Na dvore z krídel a zmaru

Na dvore z krídel a zmaru
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541460/bmid_na-dvore-z-kridel-a-zmaru.jpg 5 3033 3033

V napínavom treťom diele série Na dvore z tŕňov a ruží svetového bestselleru od Sarah J. Maas blížiaca sa vojna ohrozíV napínavom treťom diele série Na dvore z tŕňov a ruží svetového bestselleru od Sarah J. Maas blížiaca sa vojna ohrozí všetko, čo je Feyre drahé. Feyre sa vracia na Jarný dvor, odhodlaná získať informácie od Tamlina a útočiaceho kráľa, ktorí chcú zraziť Prythian na kolená. Aby sa jej to podarilo, musí hrať smrteľne nebezpečnú hru plnú úskokov - jediné pošmyknutie môže znamenať porážku nielen pre ňu, ale aj pre celý jej svet. Bude sa musieť rozhodnúť, komu spomedzi oslňujúcich a nebezpečných Najvyšších lordov veriť, a hľadať spojencov na najneočakávanejších miestach. A tak zatiaľ čo na bojovom poli zúri vojna, najväčší boj sa odohrá vo Feyrinom srdci. V epickom finále napínavého príbehu sa zem sfarbí krvou a mocné armády sa stretnú v boji o nadvládu toho jediného, čo ich môže všetkých zabiť.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

A Court of Wings and Ruin, 2017

kniznistranky
28.07.2019 4 z 5

Skvělé čtení, ale za mě byl druhý díl nejlepší a ten prostě nic nepřekoná :D

bartule
17.07.2019 5 z 5

dlouho mě od této série odrazovalo přirovnání ke krásce a zvířeti (říkala jsem si,že to znám a bude to nuda ) a teď to přirovnání nechápu, protože pominu -li ,že je tam ze začátku kletba,kterou zruší láska, tak to nemá vůbec nic společného a jen to té sérii dle mého škodí.
Teď hodnoceni - naprosto skvělý další díl,čtivý, i přes množství stránek (jedině dobře :-D) rychle ubíhající děj. Miluju Rhyse i celou jejich družinu,jediný kdo mi lezl na nervy byla elain. Trochu mě teda zklamalo, že hrozná předem prohraná bitva nakonec skočila bez jediné oběti z hlavních postav i tu amren tam nakonec vrátily,což teda působilo dost nepřesvědčivě no :-/ . Ale shrnuto - celá série byla super.

4129
16.07.2019 4 z 5

Tento díl mě tolik nebavil. Bylo to asi tím, že se vše točilo kolem nadcházející války. Co zabolelo (SPOILER) byla smrt suriela co se mi ale líbilo, že Tamlin nebyl za záporáka. Protože i přez to co udělal mi ho bylo líto a nezapomněla jsem na to jaký byl v prvním díle. Mé sympatie se nijak nezměnili Na prvním místě zůstávají stejné postavy. Možná mám o trochu více ráda Cassciana a Rhyse. Sestry Feyri tomu dodali zajímavý spád. Co mě mrzelo bylo že Nesta nedala Casscianovi šanci a taky to že Rhysova a Amrenina oběť docela zanikli. Co mě ale zasáhlo byla smrt Feyri otce. (překvapivě) Také se mi líbil vztah Elain a Azriela. Příběh Mor mi přišel smutný a mnoho toho vysvětloval. (Co se Azriela týče) Bohužel ne všechny může čekat happyend.

Sopfie
16.07.2019 5 z 5

Nádhera! Přečteno jedním dechem. Podle mě mnohem lepší než předešlé dva díly.

LilyAlex
10.07.2019 4 z 5

Třetí díl je o něco slabší než předchozí dva, ale i tak se mi líbil. I když má kniha přes 700 stran, příběh rychle ubíhal, autorka umí skvěle vtáhnout do děje. Zklamala mě ale ta závěrečná bitva. I když mělo jít o rozhodující bitvu, ve které hlavní hrdinové téměř neměli šanci, najednou se z ničeho nic objevila spousta jejich spojenců a všechno se vyřešilo v podstatě samo.

asodomkova
07.07.2019 5 z 5

Naprosto jsem se do této série zamilovala.
Sice některé věci opravdu nedávají smysl, ale mě to vůbec nevadí, sama jsem nelogická. A ano, jak už tu zaznělo, hlavní hrdinka je v některých ohledech úplně blbá, ale to tak nějakým zázračným způsobem prostě k té knížce patří, i když mě někdy vážně štve, patří to tam.
Ale dost kritiky. Tato série je jedna z mých oblíbených, tak proč ji pořád tak kritizovat? Miluju napínavost a to, jak spisovatelka dokonale dokáže vtáhnout do děje. To se pak stane, že hltáte stránky jednu za druhou aniž by jste si dokázali všimnout, že i přes to velké množství stránek se blížíte ke konci. Když se to stane, vždycky začnu litovat, že je to tak krátký. Zní to celkem vtipně když knížka má 720 stránek.
Ale pokud nějaké čtenáře už na začátku odradil počet stránek, tak úplně zbytečně. Možná se na začátku a v nějakých částech knihy budete překousávat, ale pak to půjde úplně samo.
Strašně moc se těším na další díl a určitě se chystám přečíst i doplňkový díl.

Skyer
27.06.2019 2 z 5

Začátek bez Rhysanda mě přišel docela dobrý. Rhys mě totiž neskutečně nebaví - ta jeho dokonalost a hrdinské obětovávání se za ostatní. Takoví hrdinové byli oblíbení v minulém století, ale teď už se většinou naštěstí neobjevují. Ta jejich plochost a jednostrannost je pěkně unavující.

Když postavy mluvily o tom, jak by toho a tamtoho chtěly zabít a mučit (např. Tamlina), tak mě to přišlo děsně primitivní a dětinské - neumět se ovládnout, zneužívat svou moc a neřešit věci bez násilí. Když to autor umí napsat, tak to nevadí, ale v této knize to bylo hrozně hloupé.

Docela mě už unavuje stále stejný vzorec partnerských vztahů - žena vztah nechce a odmítá a muž ji musí dobývat. Naopak (v jinačí formě to tam ani nebylo) to bylo jen u záporných ženských postav, Ianthe a Amaranthy.

(Hlavní) záporáci (král Hybernu) jsou ploší a zlí skrz naskrz a čtenář si k nim nemůže utvořit pořádný vztah. (Stejně je tomu tak i v Tog.)

Beru to jako nejlepší knihu ze série. Nemusela jsem se do ní tolik nutit a bylo zde více akce. Neznamená to ale, že je dokonalá. Autorka používá vševědoucí postavy, aby vše vyřešili a nemusela se nějak namáhat s řešením, které by zvládly postavy samy. (To samé, ale ve větším měřítku bylo v Ready Player One.) Válka ale aspoň nebyla tak odfláknutá a netrvala posledních ani ne 100 stran jako v Temné kráse od M. E. Pearson. ((: (Jasně, že to bylo špatný, ale já do toho šla s minusovým očekáváním.)

maanba
23.06.2019 5 z 5

Jako závěrečný díl série knih je Dvůr křídel a zmaru dokonalý. Na konci jsem brečela, což potřebuji ke každé sérii knih, jinak by u mě neobstála. Celou sérii naprosto doporučuji, Sarah J. Maas si zaslouží ocenění za psaní knih. Miluji její styl psaní i příběhy, které píše. Prosím přečtěte si tuhle sérii, jinak toho budete litovat. :)

Jane417
19.06.2019 5 z 5

"Dvůr křídel a zmaru" je podle mě ze všech tří dílů nejlepší! Je nejčtivější, nejoriginálnější a svět, který SJM vytvořila, je v něm nejdokonalejší. Nemáte pocit, že se někde ztrácíte, že jste se v nějaké zápletce nebo postavách zamotali (tak se mi to dělo v první polovině druhého dílu). Příběh má od první stránky série hlavní hrdiny, ale prostor ve třetí knize dostávají i postavy vedlejší a rázem jsou z nich postavy hlavní a velmi důležité. Libí se mi, jak jsou v boji se zlem důležití všichni a doplňují se. Bez jednoho nebo druhého by vyhrávat nešlo. Není to jen o jedné hrdince nebo jednom hrdinovi. Co se týká vztahu Feyre a Rhysanda je vidět, jak se posunul z roviny vyloženě vášnivého sexu a chtíče k opravdové a hluboké lásce. Tamlina je mi pořád líto a doufám, že mu autorka dá ještě někdy více prostoru... zasloužil by si to. On nebyl takový mizera, jak se mohlo zdát. Podle mě měl jenom zlomené srdce a nebýt jeho... (tak to už si přečtěte). No a samozřejmě i dalších milion postav, ať už víl, lidí nebo nadpřirozených tvorů a netvorů... má své osudy, které se rozplétaly, splétaly, objasňovaly nebo komplikovaly! "Dvory" jsou skvělým dílem a pokud nás Sarah ještě někdy vezme do Prythianu, tak se tam ráda vrátím.

Lethania
14.06.2019 5 z 5

Tak jsem se - konečně! - dokopala k této knize, ačkoli jsem se jí převelice dlouho vyhýbala, ať už za to mohla má aktuální nechuť k fantasy knihám nebo kvůli počtu stránek, které slibovaly parádní jízdu plnou akce, napětí, smrti, lásky a mnohem víc. A nemýlila jsem se. Příběh mě vtáhl do děje, že jsem mnohdy měla problém popadnout dech a není se čemu divit - knihu jsem měla přečtenou za dva dny, což je vzhledem k počtu stránek heroický výkon. Všem doporučuji.

roman9276
13.06.2019 5 z 5

Na jednu stranu mě mrzí, že to skončilo, sice už to koncem zavánělo kdejakym klišé, ale na druhou stranu mi to zase tolik nevadilo. Děj plynul tak hezky a pěkně, že mi těch 750 stran nějak uteklo. V závěru by mi vlastně ani nevadilo, kdyby Dvůr křídel a zmaru měl klidně dvojnásobek stran, protože je tam pořád spousta nedořešenejch otázek a spousta otevřenejch konců. Skvěle vytvořenej svět, mega mě to bavilo!!

MarryMikuskova
12.06.2019 5 z 5

Včera som konečne dočítala túto knihu a... bolo to úžasné! Už pri prvých dvoch knihách som čítanie emocionálne nezvládala, ale stavy, ktoré som mala pri treťom diely sa asi ani nedajú opísať. :D
Sarah J. Maas je pre mňa bohyňa! Svet, ktorý vytvorila, všetky tie detaily, postavy a vzťahy medzi nimi - všetko to zbožňujem. Nechápem, ako dokázala niečo takéto napísať, ale som jej za to extrémne vďačná. Sériu Trón zo skla milujem, ale túto ešte viac.
Poslednú štvrtinu knihy som mala slzičky na krajíčku a potom som jednu, dve aj vyronila. Pri tejto sérii sa skrátka nedá ovládať. :D Teraz sa síce smejem, ale po prečítaní poslednej vety som mala pocit, že už nemám žiadne emócie. Tá kniha ma doslova emocionálne vycicala.
CHCEM VIAC!

Dada_cte
06.06.2019 5 z 5

Dokonalé. Podle mě je tenhle díl nejlepší z těch tří,něco jsem zatím četla. Můžu i sem doporučit celou sérii o dvoru, stojí to za to❤️

Nel-ly
05.06.2019 2 z 5

Tak jo.. oficiálně nechápu tu šílenou fanouškovskou základnu.
Feyre je absolutně dokonalá postava, která prostě umí všechno, je z ní stratég, vůdce, bojovnice, kouzelnice a já nevim, co ještě, přestože většinu předchozí knihy strávila zlomená.
Asi proto, jak ráda ukazuje "vulágrní gesta".
Několikset stran se připravujeme na šílenou bitvu, ve které hrdinové skoro nemají šanci, aby se pak všechno... nějak vyřešeilo. Když se autorka dostane do nesnází v příběhu, přijde zázrak nebo překvapení, protože tak se to přeci dělá, proč by měl děj dávat smysl. Pak kolem proběhne bitva. Nikomu se nic nestane, protože pak by nevynášely další prachy v dalších zbytečně dlouhých knihách, a všichni se spárují. Což není překvapení, přesně to autorka udělala ve své druhé sérii... jejíž hlavní hrdinkou je Mařena, která všechno umí a zná. Aha, tak odtud to Feyre vzala.

Alespoň, že je tam furt ten Rhysand.

Malinali
02.06.2019 5 z 5

Zamilovala jsem se do nich. A budou mi děsně chybět... Feyre, Rhysand, Mor, Lucien i ten Tamlin... Ano. Skvela fantasy, bylo tezke se odtrhnout, abych vubec sla spat. Tato serie je uzasna, pry ma byt 6 knih... No uz ted se nemohu dockat dalsich. Doporucuji. Napinave, zajimave, akci... Sem tam eroticka scena. Vyborny.

Lil30
24.05.2019 5 z 5

Skvělé pokračování, moc jsem si čtení užila. Vůbec mi nevadil tak velký počet stran, protože se pořád něco dělo a děj gradoval k úžasnému konci a bitvě, kterou jsem prožívala s nimi. Jen mě mrzí nevyřešené vztahy, jak to s nimi dopadne? A co Tamlin, najde svou spřízněnou duši? Na začátku dílu mi byl tak protivný, ale poté dokázal, že měl srdce na správném místě. Snad bude i její druhá série stejně skvělá a bude se mi také líbit.

Skalníková
12.05.2019 5 z 5

Naprosto dokonalé pokračování série, ani v nejmenším mi nevadil velký počet stran, protože celou dobu se něco dělo. Zatímco první dva díly byly spíš o romantice a akce byla až na druhém místě, v tomto díle to bylo právě naopak, což ale vůbec neubralo na poutavosti.
Celý průběh intrik i bitev (i autorčino chorobné párování postav :) ) jsem prožívala spolu s hrdiny, na konci samozřejmě ukápla nějaká ta slzička.

Andynka
07.05.2019 5 z 5

Pro mnohé lidi, byl tento díl zklamáním. Pro mě byl úplně nejlepší. Celých 700 stran se něco dělo. Už zde nebylo tolik překvapivých momentů, ale vůbec mi to nevadilo. Bylo zde dostatek dobrodružství, romantiky a napětí. Jen tedy konec byl na můj vkus až moc růžový, ale i to bylo takové ... příjemné pohlazení po duši. :-)

alabra
06.05.2019 5 z 5

Dobré počteníčko, i přes počáteční přešlapování se děj rozjel naplno a v závěru gradoval. Ve svém žánru a pro určitou cílovou skupinu výborná četba, pobaví se i čtenář mimo tyto kategorie. Ale proč to vyplazování jazyků? Ještě jedna technická připomínka - příliš mnoho stran na tento druh vazby, čtení bylo nepohodlné.

Konfu97
06.05.2019 5 z 5

Konec s velkým K! Dokonale zakončení dokonalé série.. Akce, láska, intriky i nečekané zvraty děje, člověk opět žil příběh spolu s hrdiny. :) Samotnou bitvu člověk prožívá jako by tam sám stál v prvních řadách. Sarah stále více dokazuje svoje kvality :)