Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313426/bmid_na-vine-su-hviezdy-egY-313426.jpg 4 7835 7835

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (SK)

The Fault in Our Stars , 2012

Biernatka
28.03.2014 3 z 5

Atraktivní téma, které autor moc nevychytal. Ač jsem sama překvapena, protože normálně se považuji za emocionálního čtenáře. U mě se bohužel nedostavily žádné slzy. Humor dobrý, Greenův styl psaní mě ale dost nudil a podle mě, neuměl až tak propracovat psychologii postav (Guse a Hazel), což mě mrzí, protože se mi zdáli sympatičtí.. I když ze začátku do stránek s podpůrnou skupinou mě kniha bavila, ke konci knihy jsem měla pocit, že autor neví, jak dál. Navíc mi dost vadila postava van Houtena. To tam toho trapného ožralu musel fakt vecpat? . Jako knížka pro teenagery ok, ale jinak nic moc. Tři hvězdy jako úlitba rakovině a za některé úvahy o životě. Prožijme dnešek, jak nejlépe můžeme :)

dennie3
25.03.2014 5 z 5

John Green mě dokázal rozesmát uprostřed záchvatu pláče.
Kniha je čtivá a skrývá v sobě spoustu myšlenek. "Bolest nezmění lidi. Odhalí je."
John opět nezklamal. :)

macer1991
22.03.2014 5 z 5

Smutny pribeh , podany veselym mladickym žargonom ..... Vela krasnych myslienok ..... smutny koniec .
Ako autor piše , ide o vymysleny pribeh . Ale on je velmi pravdivy , lebo taketo pribehy sa často v skutočnosti
odohravaju .Knihu by som zaradila medzi povinnu literaturu .....

kika 13
21.03.2014 5 z 5

Vím,že cokoliv napsat je těžké.Děkuji ta to,že knížka je.

CHB-SPQR
19.03.2014 5 z 5

super příběh

elis007
19.03.2014 5 z 5

Nevím, co bych měla k této knížce dodat. Doslova mi vyrazila slova. Krásný, dojemný příběh. Ještě teď ten konec rozdýchávám.

zulanek
18.03.2014 5 z 5

Nevím co říct,nenacházím ta správná slova.Jen se mi chce zakřičet:"NE!NE!NE!- takhle to přece nemůže skončit",ale pak si uvědomím,že jsem nečetla pohádku
s hapy-endem,ale příběh smutný,přesto krásný,popisující krutou realitu života.
Svět opravdu není továrna na splněná přání.
Tato kniha je úžasná-čtěte a zjistíte,že zdraví není samozřejmost!

Silvina
16.03.2014

Začínám si už myslet, že je to spíš můj povahový rys - jakmile je něco davově opěvováno, mně se to prostě nelíbí :-D Přišlo mi to laciné, ale číst se to dalo.

CHB-SPQR
16.03.2014 5 z 5

Je to knížka plná lásky a napětí (no a taky trochu toho černého humoru, ale berou to s nadhledem) TA HOLKA TO PROSTĚ NEVZDÁVÁ!!!!! Jak napsal John Green: Nejvtipnější smutný příběh!!!

hrosulik
16.03.2014 5 z 5

Krásný dojemný příběh lásky. Přečetla jsem ho jedním dechem.

Jindřich osmý
13.03.2014 4 z 5

Smutný,citlivý a zároveň překvapující.

technolog
11.03.2014

Ta kniha mne dostala :(

kacka07
10.03.2014 4 z 5

Přijde mi vtipné, že jsem od téhle knížky očekávala neskutečně málo (já jsem se víc těšila na Aljašku, která mě naopak celkem zklamala) a dostala jsem neskutečně moc. Brečela jsem posledních sto stránek v kuse, ale to bude asi hlavně tím, že mě takový věci zkrátka dostávají. Většina lidí se nejspíš rozbrečí jen na určitých místech, neprobrečí polovinu knížky i s vtipnými pasážemi. Každopádně je to ale velmi silný příběh a John Green rakovinu rozhodně nijak nepřikrášluje, za což jsem mu vděčná. Stejně jako za tragicky úžasnou návštěvu spisovatele van Houtena, který všem vmetl pravdu (jakkoli pesimistickou) do očí. Paradoxně se mi tahle část líbila snad nejvíc, hodně na mě zapůsobila. Působivých momentů ale kniha plná, a proto ji rozhodně doporučuji.

InaWatson
05.03.2014 4 z 5

Dobrá kniha, ale trvalo mi se do ní začíst. A taky mě tak trochu zklamala. Možná kdyby nebylo těch velkých keců kolem, nejlepší kniha roku 2012 (to fakt ne), tak bych zklamaná nebyla. Dobrá, možná o něco lepší než dobrá, ale přesto přeceňovaná. Každopádně stojí za přečtení, na oddych. Nebrečela jsem jako ostatní, ale uznávám, že když měl Gus proslov na svém vlastním předpohřbu, chápala jsem, že to bude asi ta část, kde většina pláče :)

Melaanie
05.03.2014 5 z 5

Příběh dvou mladých lidí, kteří se zamilují, radují se spolu ale i zažívají společně smutek a trápení, je to hezky napsané, ke konci smutné, ale to se dalo očekávat.
Velice se mi kniha líbila.

Vulpi
03.03.2014 5 z 5

poslední čtvrtinu knihy jsem celou probrečela... tuhle knížku miluju a zároveň nenávidím

xNelly
02.03.2014 5 z 5

věděla jsem, že knížka není žádná pohádka s happyendem.... ale stejně mě dostala... už dlouho jsem u knížky takhle moc nebrečela...

Petruše90
02.03.2014 5 z 5

Velmi silný příběh...

rohlikova.alena
01.03.2014 5 z 5

Kniha ve mně zanechala mnoho dojmů...

krásný styl jazyka, chvíli sarkasmus, chvíli soucit... Pláč střídal smích a naopak.
Krása...

Ewinky
01.03.2014 4 z 5

Tento příběh jsem si opravdu zamilovala. Četla jsem to skoro bez dechu a dokonce jsem si zabrečela. Mělo to možná droboučké nedostatky, ale nic co by se nedalo skousnout. Psáno velmi čtivým stylem a s citlivostí.