My deti zo stanice ZOO

My deti zo stanice ZOO
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290319/bmid_my-deti-zo-stanice-zoo-CGO-290319.jpg 5 8259 8259

My děti ze stanice ZOO série

Kniha zachytáva príbeh mladej tínedžerky v Západnom Berlíne v druhej polovici sedemdesiatych rokov, keď na scénu vtrhli tvrdé drogy, s ktorými mala skúsenosti už ako trinásťročná. Vznikla v spolupráci s dvoma nemeckými novinármi a toto už klasické dielo svojho žánru dodnes nestratilo nič na aktuálnosti. Christiane sa v centre mládeže už v dvanástich dostala k hašišu, na diskotéke sa v trinástich prepracovala k tvrdým drogám a skončila na heroíne. Jej matka dva roky netušila, že užíva drogy a zarába si na ne prostitúciou, ktorej sa nevyhlo takmer žiadne dievča s podobným osudom. Je to zároveň príbeh bezradnej spoločnosti, ktorá si s drogovo závislými deťmi nedokázala vo svojej dobe poradiť a mnohé z prípadov skončili tragicky.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Premedia

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO, 1978

Katullkkaa
23.10.2014 5 z 5

Knihu jsem četla na střední škole jako povinnou četbu. Musím říct, že učitel udělali velice dobře, když ji zařadili mezi seznam k maturitě. Příběh je velice čtivý a myslím, že každý se hned vžije do role mladinké Christiany. Knihu vřele doporučuji a určitě si ji pořídím do své knihovny, kde určitě nesmí chybět.

Kyta
22.10.2014 5 z 5

Kniha, která skrývá neuvěřitelný příběh mladé Christiane; příběh známý po celém světě.
Do Christianiny situace jsem se dokázala snadno vžít, bylo to, jako by se přímo přede mnou odehrávaly jednotlivé scény z toho prostředí. Kniha zanechává různé pocity, už z toho důvodu, že víte, že se to někomu vážně stalo a hlavně fakt, že je to příběh ze života 13ti až 15ti leté dívky. Nemohla jsem uvěřit, že Christiane s drogami začala už ve dvanácti a její matka si toho dost dlouhou dobu nevšimla. Já jsem měla pro Christiane pochopení - doma to měla opravdu těžké, takže hledala úctu a postavení v partě, díky které se dostala k drogám. Tohle je přesný příklad toho, co se může stát, když dítě vyrůstá v prostředí, kde jsou špatné vztahy v rodině a rodiče se jim málo věnují. V knize jsou dokonale vystiženy pocity a obavy hlavní hrdinky; kam až ona a její parta byli schopní zajít, aby tu drogu získaly, jak hluboko klesli. Při čtení jsem hodně přemýšlela, co ty drogy můžou způsobit, že mladí lidé jsou potom schopní pro tu drogu klidně zemřít.
Kniha je doplněna fotkami narkomanů, které popisují jejich osud, a dodatky osob vysvětlující situaci narkomanů a dýlerů v Německu.

Rozhodně bych jí doporučila náctiletým, aby věděli, jaký je život narkomana a že není lehké se toho zbavit. Také bych jí přidala na seznam povinné četby.

mája1970
22.10.2014 5 z 5

Tuto knihu bych doporučila jak mládeži,aby věděli co udělají drogy,tak rodičům,aby s dětma řešily problémy a věnovaly se jim!

Levis
19.10.2014

Knihu jsem četla několikrát,poprvé na střední škole a musím přiznat, že ač mě příběh celkově zhnusil, přece jen jsem tenkrát dost přemýšlela, co to ''háčko" musí navodit za cool pocity, že Christiane a její přátelé jsou ochotni obětovat doslova život, aby si šlehli.
Po pár letech jsem se už na to dívala jinak. Hlavně proto, že už jsem si dokázala reálně představit, co prostituti a prostitutky musejí podstoupit a jak hluboko klesnout,aby prodávali svá dětská těla. A i když jsem si myslela, že mě kniha nemůže už znova tak zasáhnout, dostavil se pocit po přečtení ještě intenzivnější než poprvé.
Nedávno jsem se ke knize opět vrátila a coby matka objevila další rozměr hrůzy a zoufalství. Matka hrdinky, vršící jednu chybu za druhou ,počínaje zaslepeností k průvodním příznakům narkomanie a opakovanou důvěrou v odvykání Christiany konče,jsem si uvědomila, že i ona si prošla peklem, jakého jsem si nebyla vědoma jako bezdětná. Nehledě na to, že v Berlíně, v této době a režimu se jí adekvátní pomoci také nedostalo.
Po každém přečtení bezpochyby silného autobiografického příběhu objevím vždy nový rozměr zoufalství.
Jako povinnou školní četbu bych to také zavedla, nejsem si ale jistá, jestli už na ZŠ. I když Christiane také začala s drogami ve dvanácti letech...

kuba7604
13.10.2014 4 z 5

Kniha, ze které je vám prostě špatně. Před sebou, jako byste místo písmen poskládaných do vět, viděli naprosto realistickou scénu německofeťáckého prostředí. Zvláštní, že přes veškerou svou nechutnost, kterou kniha překypuje, mi po dočtení vytanula myšlenka, jaké by to bylo tyto "zkusit háčko". To je tak, když srdce válčí s rozumem. Moje výsledná odpověď nebyla vůbec jednoznačná =

Mermaid
11.10.2014 5 z 5

Během mé docházky na ZŠ nesehnatelná kniha, dostala jsem se k ní konečně až před pár lety, kdy jsem byla ale už mnohem starší než hlavní hrdinka a nebyla jsem si předem jistá, jestli mě román ještě zaujme. Zaujal.
Christiana prožívá děsivý příběh, během kterého dospívá, stárne (myšleno obrazně) a skoro umírá. Dělá to, co byste VY neudělali, je jako kamikadze a VY s tím nemůžete nic dělat. Nakonec - s její minulostí je neuvěřitelné, že se dožila dnešních dnů.
Jde o skutečný příběh, což je znepokojivé, a proto vzrušující. Další kniha, kterou bych zařadila do povinné četby.

Alysa
06.10.2014 5 z 5

Knihu jsem četla již mnohokrát. Děj mě přesto vždy zasáhne a představy se mi rozjedou na všechny strany. Závislost na drogách je dobře a pravdivě zobrazena. Kniha je děsivě šokující a přesto zůstává reálná.

Selena2000
21.09.2014 5 z 5

Kniha je sama svým způsobem nechutná - to ale už všichni víme.
Čtení knihy mi občas dělalo problém a na pojem "oukej" jsem si do konce knihy nezvykla. Také bych ocenila rozdělení do kapitol, ale takhle je to efekt toho, že je to popis života. Tuhle knihu by měly místo Bronzovýho pokladu a takových knih dát jako povinnou četbu - mno, rozhodně vám to dá víc než stávajíci povinná četba, alespoň u nás na škole. Přečtěte si jí, jestli váháte.

nemer
21.09.2014 5 z 5

Knihu jsem četla jako náctiletá - moje vysoké hodnocení odpovídá četbě v daném věku. Pro náctileté nelze než doporučit. Knihu bych klidně doporučila každému, neboť celý život je ze své podstaty drastický (v tom či onom ohledu) a nemá smysl si to zastírat.

okeey
21.09.2014 5 z 5

Reálná kniha. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Stojí za přečtení, doporučuji.

janamaxik
17.09.2014 5 z 5

Strhující, reálný, drsný příběh. Jedna z mých oblíbených knih. Doporučuji

Sarrah9
15.09.2014 5 z 5

Skvělá knížka. Syrová, bez příkras a pozlátek. Myslím, že každé dospívající dítko by ji mělo povinně přečíst - nejspíš by ho to mohlo odradit od nejednoho prů...švihu.

jolli
15.09.2014 5 z 5

Chci se zeptat od kolika let by jste tu knihu doporučili hodně Mě totiž zaujala

Lenyaa
11.09.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem četla poprvé už na základce a potom ještě 2x....... Naprosto autentická, skvělá kniha, rozhodně můžu jen doporučit, ale jak už jsem tu někde v komentářích četla - není pro každého.......

Tejuš
09.09.2014 5 z 5

Knihu jsem četla několikrát, hlavně na gymplu, kdy jsem knížkami s drogovou tématikou žila a tuhle společně s Mementem od Radka Johna pokládám za nejzákladnější, které mě nejvíce oslovily (Milion malých stříků a Můj přítel Leonard také stály zato, ale nejoblíbenější nejsou).
Příběh mladé Christiany, která spadne do drog tak snadno a tak rychle se čte na jeden zátah. Nejspíš protože se jedná o autobiografii, nemám co více dodat, její osud zná dnes už skoro každý. Snad jen podotknu svůj obdiv nad tím, jak podrobně vše zpětně vypráví.

eloušek
08.09.2014 5 z 5

knížka se mi moc líbila proto že to není tlachání o ničem ale čistá realita, určitě doporučuju ale upozorňuju že to není knížka pro každého....:)

_eliss_
06.09.2014 4 z 5

Každý by si tuhle knihu měl někdy přečíst.. nejzajímavější je, že je příběh skutečně pravdivý.

zpevSusannah
03.09.2014 5 z 5

Uf! Uf! A zase UF!!! Mrazivé, hrozivé, nepochopitelně šílené a o to více, že se jedná o skutečný příběh. O skutečný život dosti lidí... Víc snad ani není potřeba k tomu psát...

Pawlisman
02.09.2014 5 z 5

Povinná a skvěle autobiografická knížka, která vás skutečně odláká od podobných drogových nesmyslů. Napsáno stylem pro mladé i starší čtenáře. Někdy tak silné, že pro lidi se slabším žaludkem může být problém.V tom tkví ale skvělý naturalismus a síla knihy. Charakter drog a života okolo v té nejryzejší a nejčistější podobě.

pesik99
28.08.2014 4 z 5