My děti ze stanice ZOO

My děti ze stanice ZOO
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31623/bmid_my-deti-ze-stanice-zoo-9XN-31623.jpg 5 8182 8182

My děti ze stanice ZOO série

Mladistvá západoberlínská narkomanka ich-formou popisuje svůj příchod jako 6leté na berlínské sídliště Gropiusstadt s minimem možností zábavy pro děti. Neutěšené rodinné poměry vedoucí k rozvodu rodičů ji přivádí k hašišové partě v „Domě středu“. Následně postupně propadává světem drog až k těžké závislosti na heroinu a všemu, co s ní souvisí: těžké zhoršování zdravotního stavu, snaha opatřit si peníze na dávku (žebrání, krádeže, prostituce) a občasné zoufalé a neúspěšné pokusy zbavit se závislosti. Později se dívka závislosti na heroinu zbaví, ale pořád zůstává závislá na hašiši. Kniha obsahuje vlepenou 32 stránkovou fotografickou přílohu. Předmluvu napsal JUDr. Kamil Klášterský. Odborně lektorovali MUDr. Jan Cimický, CSc., JUDr. Kamil Klášterský a MUDr. Jaromír Rubeš. První vydání.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Mladá fronta

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO , 1978

pecka02
07.06.2013 5 z 5

šokující, drsná, velice smutná a bohužel skutečná zpověď drogově závislého...určitě dokáže byť jen pomyšlení na to, že by člověk zkusil drogu, zhnusit...což byl taky její účel...viděla jsem i zfilmováno, ale kniha mi dala víc...

_sjuu_
27.05.2013 5 z 5

knihu jsem četla už minimálně 3* ve 14 jsem tu knihu milovala

lucifuk
26.05.2013 5 z 5

Ohromne realistická spoveď bez akéhokoľvek prikrášľovania. Po prečítaní vo mne ostal celkom nepríjemný pocit. Svet z druhej strany, plný zla a drog, je až nebezpečne blízko

Yorika
22.05.2013 4 z 5

Syrový autentický příběh.Neuvěřitelné,jak drogy dokáží změnit psychiku člověka a udělat z něj doslava chodící lidskou trosku,pro kterou díky touze po droze,nic není nemorální.Síla této knihy spočívá v její kruté opravdovosti.

Saphira
16.05.2013

Hustá kniha, po přečtení jsem tak nějak nemohla popadnout dech. Myslím, že by si ji měli přečíst všichni dospívající, pro výstrahu. Hrozné, smutné, poučné.

zapina
11.05.2013 5 z 5

Šokující kniha ukazující krutou realitu městských dětí, jak blízko k drogám člověk dokáže být a jak lehce k nim může sklouznout... měl by to každý číst jako výstrahu, určitě bych ji zahrnula do povinné četby.. celou dobu co jsem jí četla ve mě mrazilo

tyzik.cejka
06.05.2013 odpad!

nedoporočuji přečíst to je hrozné

Dáma s hrnstjm
03.05.2013 5 z 5

Kniha mi celé mládí unikala, název mě z nějakého důvodu odpuzoval, takže jsem se k jejímu přečtení dostala až v dospělosti. Nelituji, dospívání jsem prožila v hodně "slušňáckém" prostředí, takže by mě drogová problematika maximálně vyděsila, ale nic hlubšího bych z toho neměla. Teď však můžu nesmírně ocenit popis dětské/mládežnické každodennosti v 70. letech v Německu, život na sídlišti i mimo něj, to se z žádné odborné literatury zatím nedočteme. Naprosto mě šokovalo mě spojení evangelického centra a drog. Prostředí narkomanů mě děsilo svojí syrovostí. A nejvíc tragické pro mne bylo, že matka a další blízcí hlavní postavy ani sami nevěděli, kam se podobné případy dají nahlásit, co hrozí a co se dá dělat. Hodnotím plným počtem ne pro "skvělý příběh," ale pro obrovský přínos mladým lidem. A ještě musím dodat, že filmování je celkem zdařilé, příběh je sice dost zkrácen, ale dětští herci předvedli zajímavé výkony.

Michaela91
02.05.2013 4 z 5

příběh zajímavý ze života, každý by si ji měl přečíst tak v 15 at se drogám vyhne velikým obloukem.

Clairka
01.05.2013 5 z 5

Takhle knihu sem četla nejmíň 5 krát.... je skvělá a měl by si jí přečíst každý... sem ráda, že jí mužu příští rok zařadit do povinné četby k maturitě!

cocci_nella
23.04.2013 5 z 5

tato kniha se mi moc líbila.. četla jsem ji poprvé, když mi bylo asi 14 a od té doby jsem se k ní několikrát vrátila... řekla bych, že by to měla být povinná četba na základních školách, aby děti viděly, jaké svinstvo drogy jsou.... takže za sebe doporučuji... :)

Rafa-P
21.04.2013 5 z 5

Jedna z NEJ (ale nevím jak dál....zajímavějších, mrazivějších, smutnějších....) knih, co jsem kdy četl. Strašně jsem si přál, aby se z toho dostala. Pro mě za 99% . I když moc nechápu, jak si svůj život pamatovala do takových detailů...

exitus
19.04.2013 5 z 5

V pubertě čteno několikrát, teď už se mi do ní moc nechce, protože vím, co všechno by mne při čtení čekalo. Při vzpomínce na syrový popis absťáku mi dodnes běhá mráz po zádech. Povinná školní četba.

Verunka289
11.04.2013 5 z 5

Moje první kniha o závislosti na drogách. Nevěděla jsem, co od ní vlastně očekávat, protože o tuto problematiku jsem se nikdy nezajímala, šlo to v podstatě mimo mě. Nakonec jsem ale knihu přečetla doslova jedním dechem, úplně mě vtáhla. A už uvažuju nad tím, že si přečtu i další knihy s touto tematikou...
Nejvíc ze všeho mě děsila ta neschopnost a možná i nechuť okolí Christianě opravdu pomoct! :-(

Satipej
10.04.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila, ale člověk je dnes již tak otupělý okolními hrůzami, že mi tento příběh nepřišel až tak strašný. Naopak mě při čtení napadlo, jaký je to asi pocit "být na háčku"...

SamDarkness
03.04.2013 5 z 5

Moje první kniha v žiovtě, od které jsem se nemohla "odlepit". Strhující a naprosto šokující příběh. Při čtení mi až běhal mráz po zádech. Tohle kniha stojí opravdu za přečtení. A myslím, že nejenom jedenkrát.

aktak1203
03.04.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala k přečtení od rodičů asi v 15 letech a myslím, že měla zasádní vliv na to, že jsem nikdy neměla chuť zkusit v pubertě (ani později) nějakou drogu. Působivé, poučné a už jsem ji dceři obstarala také.

safirkaa
02.04.2013

Další silný příběh... Tuhle knihu mi dala máma z kraje puberty (ještě staré vydání z MF). Ale opět stojí za přečtení kniha, film nestojí za zlámanou grešli.

brabofka
02.04.2013 5 z 5

Hrůza. Opravdu hodně čtivý reálný příběh feťačky. Co mě nejvíc děsilo při čtení, nebylo ani tak to jak je popisováno fetování, prostituce ale ten nezájem úřadů, školy a rodičů. Ti samotní mají problémy sami se sebou, s tím co v životě chtějí a jak toho dosáhnout. V kombinaci s prostředím ve kterém tyto děti vyrůstají dochází k děsivému průběhu. Policie se statisticky snaží problém řešit ale řešení je nulové a naprosto nevhodné. To že ji sice zatknou ale v momentě zase pustí není žádný postih a Ch. si sama z toho nic nedělá. Zvláště, když se následně dostane do stavu, kdy dávku potřebuje jak psychicky tak fyzicky. Už jenom začátek knihy, kde Christiane popisuje život na sídlišti, kde vlastně nikoho nezajímá co ty děti dělají je hrozivý. Doufám, že společnost, která je o skoro 40 let starší, je alespoň trochu poučená! Protože, jediným adekvátním řešením je podle mého prevence a fungující rodina. Dokud toto nebude fungovat, pak se nesmíme divit, že se děti budou nudit a hledat alternativy.
Naprosto děsivý byl popis toho jak si Ch. doma, aniž by si toho matka všimla, sama píchala, kouřila a spala se svým klukem. Ve 13-14 letech!!!!!!

Velcka
17.03.2013 5 z 5

Zařadila bych jí do povinné četby!