Námi to začíná

Námi to začíná
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523859/bmid_nami-to-zacina-651f42f9126a1.png 4 857 857

Pokračování celosvětové senzace Námi to končí. Lily se po rozvodu snaží vycházet s bývalým manželem Rylem co nejlíp, aby se oba mohli podílet na výchově téměř roční dcerky Emerson. Poté, co se na ulici náhodou setká s Atlasem a nechá se od něj pozvat na rande, se věci začínají komplikovat. Atlas Corrigan je jediný muž, kterého Ryle v blízkosti své bývalé ženy a dcery bude vždycky nesnášet. A Lily si až moc dobře uvědomuje, že ačkoli už nejsou manželé, bude Ryle součástí jejich životů už napořád. Tam, kde skončil epilog bestsellerového fenoménu Námi to končí, pokračuje kniha Námi to začíná. Lily dostala od života druhou šanci na pravou lásku, ale její žárlivý exmanžel jí to příliš neusnadňuje. Dokáže tomu všemu Lily čelit a se svou nově nabytou možností správně naložit?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

It Starts with Us, 2022

niknikita
25.09.2024 4 z 5

Že to Colleen Hooverová umí se slovy, není nijak překvapivé, ale tentokrát jsem nebyla úplně nadšená. Našla jsem místa, která působila jako klišé a příběh mi připadal málo skutečný. Tak se to stává často při snaze autorů o pokračování...

KáťaM.
21.09.2024 3 z 5

Po Námi to končí byla knížka pro mě docela zklamáním. Už jsem se nedokázala dostat na tu vlnu, dětské já hlavních postav my byla sympatičtější, tohle už byla moc velká romantika, která by v reálu nefungovala, moc pěkné byly ale vedlejší linie na pozadí, ty mě zaujaly víc než hlavní příběh. Knížka je skvěle načtená, moc se mi líbilo, že kapitoly Atlase četl muž a kapitoly Lily žena, to audioknize přidalo.

Lovana
18.09.2024 4 z 5

Druhý díl jsem docela dlouho odkládala, ale jakmile jsem viděla zfilmované Námi to končí, tak jsem okamžitě musela sáhnout po pokračování, které jsem si chtěla přečíst a stále ho odkládala. A kdy jindy se pustit do čtení než po shlédnutí filmu a připomenutí si děje prvního dílu.
Velmi ráda jsem se vrátila, k již známým postavám a byla jsem ráda, že v tomto díle dostal více prostoru Atlas. Chvílemi jsem si až říkala, že je až moc dokonalý, jeho prostě nejde nemilovat. Ale to samé platí i o Lily, ji jsem si taky zamilovala. Ještě více jsem si díky druhému dílu oblíbila i Marshalla. Pokud jde o Atlase, tak jsem si ovšem v jednu chvíli říkala, že je naprosto natvrdlý (myslím, že kdo četl, tak ví, o čem mluvím).
Opět se v knize nachází některá těžká témata, což ovšem u této autorky čtenář již čeká, tím spíš, když se jedná o pokračování Námi to končí. Líbilo se mi v tomto díle střídání pohledu Lily a Atlase.
Příběh byl krásný, rychle se četl, nicméně na první díl určitě nemá, ale rozhodně je to krásné vyústění a jsem ráda, že jsem si ho přečetla.

Hodnocení 4,25*/5*

smejkalova.m
11.09.2024 5 z 5

Druhý díl příběhu Atlase a Lilly. Četlo se to svižně, příjemně a bylo to hezké zakončení jejich příběhu.

KateTheBlogger
10.09.2024 5 z 5

Námi to začíná krásně uzavírá příběh Atlasa a Lily a vlastně mě bavila každá stránka. Obě hlavní postavy jsem si oblíbila a jsem ráda, že se autorka nechala k napsání druhého dílu přesvědčit. Čtení to bylo milé, hezké, příjemné a takové, že vám vlastně dodá naději a víru v lepší zítřky.

Kleo99
03.09.2024 3 z 5

Pro ty z vás, kteří by si vzhledem k názvu nebyli jistí, tohle je druhý díl. Tak a teďka budeme dělat, že jsem já sám tuhle radu nepotřeboval... Příběh stejně jako u prvního dílu není úplně světoborný, jedná se nicméně o velice příjemné čtení, které rychle odsýpá a vzhledem k jednoduché angličtině bych ho určitě doporučil v originálním znění i méně pokročilým čtenářům v cizím jazyce. Kniha pěkně doplňuje první díl, přičemž bylo příjemné se moci vrátit do příběhů postav a zjistit, jak to s nimi bylo dál.

munka
31.08.2024 4 z 5

Chcela som vedieť ako dopadla Lily a Atlas, takže nezostalo nič iné, ako si knihu prečítať. Bolo to pekné, niekedy smutné, ale príbeh nesklamal.

Anna 13
30.08.2024 4 z 5

(SPOILER) NÁMI TO KONČÍ jsem přečetla před čtyřmi lety. A viděla ho tento týden v kině...

Pochopila jsem, že po oživení příběhu jeho věrným filmovým zpracováním se vyloženě vybízí vrhnout se na další díl, jehož četbu jsem odkládala už dost dlouho.
Neměla jsem velká očekávání, bylo mi jasné, že není možné, aby byl první díl překonán. Brala jsem to tak, že se epilog knihy NÁMI TO KONČÍ rozvine do další knihy a že to bude romantické a hezké, protože to napsala Hooverová... A protože je to o Atlasovi a Lily.

A ano, bylo to přesně takové, jaké jsem očekávala. Romantické, vzrušivé, úsměvné, dojemné a také předvídatelné. Nelze nemilovat hlavní hrdiny. Jsou to jedni z těch, za které by jste dýchali... Hooverová pomocí nich vypráví o lásce i o jejím nedostatku. O nemilovaných dětech. O nezpracovaných traumatech. O lásce, která je věčná. O absolutní oddanosti a nesobeckosti...

Kdyby se mě někdo zeptal, zda kniha není tak trochu zbytečným rozvinutím příběhu, který klidně mohl skončit epilogem z NÁMI TO KONČÍ, tak říkám ne... Žádná kniha napsaná takhle, o takových hrdinech a s takovým citem není zbytečná... Je o lásce, a o té, prosím vyprávějme, dokud se tato planeta točí. A obzvlášť Vy, paní Hooverová. Váš talent je pro nás všechny víc než jen přínosem.
Děkuji za šťastný konec pro Atlase a Lily.

kleozpatra
29.08.2024 1 z 5

Z toho by jeden přišel k literární cukrovce.

ElenaM
29.08.2024 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Poslouchala jsem ji jako audioknihu a mohu to vřele doporučit, krásně načteno. Rozhodně nejsem z druhého dílu zklamaná. Myslím, že by Colleen klidně mohla v tomto příběhu pokračovat, kdyby chtěla.

kittlerka
25.08.2024 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha, která byla opět skvělá.

Tady už byl děj dost předvídatelný, ale chtěli jsme prostě vědět, jak pokračuje příběh Atlase a Lily:) Takové pohodové čtení s lehkým nádechem erotiky.

petulkapeta
15.08.2024 5 z 5

,,Když dostaneme šanci někým se stát, má to vždycky i svou odvrácenou tvář."

V pokračování čelí Atlas s Lily Rylovi. Ten nikdy nezkousl co mezi sebou ti dva měli. Setkáme se tu s novou postavou,kterou budete mít rádi. Řekla bych že tato kniha je určena pro milovníky epilogu a šťastných konců bez velkých dramat.

Lalina3
14.08.2024 3 z 5

Achjo, že já to četla... celkem mi to pokazilo dojem z Námi to končí, protože tohle bylo o ničem. A opět jsem si utvrdila v tom, že Hoover a tyto romantické naivní knihy nejsou pro mě.

Alaglesia
13.08.2024 5 z 5

Knihu jsem si šla koupit ihned po shlédnutí filmu Námi to končí. Četla jsem i knihu a film mi připomněl, jak jsem měla postavu Atlase a Lily ráda a že bych si vlastně ráda přečetla, jak to bude pokračovat.
Stejně jako většina z nás, konec předvídá. Přesto knihu hodnotím plným počtem hvězd, protože se dotýká velmi důležitých témat jako je bezdomovectví, domácí násilí, rodinné vztahy. Autorka se zhostila dokončení příběhu skvěle. Opět příběh plný emocí, lásky i nenávisti. Vřele doporučuji a tajně doufám, že se zfilmuje i tahle kniha.

marky2558
12.08.2024 4 z 5

Hodnotím hůř než první díl ale to se asi dalo čekat. Lili a Atlas si své štěstí opravdu zasloužili ale už mi druhá kniha přišla více předvídatelná a vlastně v ní šlo jen o to, aby čtenáři dostali to co si přáli

Sabča817
07.08.2024 4 z 5

Sice méně akční a méně napínavých chvil, ale stálo to za to stejně jako předchozí díl.

ester2jwI
05.08.2024 3 z 5

(SPOILER) Jakoby pro mě to byl jen prodloužený epilog k námi to končí a s rylem se taky nic nezměnilo, takže co jako? Autorka v děkování psala , že lidé udělali petici, aby napsala 2. díl. Pak jsem schopná to akceptovat. Jako i kdyby to udělala čiste pro peníze...go girl, napsala nejpopulárnější knihu posledních let.

JanaŠamšová
05.08.2024 5 z 5

"Láska se dá objevovat, dávat, dostávat, v lásce se můžeš topit, můžeš v ní žít, můžeš kvůli ní odejít."
Pokračování knihy Námi to končí ukazuje život Lily poté, kdy udělala ve svém životě zásadní rozhodnutí.
Lily, Atlas a Ryle. Tři hlavní postavy knihy. Dva muži, kteří pro Lily v životě mají své místo.
Pro mě je autorka zárukou kvality a její příběhy jsou velmi nevšedním a také velmi silným zážitkem. Ne jinak tomu bylo i teď.
Minulost, která Lily neustále provází, vlastně tu je pořád, činí udělat zásadní rozhodnutí. Minulost je, ať už chceme či nikoliv, součástí každého z nás. Dělá z nás právě ty lidi, kterými jsme.
"Když dostaneme šanci někým se stát, má to vždycky i svou odvrácenou tvář."
U obou knih mi tekly slzy, když mi došlo, koho autorka myslí tím "nás". Obě knihy jsou velmi silné, obě jsou krásné, hluboké a dokonalé. Kéž by člověk vedle sebe měl takovou Lily, která je ochotna pomoci, kéž by člověk měl vedle sebe takového Atlase, který je empatický a umí milovat z hloubi svého srdce celou věčnost. Kéž by svět měl tak výborné lékaře, jako je Ryle a kéž by by našimi přáteli byli Alysia a Marshall.
A ano, "žárlivost zřejmě nemá datum spotřeby." Ale věřím, že ani láska ne.

Pisquosus
03.08.2024 1 z 5

Knihu bych označila za brak, nebyla o ničem zajímavém, neřešila žádné téma… byla to jen sladká pohádka, která si hrála na silný příběh.

Kristýnka_28
26.07.2024 5 z 5

(SPOILER) Druhy dil knihy it ends with us jsem přečetla za ani ne 2 dny. Tema se sice porad dotykalo domácího násilí, ale už nebylo tak těžké o tom číst. Knížka krásne popisuje “nový vztah lily a atlase a to jak z pohledu lily, tak z pohledu atlase. Významnou roli v knížce hraje i nová postava - Josh a celkove se v knize dozvídáme více o atlasove minulosti. Za me jsou oba díly skvele a nejde říct, ze by byl nějaký horší a druhy lepsi. Oba mají své kouzlo a pokud jste si v minulém díle stejně jako já zamilovali atlase, rozhodne tento dil doporučuji .