Mráz

Mráz
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258204/bmid_mraz-lC5-258204.png 4 3086 3086

Martin Servaz série

Vražedné šialenstvo uprostred francúzskych Pyrenejí! Pracovníci elektrárne v Pyrenejach jedného dňa našli mŕtvolu koňa bez hlavy zavesenú na stožiari lanovky, ktorá je v oblasti jedinou prístupovou cestou. Vyšetrovanie zverili Martinovi Servazovi, veliteľovi kriminalistickej jednotky v Toulouse. Skúsený vyšetrovateľ na mŕtvole identifikoval DNA, ktorá patrí jednému z chovancov inštitútu, v ktorom zadržiavajú veľmi nebezpečných duševne chorých vrahov. Ústav je pritom tak zabezpečený, že nie je možné, aby sa niekto z chovancov mohol dostať von. Keď sa nájde prvé mŕtve ľudské telo, Servaz spolu s psychologičkou z ústavu úporne hľadajú kľúč k odhaleniu desivého tajomstva. Vynikajúca kombinácia série skutočne strašidelných zločinov, mrazivej atmosféry a húževnatého policajta robí z tejto knihy napínavé čítanie, počas ktorého budete až do konca hádať, kto je vrah.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (SK)

Glacé, 2011

ZuzaZam
18.05.2018 2 z 5

Asi tak do tří čtvrtin jsem měla problém se do knížky začíst.. Konec už gradoval o trochu více..
Každopádně pořád nevím, jestli se mi líbi postava Martina, věčně má z něčeho strach..

Abikk
17.05.2018 5 z 5

Skvělá detektivka. S velkým sebezapřením jsem se do ní pustila, protože knihy, které mají přes 600 stran, mě odrazují. Nepřijde mi, že by v ní bylo něco navíc a zhltla jsem jí celkem rychle. Naopak jsem už v půlce byla kousek od toho psát komentář, jak jsem byla nadšená. Napínavé až do konce. Doporučuji a těším se na druhý díl s Martinem Servazem.

VerčaFF
15.05.2018 4 z 5

Kniha s velice tíživou atmosférou, která se odehrává v krásném prostředí Pyrenejí (nebo si ho alespoň jako krásné představuji, protože je v ní výborně popsáno). Líbila se mi hlavní postava vyšetřovatele Servaze, který má uvěřitelné rodinné problémy a hlavně to není alkoholik s tisíckrát opakovaným traumatem z minulosti. I ostatní postavy jsou zajímavé a různorodé, děj je napínavý a nenudí. Jsem v pokušení přečíst si hned další díly nebo se podívat na seriál, který byl podle knihy natočen. Jen závěrečné odhalení a motivace vraha mě trochu zklamaly, ale jinak super.

Koukolína
14.05.2018

Nádhera, krásně se četla :-)

jaroiva
09.05.2018 3 z 5

staramatka:
Takže hodnotit knihy méně než 5 hvězdičkami na tomto serveru smí jen spisovatelé? Mě osobně - jako čtenáře - zajímají hlavně skutečné názory ostatních čtenářů.
Těch 70%, kterých jsem dala, považuji za pěkný nadprůměr, ale na 4* to nestačí, rozhodně si pamatuju zápletku s koněm a i po přečtení dalších asi 40 knížek si pořád ještě pamatuju vraha, takže je to jedna z lepších knížek. Ale proto jí přece nemusím dávat 100% a doporučovat ji na potkání.
Ale jsem zvědavá na další knížky ze série

staramatka
09.05.2018

Přečetla jsem si některé zdejší komentáře k Mrazu a skoro se mi chce říci: Kritzovat umí každý, ale kolik z vás už něco napsalo alespoň na takové úrovni jako Minier?
Smí se vůbec psát komentář, když nemám ještě dočteno? Jsem asi v polovině knížky a zatím se mi to dost líbí. Ano, nějaké mouchy to určitě má, ale vcelku bych řekla, že je to napínavé, čtivé a baví mě to. Za poslední dobu jsem myslím přečetla hodně detektivek a thrillerů a tohle rozhodně patří k tomu nadstandardu. Dneska toho vychází tolik, že je to sice o talentu ale hlavně o nápadu, kurz tvůrčího psaní může absolvovat skoro každý a tam se základní osnovu a žánrové výrazové prostředky naučí. Překvapuje mě ale, kolik je zde negativních komentářů ohledně detektiva Martina a jeho fóbií a jeho neakceptace a nepochopení moderních technologií. Ano přátelé, i tací staromilci mezi námi žijí, tak proč ne zrovna hlavní hrdina? Alepoň působí jako normální člověk s chybama a ne jako nadčlověk či superman. Nesdílím všechny jeho názory (sama jsem fanouškem nových technologií a určitě je nezatracuji), ale pro leccos pochopení mám. My, co jsme zažili svět bez internetu, si ho tak umíme i představit :) alespoň byl člověk nucen více přemýšlet. Ostatně na technoligie tam má Martin své mladé kolegy :) nevidím v tom problém. Těším se na rozuzlení příběhu i na další pokračování, která už mám přichystaná.
Colletka a encyklopedie – super komentář! Ostatní přeju více nadhledu :)

Warty
22.04.2018 5 z 5

Velice povedené, napínavé až do konce, rozuzlení zápletky nečekané. Za mě pět hvězd a vřelé doporučení k přečtení :-)

Liilith
16.04.2018 4 z 5

Více než šestisetstránková kniha nabízí napínavý příběh, kde má čtenář spolu s detektivy za vrahem takové zpoždění, že mu nezbývá než freneticky otáčet stránky. To k dobrému thrilleru patří. I když se pachatele nakonec podaří odhalit, ukáže se, že to zdaleka nestačí a že si toho autor ještě dost schovává do dalšího dílu. Právě příslib pokračování může ospravedlnit, že se příběh rozběhl do tolika různých epizod...

Biedronka
15.04.2018 4 z 5

Na začátku mě kniha moc nebavila, děj se odvíjel pomalu, ale následně se mi postava Martina a celý příběh začal líbit. Určitě si přečtu i další knížky ze série.

encyklopedie
09.04.2018 5 z 5

Colletka, tak nějak má vypadat komentář k této knize ....bez dlouhých keců ...a ti jednohvězdičkáři? Netřeba slov.......od těch bych si teda doporučovat knihy nedal....
Jedna z nejlepších thrillerových sérií
Mých oblíbených 321%

Colletka
09.04.2018 5 z 5

SUPER!! Absolutně nic v této knize nechybí a ani nepřebývá.

SilverEx
08.04.2018 1 z 5

Co o knize říct. Hlavní hrdina se bojí snad všeho (létání, koně, vysoká rychlost), při sebemenším náznaku napětí se o něj pokouší infarkt. Názory má jako ten nezatrpklejší důchodce (kam ten svět spěje, to za nás...).
Kniha, ač jde o detektivku, je z většiny vyplněna s dějem nesouvisejícími úvahami hlavních hrdinů, křečovitými dialogy (např. dialogy hl. hrdiny s jeho dcerou jsou napsané jak od dítěte - třeba, když zavolá v jednu hodinu v noci své dceři, aby ji řekl že nemá věřit politikům a pro sebe se následně podivuje, že mu tak pozdě telefon zvedla).
Myslím, že kdyby autor zkrátil knihu na delší povídku, mohl to být dobrý počin. Takto je to opravdu test výdrže.

józi.odkudkam
01.04.2018 3 z 5

Mráz se pyšní Mrazivými štíty francouzských Pyrenejí, v nich pak odlehlým sanatoriem pro duševně extra choré, přečerpávací vodní elektrárnou, kabinkovou lanovkou, Mrazem sevřenými ulicemi městečka pod onou lanovkou a v nich po stopách bizarní hrůzy slídícím detektivem, co popíjí kávu a minerálku. Ano vidíte dobře, nikoli vodu, ale MINERÁLKU!
Kromě výše uvedených nezbytností ještě musím dodat, že se „jeden z padesáti nejlepších thrillerů z celého světa za posledních pět let“ špatně nečetl, ale za minerálku, celkově tuctové bití na pochlach ohledně současné generace vyfetlé moderními médii a PC hrami v sebranku bezcitných monster (o něze francouzské revoluce pan Minié zjevně neslyšel) a za rychlé VYŠUMĚNÍ po dočtení na něj víc jak 3 vločky spadnout nenechám.

jaroiva
31.03.2018 3 z 5

poměrně dost stránek, některé pasáže bych vypustila. Příběh dobrý, postavy se mi taky líbily, jen místy bylo moc zbytečných rozptýlení od samotné hlavní linie. za mě tak 70%

Askarinka
26.03.2018 3 z 5

hrozně zdlouhavý rozjezd knihy, a když už se začně něco dít, tak Vám prozradí kdo je pachatel... Jediné co bylo zajímavé byla atmosféra knihy. Moc nenadchla, ale zároveň ani neurazila...Zkusím další díl a uvidíme. Každopádně 630 stránek na takový příběh je trochu moc...

maizy
26.03.2018 4 z 5

Ze začátku mě příliš nebavil ten mrtvý kůň...ale jinak mě kniha docela bavila. Mám ráda podobná témata z psychiatrických léčeben a podobně...
Děj byl komplikovaný, ale nepřekombinovaný. Děsivé, napínavé. Byla to má první kniha od autora, ale již teď vím, že rozhodně ne jediná.

Sudin
21.03.2018 3 z 5

Moc mě nechytil počátek s vyšetřováním zabitého koně. Každopádně palec nahoru za skvěle vykreslenou atmosféru mrazivých Pyrenejí. Jelikož se jedná o první příběh série, Kruhu dám určitě taky šanci.

Ivulik7
18.03.2018 5 z 5

Dobře napsané, napínavé, zajímavé,v ději se neztrácíte, nemá hluchá nic neříkající místa. Mohu doporučit. Já se určitě vrhnu na další knihy od autora.

WugWugs
13.03.2018 3 z 5

Moderným detektívkam sa nevyhýbam, ale čítam ich zriedka práve kvôli vnútornej obmedzenosti, s ktorou prevažne pracujú. Pre niekoho obmedzenosť, pre iného istota, že dostane svoju dávku krkolomnej vraždy a ešte krkolomnejšej pointy, traumatizovaného detektíva, snehovej pokrývky, zvrhlej psychiatrie, vysokointeligentých psychopatov, skorumpovaných postavičiek a mestečko s pochovanými desivými tajomstvami dávnej i nedávnej minulosti.

Minier má po formálnej stránke žáner zmáknutý, dobrá štruktúra a krátke vety k veci sa čítajú ľahko a príjemne. Prvá polovica úspechu. K tomu Mráz obsahuje a úspešne využíva všetky uzimené žánrové klišé - čo zaručuje druhú polovicu úspechu. Kto čaká práve to, dostane svoje. Škoda, že vo fáze rozriešenia sa nás snaží príliš ohúriť "aha ako to všetko spolu súvisí, toto by ste nečakali" a celkom rezignuje na dôveryhodnosť. Nepoteší ani klišé babrácke vykreslenie psychiatrie ako vystrihnuté z výstavy scientológie; autorova poznámka na záver svedčí o tom, že ide o jeho osobný postoj, a nie len literárne zobrazenie. Dobrá detektívka, ktorá ničím zvláštnym nevyčnieva, skôr naopak - ide na istotu. 3.5

Evca2899
11.03.2018

Za mě teda výborná kniha.
Martin mi byl sympatický, možná o to vice, že je lidský. Občas mi prijdou někteří vyšetřovatelé jako nadlidi. Nespí, nejedi a všechno přežijí bez jediného skrabnuti.
Za nejvice pozitivni považuji styl psani a schopnost autora dokonale popsat a vygradovat napínavé situace.
Těším se na dalsi díl! Vřele doporučuji.