My děti ze stanice ZOO

My děti ze stanice ZOO
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31623/bmid_my-deti-ze-stanice-zoo-9XN-31623.jpg 5 8184 8184

My děti ze stanice ZOO série

Mladistvá západoberlínská narkomanka ich-formou popisuje svůj příchod jako 6leté na berlínské sídliště Gropiusstadt s minimem možností zábavy pro děti. Neutěšené rodinné poměry vedoucí k rozvodu rodičů ji přivádí k hašišové partě v „Domě středu“. Následně postupně propadává světem drog až k těžké závislosti na heroinu a všemu, co s ní souvisí: těžké zhoršování zdravotního stavu, snaha opatřit si peníze na dávku (žebrání, krádeže, prostituce) a občasné zoufalé a neúspěšné pokusy zbavit se závislosti. Později se dívka závislosti na heroinu zbaví, ale pořád zůstává závislá na hašiši. Kniha obsahuje vlepenou 32 stránkovou fotografickou přílohu. Předmluvu napsal JUDr. Kamil Klášterský. Odborně lektorovali MUDr. Jan Cimický, CSc., JUDr. Kamil Klášterský a MUDr. Jaromír Rubeš. První vydání.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Mladá fronta

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO , 1978

Nina2410
01.08.2013 5 z 5

odporucam vsetkym socialnym pracovnikom, ktori sa zaoberaju zavislakmi. Milujem knihy cez ktore sa clovek dozvie vsetko - pocity, myslienky, predstavy, vztahy, nieco o rodine priateloch, proste o vsetkom co suvisi s temou. Situacia Christian mi prisla ako vyustenie podmienok v ktorych zila. Ale kniha je fajn v tom, ze neodsudzuje. Kludne by sa dala pouzit ako povinne citanie pre psychologov, psychiatrov a sociologov. Nie je to len "aha to je fetak, ma asi zle podmienky v rodine, asi sa o neho nestaraju, nema co robit a tak fetuje". Kniha poskytuje viac - kompletny vhľad do života jednej fetačky, kde opisuje svoje pohnutky a clovek ju tak dokaze lahsie pochopit. Ma to asi viac otazok ako odpovedi. Zarazajuce je ako k problemu pristupovali v tej dobe urady a nemocnice. Neviem ako je to dnes, no vtedy to bol des...

whitelilith
31.07.2013 5 z 5

Velmi smutné, reálné, skvěle napsané. Není co dodat. Určitě přečíst.

zdenyCZka
29.07.2013 5 z 5

Tuto knížku jsem si i koupila, je to odstrašující případ pro ty kdo mají chut brat drogy.....jenze bohužel málokdo tomu uveri :(

Mark13
07.07.2013 5 z 5

Skvělá četba, hrozně čtivá. :-) Akorát jsem čekala trochu šťastnější konec hlavní představitelky. Ani bych nečekala, že může někdo tak mladý začít s drogami. Tohle je asi varováním pro všechny, kteří chtějí něco podobného vyzkoušet...;-)
Jednoznačně doporučuji!

DiD
04.07.2013 5 z 5

Tuto knížku by si měl přečíst každý. Je to skvělý, šokující příběh, který vás dokáže zdeptat a uvědomit si, kam až můžete padnout a jak se pak těžko vstává.

lady.kate
04.07.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem četla hodně dávno, přesto se na ni nedá zapomenout. Zavede vás až na samé dno a pěkně vás tam potahá, ještě teď si pamatuju ty pocity hnusu a jak mě občas Christiana štvala ... Brutální počteníčko, ale skvěle zpracovaná kniha, nikdy nezapomenete, že jste ji četli.

MonisPop
03.07.2013 5 z 5

Kniha je plná šokujících informací, ale nejvíce mně zaráží věk postav. I 16 let mi přijde strašně málo na takové zážitky a ve 12 jsem si hrála snad ještě s panenkama. Souhlasím, že tohle by si měl přečíst každý a čím dřív tím líp. :)

Sima:)
03.07.2013 5 z 5

Super :D ale je smutny jak lehko se decka dostanou ke droze :(

Warronika
25.06.2013 4 z 5

Čtivá knížka, při které mrazí....Navzdory letům, po které kniha vychází stále splňuje svůj účel. Knihu jsem doslova zhltla a jsem ráda, že jsem se k ní dostala. Nemám zkušenost s drogama, ale někdy mě Christiane vytáčela....Knihu vřele doporučuji, nejen mladistvím.

mistinka
24.06.2013 5 z 5

Struhující čtení, rozhodně by kniha měla patřit mezi povinnou četbu pro děti i rodiče.

Casei
23.06.2013 5 z 5

Tohle by si měl přečíst každý, protože kniha je opravdu dech beroucí. Myslím, že je to takový odstrašující případ nejen pro puberťáky, ale každá věková hranice si v tom najde své.

petrzel
23.06.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala jako povinnou četbu když jsem byla v osmé třídě od rodičů, a myslím ,že stejně jako moji rodiče budu tuto knihu dávat číst svým dětem. Velmi poučné téma kam se člověk opravdu dostat nechce.

Tiana
21.06.2013 4 z 5

Povedená detailní zpověď feťačky. Úkaz toho, čeho jsou drogy schopné. S radostí vás zavedou na dno vašich sil, libují si ve vašem zoufalství a nemohou se dočkat až opět navštíví vaše tělo. Stává se z vás cizí člověk, jak fyzicky, tak psychicky. Najednou jste schopni konat věci, ze kterých vám v běžném životě běhá mráz po zádech. Žijete jen pro vaší malou "kamarádku" Co se děje kolem, vás nezajímá. Váš život se obrací vzhůru nohami, jestli se to dá ještě nazývat životem. Ano, takovéhle myšlenky po přečtení napadnou asi každého z Vás.
Nicméně, každý je svého štěstí strůjcem.

bondula
21.06.2013 5 z 5

Veľmi sugestívny príbeh. Život na betónových sídliskách uzavretého Západného Berlína, cesta veľmi mladého dievčaťa od nudy a hľadania sa po pád do drogového bahna. Špina, smrť, peklo.
Osobne trochu pochybujem o preventívnom efekte tohto diela. Človek, ktorý si knihu s hnusom prečíta a vezme to tak, že sa drog nikdy nedotkne, je bežným rozumným človekom, ktorý by sa k drogám s vysokou pravdepodobnosťou nedostal ani bez toho, aby mu táto knižka prišla do rúk. No tu sú veľmi dobre popísané aj pozitíva, ktoré drogy prinášajú stratenému človeku (pocit niekam patriť, eufória po užití drog, partia, dokonca láska atď.) a človek, ktorý už kĺza po šikmej ploche nadol, môže podľa mňa reflektovať skôr na tieto pasáže. Jasné, vôbec netvrdím, že táto kniha môže priviesť čitateľa na drogovú dráhu, iba som sa chcel pozastaviť nad v komentároch často spomínanom čítaní tejto knižky ako protidrogovej prevencie.

zanvito
20.06.2013 5 z 5

Tahle knížka mi hodně dala. V některých chvílích mě mrazilo a měla jsem husí kůži. Myslím si že tohle by mělo být v dnešní době v povinné četbě na základních a středních školách! :)

Lady Dracula
19.06.2013 5 z 5

Ta kniha nepotřebuje komentář...Prostě neskutečně dobře popsaný život narkomana.

Thanyss
17.06.2013 5 z 5

Panebože, co na tohle říct? Mám dojem, že ještě žádná kniha ve mně nezanechala tak silný dojem jako tato. Příběh Christiany jsem hltala slovo za slovem a neustále jsem nevěřícně kroutila hlavou. Od 13 na heroinu? Když si uvědomím, že já jsem si v tomhle věku v podstatě ještě hrála s panenkama, tak mě opravdu mrazí. Asi jako každý jsem měla ponětí o drogách a o tom, že není zrovna zdraví prospěšné se do jejich konzumace pouštět, ale teprve příběh mladé němky mi otevřel oči a ukázal veškerý ten hnus, zoufalství a beznaděj, jež narkomany provází a nemilosrdně tak poznamenávají i jejich okolí.
Takže drogy? Děkuji, nechci. A pevně doufám, že se drogy širokým obloukem vyhnou i mým nejbližším a známým.

fialka voňavá
10.06.2013 4 z 5

(SPOILER) Děj se odehrává v západním Berlíně a hlav. hrdinka Christiana F. 14. letá dívka propadá postupně drogám. Dostává se až k prostituce, žije se svým přítelem Detlefem a je závislá na Heroinu. Její matka, jako by byla každá matka je zoufalá. Přítelky Christiany umírají, ona má také strach ze smrti.Nakonec ji matka vyrve z této společnosti. Ch. se schází s partou, která kouří marihuanu, není však již v nebezpečí života.Tyto otřesné zkušenosti by měly být poučením pro všechny mladé lidi. Kniha syrově život narkomanů ukazuje.

Skjaninka
09.06.2013 5 z 5

Kniha zo života o nie najlepšom živote. Čo dodať, mala by to byť povinná literatúra pre začínajúcich puberťákov. Drogy sú svinstvo a táto kniha to jasne dokazuje.

vipera
07.06.2013 4 z 5

Syrový příběh o smutných okolnostech jedné závislosti. Dnes se takové věci dají řešit,ale v té době nikdo nevěděl, jak naložit se závislou mladičkou holkou...