Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313426/bmid_na-vine-su-hviezdy-egY-313426.jpg 4 7839 7839

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (SK)

The Fault in Our Stars , 2012

Natalis
24.05.2014 4 z 5

Nevím, jestli to bylo tím překladem, nebo jestli autor takhle prostě píše, ale některé věty mi přišli tak trochu krkolomné... Každopádně, jsem samozřejmě posledních 50 stránek naprosto "prořvala" a to i přes to, že jsem knížku četla převážně v MHD.
Myslela jsem si, že to bude strašná "romanťárna", což ne, že by nebyla, ale hrozně moc se mi líbily autorovy myšlenky a rozhodně si nemyslím, že by na svůj věk byli příliš moudří, přemýšleli o životě jenom jinak, když se oba dva dotýkali smrti a právě tenhle aspekt se mi na celé knížce líbil nejvíc. Nevím...asi se k ní ještě vrátím...

Karoli282
23.05.2014 4 z 5

No, knížka byla fajn, ale nějak moc nechápu to nadšení okolo ní.

kacka29
23.05.2014 4 z 5

První polovinu jsem si užívala styl psaní, myšlenku, zvláštní humor i atmosféru knihy. Je opravdu jiná než ostatní, výjimečná. Pořádně jsem si uvědomila, jaké mám štěstí, že mi Bůh dal zdraví a jak si to mnoho lidí ani neuvědomuje a bere to jako samozřejmost. Tento příběh je plný podobných myšlenek k zamyšlení. Druhou polovinu knihy jsem plakala...

Katschka
23.05.2014 3 z 5

Já nevím... Těšila jsem se, fakt že jo, výborné recenze, zajímavý název. Ale ani ne v půlce jsem vážně měla tendenci odložit a dál nečíst. Nějak se mi nepodařilo uvěřit ani Hazel, ani Augustovi. Na svůj věk byli místy až příliš moudří. Určitě chápu to nadšení náctiletých, přiznávám, že kdyby mi bylo méně, asi bych na knihu koukala jinak. Rozhodně se k ní nebudu vracet a doporučovat budu jen velmi opatrně.
Nemůžu si pomoct ale Will a Louisa v Me before you mi byli mnohem blíž, tam jsem i tu slzu zamáčkla.

Denčaa
22.05.2014 5 z 5

Už po první stránce jsem věděla, že toto bude bomba. Ale omyl. Byl to granát, který vybuchoval stále a stále v mém nadšení po každém odstavci knihy. Každá věta má v sobě pozoruhodnost, která se jen tak nevidí. Tento spisovatel má opravdu dar. Příběh je výborný. Teda pokud příběh o umírání může být výborný.

Erummeldë
21.05.2014 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Obě hlavní postavy byly úžasné. Líbil se mi hlavně dodatek autora, že v každém dobrém románu musí umřít hlavní hrdina.

mijala
19.05.2014 5 z 5

na knížku jsem se chystala hodně dlouho. dnes jsem na ní měla konečně čas a tak jsem se do ní pustila a taky jsem ji hned přečetla. nevím pořádně, co si o ní mám myslet, za jeden den jsem to všechno zhltla a ještě jsem to asi pořádně nevstřebala. ale už ted vím, že se mi líbila a určitě ji doporučím dál. ještě nikdy se mi totiž nestalo, abych měla takhle na krajíčku, a to posledních asi 60 stránek :)

Alisce
17.05.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla před pár dny, ale slíbila jsem sama sobě, že si nejdřív pořádně komentář rozmyslím. A co jsem vymyslela? Vlastně nic. Je to zvláštní kniha. Je to výjimečná kniha. Bylo to krásné, smutné a veselé zároveň. Ze začátku to vypadalo na blbý román, ale ono to bylo úplně jiné. Zatím jsem nenašla komentář, který by vystihl můj názor na knihu, ale já sama nejsem schopná u této knížky dát něco souvislého dohromady. Sice jsem zvědavá na filmové zpracování, ale myslím, že film ztratí to kouzlo, které má kniha.

TessVond
17.05.2014 5 z 5

Áááá...

Pláč i smích, toť mé emoce.

Kaly
16.05.2014

Je mi ani ne 14 let a knihu jsem přečetla jedním dechem nebrečela jsem ani se nesmála.Nebrečela jsem protože ta smrt tam patřila a když přišla tak mě jen trochu zaskočila smrt přichází v jakémkoli věku jen my se jí bojíme. Mě připadalo že hl. hrdinové se jí nebáli akorát Augustus po sobě chtěl něco zanechat a Hazel zůstávala kvůli rodičům a pak si uvědomila že neví proč jstím ještě nesekla.Smát jsem se nemohla všude v té knize se vznášela smrt a mě ty věci nepřišly vtipný. Jinak moc krásná kniha která nás vyvede z omylu cituji. "Bojoval až do konce." protože mi nebojujeme my přežíváme.

No normálně bývám veselá holka která nosí hlavu v oblacích ale kniha hvězdy nám nepřáli mě zasadila do reality a ujistila že svět opravdu nní továrna na splněná přání. Určitě si to přečtěte třeba potom nebudete sedět o půlnoci na posteli a přemýšlet

bookemma
16.05.2014 5 z 5

Silný, emotivně naladěný příběh o tom, že ne vše, co si přejeme, se může vyplnit. "Svět není továrna na splněná přání." Tato věta zazněla v knize několikrát a mně při každém jejím zaznění přišlo, že stále více chápu smysl příběhu. Kniha není zmanipulovaná konvenčním pohledem na rakovinu a její průběh, neuvidíte v ní větu "Bojoval statečně do poslední chvíle." A právě to se mi na ní líbí, její bezprostřednost a upřímnost. Takových knih by mělo být více.

Nicol González
14.05.2014 5 z 5

Když jsem knihu dočetla, tak jsem měla slzy v očích a úsměv na tváři. Nevěříte? Tak si přečtěte The Fault in Our Stars a pochopíte. Nikdy by mě nenapadlo že v knížce dokáže být tolik pocitů, že pak nevíš zda patří do knihy nebo tobě.
Všem doporučuju. Neuvěřitelná kniha na kterou jen tak nezapomenete. Ale předem upozorňuju, aby jste si vybrali ke knížce čas (a ne že se budete číst mezi učením jako já), měli po ruce kapesníky a pro slabší vůle (jako třeba můj příklad) čokoládu.

Natinka Rabbit
13.05.2014

Opravdu nádherný, ale zároveň smutný příběh.
Při pomyšlení na tuto knihu a celý tento příběh mi ještě teď tečou slzy po tvářích. :-)
Rozhodně ji mohu jenom doporučit :-)

Adria Orici
13.05.2014 5 z 5

Nad některými komentáři se pozastavím ano taktéž se Vám nemusí líbit moje. Ale porovnávat, posuzovat... proč? Čtu a bavím se. Pokud čtete a máte vedle sebe blok a zapisujete chyby..... " jen kroutím očima".

koniklesni
13.05.2014 3 z 5

Rozhodně doporučuji! Tato kniha je velmi dobrá, ikdyž bych ji nezařadila mezi své nejoblíbenější. Nicméně: tématika příběhu velice zajímavá. Knížka mě pobavila i rozesmutnila, což by měla každá správná kniha. :)

Adria Orici
12.05.2014 5 z 5

Nádherný příběh, plný citů, lásky a pochopení pro druhého. Jak píše Shey, krutá realita. Pro ty kteří váhají, není to "přeslazené". Rozhodně neuškodí trochu té životní zamilovanosti a osudu.... . Neměl sem suché oči..... stálo to za to!

shey
11.05.2014 5 z 5

Tuhle knížku jsem původně nechtěla vůbec číst. Věděla jsem o kom a o čem je ale hlavně jsem věděla jak skončí. Mám ráda přeslazené romány a šťastné konce. Tohle je krutá realita a opravdový život a já jsem po dočtení této knihy s prominutím " na sračky".....věděla jsem co přijde a stejně mě J.Green dostal! Dávám pět hvězdiček a děkuji autorovi - skvělá práce! ......při vzpomínce na Guse brečím ještě tři dny po přečtení ..neuvěřitelný!

Nelda
10.05.2014 4 z 5

Tato kniha se poměrně rychle četla. Na konci jsem byla trošku zklamaná, že jsem se do toho pořádně nevžila a už je konec.
Zároveň mě zklamalo to, že jsem nebrečela, což jsem u takového tématu hodně očekávala a hodně knížek mě rozbrečí, tato ale prostě ne. Nevím, asi jsem se s postavami tak nesžila.
Moc se mi ale líbil smysl pro humor u obou hlavních hrdinů vzhledem k jejich nemoci. Kniha má silný příběh a ano, nutila mě k zamyšlení. Vím, že já bych to takhle nad věcí jako hlavní hrdinové nezvládla, a proto byli pro mě hodně motivující. Bylo to pro mě takové zpestření, jiné téma, než samé fantasy knihy, které teď čtu.
Myslím, že si ji přečtu tak za 2 roky znovu. :))

VercaLukasova
10.05.2014 5 z 5

Absolutně chápu masové nadšení, které vzešlo z této knihy. Byla jsem naprosto unesená celým dějem. I když je velmi předvídatelný a v podstatě všichni ví už na začátku, jak to skončí, neubránila jsem se momentu překvapení, když se TO začalo dít. Já už si knihu kupovala s tím, že potřebuji myslet na něco jiného, aby mě něco úplně pohltilo, což se této knize podařilo na výbornou.

Aniga
10.05.2014 3 z 5

Jak tady již několikrát zaznělo, také jsem srovnávala s knihou od J. Moyes- Než jsem tě poznala.

Srovnání :
Hvězdy nám nepřály x Než jsem tě poznala
Kniha pro náctileté x Kniha pro dospělé (preferuji pro dospělé vzhledem k mému věku)
Vzhledem k věku Hazel a Augusta nepravděpodobné úvahy x Reálnější přemýšlení postav
Posledních cca 20 stránek mi už přišlo natahování příběhu x Zakončení tak, jak mělo být - neroztahané
Bez pláče, ani jeden mi nezasáhl srdce x Plakala jsem, Louisa a Will mi byli mnohem blíže
3 hvězdičky x 5 hvězdiček + doporučení

Závěr : pokud je Váš věk do 16 let, přečtěte si Hvězdy nám nepřály, pokud jste starší, rozhodně si vyberte Než jsem tě poznala - nebo si přečtěte oboje a srovnávejte jako já :o)