Mráz

Mráz
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258204/bmid_mraz-lC5-258204.png 4 3086 3086

Martin Servaz série

Vražedné šialenstvo uprostred francúzskych Pyrenejí! Pracovníci elektrárne v Pyrenejach jedného dňa našli mŕtvolu koňa bez hlavy zavesenú na stožiari lanovky, ktorá je v oblasti jedinou prístupovou cestou. Vyšetrovanie zverili Martinovi Servazovi, veliteľovi kriminalistickej jednotky v Toulouse. Skúsený vyšetrovateľ na mŕtvole identifikoval DNA, ktorá patrí jednému z chovancov inštitútu, v ktorom zadržiavajú veľmi nebezpečných duševne chorých vrahov. Ústav je pritom tak zabezpečený, že nie je možné, aby sa niekto z chovancov mohol dostať von. Keď sa nájde prvé mŕtve ľudské telo, Servaz spolu s psychologičkou z ústavu úporne hľadajú kľúč k odhaleniu desivého tajomstva. Vynikajúca kombinácia série skutočne strašidelných zločinov, mrazivej atmosféry a húževnatého policajta robí z tejto knihy napínavé čítanie, počas ktorého budete až do konca hádať, kto je vrah.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (SK)

Glacé, 2011

BlackBlade
28.06.2017 4 z 5

Na začátku mě zaujala zápletka se zabitým koněm ;)

Ketrin.TR
25.06.2017 5 z 5

Perfektně čtivá detektivka, Minier je prostě borec v zápletkách, popisování a vykleslování míst. Mám ráda, když autor do detailu dokáže popsat nejen okolí, ale i počasí a krajinu a tohle Minier zvládá na super jedničku! Bohužel taky trošku umí něco lehce překombinovat, jako jsem toho byla svědkem u jeho Zkurveného příběhu a i tady mi něco přišlo trošku přehnané. I tak byla ale knížka super, příběh mě natolik strhnul, že jsem zase po dlouhé době dokázala přejet zastávku :-)

Titi
21.06.2017 3 z 5

Naprosto souhlasím s whiolet. Je tam toho moc! Nápad výborný, do poloviny skvělá kniha, ale potom Minier přichází s dalšími a dalšími zápletkami, je to překombinované, a to se mi vůbec nelíbilo. Škoda.

whiolet
15.06.2017 3 z 5

Zbytečně zdlouhavá kniha, věřím, že kdyby jí autor "osekal" byla by to výborná detektivka, takhle jsem se bohužel někdy musela do čtení přímo nutit.

Loginus
07.06.2017 2 z 5

Docela dobrá detektivka, ale kniha mě nedokázala tak zaujmout. Překombinované, ale neříkám že špatné.

jolii
06.06.2017 5 z 5

Jeje, to zas byly noci. Krátké a s divokými sny. Platí pro celou trilogii.

85098211
05.06.2017 5 z 5

Pro mne naprostá pecka! Začátek je možná tak trochu zdlouhavý, než se děj rozjede a dostane spád, ale to vůbec nevadí - je to potřebné pro pochopení následujících událostí. V knize je i několik málo možná obtížněji pochopitelných pasáží, všechny ale s příběhem úzce souvisí. Konec zůstává lehce otevřený, v naději, že se i tento "problém" - který není ani zdaleka tak malý, jak by se na první pohled mohlo zdát (spíš naopak), podaří nějakým způsobem vyřešit v další knize... Příběh je vyloženě strhující, je opravdu hodně obtížné se od poslechu odtrhnout. Vzhledem k délce knihy je to ale nutné... Interpret (knihu jsem absolvovala v audiopodobě) podává dobrý výkon, jeho hlas zůstává klidný i v těch nejvypjatějších situacích. Za sebe dávám nejvyšší hodnocení - a kdyby to bylo možné, dala bych s radostí ještě o jednu hvězdičku navíc ;-).

Ka.Flo
01.06.2017 4 z 5

Výborné čtení. Hvězdičky dávám především za to, jak moc mě kniha vtáhne do děje, jak moc je napínavá, či jestli se od ní odkážu odtrhnout. Tato kniha toto očekávání splnila. Ano, byly tam části, nad kterýma mi rozum trochu stál - jezdit na skůtru v horské oblasti? opravdu by žádná obět z těch desítek znásilněných nic neohlásila? Psycholožka z ústavu dlouho čekala, než informovala policii. A hodně se toho vyřešilo díky štastné náhodě.
Ale určitě doporučuji. Těch 600 stran za to stojí, alespon to člověk nezhltne za den.

klarence
29.05.2017 4 z 5

Po severských detektivkách krapet drsné francouzské psycho.. napínavé, místama pomalejší, ale musím říci, že to udrželo mou pozornost až do konce a knihu doslova zhltla :-)

Irika
26.05.2017 5 z 5

Skvělé čtení, napínavé od začátku až do konce. Kniha má spád, do poslední chvíle jsem nevěděla kdo je vrah, i když tipů jsem měla několik. Konec mohl autor ještě více rozvést, ale třeba se dočkáme v druhém díle, hned se na něj vrhnu. Detektivka se vším všudy, rozhodně doporučuji!

tulipa
25.05.2017 4 z 5

Nejlepší na knize byl podle mě spád, neustálé napětí, to se autorovi opravdu povedlo. Hlavní vyšetřovatel mi byl sympatický, i když chvilkami jsem si říkala, že je dost nešikovný a že se dost často bojí, jak malé dítě, ale pořád tam bylo více sympatií než antipatií. Jak plus určitě hodnotím psychiatrickou léčebnu a sněhem uzavřeného údolí a hory, které dodávali knize pochmurnou náladu. A za co jsem velmi ráda, že jsem se celou knihu snažila přijít s teoriemi, kdo byl vrah, a nepodařilo se mi to. V knize sice bylo pár věcí, které mi neseděli, ale věřím, že autor se vypracuje v dalších sériích. Jediné, co mi opravdu vadilo, a to není chyba autora, je blbý formát knihy. Trošku nechápu.. Proč? Proč jsou stránky tlusté, mezery mezi řádky velké a kniha je tak nepraktická, že se nedá strčit do tašky ani pořádně udržet v rukou?

sun.from.ibiza
24.05.2017 5 z 5

Cože? Ono už je ráno a musím do práce? Šmarjá, to bylo super počtení! Sice jsem se nevyspala, ale stálo mi to za to. Dlouho jsem nečetla tak super detektivku, fakt, dokonce jsem na chvilku zapomněla na mojí oblíbenou spisovatelku Sharon J. Bolton. Jediné, co je mi líto, že tam toho nebylo víc z prostředí ústavu - uvítala bych nějaké děsivé rozhovory s "klientelou" :)). No nic, měla bych pracovat. Jdu otevřít druhý díl. Rozhodně doporučuji.

zuzurana
22.05.2017 5 z 5

V prvom rade sa mi nepacia niektore nazory, ze niektore situacie su nerealne.... Kniha je bombasticka a suprová... nevadí mi ani počet strán.. dokonca je mi ľúto, že som knihu dočítala :(

Leni.S89
22.05.2017 5 z 5

Ze začátku mě odrazoval počet stran a vůbec se mi do ní nechtělo i na úkor kladnému hodnocení..Jsem ráda, že jsem se donutila a knihu otevřela. Hlavního představitele Servaze jsem si hned oblíbila a stránky rychle utíkaly, až byl konec :) Kniha má spád a mrazivé napětí. Po dočtení jsem si musela dokoupit další díly. Doporučuju

kap66
21.05.2017 4 z 5

Záleží na tom, co od detektivky (obecně) očekáváte. Postupně vygradovaný děj? Pro mě je to důležité - a zde jsem to našla. Sympatické vyšetřovatele, chybující, abyste jim rozuměli, ale zároveň inteligentní, aby to vyřešili? Opět - tady jsou. Je kniha i stylisticky neodbytá, jsou dialogy dobře vystavěné? Většinou ano. Mají charaktery vrahů a děj co nejvíce připomínat realitu? To ne! Právě proto detektivky ráda čtu - ale měly by mít všechny výše uvedené klady a zároveň by měly být záměrně trochu přehnané, nerealistické a neuvěřitelné. Díkybohu.

ivzu77
17.05.2017 4 z 5

Sáhla jsem po další sérii knih s novým vyšetřovatelem a musím napsat, že jsem si ho oblíbila. Četla jsem severské autory, četla jsem španělskou autorku, slovenského autora a nyní tedy francouzský spisovatel. Děj se mi četl rychle, bylo to napínavé. Nevadila mi žádná podobnost s jinými příběhy. Plynule asi nyní navážu na další díl.

Indiánka
14.05.2017 5 z 5

Napínavé až do konce a pořád není zcela konec, těším se na další díly.

NikaMirka
04.05.2017 5 z 5

Byly pasáže,které jsem přečetla, ale kdyby nebyly nezlobila bych se, jejich čtení mi však nevadilo. Někdy jsem měla pocit, že se autor inspiroval v Hanibalovi a Mlčení jehňátek, hodně pasáží mi vždy připomněly určité scény i protagonisty, př. inteligentní vězeň a mladá psycholožka, nebo pasáž, kdy se soudce vetře do přízně policisty, vaří mu - Hanibal byl sice psychiatr, ale mladého policistu také pěkně oblbnul i krmil (ne jen jeho). Líbila se mi ovšem propojenost vyšetřování a popis psychiatrické léčebny. Dobrá kniha i příběh, těším se na druhý díl.

bigben
03.05.2017 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, i když pár zdlouhavých pasáží bych našla. Děsilo mě prostředí, kde se děj odehrává a zvědavá na rozuzlení jsem byla skoro až do konce. Už se těším na další knížku se stejným hlavním hrdinou.

radushe79
30.04.2017 2 z 5

Mno já jsem trochu v rozpacích... Takovej poprask okolo a nic moc... Prvních 200 stran bylo mučení, byla to taková nuda, že jsem text nevnímala a musela číst znova. Pak se kniha tedy rozjela, ale přišlo mi to zbytečně komplikované, překombinované a nedotažené... Chtěla jsem knihu co nejdříve dočíst, abych ji měla už z krku.