Na dvore z krídel a zmaru

Na dvore z krídel a zmaru
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541460/bmid_na-dvore-z-kridel-a-zmaru.jpg 5 3033 3033

V napínavom treťom diele série Na dvore z tŕňov a ruží svetového bestselleru od Sarah J. Maas blížiaca sa vojna ohrozíV napínavom treťom diele série Na dvore z tŕňov a ruží svetového bestselleru od Sarah J. Maas blížiaca sa vojna ohrozí všetko, čo je Feyre drahé. Feyre sa vracia na Jarný dvor, odhodlaná získať informácie od Tamlina a útočiaceho kráľa, ktorí chcú zraziť Prythian na kolená. Aby sa jej to podarilo, musí hrať smrteľne nebezpečnú hru plnú úskokov - jediné pošmyknutie môže znamenať porážku nielen pre ňu, ale aj pre celý jej svet. Bude sa musieť rozhodnúť, komu spomedzi oslňujúcich a nebezpečných Najvyšších lordov veriť, a hľadať spojencov na najneočakávanejších miestach. A tak zatiaľ čo na bojovom poli zúri vojna, najväčší boj sa odohrá vo Feyrinom srdci. V epickom finále napínavého príbehu sa zem sfarbí krvou a mocné armády sa stretnú v boji o nadvládu toho jediného, čo ich môže všetkých zabiť.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

A Court of Wings and Ruin, 2017

Remus Hroozley
30.04.2019 3 z 5

Slabší než dvojka, dočítala jsem ji opravdu s obtížemi přes půl roku. Maasová vytvořila super svět, ale jakoby tomu pořád něco chybělo. Ztrácela jsem se ve všech těch přenádherných zjevech a vílách. Rozhodně bonusové body ale za Tkadlenu a spol. zajímavá partička.

zuzca.h
27.04.2019 5 z 5

Začátek mi přišel takový pomalejší, a nemohla jsme se dlouuho začíst, což se mi u předchozích dílu nestalo, ale zhruba od poloviny se to zlepšilo a konec a bitva to byla smršť knihu nešlo odložit a i slzčika ukápla. Doufám, že se autorka v další knize, pověnuje osudu Elain, Luciena, Nesty a Cassiana , no vlastně by mohla klidně knihu či dvě věnovat osudům "vedlejších" postav.

MichiRat
05.04.2019 4 z 5

No... Tak tahle kniha ve mně zanechala smíšené pocity. Do dvorů jsem se zažrala hned po prvních stránkách, na začátku jsem milovala Tamlina, ke konci samozřejmě Rhysanda... Feyre jsem si celkem oblíbila, to se ale nedá říct o Nestě a o Elain.
Chvílemi mi sice Dvory připadaly jako kniha z wattpadu, ale prostě... Omg. Nedokážu se furt vzpamatovat.
Mrzelo mě ale, že nebylo objasněno, jak to dopadne s Cassienem a Nestou, s Elain a Lucienem... Moc jim ty vztahy přeju.
To samé s Azrielem a Mor. Měla by mu říct pravdu o své orientaci, Azriel by se měl zamilovat do někoho jiného..
Všech těch lidí mi bylo líto, protože jsem nevěděla, jak to s nimi vlastně dopadlo.
To ani nemluvím o Tamlinovi. Na konci se zachoval správně. Stejně jako Feyre bych mu přála, aby žil šťastný život. A já pevně doufám, že bude.
Čtvrtý, dodatečný díl, se číst nechystám, podle recenzí to za moc nestálo, a já si Dvory nechci zkazit. Nevím no, když to píšu, chce se mi brečet, protože jsem musela opustit svůj milovaný vílí svět a své přátelé (ano, čtení knih vážně prožívám). Hodně věcí mě prostě mrzí, ale možná to ten otevřený konec chtělo. I když já otevřené konce ze srdce nenávidím.

Princezna22
03.04.2019

Skvělé pokračování !! Moc jsem se do Dvorů zamilovala. Za mě nevím,která kniha je nejlepší všechny jsou DOKONALÉ! Krásné,krásné a ještě jednou krásné.. Čtivé,děj vyloženě letí mezi řádky. DOKONALOST❤ ❤

leník511
02.04.2019 5 z 5

Nemám co vytknout. DOKONALOST !!!

Draimi
01.04.2019 5 z 5

Ja proste miluji vsechny díly Dvoru. A konec třetího opravdu stál za to, brecela jsem a ne jednou.

hana.hanigerova
25.03.2019 5 z 5

Tak tahle série, to je absolutní pecka! Všechny tři knihy měly mou plnou pozornost. Hltala jsem každé slovo a žádné mi nepřišlo zbytečné. Autorka má skvěle a do detailů promyšlený svět a perfektně zvládnutou psychologii postav. Vše jsem jí věřila, Prythian jsem si zamilovala a prožívala jsem příběh naplno. Stresovala jsem se, nadávala, rozplývala... prostě autorka mě měla naprosto v hrsti. Každou knihu jsem přečetla za týden, což na mě bylo poměrně rychlé, vzhledem k jejich rozsahu. Kdyby to šlo, nejraději bych nedělala nic jiného, než se zachumlala do křesla a jen četla, četla, četla...

POZOR, SPOILERY

SJM je každým dílem lepší a lepší. V tomto nám odkrývá zase víc ze svého skvěle promyšleného světa. Prohlubuje lásku a pouto mezi Rhysandem a Feyre a zamotává vztahy ostatních. Příběh měl opět mou plnou pozornost a nutil mě číst dál a dál. Kdyby to šlo, nejradši bych se do Prythianu přenesla, i když je nejen plný kouzel, ale taky nebezpečí a zla. Co hodnotím velmi kladně, je fakt, že se válce nebyla věnována půlka knihy. Toho jsem se trošku bála, ale naštěstí zbytečně. Jediné, co autorce vytknu, je fakt, že Rhysand a Feyre (a jejich nejbližší) měli při válce až příliš velké štěstí a někdy to bylo trošku na hraně pravděpodobnosti. I tak jsem ale byla velmi dojatá a husí kůži mám ještě teď, když si na některé situace v knize vzpomenu.

Lalina3
20.03.2019 5 z 5

Nejlepší kniha a série co jsem kdy četla. Není co víc říct.
Žádná jiná série než Dvory a ODJ ve mně nezanechala takové stopy.
Tenhle díl mi přijde nejlepší ze všech, ale těžko se to posuzuje, všechny jsou dokonale.

Vendelie
18.03.2019 5 z 5

úžasná série, tento díl se mi líbil snad nejvíce :)

Denča000
08.03.2019 5 z 5

Nejlepší.... Doufám, že bude pokračování.

pecinka21
07.03.2019 5 z 5

Skvělé pokračování, kniha mě tentokrát bavila na začátku ale konec knihy "bitva" tak to pro mě bylo zklamání čekala jsem víc a vadilo mi i když je to blbé že vlastně všichni přežili a ještě mi vadily ty jejich vulgární gesta na to jsem byla v knize alergická

Katie46
06.03.2019 5 z 5

Podle mě zase skvělý díl této série. Kniha je čtivá, zajímavá, překvapivá! Rozhodně nic není náhoda a vždy se tak objeví něco, co čtenář nečeká. Alespoň já to tak měla.
Ano, stalo se tam toho hodně a plno věcí by možná chtělo dořešit ale tak to si můžeme nechat na pokračování, které doufám bude.. =)
Mě se kniha zase líbila, je úžasné, jak má autorka vše promyšlené. Miluji Noční dvůr, Rhysanda a jeho skvělou partu. Jedinou postavu, kterou asi nechápu a nemám ji ráda je Nesta ale tak, snad se to někdy změní. =D =)
Tuto sérii rozhodně doporučuji!

Calla2002
02.03.2019 5 z 5

Škoda, že nemám knihu v papírovém vydání, ale jenom stáhlou na mobilu. Ale i tak jsem si knihu moc užila, i když musím uznat, že ze začátku mě to tolik nebavilo...nevím proč xd
Ale od půlky to bylo úžasný! Bylo to akční a konečnej zvrat mě zabil. Zabil mě ve stejnou chvíli kdy Rhysovi přestalo bít srdce a rozeběhlo se taky ve stejnou chvíli kdy se Rhysovi srdce znovu rozeběhlo. Brečela jsem celý konec a u smrti Suriela, to mě dostalo.
Kniha si nezaslouží míň jak pět hvězdiček, už jenom kvůli konci..

Knihomolkajá
16.02.2019 3 z 5

Myslím si, kritiky již zaznělo dost, a tak se nemusím přidávat. Tentokrát se nad nedostatky pozastavovat nechci, protože bych z toho byla ještě více deprimovaná. Hodnotím čtivost, která byla opravdu lepší než v díle prvním. Čtení mě bavilo a pořád jsem se ke knize vracela, a to i přes to, jak nelogická byla, a jak mě tím iritovala. O tom se tu ale dozvíte od mnoha jiných recenzentů.
Co mě ale vytáčelo snad ze všeho nejvíc, bylo to, jak se nám ze série postupně stávalo něco, co by s klidem mohlo konkurovat Padesáti odstínům šedi. Z YA klišé knihy se nám stala erotická klišé kniha a při představě, že by tohle moje dítě četlo jako YA knihu, se mi chce zvracet. Nedokáži si představit, že bych ji cílovce někdy vůbec doporučila. Už notnou chvíli se tu směji štítku - pro děti.
Série prošla od začátku velkým vývojem a musím říct, že mě již bavila více než díl první, ale to, že je to kniha plná nelogičností, klišé, ztopořených údů a hlavní hrdinka je prostě kráva, mi nikdo nevymluví. Na světě jsou mraky lepších knih s podobnou tématikou, a mně tak zůstává nadále záhadou, jak se mohlo tohle dostat tak daleko a získat na tak veliké oblíbenosti. Po dočtení celé série mi sice kleslo IQ, ale nemohu autorce odepřít, že mě bavila.

Pouli
14.02.2019 3 z 5

Tento dil je horsi nez druhy a zbytecne komplikovany. Stane se toho prilis mnoho a o vse se spise tak skrtne a uz se jde dal. Konec sice spoustu veci uzavira (na muj vkus prilis uspechane), ale zaroven u vedlejsich postav mam pocit, ze jejich pribeh teprve zacina.

ThrisaManx
06.02.2019 odpad!

Poprvé v životě jsem přeskakovala stránky. Feyre jako obvykle nezklamala, stále je to naše ufňukaná sebelítostivá chudinka. Je naštvaná, že ostatní mají Rhysanda za násilníka a perverzáka, ale přitom on sám se tak prezentuje a chce, aby si to ostatní o něm mysleli! A Feyre chce, aby Tamlin a ostatní zaplatili za to, že tomu skutečně věří. Takže nově se nám představila navíc jako opravdová hlupačka.

Když byla v knize první zmínka o tom, jak je chudák zlomená, měla jsem chuť knihou praštit. Její sebelítostivé výlevy jsme si dost užili v předchozím díle. Navíc brečí, že když to potřebovala, nikdo jí nepomohl a je na ně za to naštvaná a nemůže jim to odpustit - jo, je to smutné, ale co čeká? Že pro ní každý bude riskovat své postavení a možná i život? A když to neudělají, tak se urazí?

Navíc, celou dobu ve všech dílech je to obyčejná holka, zázrakem proměněná ve vílu, ale pořád s lidskou duší a bez zkušeností. A z ničeho nic se z ní stává ostřílený stratég války.

Opět se zde opakuje ten samý nešvár - autorčino neustálé opakování toho samého na co druhé stránce. Tentokrát si každý neustále ukazoval vulgární gesta. Pořád.

Taky jsem moc nepochopila, jak někdo může být méně nesmrtelný, a někdo více nesmrtelný. Možná jsem myslela, že když je někdo nesmrtelný, tak prostě žije navždy, a ne že někdo žije navždy více a někdo méně.

Poslední věc: Nejdelší proslov od Azriela, jaký Feyre kdy slyšela, byla jedna rozvitá věta. A hned na to Azriel vypráví příběh přes několik stran a nikdo se nad tím nepozastavuje, přitom jí přišlo tak zvláštní, když řekl najednou dvě věty.

Knihu jsem četla měsíc, a bylo to největší utrpení v mém knižním životě. Strašný brak. Nedomyšlené a o ničem, a protože nechci spoilerovat, nebudu tady řešit, jak v té největší bitvě, kterou kdy zažili a ze které jsou všichni skoro mrtví strachy, nakonec vůbec nikdo nezemře.

jmn7053
05.02.2019 5 z 5

Čtu, čtu, čtu - najednou si všimnu, že mi zbývá posledních sto stran - čtu nervózně, čtu nervózně a nemohu dýchat, nakonec však čtu poslední stránky s úsměvem.
Válka byla perfektní, moc jsem si ji užila!
Zakončení bylo překvapivě klidné, až jsem se lekla, že je to poslední díl série.

E.lisabeth
02.02.2019 5 z 5

OBSAHUJE SPOILERY.
Za me lepsi nez druhy dil, u toho mi chvili trvalo se zacist, ale tady se krasne plynule navazalo. Konec po bitve byl pak na muj vkus az moc zdlouhavy na to, ze se tam vlastne nic moc uz nedoresilo...jako co Elain s Lucienem, Cassian s Nestou, Mor a jeji tajemstvi? Taky bych rekla, ze nekoho prece jen meli nechat umrit a ne aby vsichni zazrakem porad ozivali. Nebo teda spis nechavat zemrit jen ty, o kterych se vi, ze nam nebudou chybet:). Jsem zvedava co autorka dal zamysli s timto svetem, zda se, ze se dockame nejakych novych pribehu, kde se snad dozvime neco dal o vyvoji nekterych postav:).

verunka95
27.01.2019 5 z 5

Naprosto boží zakončení série. Doufám, že autorka napíše další knihy.

wennu
24.01.2019 5 z 5

Jen zřídka kdy narazím na knihu,kterou si s chutí otevřu a přečtu opakovane .Tady se mi poštěstilo. ...Rhysanda snad nejde nemilovat a nejen jeho.Cela trilogie je uzasna,autorce jsem věřila každé slovo.Vrele doporučuji.