My deti zo stanice ZOO

My deti zo stanice ZOO
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290319/bmid_my-deti-zo-stanice-zoo-CGO-290319.jpg 5 8189 8189

My děti ze stanice ZOO série

Kniha zachytáva príbeh mladej tínedžerky v Západnom Berlíne v druhej polovici sedemdesiatych rokov, keď na scénu vtrhli tvrdé drogy, s ktorými mala skúsenosti už ako trinásťročná. Vznikla v spolupráci s dvoma nemeckými novinármi a toto už klasické dielo svojho žánru dodnes nestratilo nič na aktuálnosti. Christiane sa v centre mládeže už v dvanástich dostala k hašišu, na diskotéke sa v trinástich prepracovala k tvrdým drogám a skončila na heroíne. Jej matka dva roky netušila, že užíva drogy a zarába si na ne prostitúciou, ktorej sa nevyhlo takmer žiadne dievča s podobným osudom. Je to zároveň príbeh bezradnej spoločnosti, ktorá si s drogovo závislými deťmi nedokázala vo svojej dobe poradiť a mnohé z prípadov skončili tragicky.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Premedia

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO , 1978

Military
09.05.2014 5 z 5

Opravdu povinná četba pro každého.

elliefant
08.05.2014 4 z 5

Každý rodič by měl tuto knihu dát přečíst svému dítěti. Opravdu autentický popis života narkomanů, psané velmi čtivou formou. Autoři se nebojí použít až naturalistických popisů stavů, což mě přesvědčilo o tom, že rčení "zkusit se má všechno" je blábol. Škoda jen, že se Christiane F neudržela a do závislosti spadla znova - no, jak se říká, začarovaný kruh...

kakaol
29.04.2014 5 z 5

Kniha by měla být povinná na základní škole. Úžasné, autobiografické, strhující. Na této a obecně na většině knih o drogách a násilí stále čekáte, kdy ta hlavní postava přestane, kdy se probere, až pak si uvědomíte, že čtete o světě 13ti leté holky. Film netvoří v tomto případě ani 10 procent knížky. Rozhodně doporučuji přečíst.

Mishka_a7
29.04.2014 5 z 5

Tuhle knížku by si měl povinně přečíst opravdu každý už na Základní škole.
Stejně tak jako dokument Katka od Heleny Třeštíkové je tohle ukázka toho, jaké jsou drogy svinstvo, jak ovlivňují a ničí lidi i jejich okolí. A taky jak snad se do nich dá spadnout a nelze z nich jen tak ven.

barbuskaa
27.04.2014 5 z 5

knihu jsem přečetla jedním dechem.. tuto knihu by si měli přečíst všichni, aby věděli, jak je strašně těžké, když se člověk rozhodne s drogou skončit a ono to nejde..

Terry11
14.04.2014 3 z 5

Myslím si, že tato kniha není ani tak dobrá, jako hodně potřebná. Člověk na ni neobdivuje styl, charaktery či děj. Ne! Jde o nutnost se nad ní zamyslet. I v této době, kdy se mylně domníváme, že vše máme pod kontrolou. Nikdy už se k ní nevrátím, protože ji mám pod kůží.

Juicyk
23.03.2014 5 z 5

O této knize už tu bylo řečeno asi vše, takže za mě jen : Rozhodně doporučuji přečíst! :)

Storm.b
17.03.2014 3 z 5

Na tuto knihu mám dost rozporuplný názor.

Začátek vyprávění byl nesmírně zajímavý a nutil hodně k zamyšlení. Soucítil jsem s hlavní hrdinkou, chápal jsem ji v rámci možností a považoval jsem ji za normální, docela chytrou holku. Postupně, jak začala hlouběji a hlouběji upadat do závislosti, se mi ale celý příběh začal stále více hnusit a měl jsem dokonce problém jej dočíst. Hlavní postava u mě totálně propadla a já měl chuť odstřelit ji alespoň na Sibiř, aby byla alespoň pár měsíců čistá. Číst si neustálý "boj" hrdinky s drogou, když bylo jasné, že ona vlastně ani nebojuje, a jen sledovat ten neustálý koloběh "beru-neberu-tak jo, ale poslední-beru-neberu-tak jo, ještě jednou-", to bylo utrpení. Jako odstrašující čtivo jistě víc než výborné! Ale mě tato kniha odstrašila natolik, že se jí pro příště vyhnu obloukem.

Erica
08.03.2014 4 z 5

Možná, že už to není tak potřebné, jako kdysi pro nás, ale pro mne to bylo memento.

Aniga
07.03.2014 5 z 5

Titul, který by si každý měl přečíst, aby pochopil život feťáků a jak vlastně jednoduše do něj někdo padne.
Film rozhodně nedoporučuji, vůbec se mi nelíbil (viděla jsem až po přečtení knihy, jinak by jsem se v něm ztratila)

hancijar
03.03.2014 5 z 5

Velice zajmava, a az bych rekla brutalni kniha, knihu sem cetla tak 5krat, a vzdy nejsu schopna pochopit, jak se to mohlo stat, velice doporucuji, a je i zajmave fakta o hrdince, a jeji soucasnosti.

mája1970
28.02.2014 5 z 5

Doporučuji přečíst všem rodičům,aby se zajímaly a věnovaly svým dětem a náctiletým jako varování

tkometka
26.02.2014 5 z 5

Knížku jsem četla jako náctiletá a doporučuji všem co by chtěli experimentovat tímhle směrem. Ta beznaděj a začarovaný kruh je skvěle vylíčen a z psychologické podstaty by si ji měl každý přečíst. Zůstane hodně hluboko.

Lucy101
25.02.2014 5 z 5

Když si tak uvědomím, že tohle se vážně někde děje, je mi zle. Malý hloupý děcka, co to v rodině nemaj jednoduchý, chytnou se špatný party a už jim není pomoci, pokud nechtějí oni samy. Přála jsem si šťastnej konec, že nakonec zůstane s Detlefem, ale těžko něco takového u této knihy očekávat...že

bobi.o
24.02.2014 4 z 5

surová, pravdivá, nechutná, lítostivá a kultovní kniha .........................

iva23
21.02.2014 5 z 5

Knížku bych doporučila hlavně rodičům, kteří mohou vidět, jakých chyb se dopustila Christianina matka. V příběhu je celkem dost momentů, ve kterých mohla zakročit a Christianu z toho vytáhnout. Protože ale byla ráda, že se o ni nemusí starat, tak si jasných signálů nevšímala.. a pak už bylo pozdě.

Ravabi
19.02.2014 5 z 5

Velmi čtivé. Ani na chvíli jsem se u knihy nenudila. Hltala jsem každou stránku a prožívala příběh oné slečny. Vždy mě nejvíce složí ty příběhy, které se skutečně událi.
Kniha na mě udělala obrovský dojem. Krásně je zde popsaná cesta k závislosti a vše co sebou nese- euforii i tvrdou realitu.

timelady
19.02.2014 5 z 5

Tuhle knihu jsem v podstatě přečetla na jeden zátah, bylo hrozně těžké odrhnout se od ní a nechat ji jen tak ležet ladem. Neuvěřitelně silná kniha, z některých detailnějších popisů se mi kolikrát zvedal žaludek. Je až děsivé, jak snadno, a na první pohled nenuceně, se člověk může propadnout do drogové sféry.

lenka01
16.02.2014 5 z 5

takovéto knihy bych dala jako povinnou četbu mládeži, bylo to dost drastické, po někakých pár letech jsem viděla i film.

Ladys
14.02.2014 5 z 5

Kdysi jsem viděl film. Po revoluci si koupil knihu. Dnes vlastním knihu i dvd. A poslouchám Bowieho. Kdo viděl film, pochopí. Kniha je ve své výpovědi snad ještě syrovější a vážně na mě měla drtivý efekt. Dealerům sekat ruce.
A ponorka ze života v bolševikem obklíčeném Západním Berlíně + znuděnost nezakotvených mladých berlíňanů tu teče spolu s kilama drog z každé stránky. Hnusné čtení