Mráz

Mráz
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258204/bmid_mraz-lC5-258204.png 4 3086 3086

Martin Servaz série

Vražedné šialenstvo uprostred francúzskych Pyrenejí! Pracovníci elektrárne v Pyrenejach jedného dňa našli mŕtvolu koňa bez hlavy zavesenú na stožiari lanovky, ktorá je v oblasti jedinou prístupovou cestou. Vyšetrovanie zverili Martinovi Servazovi, veliteľovi kriminalistickej jednotky v Toulouse. Skúsený vyšetrovateľ na mŕtvole identifikoval DNA, ktorá patrí jednému z chovancov inštitútu, v ktorom zadržiavajú veľmi nebezpečných duševne chorých vrahov. Ústav je pritom tak zabezpečený, že nie je možné, aby sa niekto z chovancov mohol dostať von. Keď sa nájde prvé mŕtve ľudské telo, Servaz spolu s psychologičkou z ústavu úporne hľadajú kľúč k odhaleniu desivého tajomstva. Vynikajúca kombinácia série skutočne strašidelných zločinov, mrazivej atmosféry a húževnatého policajta robí z tejto knihy napínavé čítanie, počas ktorého budete až do konca hádať, kto je vrah.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (SK)

Glacé, 2011

3nitka
14.01.2018 3 z 5

Taký pomalší rozjazd, prvých tristo strán nemastných neslaných. Záver trocha napínavejší. Celkovo taký priemer.

kulzuz
09.01.2018 4 z 5

Zajímavá detektivka, která není jen plná vražd. Autor má moc pěkné vyjadřovací schopnosti, píše čtivě, i když stránek je opravdu dost. Ale ani to mě neodradilo od dalšího dílu, který byl dle mého názoru ještě o něco lepší.

J.x
08.01.2018 5 z 5

Knížka určitě stojí za přečtení. Chvílemi jsem tedy trošku přeskakovala, ale jinak mě děj pohltil a vždycky jsem se na ni těšila. Jen je opravdu silná a těžká do ruky:-)

oleg
07.01.2018 5 z 5

Teda to jsem si zase početla,pěkně silná ale zase mi aspoň vydržela o něco déle a těšila jsem se na večer,kdy budu pokračovat.Nechápu ty,kterým se to nelíbilo,že to vůbec četli a pak rozepisovali sáhodlouhý komentář!!!Nenechte se odradit záporným hodnocením a přečtěte si ji,stojí to za to....

cetriolo
04.01.2018 5 z 5

Tempo je takové pomalejší (tam kde by Chris Carter měl tři až čtyři oběti umučené tím nejbizarnějším a nejbolestivějším způsobem, který si dokážete představit opouští hrdinové této knihy první místo činu), ale to vůbec nevadí. Je to protkáno spoustou informací, které nesouvisí s dějem, ale velice zajímavě ho doplňují.

karantena
31.12.2017 5 z 5

Vynikající kniha stejně jako Kruh a Tma.

Lu89
31.12.2017 5 z 5

Podle mého názoru velmi čtivá detektivka, kterou jsem si užila od začátku až do konce. Děj plynul jak měl, žádná hluchá místa, přemrštěné množství postav apod. Prostě takové správné čtení ve chvíli, kdy nemůžete či nechcete spat :)

Eicherik
30.12.2017 5 z 5

Za poslední dobu jedna z nejlepších moderních detektivek, kterou jsem četl. Postav je tak akorát, aby se nepletly a děj nepřekračuje snahou o atraktivitu únosnou mez. Upřímně obdivuji autory, kteří dokáží napsat tak složitý příběh, kde jednotlivé děje do sebe zapadají jako v dokonalém mechanismu. Ke konci přišlo malé zaváhání, kdy jsem zauvažoval jestli nedám jen čtyři hvězdy, ale konec všechno zachránil.

pet_pet
30.12.2017 4 z 5

Ze začátku je kniha dost zbytečně táhlá, od poloviny užb je to svižnější, ale musí se vydržet :-)

taven
23.12.2017 5 z 5

Velmi dobrá prvotina. Dokonce po přečtení všech tří dílů se mi právě Mráz líbil ze všeho nejvíce. Hlavní hrdina je velice zajímavá postava se spoustou kladů i záporů. Výtečně zvolené prostředí - v tom Mráz jednoznačně překonává další díly. Celkově příjemné překvapení. 85%

demlice
21.12.2017 4 z 5

Překvapuje mě, že nám toho Miniera tolik kritizujete... Já byla spokojená. Začít zvířetem a ne hned kucháním bližních - příjemná změna. Teda moc dlouho to nevydrželo, ale dobrý. Další plus přičítám prostředí. Uplně jsem viděla ta panorámata! Dobře to podtrhovalo atmošku a snad kvůli tomu prominu i nějaké to absurdum, jako třeba to, že jse se pořádně nedozvěděla, jak dopadlo spoustu věcí okolo. Líbil se mi i hlavní vyšetřovatel Servaz. Jako ten chlápek se moc nepoved. Ze všeho se mu dělá šoufl a bojí se i sám sebe. Jednu chvíli jsem si snad i přalá, aby mu už diagnostikovali nějakou zákeřnou chorobu, aby aspoň měl důvod mít neustálé návaly všeho druhu. Ale když jde o dcerunku, to umí pustit hrůzu. Možná pro jeho slabosti (a že jich nebylo málo) mi byl sympatický... Co mě ale mrzelo, tak bylo to, že z jeho rajcovní kolegyně udělal lesbu, jeho kolega byl zase gay a ten gay měl doma ženu, která se vlastně viděla jako žena úplně někoho jiného. Hotová Sodoma - nebo spíš telenovela na pokračování. Na tohle já nejsem, ale kdo ví?? Někdo třeba ocení.... Já konkrétně spíš ocenila souběh dvou příběhů. Tedy ne tak doslova, ale mladá psycholožka, co jde do toho na vlastní pěst, a k tomu oficiální cesta vyšetřování. Možná jsem se těšila na lepší spojení a prolnutí v závěru, ale budiž... U mě dobrý :-)

Jaruš7
20.12.2017 4 z 5

Mráz - výstižné, scéna drsná, vše umocněno mrazem v krajině, ve skutcích, ve výchově a v citech.
Královský gambit korunuje dílo.
Odhalená stránka dopadu při neexistenci trestu smrti.
K zamyšlení stojí postřeh, že "Z pohodlného životního stylu zakrňuje myšlení, jestli se není o co rvát, může to mít vliv na rozvoj osobnosti."
Pocit - předimenzovaná nálož.
Načtené, v něčem pozoruhodné.

Nelly
12.12.2017 5 z 5

Mrazivá atmosféra Pyrenejské krajiny, mrazivé praktiky v ústavu pro šílené delikventy, prostě thriller, který Vás pohltí a donutí stále číst a přemýšlet o postavách a jejich pohnutkách. Výborně napsané, doporučuji!

antuka
11.12.2017 odpad!

Nejdřív mě zarazilo překvapivé množství otřepaných frází (pohlédl dolů a okamžitě toho zalitoval... slunce laskalo chloupky... řeka křišťálovým hlasem splétala hedvábnou síť... blablabla), ale sváděla jsem to na překlad, a překvapivě nesympatický moralista Servaz, ale říkala jsem si, že je to záměr. Ne, není, moralista není Servaz, ale autor, který má spoustu názorů na mládež, počítačový hry a porno, ale není schopen vystavět zápletku, aniž by se neustále uchyloval k nemožným náhodám a nehodám. O dementním zdůvodnění koně nemluvě. Ztráta času:-(

aneta.giraffe
04.12.2017 5 z 5

Dost dobry! Zajimave rozuzleni (v mnoha ohledech :D ). Tesim se na dalsi knihy od autora.

Plague
02.12.2017 2 z 5

Pocity z téhle knihy jsou v souladu s jejím názvem, hluboko pod bodem mrazu. Upřímně – nezaujalo mě nic. Příběh – otřepaná slabota – kolik už jsme toho na podobná témata přečetli. Dětský tábor, hrůzné odhalení (velmi velmi ohrané), traumata a ……. a POMSTA!! WOW. Kdo by to byl čekal.
Hlavní hrdina – prohnaný polda, který je ta „trochu“ rošťák …. opravdu jen trochu, za to je dost nudný, možná i k smíchu. Chvilkami vyvolává i lítost. Záporák – na první pohled normální, v reálu psychicky vyšinutý s traumatem z dětství. Vývoj příběhu … kýbl další nudy – postupné odhalování naprosto „nečekaných“ zvratů. Netvrdím, že jsem věděl, jak to dopadne, nebo jak se to bude přesně vyvíjet – ale znáte, když sami vymýšlíte teorie, jak by to asi mohlo být. No a já nejvíc oceňuju, když jsem ve svých teoriích na míle daleko. Tady se to nestalo.
Charakteristika postav a jejich vzájemné interakce – divné, nepřirozené, divné. Doplnění dějové linky o pár vedlejších příběhů ze soukromí se taky nepovedlo. Znovu to samé – nic nového. Jeden řeší těhotnou manželku, druhý dospívající dceru. Boha jeho …. PROČ?!
Závěr – Bernár promine mou Fráninu, kde byl „Le Grand Final“?!?! Asi zamrzl taky někde v horách. Škoda, protože se to dalo na koci ještě zachránit a tím zlepšit pocit z celé knihy. Nemůžu si pomoci, ale celou dobu jsem měl pocit, že jde o špatný rýmejk Mlčení jehňátek. A to co mělo být navíc, bylo hlavně na škodu.
Jo, přeci jen něco. První oběť a pár stránek pak (přibližně ke druhé oběti) bylo zajímavých a nabuzovalo zajímavou atmosféru a mělo příslib něčeho nového a nečekaného – ale jak jsem psal, nevydrželo to….

katka9574
28.11.2017 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších detektivek, co jsem kdy četla. Stránky ubíhaly rychle, žádná hluchá místa, napětí, skvěle vykreslené postavy a k tomu sympaťák Martin Servaz ;) Právem si kniha zaslouží plný počet a já už začínám louskat Kruh.

MonikaV
27.11.2017 4 z 5

Dávám 4 hvězdy, jelikož jsem jsem u této knihy nějak necítila potřebu číst a číst a číst , abych honem věděla, jak to bude dál. Nicméně napínavé to bylo, už čtu další díl...

bertrand
26.11.2017

Opět tu máme humoristickou detektivku, prošpikovanou brutálními vsuvkami, tentokráte z Francie. Je tu vše, geniální zločinec, zrůdné vraždy, velkolepé (zde pro lepší pochopení několikrát popsané jako kyklopské) sídlo na nepřístupném místě, tajemné kroky na chodbách, šokující vyvrcholení střídající jedno druhé, neschopná policie... jen ten geniální detektýv typu Leona Cliftona tu bohužel chybí.
Hlavním vyšetřovatelem je tu uzlíček nervů, lekající se vlastního prdu, který je zřejmě také velice sympatický chlapík. Ženy ho chápou a muži ho obdivují - neptejte se mě proč, za celých 625 stran jsem na to nepřišel a autor to pro jistotu ani nenapsal, zřejmě jako cliffhanger pro případná pokračování - ale určitě to nebude kvůli jeho schopnosti zvládat policejní práci neboť ta jest nulová.
Vrcholem knihy je podle mne, narozdíl od nepřesvědčivého vyšetření zločinů, závěr ve stylu "kámen šuká cihlu". Autor jej psal patrně ve rozpoložení ve kterém četnický strážmistr Flanderka z Putimi šperkoval své hlášení během nočního výslechu Švejkova. Jinak si to nedokážu vysvětlit a jsem z něho víc paf než z celého zbytku knihy. Zlatý kliftonovky!

asteion73
25.11.2017 5 z 5

Mráz tentokrát nepřichází z Kremlu, ale z francouzkých Pyrenejí a je řádně drsný a krvavý.
Čtivá, napínavá , mrazivá...