My děti ze stanice ZOO

My děti ze stanice ZOO
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31623/bmid_my-deti-ze-stanice-zoo-9XN-31623.jpg 5 8184 8184

My děti ze stanice ZOO série

Mladistvá západoberlínská narkomanka ich-formou popisuje svůj příchod jako 6leté na berlínské sídliště Gropiusstadt s minimem možností zábavy pro děti. Neutěšené rodinné poměry vedoucí k rozvodu rodičů ji přivádí k hašišové partě v „Domě středu“. Následně postupně propadává světem drog až k těžké závislosti na heroinu a všemu, co s ní souvisí: těžké zhoršování zdravotního stavu, snaha opatřit si peníze na dávku (žebrání, krádeže, prostituce) a občasné zoufalé a neúspěšné pokusy zbavit se závislosti. Později se dívka závislosti na heroinu zbaví, ale pořád zůstává závislá na hašiši. Kniha obsahuje vlepenou 32 stránkovou fotografickou přílohu. Předmluvu napsal JUDr. Kamil Klášterský. Odborně lektorovali MUDr. Jan Cimický, CSc., JUDr. Kamil Klášterský a MUDr. Jaromír Rubeš. První vydání.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Mladá fronta

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO , 1978

cube6
06.10.2019 5 z 5

Knihu jsem četl, když mi bylo 12 nebo 13 let a myslím, že zhruba v tomhle věku by si ji měl přečíst každý. Povinně bych ji dával děckám ve škole k přečtení a s ní i film Requiem za sen.

Hodnocení: 9/10

evask
25.09.2019 5 z 5

Snad ani nelze jinak než 5*. Přestane s tím? Moc věřit se jí nedá.

Asterixxka
16.09.2019 4 z 5

Četla jsem několikrát. Kniha byla nejspíš tak dobře napsaná, že se jedna moje spolužačka na ZŠ v Christiane zhlédla a dokonce se snažila být jako ona (se vším všudy), což se jí bohužel skoro povedlo. Noo, ne na všechny tedy měla odpuzující dopad. Já jsem sice ten opačný případ, který nad drogami kroutí hlavou a od jejich světa chci být co možná nejdál, této tematice se však v literatuře ani filmu nebráním a vyprávění mě moc bavilo! Jen jsem si říkala: chudák ta její máma, já bych to té svojí asi udělat nemohla, takhle jí trápit. Vcelku, co se knihy týče, opět důkaz toho, že skutečný příběh nad vymyšlenými přehnanými senzacemi.

Miluna40
06.09.2019 4 z 5

Cetla jsem ji uz strasne davno, dobre napsana a rikam i nadcasova

RaDaR26
01.09.2019 5 z 5

Nejlepší drogová prevence. Kdyby ji všechny děti četly, tak veřím, že rozhodně ubyde dětí, které by si chtěli nějakou tu drogu vyzkoušet...

WeirdoAnne
31.08.2019 5 z 5

Neuvěřitelně silný příběh. Nemám slov. V životě se mi nestalo, že bych po dočtení knihy seděla tiše v křesle, zírala před sebe a přemítala si v hlavě celou knihu od začátku. Až teď.
Z fotek z oné doby, které byly přiloženy k vydání mi naskákala husí kůže hned.

Kekik
30.08.2019

Je velmi jednoduché odsoudit závislého člověka. Ale když si pak přečtěte jeho příběh, přeci jen se špetka porozumění najde.
Silný příběh náctileté heračky.

Marketa1994
28.08.2019 5 z 5

Kniha, kterou jsem četla ve své začínající pubertě a dost zásadně mě ovlivnila (po dobu čtení se mi o příběhu i zdálo a nebyly to nejpříjemnější sny)
Doporučuji si tuto knihu přečíst co nejvíce lidem, protože z toho jistá poučení vylezou.
Atmosféra je tam tak chladná, že člověk rád knihu dočte a zjistí, že je v bezpečí a má teplo domova.

Kashi
27.08.2019 5 z 5

Ani nespočítám, kolikrát jsem tuto knihu přečetla. S každým přečtením a s tím, jak roky přibývají, pohlížím na knihu trochu jinak, stále však patří k mým nejoblíbenějším. Autentická výpověď ze života.

VitoP
16.08.2019 5 z 5

Nejlepší příběhy píše sám život. Bohužel zde není příběh o hrdinství, odvaze a lásce (i když láska tam vlastně byla). Je to ponuré, syrové a tak trochu děsivé. Smutné navíc je i to, že i po 40 letech je stanice Zoo stále obklopena feťáky co si na fet vydělávají prostitucí. Za mě osobně je tahle knížka vrcholem v daném tématu.

Opatov
08.08.2019 5 z 5

Četla jsem kdysi. Tehdy bylo in si tuhle knihu přečíst. Dnes bych řekla, že to bylo hlavně poučné. Určitě doporučuji, čím dříve, tím lépe...

janka3232
31.07.2019 5 z 5

Četla jsem jako dítě a teď znovu. Příběh je neskutečný, zpracování docela ok, ale autenticita je na této knize nejvíc.

ještěrka38
31.07.2019 5 z 5

Povinnost i v dnešní době nechat přečíst děti...protože jsem už četla hodně knížek o narkomanech, ale tohle mě totálně odrovnalo...

Bulldog
28.07.2019 2 z 5

Na střední jsme ji četli snad všichni, v té době nové a dobrodružné téma...dnes ve světě plném fetu už to asi nikoho moc neosloví, navíc já feťáky z duše nenávidím a dneska už bych ji nečetla a pochybuju, že po přečtení by to někoho od fetování odradilo...

Karina_
28.07.2019 5 z 5

Je to sice zvláštní, ale právě tahle kniha mě v mých 12ti letech přivedla ke čtení. Krásně zpracované problémové téma 21. století. Autorka se nebála popsat ty nejhnusnější momenty pěkně dopodrobna. Mě na rozdíl od Titiny kniha od životního stylu Christiany F. naprosto odradila. Tuhle knihu bych zařadila na povinnou četbu co nejdříve a do co nejvíce škol. Z vlastních zkušeností musím říct, že v povinné četbě jsou kolikrát knihy komerční a špatně čtivé, jen z důvodu slávy autorů, ale knihy takovéhle tématiky a knihy důležité jsou opomíjeny. Kniha je velmi hezká a napínavá. Celou knihu jsem si říkala, jestli se z toho vylíže, nebo ne. Po dočtení knihy jsem měla nutkání si o spisovatelčině následném životě vyhledat mnohem víc.

Kačí96
28.07.2019 5 z 5

Nejlepší knížka, co jsem kdy četla s tématikou, kterou by měl znát každý

Titina
28.07.2019 3 z 5

Knížka výborná. Když jsem ji ale jako puberťačka četla, měla jsem spíš nutkání svět Christiany F. poznat, než se mu vyhnout obloukem.

smardice
23.07.2019 5 z 5

Viděla jsem film, ale audiokniha na mě zapůsobila opravdu silným dojmem. Neuvěřitelně nízký věk drogově závislých, neuvěřitelná rychlost propadnutí návyku na heroin, dětská prostituce - opravdu drsný příběh. Kéž by byla odstrašujícím příkladem pro všechny, kteří začnou experimentovat (ať už z jakéhokoliv důvodu) s návykovou látkou a měla by být povinnou četbou nejen ve škole.

jiri77
12.07.2019 5 z 5

Kniha kterou by si měl přečíst každý. Pohled mladé narkomanky dává nahlédnout na problém drog a vším ,co je s tím spojené. Velmi silné čtení.

sandra7
02.07.2019 5 z 5

Zřejmě moje nejoblíbenější kniha vůbec, poprvé jsem ji četla už jako dítě, tenkrát mě úplně nadchla a dostala a já jsem se těšila na to, že jednou budu stejná jako hrdinka :D dodnes se ke knize ráda vracím.