jednotlivými událostmi má k pohádce opravdu dost daleko. Reálie jsou kruté stejně jako byl patrně krutý život v Afganistánu. Ani závěr není příliš pohádkový. Ale autor nám ponechává naději a to je v životě velice důležité. Kniha se mi moc líbila.

Iwets
12.03.2018 2 z 5

Bába nasává skotskou jak duha, úchyláci, co rádi znásilňují chlapečky, jeden ohromnej ubožák a zbabělec, který si jde po třiceti letech napravovat reputaci, věta hned někdy z první třetiny knihy o tom, že vlastně dva malí chlapci nejsou kamarádi, i když spolu tráví každý den, a to jen kvůli tomu, že jeden je Hazár a druhý Paštun. Když není Afghánistán okupován Ruskem, tak tam Al-Kaída schovává Husajna nebo Tálibán dělá čistky a vraždí Hazáry ani neví proč. A tím bych tuto knihu asi shrnula. Snažila jsem se pochopit odlišnosti jiné národnosti, ale na tohle opravdu nestačím. Alespoň pro příště vím, že se do takových knih pouštět nemám.

Babo
12.03.2018 5 z 5

MOhla bych dát jiné hodnocení než dávám ? Ano mohla,mohla bych dát 10 * .A nevím jestli by to bylo dost.
Je to neuvěřitelný příběh , naskakovala mi husí kůže při pohledu na hnědé manšestráky pohozené na hromadě,slzy se mi draly do očí při pohledu z okna za odcházejícím Hasanem .
O několik desítek stránek dál,kdy jsem si říkala ,tak přece jen konec dobrý,všechno dobré , tak další šok,,,
Prostě je to jeden z nesilnějších lidských příběhů , jaký jsem kdy četla .Napsaný jasným ,srozumitelným jazykem , bez kudrlinek a příkras .
Nechci jeho působení rozmělňovat nějakými mými názory .
Jen si knihu přečtěte ,roztrhá vás na kusy , tak jako mě.

daniska
07.03.2018 5 z 5

Tenhle příběh mě dostal. Kniha se mi velice líbila.

AlexandrTigran
07.03.2018 5 z 5

Jedna z nejsilnějších knih, co jsem kdy četl. Myslím, že jsou jen asi tři knihy, které ve mně kdy vyvolaly takové emoce - a ještě dlouho po přečtení jsem ji nemohl dostat z hlavy...

hs777
06.03.2018 5 z 5

Naprosto úchvatný příběh dvou chlapců na pozadí dějin pro nás exotického Afghánistánu o jednom nerovném přátelství, jednom osudovém rozhodnutí a mnoha výčitkám na celý život. Jen ti šťastnější dostanou možnost, "jak staré chyby napravit". Nádherné čtení - doporučuji.

kowalenska.m
04.03.2018 4 z 5

Čte se rychle a upoutá. :) Mám ráda náhledy do jiných kultur a Afghanistán mě učaroval už kdysi a cítím k té zemi jistý soucit, ačkoli jsem tam nikdy nebyla. Místy velmi smutné, místy nepochopitelné, ale stejně na konci všeho jsou jen osudy lidí, jako my všichni a témata lásky a odpuštění, která jsou a budou vždy aktuální. Snad si to přečte více lidí.. :)

angloumene
01.03.2018 4 z 5

Tentokrát na mně Hosseinův styl opravdu zapůsobil. Příběh chlapce, který bojuje sám se sebou, vlastním selháním a nepřijetím od otce, zasazený do dnešního destabilizovaného Afgánistánu působí opravdu uvěřitelně. Tuším, že se jedná o částečně autobiografické dílo. Lovec draků dává nahlédnout do hloubky lidské duše a častého vztahového nepochopení. Na prostém působení času autor ukazuje běžná lidská pochybení, která mohou vést k doživotním výčitkám. Celkově se jedná o zajímavé dílo, které určitě stojí za přečtení.

vikaa
20.02.2018 5 z 5

Co napsat o této velmi působivé knize o zradě a odpuštění? Mimo poutavého a dojemného líčení části dějin Afghánistanu a osudů jeho obyvatel nám autor předává poselství, že i v podstatě dobrý člověk může udělat osudovou chybu, za kterou se celý život stydí. Tento stud neboli svědomí je ale to, co odlišuje lidi dobré od těch zlých. Chyba má vést k zmoudření a konání dobra.
"Pro tebe třeba tisíckrát" je výrazem bezpodmínečné lásky, kterou bychom nikdy neměli brát od svých blízkých a přátel jako samozřejmost, ať žijeme kdekoli...

petrica
19.02.2018 5 z 5

Naprosto dechberoucí kniha, pro mě asi jedna z nejlepších, co jsem kdy četla. Nejde se od ní odtrhnout. K tomu všemu rozhodně vede k zamyšlení se nad situací v Afgánistánu a co k ní vlastně vedlo.

NarcisseCinerea
02.02.2018 5 z 5

Pro tebe třeba tisíckrát!

slunicko1958
12.01.2018 5 z 5

Nádhera. Román se mi velmi líbil, byl to zajímavý pohled na nedávnou historii Afghánistánu. V nejbližší době se asi začtu znovu...

Karhal
12.01.2018 5 z 5

velmi dobře napsaný příběh, pomůže naznačit pohled obyčejných lidí na show, kterou jim dělá politika ze života. perfektní.

kleous
01.01.2018 5 z 5

velice poutavý a dojemný příběh, který člověka donutí přemýšlet na tím, co všechno má a jak může být štastný za to co má, že někde jinde na světě v tu samou chvíli kdy se cítíme spokojeně a bez starostí se dějí zvěrstva na lidech a někdo je naopak na úplném dně své existence....zajímavý pohled na Afghánistán a život v něm