Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313426/bmid_na-vine-su-hviezdy-egY-313426.jpg 4 7899 7899

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (SK)

The Fault in Our Stars, 2012

Adria Orici
12.05.2014 5 z 5

Nádherný příběh, plný citů, lásky a pochopení pro druhého. Jak píše Shey, krutá realita. Pro ty kteří váhají, není to "přeslazené". Rozhodně neuškodí trochu té životní zamilovanosti a osudu.... . Neměl sem suché oči..... stálo to za to!

shey
11.05.2014 5 z 5

Tuhle knížku jsem původně nechtěla vůbec číst. Věděla jsem o kom a o čem je ale hlavně jsem věděla jak skončí. Mám ráda přeslazené romány a šťastné konce. Tohle je krutá realita a opravdový život a já jsem po dočtení této knihy s prominutím " na sračky".....věděla jsem co přijde a stejně mě J.Green dostal! Dávám pět hvězdiček a děkuji autorovi - skvělá práce! ......při vzpomínce na Guse brečím ještě tři dny po přečtení ..neuvěřitelný!

Nelda
10.05.2014 4 z 5

Tato kniha se poměrně rychle četla. Na konci jsem byla trošku zklamaná, že jsem se do toho pořádně nevžila a už je konec.
Zároveň mě zklamalo to, že jsem nebrečela, což jsem u takového tématu hodně očekávala a hodně knížek mě rozbrečí, tato ale prostě ne. Nevím, asi jsem se s postavami tak nesžila.
Moc se mi ale líbil smysl pro humor u obou hlavních hrdinů vzhledem k jejich nemoci. Kniha má silný příběh a ano, nutila mě k zamyšlení. Vím, že já bych to takhle nad věcí jako hlavní hrdinové nezvládla, a proto byli pro mě hodně motivující. Bylo to pro mě takové zpestření, jiné téma, než samé fantasy knihy, které teď čtu.
Myslím, že si ji přečtu tak za 2 roky znovu. :))

VercaLukasova
10.05.2014 5 z 5

Absolutně chápu masové nadšení, které vzešlo z této knihy. Byla jsem naprosto unesená celým dějem. I když je velmi předvídatelný a v podstatě všichni ví už na začátku, jak to skončí, neubránila jsem se momentu překvapení, když se TO začalo dít. Já už si knihu kupovala s tím, že potřebuji myslet na něco jiného, aby mě něco úplně pohltilo, což se této knize podařilo na výbornou.

Aniga
10.05.2014 3 z 5

Jak tady již několikrát zaznělo, také jsem srovnávala s knihou od J. Moyes- Než jsem tě poznala.

Srovnání :
Hvězdy nám nepřály x Než jsem tě poznala
Kniha pro náctileté x Kniha pro dospělé (preferuji pro dospělé vzhledem k mému věku)
Vzhledem k věku Hazel a Augusta nepravděpodobné úvahy x Reálnější přemýšlení postav
Posledních cca 20 stránek mi už přišlo natahování příběhu x Zakončení tak, jak mělo být - neroztahané
Bez pláče, ani jeden mi nezasáhl srdce x Plakala jsem, Louisa a Will mi byli mnohem blíže
3 hvězdičky x 5 hvězdiček + doporučení

Závěr : pokud je Váš věk do 16 let, přečtěte si Hvězdy nám nepřály, pokud jste starší, rozhodně si vyberte Než jsem tě poznala - nebo si přečtěte oboje a srovnávejte jako já :o)

Joges
09.05.2014 3 z 5

Všechna čest spisovateli, který si vybral tak závažné a diskutované téma. Chvályhodná je i zmínka o holocaustu. Zároveň volám olmuvné "pardóón", ale tahle kniha mě svým zpracováním vůbec nebavila. Příběh je vymyšlený velmi dobře, to ano, ale ten text byl nuda. Teprve v závěru knihy jsem měl pocit, že se autor a bestsellerista trochu rozepsal a naučil se psát.

Wries
09.05.2014 5 z 5

Pět za knihu a jedna speciální navíc jako úlitba rakovině.

009Ivana
08.05.2014 5 z 5

Tahle knížka je tak čistá. Neposkvrněná. Čte se úplně sama a slzám se taky nedalo poručit. Původně jsem si ji nechtěla přečíst. Byla jsem hloupá myslela jsem si že to bude nějaká nudná slaďárna ale hrozne jsem se mýlila. Tato knížka je vtipná, okouzlující jak na venek tak vevnitř, romantická a když to shrneme prostě SKVĚLÁ. Prosím nebudte líní běžet do obchodu si jí koupit protože ona si to zaslouží. Tato kniha si zaslouží být čtena. :) :) :) Hrozně jsem brečela, hrozně jsem se bavila a nelituju toho že jsem si jí koupila.

Askarinka
06.05.2014 4 z 5

Pro mě docela silná knížka, chvílemi mi běhal mráz po zádech, chvílemi jsem měla slzy na krajíčku. Jsem ráda, že jsem si knížku (i přes počáteční nedůvěru) mohla přečíst...

tivetaak
05.05.2014 4 z 5

NENÍ spoiler
Hvězdy nám nepřály čtu už podruhé, a pořád nic. Kamarádky mi tvrdily, že se do toho taky zamilovaly až potom, že to na ně přišlo dokonce pár dní po druhém přečtení knihy, ale já jsem asi jinak naladěná. I tak stále čekám, že To přijde :)
Hledání Aljašky jsem si však zamilovala hned po první kapitole (nekecám) a milovala to po celou dobu, takže doporučuji :)

POKUD SE VÁM ALESPOŇ JEDNA KNIHA OD J. Greena LÍBILA, NEBOJTE SE NAPSAT DO NAKLADATELSTVÍ Knižní Klub, ZDA HODLAJÍ VYDAT V ČEŠTINĚ I DALŠÍ JEHO KNÍŽKY. Prý to zatím nemají v plánu, ale věřím, že když uvidí, kolik lidí o to stojí, dají si říct :)

Evickar
04.05.2014 3 z 5

Po knize Než jsem tě poznala musím dát rozhodně míň hvězdiček. Ikdyž kniha vypráví o smrtelně nemocném zamilovaném páru, je vlastně docela vtipná. Na svůj věk oba hrdinové dost filozofují o životě, o vesmíru, o nekonečnu. Nakonec ale neukápla ani slza. Dala bych tomu 3,5*. Než jsem tě poznala je prostě dospělejší. Tohle je trošičku pro náctileté. Jediné, co mě štve je, že spisovatel nakonec opravdu Hazel neřekl, jak jeho kniha pokračuje :-)

fallík
03.05.2014 5 z 5

Velice nedoporučuji knihu číst v jakémkoli prostředku hromadné dopravy. Je totiž trapné brečet v autobuse.

Romance
03.05.2014 3 z 5

"...Já jsem se svou volbou spokojený. Doufám, že ona s tou svojí taky.
Jsem, Auguste.
Jsem."

Markyy
02.05.2014 1 z 5

Podle recenzí jsem od knížky očekávala hodně. Bohužel mě zklamala.. Přečetla jsem ji, ale že by se mi nějak moc líbila, se říct nedá. Určitě nemám v plánu ji číst znova. Na toto téma jsou daleko více kvalitněji napsány jiné příběhy..

LittleMonste
29.04.2014 5 z 5

Mohl bych opakovat stále dokola, jak je tahle kniha úžasná a pořád by to bylo málo. Přiznávám, že jsem u sebe měl pokaždé dostatek kapesníků, protože tohle se jen tak nevidí, aby mě kniha takhle dojala. Nenávidím za smutný příběh a miluji zároveň.
Hodnocení - 96%
Přečteno - 1x

akzena
29.04.2014 5 z 5

Odmítám se stydět za to, že zrovna kniha pro teenagery (a ještě k tomu o romantickém vztahu) mě zaujala jako už dlouho žádná ne.
Zkrátka jestli mládež čte a čte tohle, moje obavy o budoucnost světa jsou rázem o trochu menší.
...
Jakožto poetická duše oceňuju hlavně:
- důraz na krásu v každodennosti a "ohromné maličkosti" lidského života (Telefonní hovor vytváří prostor třetího, nezemského tajného světa.)
- kouzelná vyjádření nových i starých myšlenek o lidské existenci, smrti, smyslu života, utrpení, vztazích atd., musím pochválit i český překlad (Některá nekonečna jsou větší než jiná nekonečna.)
- básně, symboly, narážky, aluze - filozofické, literární, hudení i výtvarné (Tohle není dýmka.)
- humor, nadhled, spád a šmrnc (Pedofilní houpačka hledá lidské zadky.)

Často jsem při čtení myslela na Nesnesitelnou lehkost bytí (podobně vyjádřené některé myšlenky, např. ta o posmrtné redukci lidské existence).
Byla jsem odhodlaná přečíst si Císařský neduh, ale - ouha, ona je to mystifikace pro potřebu autora.
Nebrečela jsem.

sumcicka
29.04.2014 1 z 5

Kde začít? U plytké psychologie postav, kterou se autor snažil vylepšit rádoby "nerdy" rysy a přemoudřelými, neuvěřitelnými psychologickými úvahami? U téměř neexistující zápletky, kterou jakoby autor vymyslel, zjistil že je o ničem a tak přidal rakovinu? Nebo u otravné postavy zpitého autora, jehož přítomnost v příběhu byla naprosto nadbytečná? Četla jsem v angličtině, takže úroveň překladu hodnotit nemůžu, ale ani originál nebyl žádným vrcholným literárním dílem.

Zdenka21
28.04.2014 4 z 5

Kniha je to krásná, musím si ji jen přečíst znovu a pomaleji, což na poprvé opravdu nešlo. Posledních 30 stránek je opravdu uslzených a) jednak ze vzpomínek na mě milou osobu b) nespravedlností, byť je příběh fiktivní, ale nespravedlnost se v našich životech prostě děje c) vědomím, že milovat a být milován je věcí, pro kterou stojí za to udělat i obdržet jizvy.

IvcaK98
26.04.2014 5 z 5

Pořád jsem se ještě úplně nerozhodla. Hodně se mi líbil autorův styl, myšlenky a citáty, ale trochu proti srsti mi je takové to hraní na city, které doprovází každou tragickou knížku. Ono to jinak nejde, avšak i kdyby se mi knížka moc nelíbila, asi bych jí do komentářů nenapsala, že jde o brak, když je o něčem takhle vážném. U Hvězd to řešit nemusím, protože mě dostaly, ale stejně. Nechci se opakovat, jak je tenhle příběh krásný, dojemný a nepředstavitelný, protože je, a já rozhodně nemám problém s tím, že jsou Hvězdy knihou roku. I tak si stojím za svým, že jestli i v další knížce od autora bude někdo umírat, dost se mi tím zprotiví. Chci vidět, že dokáže napsat i něco jiného, než příběh, kde čtenáři přes samé slzy ani pořádně nevidí na text ;)

Selena2000
25.04.2014 5 z 5

Jsem jedna z těch, které kniha uchvátila. Snad ani nemusím říkat, jak citlivé je to téma a další takovéto věci. Po přečtení prvních deseti stránek se mi do čtení vůbec, opravdu vůbec nechtělo. Ale každý autor píše jiným stylem, ale ten Johnův... Přišel mi to podobný styl psaní, kterým je napsaná Chvíle před koncem. Po dalších asi 20 stránkách už jsem nemohla přestat číst. Hazel je taková pesimistická optimistka, fakt nevím, jak to jinak říct. Možná to ani není pesimismus, ale realismus. Bere věci tak jak jsou. Augustus mi zase hrozně připomíná Damona, sarkastický až je to přitažlivé. :D Rozhodně si knihu přečtěte, já si zase přečtu další od Johna Greena. Krásné věty až polocitáty k zamyšlení. Ale ne takovému na půl minuty. Ale takové na příští 2 roky. Mám ráda happyendy, ale v tomhle má autor pravdu - svět není továrna na splněné sny, a život je nevyzpytatelný, že jako první může zemřít ten, který je nejvíc zdravý. Opravdu se hodně zamyslíte, i sami nad sebou :)
Okay? Okay.