Mráz

Mráz
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272976/bmid_mraz-GEI-272976.jpg 4 3049 3049

Martin Servaz série

Vražedné šílenství uprostřed francouzských Pyrenejí! Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na nosném stožáru lanovky, která je jedinou přístupovou cestou na toto místo. Není to obyčejný kůň – patří totiž místnímu magnátovi Ericu Lombardovi. Martin Servaz, čtyřicetiletý velitel regionální kriminální jednotky v Toulouse, je naštvaný, že byl odvolán z vyšetřování brutální vraždy bezdomovce, aby se ujal tohoto nejpodivnějšího případu své kariéry. Ve stejnou dobu přijíždí do nedalekého Wargnierova institutu, jež se specializuje na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy, psycholožka Diane Bergová, která postupně zjišťuje, že ředitel ústavu využívá neortodoxní metody. Detektiv Servaz na mrtvole koně brzy identifikuje DNA, která patří jednomu z chovanců Wargnierova institutu. Ústav je ale tak zabezpečen, že není možné, aby se někdo z chovanců mohl dostat ven. A za několik dní je nalezeno první mrtvé lidské tělo. Martin Servaz s kolegyní Irene Zieglerovou musí využít všech svých schoností k vyřeření děsivého tajemství… Vynikající kombinace série skutečně strašidelných zločinů, mrazivé atmosféry a houževnatého policisty dělá z této knihy napínavé čtení, během kterého budete až do konce hádat, kdo je vrah. - vítěz prestižní Crime Novel Prize v Cognac v roce 2012 - nominace na Elle Reader´s Prize - dle hodnocení The Sunday Times jeden z 50 nejlepších thrillerů z celého světa za posledních pět let... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Glacé , 2011

Elice
19.11.2018 5 z 5

Kniha byla pro mě zpočátku spíš jako průměrná detektivka se zajímavými motivy, ale v polovině knihy se to změnilo. Kniha začala být velice napínavá a upoutala veškerou mou pozornost až do úplného konce. Knihu jsem poté četla jedním dechem a konec mě velice překvapil. Po dočtení knihy jsem si hned objednala další autorovu knihu a nemohu se dočkat, až si jí přečtu.

miuk
27.10.2018 5 z 5

Perfektní. Po dlouhé době super kniha, několikrát mě až mrazilo, výborná zápletka, až do konce jsem neměla tušení, kdo je pachatel. Super!!!

dikobraz
26.10.2018 5 z 5

No, spokojnost. Kedze stary pes Harry Bosch ma teraz pauzu, vyskusal som nieco ine. A super. Dobra zapletka, moj tip na vraha celkom nevysiel. Ale pacil sa mi hlavny hrdina, nebol to ziadny nesmrtelny typek. Uvidime, aka bude druha cast. A ako sa nam rozvinie postava Martina. Mohol by si aspon uhnut niecoho ostreho alebo nejaku prekotit... Nieco uz bolo naznacene v epilogu... Tesim sa. A na konci Zuzanka Smatanova zo Slovenska... Skoro mi vypadol mobil z ruky.

Knihomol1466
25.10.2018 5 z 5

Stálo to za to!!!

pipa36
23.10.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale zarazilo mě pár nelogičností:
- Děj se odehrává v horách, v prosinci, v jednom kuse sněží nebo zuří sněhové bouře... a jedna z hlavních hrdinek jako dopravní prostředek používá motorku, hlavní postava chodí hodinu před půlnocí na kávu na terasu místního baru, na návštěvě u známých je "...venku -1, v místnosti 15 stupňů..." Asi je to kniha o ledních medvědech.
- Postava Diany mi připadala zbytečná a účelová, neskutečně mě iritovala.
- Hlavní postava cca v půlce knihy ochořela - obyčejné nachlazení, protože v noci "...vyšel s kávou na terasu a probudil se až ráno...". Tedy já nebývám nemocná, ale kdybych takhle usnula jen tak ledabyle oblečená někde venku na terase v prosinci v Pyrenejích, myslím, že bych měla přinejmenším zápal plic, a ne jen "kucínek".
Až na tyhle drobnosti (kterých byla plná kniha) to však bylo dobrý, zápletka i rozluštění se mi líbilo. Další díly si určitě přečtu.

čuřil
23.10.2018 3 z 5

No, tak 3 díl byl z mého pohledu lepšejší než 1. Sic tento díl byl takový napínavější a v úvodu i temnější, přeci jen dle mého zůstal za trojkou. Dáme dvojku a uvidíme.

katst
21.10.2018 4 z 5

I přes, pro mě, zdlouhavý začátek, je kniha čtivá a napínavá.
Bavilo mě, jak si autor s čtenáři hraje, jak několikrát navede na myšlenku, že víte, kdo je vrah a pak vás z toho zase rychle vyvede... :-)
Závěr je zbytečně moc akční.

ajasin
16.10.2018 4 z 5

Velmi slušná detektivka. Jen konec byl pro mne, milovnici Agathy Christie, trochu moc akční a překombinovaný. Nicméně celou dobu čtení jsem byla napjatá. Příběh mě vtáhl a nepustil. Milovníkům tohoto žánru mohu jen doporučit.

biairicia
10.10.2018 3 z 5

Měla jsem asi bohužel větší očekávání, takže trochu zklamání, ale nijak gigantické. Začátek knihy byl pro mě celkem trápení. Nějak mě to nebavilo, a říkala jsem si ať už to mám proboha dotčené. Cca 150stran od konce se to rozjelo a bylo to hodně čtivé, úplně ke konci zase trošku útlum. Epilog mě překvapil v rámci vztahů některých postav a vlastně i pobavil :) Martin Servaz je po obvyklých nesmrtelných a tvrďáckých detektivech trošku změna, ale mně to až tak nevadilo. Další díl si asi přečtu, ale nejdřív to musím proložit něčím jiným. Trochu mam strach z té počáteční nudy.

Lucibuska
08.10.2018 5 z 5

První kniha od tohoto autora, kterou jsem četla. Mráz je kniha čtivá a rozhodně jsem nebyla zklamaná ani z konce, ačkoli jsem ho predpokladala. Každopádně se moc tesim na druhý díl. Tohoto autora zařazuji mezi své oblíbence.

Calinda
25.09.2018 3 z 5

Průměr. Začátek (s koněm) mě příliš nebavil, pak mě to chytlo, pak zase pomalu opouštělo a konec už jsem dočetla horko těžko. Jak jsem očekávala, překombinované. Připomíná to severské krimi a to moc nemusím. Také mi vadil velký počet postav. Abych jen nekritizovala – líbilo se mi prostředí (mráz, sníh, plískanice, takové knížky zbožňuji) a líbil se mi hlavní detektiv, ač je mu hodně vytýkána bázlivost a přecitlivělost, tzv. slabošství, já to naopak vidím jako plus, jeho postava byla uvěřitelná, lidská, žádný superhrdina.

stopař
20.09.2018 5 z 5

Knihu mi přinesla kamarádka. Dva měsíce ležela přehlížená na poličce.Až konečně byla otevřena a já se ponořila do jejích stránek . S každou další stránkou mě příběh pohlcoval a pak úplně pohltil a propustil až v závěru.Mrazivá atmosféra a zajímavé rozuzlení případu.Určitě si přečtu další knihy tohoto autora.

Czorek
19.09.2018 5 z 5

První příběh o Martinovi Servazovi mne naprosto dostal. Napínavé od začatku do konce a do posledního okamžiku netušíte kdo je vrah... jednoznačně doporučuji

nocnymotyl38
29.08.2018 4 z 5

trochu mi to zavoňalo severanmi, tým námetom, je to trochu iný štýl táto francúzska krimi, ale číta sa to fajn aj ked v tom nie je toľko krvi :)

Neopol
24.08.2018 4 z 5

Spíš 4 a půl francouzská krimi detektivka která zaujme.

Rave
18.08.2018 3 z 5

Do posledni ctvrtiny knizky jsem byla rozhodnuta dat temer plny pocet hvezd, zaver me vsak zklamal. Prekombinovany. Az me zamrzel, protoze knizka se jinak cetla skvele. Vadilo mi jen mnozstvi jmen (kdyz jsem si na papir poznacila tricate druhe, znechucenim jsem si odfrkla) a detailne popisovana brutalita spachanych cinu. Vzhledem k propracovanosti celeho pribehu me nastval odbyty, rychly a prekombinovany konec na strane jedne a nevysvetleni klicovych stop na strane druhe ("jak to bylo uz se asi nikdy nedozvime..."). Presto sahnu po druhem dilu a precteni tohoto doporucuju

hana2111
18.08.2018 4 z 5

Moje první setkání s Minierem, i když v knihovně už mám všechny jeho knihy. Nemít ji ve čtečce, asi bych se k jejímu přečtení v reálněm čase nedokopala, nemám ráda tlusté knihy, co se blbě cpou do kabelky... :) Přesto doporučuji se hecnout a přenést se přes tu tíhu papíru a přečíst...
Musím říct, že se mi Mráz četl naprosto skvěle, šlo to samo, příběh svižně navazoval, pro mě žádná slepá místa. Je pravda, že po dočtení mám ještě pár doplňujících otázek, ale možná jsem jen nepozorný čtenář... :) Každopádně se vrhám na další díl a jsem mile potěšena uvěřitelností detektivů (žádné extra úchylky, žádné škraloupy z minulosti, žádné současné závislosti či psychické problémy - příjemná změna).
Jediná výtka, kterou mám, je ta, že konec příběhu je naprosto zbytečně velkolepý, pompézní, takový až moc všechno a hned a hodně toho. A doslov absolutně zbytečný a kazí charakter detektivů - ale třeba k tomu má autor nějaký zvláštní důvod kvůli dalším dílům...?
4,5/5

ThomasRuhe
15.08.2018 3 z 5

Jediné co bylo v úvodu zajímavé, byl kůň pověšený na lanovce, to jsem si říkal : jak ho tam sakra dostali ? Jinak se zdálo, že se jedná o knihu kvůli níž se dělá mnoho povyku pro nic. Postupně se příběh vylepšil, mohla zato hlavně určitá záhadnost případu i prostředí, takže mě to začalo bavit.
Proto škoda závěru, který byl až příliš vykonstruovaný na efekt. Díky tomu hodnotím 3/5.

Kat.Ru
10.08.2018 4 z 5

Dobré a napínavé čtení.

jprst
30.07.2018 5 z 5

První moje kniha od tohoto autora a hned víc než dobrá trefa.