Mráz

Mráz
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272976/bmid_mraz-GEI-272976.jpg 4 3046 3046

Martin Servaz série

Vražedné šílenství uprostřed francouzských Pyrenejí! Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na nosném stožáru lanovky, která je jedinou přístupovou cestou na toto místo. Není to obyčejný kůň – patří totiž místnímu magnátovi Ericu Lombardovi. Martin Servaz, čtyřicetiletý velitel regionální kriminální jednotky v Toulouse, je naštvaný, že byl odvolán z vyšetřování brutální vraždy bezdomovce, aby se ujal tohoto nejpodivnějšího případu své kariéry. Ve stejnou dobu přijíždí do nedalekého Wargnierova institutu, jež se specializuje na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy, psycholožka Diane Bergová, která postupně zjišťuje, že ředitel ústavu využívá neortodoxní metody. Detektiv Servaz na mrtvole koně brzy identifikuje DNA, která patří jednomu z chovanců Wargnierova institutu. Ústav je ale tak zabezpečen, že není možné, aby se někdo z chovanců mohl dostat ven. A za několik dní je nalezeno první mrtvé lidské tělo. Martin Servaz s kolegyní Irene Zieglerovou musí využít všech svých schoností k vyřeření děsivého tajemství… Vynikající kombinace série skutečně strašidelných zločinů, mrazivé atmosféry a houževnatého policisty dělá z této knihy napínavé čtení, během kterého budete až do konce hádat, kdo je vrah. - vítěz prestižní Crime Novel Prize v Cognac v roce 2012 - nominace na Elle Reader´s Prize - dle hodnocení The Sunday Times jeden z 50 nejlepších thrillerů z celého světa za posledních pět let... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Glacé , 2011

anája
17.06.2019 5 z 5

Naprosto perfektní , četla jsem sice až po dalších dílech, které se vrahem z psychiatrické léčebny propojují,ale přečetla jsem za dva dny i když má skoro 600 stran, autor vás drží v napětí v každé chvíli.Doporucuji

Usignolo
15.06.2019 5 z 5

Super! Moc jsem si to užila, napínavé jak kšandy, ale nebylo to tak brutální jako "Nesbeovky". Major Servaz je sympaťák, myslím, že chci přečíst i ty další díly, i když mi to v tašce zabírá hrozného místa :-)

MonikaPal
11.06.2019 5 z 5

Pro někoho může být kniha velmi zdlouhavá. Některé pasáže byly zdlouhavé a možná i malinko zbytečné. I přes to mne kniha naprosto pohltila a bylo velmi těžké ji odložit. Věřím, že nadšenci dlouhých detektivek s opravdu napínavým příběhem knihu ocení.

Denisa153
07.06.2019 1 z 5

Asi po 120 stranách jsem to vzdala, bylo to zdouhavé, hlavní postava mě ničím nezaujala a ani styl psaní mi moc neseděl.

soukroma
02.06.2019 4 z 5

Napínavé, ale předlouhé to bylo: zatímco se to rozjíždělo všemi možnými zajímavými směry, podpořeno dlouhými zasvěcenými popisy (podzemní elektrárna, hory, psychiatrický ústav, později ještě průřez světovými ekonomickými a finančními trhy a jejich nečistotami), konec už byl jen ve víru akcí, které ale neměly s původně nastolenými tématy vlastně nic do činění. To mě trochu namíchlo, stejně jako první představená postava hostující psycholožky! v psychiatrickém zabezpečeném ústavu, která nakonec měla jen pramalou roli v celém dění. A samozřejmě pěkných pár desítek (stovek?) stran věnovaných Servazi a jeho rodině - tohle klišé odhalování démonů vyšetřovatelů je z nějakého mně záhadného důvodu dnes zřejmě nutnost. Pár hodin po dočtení bych už stěží dala dohromady role a zejména motivy všech zúčastněných v zločinném spolčení. Ale za tu napínavost neutuchající po celých 600+ stran a zasněžené Pyreneje si to ode mne (jako první přečtená kniha od autora) vysloužilo 75%.
Pozn.: délka a tíže knihy je strašlivá (a pro mě už opravdu odrazující - kdo to má držet a trápit oči), zlatá stará detektivní/thrillerová/hororová škola, kde autoři své špičkové příběhy, kterým nechybělo zhola nic, rozvinuli na 150-200 stranách a neměli potřebu neustále přidávat, odbíhat, cpát tam zbytečnosti.

Olous1
25.05.2019 5 z 5

Uf to bylo hodně stránek. Tato série M.Servazem se mi moc líbí.Stránky se otáčeli úplně sami.Bylo to perfektní počteníčko, bezva zápletka a dobrý konec.Jdu pro další díl do knihovny.Určitě doporučuji.

Knedlik90
23.05.2019 5 z 5

Genialniii!!!

ivana1975
23.05.2019 2 z 5

Nemôžem povedať, že kniha bola zlá... ale... dej veeeeeeľmi dlhý a miestami až nudný. Keby sa autor neunášal pri opisovaní krajiny a okolia, bola by kniha tenšia. A musím povedať, že ani hlavný detektív ma nezaujal, skorej ma každou stranou presviedčal o tom, ako veľmi mi je nesympatický. Ďalšiu knihu si už neprečítam.

axspevak
17.05.2019 5 z 5

Tuto knizku jsem si vybrala po tom,co jsem tady narazila na hodne rozlisne nazory.Chtela jsem si udelat nazor vlastni.A vite co,ja jsem jako docela dost nadsena,jsem rada ze tu nekteri hani dle meho prkotiny,kterych bych si ani nevsimla,diky tomu jsem totiz objevila dalsiho pro me zajimaveho autora.

Musim vyzdvihnout,ze se vse odehrava v jedne casove linii.Zadne kapitoly typu jedna v minulosti a jedna v pritomnosti.Docela uleva po severskych prekombinovanych thrillerech.

esfinge
12.05.2019 1 z 5

K uzoufani zdlouhavý nudny příběh... Dočetla jsem, abych se dozvěděla konec , ale ten je ještě zoufalejsi.

verka5083
10.05.2019 5 z 5

Kniha je úžasná. Má velmi napínavou zápletku. Až do konce knihy nevíte, kdo je vrah. Měla jsem v hlavě kolik podezřelých , ale vrah mě na konci dost překvapil.

eliska8413
08.05.2019 2 z 5

Příšerně překombinovaný příběh s neuvěřitelným rozuzlením, za které by se nemusel stydět nějaký pěkný indický film. Myslím si, že by bohatě stačilo vyšetřovat sérii znásilnění, ale zatahovat do toho vraždy, psychopaty, nevyjasněnou minulost a bůhví proč solidaritu vedoucí až za hrob, to je prostě jak když vaří pejsek a kočička. Kdyby to byla prvotina, která nepokračuje dalšími nekonečnými díly, dalo by se nad tímto pokusem pousmát. Takto člověk jen kroutí hlavou co se všechno dá napsat, publikovat a ještě vydávat za bestseller. Jestli mě něco na knize vyloženě vytáčelo, bylo střídání oslovení postav jmény nebo příjmeními. To je příšerný guláš.

pixiepickpocket
04.05.2019 4 z 5

Pročetla jsem poměrně velké množství komentářů a zaskočil mne propastný rozdíl v hodnocení jednotlivých komentátorů. Mráz je nejspíš jedna z těch knih, které čtenáře dělí na dva nesmiřitelné tábory.

Ovšem, každý je oprávněn mít svůj názor.

Upřímně nechápu, kde se v některých komentářích bere tolik negativního. Mně například příjemně překvapila postava vyšetřujícího detektiva, jenž není nabušeným a machistickým chlápkem, který v akci každého zneškodní. Vyhovovalo mi také umírněné množství akčních scén a soustředění se na odkrývání zápletky.

Samozřejmě, žádná kniha není úplně bez chyby, autor nám místy předkládá falešné stopy, linie, které nakonec nejsou nijak objasněny, ale příběhu to jako takovému nijak neškodí. Zpočátku knize chyběla dynamičnost, nicméně v druhé třetině je děj už svižnější. Extrémně zdlouhavé mi to také nepřišlo, naopak si myslím, že není žádoucí, aby děj skončil příliš rychle. A co se týče "vycpávkových" pasáží, které tu jsou zmiňovány, tak těch tam, podle mého skromného mínění, taky zase tak moc nebylo.

KočkomilkaJana
03.05.2019 2 z 5

Korejska
02.05.2019 5 z 5

Neskutečně skvělá kniha!

kachis
26.04.2019 4 z 5

Z počátku se mi kniha nečetla moc dobře, ale od prostředka se to tak rozjelo, že jsem nemohla přestat číst, dokud jsem nedočetla. :)

crazyjuan
25.04.2019 5 z 5

Skvělý příběh, dobře vystavěný. Jasně, nějaký chyby tam byly, ale přežiju. Kniha má nápad, velmi dobrou zápletku, včetně osobního života Servaze. Takže vzhledem k tomu, že mám doma další tři díly, vrhám se na ně.

KatkaP.
24.04.2019 5 z 5

Skvělá detektivka zasazená do zajímavého prostředí, které je skvěle popisováno a tím podtrhuje tajemno a napínavost děje. od poloviny se kniha nedá odložit :)

SilvieSisinka
22.04.2019 4 z 5

Skvělá detektivka. Mohla mít i méně stránek. Žádná krvavá lázeň. Četla se dobře, občas nějaký překlep... Ale co jsme lidi ne roboti.

klaraj093
22.04.2019 5 z 5

Občas mi to přišlo zbytečně nudně zdlouhavé, ale vyrovnávalo se to s pasážemi, kdy jsem nemohla přestat číst.. Do samého konce jsem netušila kdo je vrah a to se mi líbilo, protože mě to navádělo mnoha směry a takový styl mám ráda.