Mráz

Mráz
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258204/bmid_mraz-lC5-258204.png 4 3086 3086

Martin Servaz série

Vražedné šialenstvo uprostred francúzskych Pyrenejí! Pracovníci elektrárne v Pyrenejach jedného dňa našli mŕtvolu koňa bez hlavy zavesenú na stožiari lanovky, ktorá je v oblasti jedinou prístupovou cestou. Vyšetrovanie zverili Martinovi Servazovi, veliteľovi kriminalistickej jednotky v Toulouse. Skúsený vyšetrovateľ na mŕtvole identifikoval DNA, ktorá patrí jednému z chovancov inštitútu, v ktorom zadržiavajú veľmi nebezpečných duševne chorých vrahov. Ústav je pritom tak zabezpečený, že nie je možné, aby sa niekto z chovancov mohol dostať von. Keď sa nájde prvé mŕtve ľudské telo, Servaz spolu s psychologičkou z ústavu úporne hľadajú kľúč k odhaleniu desivého tajomstva. Vynikajúca kombinácia série skutočne strašidelných zločinov, mrazivej atmosféry a húževnatého policajta robí z tejto knihy napínavé čítanie, počas ktorého budete až do konca hádať, kto je vrah.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (SK)

Glacé, 2011

michaela.ne
22.08.2017 3 z 5

A tak to bývá. Velké očekávání, velké zklamání. Buď jsou lidi jednoduchý nebo já složitá, protože mě to za srdce nevzalo. Hlavní postava je nanejvýš nudnej člověk. Posledních 150 stránek bych radši škrtla. Celý příběh je po celou knihu celkem skromný, má to napětí i docela zajímavý směr. Konec je přeplácaný pátý přes devátý a shoda všech náhod světa vyřešila tenhle případ. Francouzi mi nikdy nebyli příliš sympatičtí..

Hany.Honey
21.08.2017 4 z 5

Mělo to spád, o tom žádná. Ale. Konec nebyl vyřešený. Nebyly vykreslené postavy a motivy té údajné úchylné čtveřice. To je pro mě mínus. Ale nevadí, budu pokračovat v dalších dílech.

grizetka
21.08.2017 2 z 5

Hrozně mě to nebavilo. Pasáže jsou strašně natažené, možná se musím zkusit ještě pročíst dál, ale rozhodně ten začátek je hodně nezajímavý.

patroklos
19.08.2017 4 z 5

Knížka má podle mého názoru pomalejší rozjezd, ale kdo má rád moderní detektivku, nezklame se.

Yogini
17.08.2017 4 z 5

Cítila jsem se už trochu přesycená severskýma autorama, tak jsem na doporučení sáhla po Minierovi. Kniha dobrá, mám ráda takovou tu syrovost, čímž je pro mne charakteristický Nesbo, chvílemi se mi to zdálo trochu rozvleklé a konec by taky mohl být více překvapující...i přesto hodnotím kladně!

nikolicevopice
11.08.2017 5 z 5

Mě se kniha moc líbila. Sice mě nejdřív vyděsila tloušťka, ale četlo se to dost rychle a příběh mě pořád táhl číst dál a dál. Líbil se mi konec, který byl poměrně dost zamotaný, takže jsem každou chvilku měnila svůj názor, kdo je vrah a tak jsem byla napnutá až do konce.

Poka
07.08.2017 odpad!

To jako vážně?!
Nechci se autora ani jeho příznivců dotknout, ale tohle bylo mé největší čtenářské zklamání v životě!
Vlastně - jen kvůli téhle knize jsem si založil účet na Databázi knih. Musel jsem se z toho šoku vypovídat.
Dočetl jsem celou sérii HH od J. Nesba a hledal, čím bych mohl pokračovat. Kouknul jsem tedy na žebříčky, hodnocení a narazil na Bernarda Miniera. Přečetl jsem několik komentářů a v duchu zajásal: Tohle bude ONO!
Bohužel jsem v komentářích nezašel dosti daleko, abych narazil na ty, které přibližují alespoň částečně mé pocity z tohoto díla...
Jedenáct dílů Harry Hola jsem přečetl asi za měsíc, tahle kniha mi trvala déle. Z počátku jsem se na ni vrhnul jako lačný vlk, leč mé nadšení každou stránkou upadalo, až jsem se musel nutit čtečku vůbec zapnout.
Ta kniha není nudná. Je zbytečná! Námět je sice trošku klišé - pomsta po letech na tajemných zvrhlících, to však není žádný problém.
Problém je ve stylu psaní. Detektiv Servaz má neustále sevřené hrdlo, bušení ve spáncích, vytřeštěné oči, po zádech mu běhá mráz... Toto vše v téměř běžných situacích. Kniha je napsána toporně, nenabízí čtenáři žádné další stopy a indicie, které by mohly rozvířit jeho fantazii při odhadování dalšího děje a hledání pachatele.
U Nesba jsou takovýchto indicií desítky. Někdy mu sice také ve stroji zrnko písku zaskřípe, ale u Miniera jsem nalezl jen haldy písku a žádný stroj.
Jediné, čím je toto dílo obdivuhodné jsou popisy. Počet přídavných jmen použitých v této knize by vydal na slovník.
Díky, pane Miniere. Už nikdy.

Martial
07.08.2017 5 z 5

Moc hezká kniha

Sallka
03.08.2017 3 z 5

Děsivá detektivka, která mi opravdu dala spát. Hodně tomu přidává neobvyklé mrazivé prostředí, ale to je asi tak všechno. Škoda, dávala jsem tomu velké šance, ale jak píšou i jiní čtenáři, kniha je zbytečně natahovaná a vyšetřování není tak napínavé, jak by mohlo být. Zaujala mě ale dějová linka, co se týče kvarteta násilníků, proto si možná další díl přečtu.

pine_marten
28.07.2017 5 z 5

Napínavá a čtivá kniha od začátku až do konce.

Jane100
22.07.2017 4 z 5

Povedená kniha, ale některé pasáže byly dost přitažené za vlasy. Ale je to příjemná změna od převážně severských autorů k francouzskému.

rajsa
21.07.2017 5 z 5

Jsem asi v půli této knihy. Čte se velmi dobře,ale musím přiznat,že mě právě asi v té půli napadla myšlenka (a sama nevím proč?, najednou prostě probleskla),že je to scénář k filmu. Nevím,jak to napsat,ale je možné,že někteří autoři se podbízejí filmařům. Anebo je to tak dobře napsané,že to prostě vidím jako film,čímž před autorem smekám. Nevím,kterou z těchto variant si mám vybrat.

petrasvo
20.07.2017 5 z 5

Zajímavý příběh. Kniha se moc dobře čte.

nikaxxx
18.07.2017 3 z 5

Tentokrát musím bohužel plavat proti proudu. Knihu jsem přečetla, nicméně to vyžadovalo hodně disciplíny. Příběh mě nechytl, vůbec. Hlavní detektiv Servaz mi byl přímo nesympatický (jak ten člověk vůbec může dělat detektiva?), neoslovila mě ani dějová linka s psycholožkou Diane. Sáhodlouhé (a mnohdy vychvalované) popisy zimní krajiny mě jen nutily přeskakovat celé odstavce. Od knihy, na kterou jsem slyšela i četla tolik pozitivním komentářů a recenzí, jsem čekala mnohem víc.

jahlina
17.07.2017 5 z 5

Tenhle thriller řadím mezi ty opravdu dobré. Četlo se mi to lehce, dobře zvolené prostředí, kde se děj odehrával, dodával příběhu tu správnou ponurou atmosféru. Některé dějové linky dosáhly opravdu zajímavého rozuzlení. Přitom konec zůstal částečně otevřený pro další pokračování.

Martin, Vyškov
12.07.2017 5 z 5

Moc hezké...na prvotinu se mu to moooc povedlo, už se těším na další díl

Lindulinek
10.07.2017 5 z 5

Perfektni detektivka, která mě bavila od začátku do konce! Těším se na další knihy tohoto autora, které na mě už čekají v knihovničce ;)

anntine
09.07.2017 3 z 5

Francouzský thriller Mráz je napínavý detektivní román o více než 600 stranách, o jehož čtivosti není pochyb. Přesto bych ale očekávala, že závěr bude překvapivější a rozuzlení ještě napínavější. Za nedostatek bych označila hlavně úroveň jazyka, i když se samozřejmě dalo očekávat, že u tohoto žánru bude jazyk méně kvalitní.

Lucik87
08.07.2017 5 z 5

Nelogicky jsem začínala od Kruhu. Takže jsem částečně věděla, do čeho s Mrazem jdu. Mé závěrečné pocity? Opět - famózní. Propracovanost příběhu je fakt vymyšlená do posledního detailu. Dějem nás provází různé vsuvky, osoby a vedlejší životní osudy, které jsou sice doplňující, ale dokonale okořeňují příběh, aby nezaváněl všedností a neoriginalitou. A věřím, že ty vedlejší nitky, budou mít konečné rozuzlení v posledním díle. TOP autor.

Dáma s hrnstjm
04.07.2017 3 z 5

Mnohé už bylo napsáno, bylo chváleno i kritizováno. Čím víc o knize přemýšlím, tím víc snižuji hodnocení... Vyzdvihuji prostředí a počáteční rozehrání karet detektivní zápletky. Až postupně se ukázala překombinovanost, slepé dějové linie a všudypřítomné "náhodičky," kterými si autor parádně usnadnil práci. A superhrdinský detektiv s brilantní intuicí a dalšími specialitkami tak nějak odvedl tu zbylou práci. Autor sice umí udržovat čtenáře v určitém napětí, ale ne každému toto stačí ke štěstí.
Neodpustím si kritiku fyzické podoby knihy: velké řádkování, široké okraje - vážně to bylo nutné? Kniha tím nabyla obřích rozměrů, nedá se pohodlně nosit s sebou ani držet. Mám podezření, že nakladelství XYZ si myslí, že číst tlusté knihy je IN a že čtenářům udělá podvědomě radost, když se tlustospisem rychle prokousávají. Neekologické, nepraktické. Můj výtisk půjčený z knihovny držel pohromadě silou vůle.