Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313426/bmid_na-vine-su-hviezdy-egY-313426.jpg 4 7836 7836

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (SK)

The Fault in Our Stars , 2012

Zoombyk
21.04.2014 odpad!

Nejhorší kniha, kterou jsem letos četl.

alenkaja2000
21.04.2014 3 z 5

Já nevím proč, ale kniha se mi moc nelíbila, přišla mi taková průměrná, asi jsem jedna z mála, kterým se nelíbí, ale prostě je to tak :(. Třeba to může být také tím, že knížka byla hodně vychvalovaná a tak jsem od ní hodně čekala.

andulka1406
21.04.2014 5 z 5

Ani nenacházím správná slova, kterými bych knížku popsala. Je tak krásná a přitom tak smutná i veselá. Člověk se u ní směje i brečí a přemýšlí nad životem. Možná by člověk o téhle knížce chtěl povídat, ale prakticky to vlastně ani nejde. Musíte si přečíst a sami to pochopíte. Vážně výborně napsaná kniha kterou jsem přečetla tak rychle jak snad žádnou ne.

amladar
19.04.2014 5 z 5

Krásně napsaný příběh. Obdivuji spisovatele s jakou lehkostí tuto knihu napsal. Je v ní vše co může člověka potkat - láska i nemoc, ale přišlo to na hrdiny knihy moc brzo. Nemůžu na knihu přestat myslet a těším se (je to asi divné) jak se brzy Hazel s Gusem setká a budou spolu a prožijí si to krásné znovu a jinde.

Ann.Malinova
18.04.2014 5 z 5

Od začátku jsem věděla jak kniha skončí,takže jsem se bála,že budu trošku zklamaná a nebude mě to bavit.Spletla jsem se.V polovině knihy jsem se bála pokračovat,věděla jsem,že se zhroutím..Tolik jsem si hlavní hrdiny zamilovala.Takže druhou polovinu knížky jsem přečetla bez přestávky(Jak čtení,tak pláče).Teď se cítím provinile,za ty promáčené stránky,které jsou plné tak krásných slov.Nejkrásnější kniha jakou jsem četla.Od teď je pro mě tato knížka jako je pro Hazel;Císařský neduh.Děkuji Johne Greene!

bararich8
17.04.2014 5 z 5

Tak to je něco, tahle kniha. Jediná, co mě kdy dokázala rozbrečet. A obsahuje kupu moudrých slov. Určitě si ji někdy přečtu znovu. Bylo mí ctí, Hazel.

LordSnape
15.04.2014 5 z 5

Dočteno po dvou dnech, kdy jsem od toho nemohl odtrhnout. Osobně jsem o této knize věděl už dlouho, ale až vítěztví v anketě DK Kniha roku 2013 čtení uspíšilo. A dojmy? Je to fakt silný téma. Hlavní postava Hazel je vážně super. Chytrá a drzá holka a tak to mám rád. Nejlepší na celém čtení bylo, že těm postavám vlastně rozumím. To zoufalství, občasné chvíle se na to vykašlat a přestat bojovat... Hvězdy nám nepřály ocení hlavně psychicky labilní jedinci hledající porozumění. Kdo by to byl řekl, že jednou budu tak nadšený z příběhu, který je prakticky založen na lásce dvou umírajících adolescentů. Asi už stárnu.

Lenka.Vílka
13.04.2014 5 z 5

Precteno, ztraveno, nadseno...krasne, smutne, uslzene (kdyby ne, nejsem clovek)

hradil
11.04.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály je o dvou zamilovaných teenagerech, kteří stojí tváří v tvář smrti. Bojují, avšak každá bitva o přežití má poražené a vítězné, žádná remíza neexistuje.. Musím se přiznat, že mi pár slz ukáplo.. Čekal jsem hlubší zápletku, což bylo jediné zklamání, zato natolik velké, že strhnu této knize hvězdu.
Příběh je velice dojemný.. Přátelství, láska a nespravedlnost. Děkuji proto autorovi za zpříjemnění nudného víkendu, jen tak dále a více takových knih! Tohle totiž lidé potřebují, uvědomit si, že jejich životy jsou v porovnání s těmito velice šťastné..

gossipavlina
10.04.2014 4 z 5

Smutný příběh, i na slzy došlo. Ale místy vtipný, oceňuji černý humor hl. hrdinů. Pěkně napsané, slovní obraty mě bavily.

Bunburistka
08.04.2014 4 z 5

Co říct, právě jsem tuto knížku dočetla. Nenacházím vhodná slova, abych vyjádřila, jak krásná je. Neskutečně smutná knížka s krásnými, hlubokými myšlenkami. Široce mi otevřela oči okolnímu světu a nejen k němu, nýbrž i k drobnostem, kterých je život plný. Jsem opravdu ráda, že jsem knížku četla v tichosti domova, kde nikdo nemohl vidět, jak moc a jak dlouho mi tekly slzy.
Smutněkrásná knížka s krutou realitou, plná metafor ...

Michaela K.
06.04.2014 5 z 5

Jeden z mála příběhů, který mě nejen naprosto vtáhl, ale po dočtení poslední věty mě donutil říct si:"A co mám sakra dělat teď?!" Rozhodně 5/5.

Baru007
06.04.2014 5 z 5

Co dodat? Jsou čtenáři, kteří brečeli a někteří ne. Já jsem byla ubulená želva a to bylo poprvé a doufám, že John nezklame :)))

Dousy
06.04.2014 5 z 5

Až do přečtené této knížky jsem netušila jaké to je u knihy v jednu chvíli zároveň brečet i smát se . Musela jsem si ji přečíst ještě dvakrát po prvním přelouskání . Ty citáty jsou neskutečně krásné a donutí člověka se zamyslet i sám nad sebou . :-)

Moška
05.04.2014 5 z 5

Dočetla jsem. Opuchlé oči, vypadám jak meloun. Hlava plná... Napsaného příběhu, vyslovených myšlenek, nevyřčených inspirací.
Navzdory rakovinám, umírání, smrti postrádá obvyklý narůžovělý sentiment. To mne dostalo. Jak se mladí milují navzdory. Vtipkují navzdory. Žijí navzdory. Nakonec smrt stejně přijde.
Naposledy mne podobné téma tak moc dostalo u Segala a Otčenáška...

wercayk
01.04.2014 3 z 5

Popravdě, čekala jsem od toho víc. Smutný příběh, pěkně napsáno. Ale prostě mi tam chyběla nějaká hlubší zápletka než ožralej spisovatel.

Pihtipudas
01.04.2014 2 z 5

Jsem asi jediný člověk na světe, koho tahle kniha neuchvátila. Možná to bude tím, že jsem od ní moc čekala, těšila jsem se na ni a ono TO nepřišlo. Téma výborné, ale jeho zpracování... asi nejsem cílová skupina nebo co. Mrzí mě to, ale Hvězdy mě nějak minuly. A chyby v textu mě vyloženě štvaly! Třeba někdy příště s jinou knihou, Johne Greene.

Denisa_a
31.03.2014 5 z 5

Když jsem tuto knížku dostala jako dárek na Vánoce, nebyla jsem z toho moc nadšená. Myslela jsem si, že to bude románek o 16 slečně - což můj žánr zrovna není. Ale řekla jsem si, že to zkusím. 25.12 - den po Vánocích jsem měla knížku přečtenou jedním dechem. Naprosto úžasný!! Chvílemi jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo brečet :-) Je to i velmi poučný příběh - aspoň na chvíli si vážíme vlastního zdraví....
Knížka mě prostě dostala, určitě si jí v budoucnu přečtu znova a už se těším na filmové zpracování v červnu :-)

nemeckovatereza
31.03.2014 3 z 5

Knihou roku 2013 se stala Hvězdy nám nepřály...... pro mě teda tato knížka nejlepší nebyla.

Biernatka
28.03.2014 3 z 5

Atraktivní téma, které autor moc nevychytal. Ač jsem sama překvapena, protože normálně se považuji za emocionálního čtenáře. U mě se bohužel nedostavily žádné slzy. Humor dobrý, Greenův styl psaní mě ale dost nudil a podle mě, neuměl až tak propracovat psychologii postav (Guse a Hazel), což mě mrzí, protože se mi zdáli sympatičtí.. I když ze začátku do stránek s podpůrnou skupinou mě kniha bavila, ke konci knihy jsem měla pocit, že autor neví, jak dál. Navíc mi dost vadila postava van Houtena. To tam toho trapného ožralu musel fakt vecpat? . Jako knížka pro teenagery ok, ale jinak nic moc. Tři hvězdy jako úlitba rakovině a za některé úvahy o životě. Prožijme dnešek, jak nejlépe můžeme :)