Mráz

Mráz
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272976/bmid_mraz-GEI-272976.jpg 4 3086 3086

Martin Servaz série

Vražedné šílenství uprostřed francouzských Pyrenejí! Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na nosném stožáru lanovky, která je jedinou přístupovou cestou na toto místo. Není to obyčejný kůň – patří totiž místnímu magnátovi Ericu Lombardovi. Martin Servaz, čtyřicetiletý velitel regionální kriminální jednotky v Toulouse, je naštvaný, že byl odvolán z vyšetřování brutální vraždy bezdomovce, aby se ujal tohoto nejpodivnějšího případu své kariéry. Ve stejnou dobu přijíždí do nedalekého Wargnierova institutu, jež se specializuje na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy, psycholožka Diane Bergová, která postupně zjišťuje, že ředitel ústavu využívá neortodoxní metody. Detektiv Servaz na mrtvole koně brzy identifikuje DNA, která patří jednomu z chovanců Wargnierova institutu. Ústav je ale tak zabezpečen, že není možné, aby se někdo z chovanců mohl dostat ven. A za několik dní je nalezeno první mrtvé lidské tělo. Martin Servaz s kolegyní Irene Zieglerovou musí využít všech svých schoností k vyřeření děsivého tajemství… Vynikající kombinace série skutečně strašidelných zločinů, mrazivé atmosféry a houževnatého policisty dělá z této knihy napínavé čtení, během kterého budete až do konce hádat, kdo je vrah. - vítěz prestižní Crime Novel Prize v Cognac v roce 2012 - nominace na Elle Reader´s Prize - dle hodnocení The Sunday Times jeden z 50 nejlepších thrillerů z celého světa za posledních pět let... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Glacé, 2011

KatkaP.
24.04.2019 5 z 5

Skvělá detektivka zasazená do zajímavého prostředí, které je skvěle popisováno a tím podtrhuje tajemno a napínavost děje. od poloviny se kniha nedá odložit :)

SilvieSisinka
22.04.2019 4 z 5

Skvělá detektivka. Mohla mít i méně stránek. Žádná krvavá lázeň. Četla se dobře, občas nějaký překlep... Ale co jsme lidi ne roboti.

klaraj093
22.04.2019 5 z 5

Občas mi to přišlo zbytečně nudně zdlouhavé, ale vyrovnávalo se to s pasážemi, kdy jsem nemohla přestat číst.. Do samého konce jsem netušila kdo je vrah a to se mi líbilo, protože mě to navádělo mnoha směry a takový styl mám ráda.

Michaeles
18.04.2019 4 z 5

Kniha se mi libila, i kdyz byla az trochu zbytecne zdlouhava. Preklad byl desny, lanovka pohybujici se rychlosti 5km/s a nekolik desitek preklepu si tato kniha urcite nezaslouzila.

maja11231
15.04.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila

Lucka.79
15.04.2019 5 z 5

Skvěle vykreslená atmosféra!
Kniha se mi líbila a určitě budu pokračovat v dalších dílech.

RADOST
08.04.2019 4 z 5

Mrazivá kniha připomínající lavinu. Ukládá na sebe jednotlivé ledové vrstvy, postupně zabírá stále větší prostor, hrozí svou nevypočitatelností. Je nebezpečná všemu a všem, pyšná na svou sílu, libující si v sobecké zkázonosnosti. Ale jsou i tací, kteří jí uniknou a věří, že se zbaví věčného mrazu a chladu.
Jen se mi zdála ta mrazivá pohroma trochu pomalá, plíživá, moc napěchovaná. Dvakrát během četby jsem ji dokonce na několik dnů opustila a ohřívala se u hřejivějších a hbitějších písmenek.

Sanderia
05.04.2019

Nelíbí se mi překlad, faktické chyby a gramatické chyby. Blížím se ke straně 100 a už jsem z toho otrávená.

Nunynka
05.04.2019 5 z 5

Po dlouhé dobe tlustá kniha,která byla od začátku do konce napínavá. Pořád mě bavila číst,nikde žádná hluchá místa. Určitě si přečtu i jeho další knihy.

lenka7679
04.04.2019 3 z 5

Ztotožňuji se s jedním z komentářů. Martin je děsivý, na to, že mu bude 40 roků, tak dle popisu se chová minimálně jako o 30 let starší důchodce. Z jeho pohledu se zdá, že člověk o deset let mladší než on je skoro nedospělý puberťák. Stěžování si na moderní vymoženosti, hry, chování mládeže a dětí mě docela rozčilovalo a v knize to nemělo opodstatnění. Zcela zbytečné úvahy o ničem. Moralizování o úpadku společnosti...
Opravdu je minimálně 200 stran zbytečných. Stálé opakování a vysvětlování v knize nic nevyjasní, ale naopak je to čím dál méně přehledné.
Některé pasáže o ústavu byly naprosto zbytečné, což se bohužel dá zjistit až na konci, že některé věci byly napsáni snad jen aby byl splněn počet písmenek.
Kniha se četla hůře a místy jsem se do čtení až musela nutit.
Nicméně příběh byl jistým způsobem zajímavý a i když občas děj stagnoval, tak pak to dostalo nečekaný spád.
Závěr byl slabší a čekala bych trochu jiný konec.
Každopádně i přes zápory dám této sérii ještě šanci a jdu na další díl.

JIVaJaH
30.03.2019 5 z 5

Zajímavá, poutavá krimi. Lehce mi zklamal závěr.

Pitraska
26.03.2019 3 z 5

Není to vůbec špatné, chvílemi protáhlé a pak najednou šílený spád, čekala bych větší propletenost s ústavem.

Kizuizi
19.03.2019 5 z 5

Škoda, že nejde dát víc hvězdiček! Skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Martin je sympaťák, není to žádný neprůstřelný hrdina a občas mu upadne zbraň :) Překvapil mne konec, takže si kniha udržela napětí až do finále. Určitě budu v sérii pokračovat!

VesmirnaOndatra
17.03.2019 1 z 5

Svojou mrazivou atmosférou, napínavosťou a zápletkou táto kniha pripomína novembrovú plačkanicu na ceste.

Z čoho som išla od vývrtky:

-z neustáleho Servazovho frflania. Ten chlap nemá ani 40 rokov ale neustále narieka nad dnešnou mládežou a násilím vo videohrách a médiami ...a kam to len speje tento svet...a za mojích mladých čias...a určite má piercing a...a...no proste moja 80-ročná susedka Rozália má pokrokovejšie videnie sveta a to je už 10 rokov mŕtva.

-z historky, v ktorej si vysokointeligentný psychopat, úspešný právnik s dobrou 40kou vrážd na konte, naplánuje krutú a ponižujúcu popravu svojej manželky, zahrňujúcu šampanské, vibrátory, elektrinu a jej milenca a nakoniec ju zabudne zabiť. Tomu hovorím začiatočnícka chyba.

-z neustáleho opakovania sa (fakt nepotrebujem, aby mi autor rekapituloval to, čo sa stalo v predchádzajúcej vete)

- z rozvláčnosi (keby mala kniha o 200 strán menej, bola by síce stále rovnako zlá, ale bola by rovnako zlá o dvesto strán kratšie, čo by jej rozhodne prospelo)

Ďalšie veci, čo ma rozčulovali

-melodramatický štýl písania

-dej plný klišé

-moralizovanie

-zápletka

-rozuzlenie

-všetko ostatné

-nejaké ďalšie veci

Čo sa mi na knihe naopak ohromne páčilo a hodnotím veľmi vysoko:

-že sa skončila

lenkavildomcova
14.03.2019 5 z 5

Skvělá, hned se vrhám na další díl.

Kočičáci
09.03.2019 4 z 5

K velmi propagovaným knihám/autorům vždy přistupuji s rezervou a odstupem. Nemám moc ráda, když je mi něco moc podbízeno, ale ráda si udělám vlastní názor. Možná proto jsem první knihu Miniera dlouho odkládala. Nemůžu říct, že jsem zklamaná, to určitě ne. Děj měl rychlý spád, takže těch víc než šest set stran uběhlo rychle. Ale... na můj vkus toho tam autor natlačil víc než musel, prostě to zbytečně překombinoval. Trošku mi to připomnělo nadpozemsky akční styl Keplerovců. Prostě méně je někdy více.
I přes to knihu nehodnotím zle, postavy mi byly sympatické a líbilo se mi umístění děje do francouzských Alp. Jsem zvědavá co Martina Servaze čeká příště.

TeaPeter
03.03.2019 4 z 5

Byla to docela zajímavá kniha s ne zcela běžným námětem. Zhuštění textu o 20 - 30 % by knihu mohlo učinit zajímavější a čtivější. Trochu se bojím, aby zloduch, který na konci knihy uprchl, se do omrzení neobjevoval v dalších dílech (tak řečený Hodinářův syndrom). Brzy uvidím. Už se těším na další díl.

L.Helena
03.03.2019 3 z 5

Poslouchala jsem audioknihu. Převažující dojem - bylo to hoooooodně zdlouhavé. Nicméně, další díly si taky poslechnu.

ivis77
02.03.2019 5 z 5

Výborné čtení, jen je na něj potřeba čas. Polovina knihy mě nenadchla, vždycky před spaním jsem zvládla pár desítek stránek a druhý den jsem pomalu netušila, která bije, kdo je kdo, a měla jsem vcelku jasné favority na vraha, i když mi bylo jasné, že se to ještě 6x otočí.
Ale v půlce se to rozjelo, to byla naštěstí sobota, a kniha mě už nepustila.
A jestli správně chápu, další jsou lepší, jdu na ně.

mata57
26.02.2019 3 z 5

Taková thrillerová pizza, od všeho trochu, žaludek naplnila, hlad zahnala, ale žádná velká gurmetská překvapení nepřinesla...