My děti ze stanice ZOO

My děti ze stanice ZOO
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31623/bmid_my-deti-ze-stanice-zoo-9XN-31623.jpg 5 8184 8184

My děti ze stanice ZOO série

Mladistvá západoberlínská narkomanka ich-formou popisuje svůj příchod jako 6leté na berlínské sídliště Gropiusstadt s minimem možností zábavy pro děti. Neutěšené rodinné poměry vedoucí k rozvodu rodičů ji přivádí k hašišové partě v „Domě středu“. Následně postupně propadává světem drog až k těžké závislosti na heroinu a všemu, co s ní souvisí: těžké zhoršování zdravotního stavu, snaha opatřit si peníze na dávku (žebrání, krádeže, prostituce) a občasné zoufalé a neúspěšné pokusy zbavit se závislosti. Později se dívka závislosti na heroinu zbaví, ale pořád zůstává závislá na hašiši. Kniha obsahuje vlepenou 32 stránkovou fotografickou přílohu. Předmluvu napsal JUDr. Kamil Klášterský. Odborně lektorovali MUDr. Jan Cimický, CSc., JUDr. Kamil Klášterský a MUDr. Jaromír Rubeš. První vydání.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Mladá fronta

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO , 1978

sfaticata
10.10.2013 5 z 5

Tohle dám přečíst své dceři, aby si to případně rozmyslela. Moc se mi to líbilo.

Adéla K
05.10.2013

Četla jsem ji už dávno, ač jsem po jejím přečtení měla obrovskou depresi, zhltala jsem ji asi za 2 dny.

Radůz
02.10.2013 5 z 5

Tahle kniha patří mezi mé oblíbené. Je to odstrašující a ukáže vám jak hluboko kvůli drogám může člověk klesnout. Ještě dlouho po přečtení vám bude ležet v hlavě. Tuhle knížku by si měl přečíst každý, kdo koketuje s myšlenkou, že zkusí drogy. Myslím, že by si to pak rychle rozmyslel.

eraserhead
27.09.2013 5 z 5

Když jsem knihu četl poprvé, bylo mi nějakých 14-15 let a samozřejmě mě příběh mladičké heroinové prostitutky rozsekával, třeba tím, že se odehrával jen pár měsíců před mým narozením, nebo tím, že jsem při čtení na učilišti sledoval své spolužačky a snažil se nějak srovnat je s tím, co jsem četl (a to už jsem měl nějaké ty sexuálně-sportovní úkony za sebou). V tomhle věku, v tehdejší době (první půlka devadesátých let) prostě masakrální otřesný zážitek, který dokáže zprostředkovat jen četba ve spojení s vlastní představivostí. Vždycky se mi líbil ten jednoduchý styl psaní (který nedávno má žena označila za podřadný a podbízivý), stejně prostý a "odcizený" jako samotný příběh a jeho hlavní hrdinové. Dnes, respektive včera, kdy jsem knihu (asi již popáté) zhltl na jeden zátah během jediného dne, mě šokovala opět. Tentokrát ale trošku něčím jiným. Protože je fakt, že podobné příběhy už dneska asi nemají tu sílu, tvrdé drogy bere kde kdo, už tak nějak prosákly do "všedního života" a i když na své nebezpečnosti a zhoubnosti neztratili ani miligram, už je to prostě tak nějak nedilná součást lidského života. Tentokrát mě naprosto rozsekal začátek knihy, grandiozně popisující naprosté civilizační odlidštění života na sídlišti, kde se vůbec nic nesmí, všechno je špatně a veškerá lidská/dětská aktivita je okamžitě zašlapávána do prachu a bláta posledních betonem nezalitých plácků. Ještě občas u nás převládá povědomí, že podobná sídliště jsou výdobytkem reálného socialismu. Omyl, pánové a dámy, tohle je výdobytkem civilizace jako takové a jak se ukazuje (a kromě této knihy to dobře ukazuje např. skvělá povídka Cliva Barkera \"Zapovězené\"), na západě to byl stejný problém jako tady. K tomu ještě parádní vyjádření několika psychologů a pod. v knize, které jsou na knize nejlepší, lepší než samotný příběh Christiane, odhalující toto odcizení a nechutnost moderního lidského života v plné kráse, které výborně završuje vyjádření jednoho z nich, že není překvapující, že tolik lidí bere drogy, aby z toho nějak unikli, ale to, že to nedělá mnohem více lidí. Pobavil mě ještě jeden fakt. Ta kniha se čte strašně lehce, rychle a jedním dechem, jenže na rozdíl od současných knih, o nichž se tvrdí to samé (a je to předkládáno jako jejich přednost), takhle má nějaký obsah a něco ve vás zanechá.

wild.gabi
25.09.2013

připojuji se k názoru, že by měla být povinnou četbou pro děti druhého stupně základní školy..... pamatuju si, když jsem jí četla poprvé... zanechalo to ve mně opravdu hluboký dojem

HaDráček
25.09.2013 5 z 5

Knihu jsem přečetla přibližně ve svých patnácti letech a ani dnes po sedmi letech nezapomínám, jaké silné pocity dokázala vyvolat. Povedené dílo.

miuk
23.09.2013 1 z 5

Kniha pro dospívající děti, měla by být povinnou četbou...

vercas01
18.09.2013 5 z 5

kniha kterou jsem četla nejmíň 100x a stejně sáhnu do knihovny a přečtu si jí znova a znova. Rozhodně by tato knížka měla být povinnou četbou ve školních lavicích druhého stupně základky.

mariposka
17.09.2013 4 z 5

Tuto knížku jsem si nikdy nějak netoužila přečíst, téma se mě samotné nikdy netýkalo, ale nedávno jsem se ve svém okolí setkala s jedním zvláštním člověkem a když jsem pak v knihovně tu knížku uviděla tak jsem si na něj vzpomněla a knihu si půjčila. Nelituju! a jak tu bylo mnohokrát zmiňováno, měla by patřit k povinné četbě. Já rozhodně ji za pár let dám k přečtení svým dcerám! Je fakt neskutečné, jak snadno do toho člověk může spadnout, parta, snaha se zalíbit, být víc cool, nejdřív jen tráva a pak už to valí, šílený! Děsí mě to!

Ivaksa
16.09.2013 3 z 5

Tuhle knihu jsem poprvé četla ve 14.letech,což je přesně takový ten věk,kdy se s duší pubert'áka dějí podivné věci.Pochopitelně mě téma drog šokovalo a fascinovalo zároven' a já si nemohu po bezmála 25 letech neuvědomit jednu ošemetnou věc.Totiž,že příběh závislé německé dívky nemusí být vždy pro každého pouze odstrašující,ale bohužel i inspirující.Mnozí mohou namítnout,že jen slaboduší jedinci by se vydali ve šlépějích Christiany,nemusí tomu však tak být.Vždyt' i o naší české Katce(známou z dokumentu H.Třeštíkové) se říká,že kniha jí připadala dobrodružná a možná jí v jejím komplikovaném zázemí tolik podobným Christianině mohla být i jakýmsi návodem k řešení útěku od reality.Tím jsem chtěla zkrátka říct,že některým typům lidí bych jí prostě nedoporučila.

misaPob
14.09.2013 5 z 5

kniha, kterou by si měl přečíst každý, hlavně "pubeťáci" .... pohled na to jak to může skončit a většinou pro drogově zavíslé končí! doporučuji!

Yanna0
14.09.2013 5 z 5

Působící příběh z reálného života dětí, které se dostaly k drogám.

vendy8
10.09.2013 5 z 5

naprosto úžasná kniha =)

Lauralex
31.08.2013 5 z 5

Kdo by tuhle knížku neznal. Všichni asi vědí, proč bych doporučila právě tuto knihu a taky už jí nejspíš všichni četli. Jedna z nejpopulárnějších a nejlépe hodnocených knih, která už navždy zůstane tou dobrou. A já s tím v podstatě souhlasím. V podstatě proto, protože i když je skvělá a fakt se mi líbila, tak po všem tom vychvalování na mě asi nezapůsobila až tak moc, jako na ostatní, což jsem opravdu předpokládala, a i když je toho v ní hodně, čekala jsem možná ještě něco trochu víc a ještě víc.

Je to silný příběh, který ve vás rozhodně něco zanechá, a to něco je velké a mocné. Mám celkově ráda knihy s tématikou drog a různých závislostí, takže o to víc jsem si ji chtěla přečíst. A každý by si ji měl jednou přečíst, ne-li dvakrát.

Dlouho jsem teda přemýšlela, jestli bych ji zařadila mezi doporučené, nezapůsobila na mě asi tak osudově, každopádně i tak byla nejlepší, co se týče tohoto námětu. Je sice svým způsobem odporná a odrazující, ale myslím, že to je právě ten účel. Ráda bych, aby si všichni vzali z téhle knihy ponaučení. Když si ji ovšem nepřečtou až pozdě, že.
Začíná to zvědavostí, a pak to s ní mnohdy i končí.

Petra17
27.08.2013 5 z 5

Velmi silné a poutavé čtení, které stojí za přečtení. Jde z toho ponaučení.

lenickahrus
25.08.2013 5 z 5

Knihu jsem četla už dávno v pubertě a jsem ráda, že tomu tak bylo. Prostě, stojí za to si ji přečíst

renys.b
22.08.2013

Musím úplně souhlasit s "pluckou" !
I já jsem jí dostala jako "povinnou" četbu v pubertálním věku od mojí maminky a myslím, že to byl velmi dobrý tah! Skvěle popisuje to jak by nikdy nikdo nechtěl skončit. Skvěle napsané.

plucka
13.08.2013

Tuto knihu jsem četla přesně v tom správném věku, v pubertě, už je to sice dost let zpátky, ale chystám si jí přečíst znovu! Dost mě vzala a ovlivnila mě! Pomohla mi se správně rozhodnout a tak se ji chystám dát za pár let svým synům, než půjdou do puberty.

Verrrunka
12.08.2013 5 z 5

Dokonale odrazující.. Zavedla bych na školách jako povinnou četbu hned po Honzíkově cestě.

aamis
03.08.2013 5 z 5

Velmi dobrá kniha! Patří k takovým těm klasikám, které by si člověk měl přečíst - nejlépe už kolem 15. roku života. Knihu jsem přečetla jedním dechem, snad i kvůli ní jsem začala číst a vyhledávat podobnou literaturu. Velmi se mi líbily všechny postavy - neztrácela jsem se ve jménech, v ději ani v textu. Velmi pěkně napsané, poměrně jednoduché čtení. Přiměřený počet zápletek, snad žádný moc nudný úsek.
Kniha určitě stojí za to si ji přečíst :))