My děti ze stanice ZOO

My děti ze stanice ZOO
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31623/bmid_my-deti-ze-stanice-zoo-9XN-31623.jpg 5 8182 8182

My děti ze stanice ZOO série

Mladistvá západoberlínská narkomanka ich-formou popisuje svůj příchod jako 6leté na berlínské sídliště Gropiusstadt s minimem možností zábavy pro děti. Neutěšené rodinné poměry vedoucí k rozvodu rodičů ji přivádí k hašišové partě v „Domě středu“. Následně postupně propadává světem drog až k těžké závislosti na heroinu a všemu, co s ní souvisí: těžké zhoršování zdravotního stavu, snaha opatřit si peníze na dávku (žebrání, krádeže, prostituce) a občasné zoufalé a neúspěšné pokusy zbavit se závislosti. Později se dívka závislosti na heroinu zbaví, ale pořád zůstává závislá na hašiši. Kniha obsahuje vlepenou 32 stránkovou fotografickou přílohu. Předmluvu napsal JUDr. Kamil Klášterský. Odborně lektorovali MUDr. Jan Cimický, CSc., JUDr. Kamil Klášterský a MUDr. Jaromír Rubeš. První vydání.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Mladá fronta

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO , 1978

Anet2012
12.03.2013 4 z 5

Už je to roky co jsem ji četla, velmi drsný a mrazivý příběh, šokující realita velmi čtivě podaná, doporučuji všem bez rozdílu věku...

luula
09.03.2013

Naprosto mě dostala, fakt úžásná knížka, všem doporučuji

roro
06.03.2013 5 z 5

Moje první kniha o drogách...dodnes mám z ní husí kůži,dala jsem ji přečíst synům-povinně !!!

kowalenska.m
25.02.2013 5 z 5

Měla by se zařadit jako povinná četba. Doporučuji. Snad nejde ani popsat ten pocit. Musíte si přečíst.

kom72
22.02.2013 4 z 5

Na to, že se v knize nevyskytují prakticky žádné dialogy, se čte opravdu dobře. Nezařadím si ji mezi své oblíbené, ale určitě knihu doporučím všem, bez rozdílu věku, si přečíst.
Nedalo mi to a hledal jsem na netu, jak se Christiane má, po narození syna o kterém jsme se dozvěděli v dovětku překladatelky.
V roce 2008 propadla znovu drogám a její jedenáctiletý syn jí byl odebrán... Ve 46 letech v tom už zase lítá. To je neuvěřitelný.

elinka0101
19.02.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih,co jsem četla!

HannyC
17.02.2013 5 z 5

Knížku jsem četla jako náctiletá ... na prahu revoluce. Spoustu věcí jsem nechápala. Např. jako proč lidi vůbec fetujou? A tak :) Doporučuji jako povinnou četbu pro dnešní teenagery. Možná někteří nebudou chápat jako já onehdá (i když dnešní "tvrdý" amerikanismus v TV jistě hodně pomůže) ... a ti chytří možná ani nezačnou kouřit :)

Andrejz
14.02.2013 5 z 5

To nejděsivější na této knize je, že je zpovědí. "Pouze" poukazuje na realitu..

fleur86
14.02.2013 5 z 5

Četla jsem víckrát a pokaždé mě tato kniha stejně baví. Dle mého názorů nejlepší kniha o drogové problematice...

JarcaBobes
12.02.2013 5 z 5

jsem ráda, že tuto knižku mám v knihovně, jednou jí budou číst moje děti jako povinnou četbu :o))

Secret
03.02.2013

Tahle kniha patří jednoznačně mezi mé nejoblíbenější. I když jsem ji přečetla již několikrát, pokaždé s chutí po ni sáhnu a některé pasáže si přečtu znovu. Co se týče drog a celkové tématiky návykových látek nevím, zda má vůbec tato kniha konkurenci. Každopádně, když jsem četla tuto knihu, tak mi běhal mráz po zádech a jedním nádechem jsem ji přelouskala během pár hodin. Poté jsem také shlédla film, ale musím konstatovat, že se opět potvrdilo pravidlo, že kniha je vždy lepší. Protože kdybych viděla nejprve film, nevím, zda bych si tu knihu přečetla. Takže jsem každopádně ráda, že jsem to udělala v opačném pořadí. A taky bych doporučila tuto knihu všem, kteří kdy měli nebo mají chuť experimentovat s drogami. Myslím, že po přečtení je to hned přejde!:)

Daniela19
03.02.2013 5 z 5

Pět hvězdiček je málo. Tahle kniha by se měla zavést do povinné četby už na základní škole, nebo alespoň film (ač ten se mi tolik nelíbil). V některých chvílích mi bylo až opravdu špatně, běhal mi mráz po zádech. Dokonce se mi o knize zdálo. Tenhle příběh musí odradit snad každého od podobných věcí. Nicméně i přes všechny negativní pocity, které mě četbou provázely, jsem z této knihy nadšená. Vřele doporučuji všem věkovým kategoriím.

Luxiee Axony
29.01.2013 5 z 5

Jednoznačně jedna z nejlepších knih, která se zabývá drogovou tématikou. Kniha je o to zajímavější, že vychází ze skutečných zážitků. Doporučuji shlédnout i film, který stejně jako kniha, patří mezi nejlepší filmy s drogovou tematikou.

Petruše90
29.01.2013 5 z 5

Tuhle knížku by měl přečíst každý, než se vydá do světa drog. Četla jsem ji několikrát a neustále mě překvapovala, až hrozila čím dál tím víc. I film byl odstrašující. Kniha zajímavá, reálná...

mautina7
29.01.2013 5 z 5

Silná, silná, silná kniha, kterou by si měli přečíst všichni po dosažení patnáctého roku. Je to smutné, ale reálné...

kamilen
25.01.2013 5 z 5

Tuhle knihu jsem začala číst jako dítě. Rodiče mi ji zabavili. Když mi bylo 15, táta mi ji přivezl na chalupu. Čekala jsem na konec 3 roky. Stálo to za to. Hodně jsem se naučila, hodně mě to poučilo. A odradilo. Poučilo. A odradilo.

DarlaW
12.01.2013 5 z 5

Z tohoto mi už nikdy nepřestane mrazit.

Faustka
09.01.2013 5 z 5

Po přečtení už nikdy nezačnete.

Romčuška
07.01.2013 5 z 5

Jo máme ji v povinné četbě a musím říct že hned po Lolitě se mi mooc líbila protože je to krutá realita... je to drsnéé ale nádhernáá a pravdiváá!!

Rooz
02.01.2013 5 z 5

Tohle je mrazivý příběh. Výpověď generace, která nebyla zničena válkou, jako ta Remarqueova, ale byla devastována něčím srovnatelně brutálním - drogami. Nejde mi o to srovnávat čísla. Osudy lidí, které byly zničeny, měly ale stejně malou šanci vypořádat se se zlem, které jim zkřížilo cestu. Společnost tehdy nedokázala pružně reagovat na sílící hrozbu. Kulturní a sociální podmínky byly někdy tak žalostné, že se pro tuto generaci stávalo přirozeností hledat nějaký únik z drsné reality v prostředcích, jejichž nebezpečí si neuměli ani zdaleka představit. Neodsuzujme lidi, kteří do toho spadli v tak útlém věku, protože oni byli oběťmi, kterým měli ostatní věnovat mnohem více úsilí a lásky. Obrátit se zády jde snadno, ale zkusit pomoci těm ztraceným duším, to je to, co se mělo tehdy dít v daleko větší míře.
Výborně napsané, čtivé, silné. Doporučuji.