Nebezpečná místa

Nebezpečná místa
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476103/bmid_nebezpecna-mista-Vhd-476103.png 5 489 489

Když se v otevřeném hrobě najde tělo mladé ženy, je k němu přivolána inspektorka Lottie Parkerová, která si klade otázku, zda to není nedávno zmizelá Elizabeth Byrneová. Jenže to není jediná žena, která se pohřešuje. V Ragmullinu nejspíš řádí sériový vrah a nedávné skutečnosti vzbuzují podezření, zda vše nesouvisí s jedním dávným případem. Může se historie opakovat? Lottie svádí boj s časem, ale vrah je nejspíš blíže, než by se nadála. Mohla by i ona být jeho dalším cílem? Další případ oblíbené inspektorky Lottie Parkerové od bestsellerové autorky Patricie Gibneyové opět potěší i fanoušky Angely Marsonsové či Roberta Bryndzy a bude vás napínat až do poslední stránky.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Kalibr

No Safe Place, 2019

moudivlacek
03.08.2023 4 z 5

Lottie je vtažena opět do vyšetřování případu. Tentokrát je na ni naloženo opravdu hodně: vražda, dočasný nový šéf, vztah nevztah s Boydem, tvrdohlavá a reptavá matka Rose, komunita místních kočovníků, rebelující děti. Co dříve?
Příběh, kdy můžeme číst o vztazích v rodinách, které mohou ovlivnit budoucnost nejen jich, ale i okolí. Láska má být čistá, upřímná a nevynucená, a když není....

lištička123
23.07.2023 5 z 5

Další skvělý díl této série.

monte
24.06.2023 4 z 5

Ani tento díl mé oblíbené série mě nezklamal

edith79
07.06.2023 4 z 5

Průserářka Lottie, ultrakrátké kapitoly a tentokrát pro mě téměř od začátku knihy jasný motiv a potažmo i pachatel. Takže o překvapení se tady mluvit moc nedá. Každopádně tento díl mi připadal doslova nabitý událostmi, postavami, oběťmi a zvraty. A když si člověk myslí, že Lottie už na tom v osobním životě nemůže být hůř, autorka dokáže, že v Lotiině případě beznaděj asi nemá dno. LEHKÝ SPOILER: Opět se to neobešlo bez zatáhnutí člena rodiny do případu, jen tentokrát to byla rodina Boyda. Bohužel mi přišlo až směšné, jak Grace Boydovi tvrdí jakou má intuici a přitom se vzápětí zachová jako úplná hlupačka. Tato linka příběhu byla podle mě v podstatě zbytečná.

Nuttelka
20.05.2023 5 z 5

(Audiokniha)
K sérii s Lottie Parkerovou se vracím opravdu ráda, jelikož její případy mě baví a zatím nezklamaly. Když tedy opominu její "tragický" osobní život, který je stále takový žalostný, budu doufat v lepší zítřky, už jen díky zdejšímu epilogu :-)
Lukáš Hlavica opět skvělý, k Lottie už prostě patří.

ElikaS
18.05.2023 4 z 5

Lottie jsem si v předchozích dílech úplně neoblíbila, ale i přesto jí z nějakého mě neznámého důvodu dám vždy znovu šanci :-D Tentokrát musím říct, že mi Lottie přišla míň otravná než v předchozích dílech, i když moje oblíbenkyně to teda fakt nebude. A do teď nechápu, co na ní Boyd vlastně vidí a k čemu by mu asi tak byla? Jako partnerka pro život asi fakt ne.
Každopádně vyšetřování mě bavilo, bylo zajímavé. Pachatel dobře prokreslený. A konečně se vyšetřování osobně nedotýkalo Lottie. To je taky velké plus.
Kdyby autorka vyměnila hlavní vyšetřovatelku, možná bych knížce dala i pět hvězdiček

Makůvka
14.04.2023 4 z 5

Knížka čtivá, napínavá a za mě daleko lepší než předchozí díl, i když se přiznám, že už je to pár pátku, co jsem četla třetí díl a některé souvislosti mi unikají.
Líbil se mi svižný děj a krátké kapitoly, příběh měl hlavu a patu. Jediné, co mě kazilo stoprocentní zážitek byla vyšetřovatelka Loterie. Nějak si ji nedovedu oblíbit. Z toho je přecitlivělá, labilní a někdy je přehnaně tvrdá.
Ale další díl si určitě nenechám ujít

rumova_kulicka
13.04.2023 3 z 5

Příběh zajímavý, jen kdyby tam byla jiná hlavní postava. Pije, zobe prášky a ve vztahu k Boydovi se chová jako by ji bylo 15 a ne o 30 více. Je jí příliš, samé odsekávání a popichování. Opravdu mi tato osoba vůbec nesedla. Raději bych se dozvěděla něco více o kolezích...

Dajine
01.04.2023 5 z 5

Jedna pohroma za druhou. A skvělé čtení.

hana1039
26.03.2023 5 z 5

No, snad se autorka nad Lottie smiluje a už na ni nenavrší další pohromy...jen malinko :-) skvělá série,jdu na další díl...

šipek
16.03.2023 5 z 5

Krátké kapitoly, plné napětí prostě kniha letí neskutečným tempem. Čtenář než se rozkouká tak zavírá poslední stránku. Zase jedna z povedených sérii detektivních románů.

netopýrek1985
10.03.2023 5 z 5

No to byla zase jízda. Není možný aby hlavní postava Lottie měla takovou smůlu. To není možný, ale fandím ji. Doufám, že jí to s Boydem třeba vyjde. Těším se na další příběh

PolBara
03.03.2023 4 z 5

Tahle série mě prostě baví, vyhovují mi krátké kapitoly a celkově styl autorčina psaní. Děj je napínavý, svižně ubíhá. Líbí se mi i propojení minulosti s přítomností (stejně jako v ostatních dílech série). Hlavní zápletka dobře promyšlená, nechybí ani vylíčení motivu pachatele. Pachatele se mi docela brzy podařilo odhalit, tak závěr knihy moc překvapující nebyl.

mataj
24.02.2023 4 z 5

Po náhodném objevení mrtvé dívky v hrobě, se začne pohřešovat další a podobný případ se stal před deseti lety. Lottie se při pátrání po vrahovi potýká s vlastními problémy ohledně alkoholu a navíc dostane nového zastupujícího nadřízeného, který se jí chce pomstít za potupu, které se mu od ní dostalo v předchozím díle. Stejně jako dosavadní díly série, i tento byl zajímavý, četl se rychle, nechyběl mu nápaditý děj i napětí. Nicméně konečné rozuzlení mě docela zklamalo.

Ava365
30.01.2023 4 z 5

Moc pěkná detektivka, i když se člověk musel občas soustředit, aby se v těch irských jménech vyznal. Vyšetřování mělo svou logiku, postavy byly celkem reálné, stejně jako dialogy. Nevím, zda některé chyby padají na vrub spisovatelky, či překladu. Je tu třeba popis Paddyho - na straně 200 má modré oči, zatímco o 97 stránek dál mu oči zčernaly :-)) Kvůli tomu a také kvůli "nezbytné" politické korektnosti ubírám jednu hvězdu. Jinak si ale určitě ještě od autorky něco dalšího přečtu.

Andrea7272
07.01.2023 5 z 5

Opět nemám co vytknout této sérii s Lottie. Tentokrát nebyla tak přehnaná a razantní jako v dílech před, ale i občas normální na zamilovaného a hodného Boyda !!!! Jdu zatím na poslední díl , který snad už v březnu bude pokračovat :-)

martineknatasa
17.12.2022 5 z 5

S každým novým dílem se mi série líbí více- Je to prostě super... Těším se na další pokračování.... Doporučuji k přečtení.

Jansey
04.12.2022

Super super super. Lottie se dokonce i docela držela, co se alkoholu xanaxu a výkyvů nálad týče. Dokonce se i jako matka zdá o kapku lepší, hlavně díky Boydovi, který jí v tom dost pomáhá. Líbilo se mi, že jsme zabrousili více i do života Boyda a viděli to více z jeho pohledu. S Lottie musí mít ale sakra trpělivost a já bych jí občas dala facku, aby se probrala, protože si pořád neuvědomuje, co on pro ní všechno dělá. Tak uvidíme, kam se to s nimi v dalším díle potáhne. Opět super čtení a už se moc těším na pátý díl !

Andyska007
03.12.2022 5 z 5

Mám moc ráda tuto sérii s inspektorkou Parkerovou, no a Boyd je taky miláček... Četla jsem hned po předchozím díle a opět skvělá, napínavá zápletka.

konicekbily
21.11.2022 3 z 5

Kniha je napsaná formou krátkých kapitol, aby děj se rychle posouval kupředu. Asi to je podklad pro budoucí scénář a aby se to dobře četlo. To je hlavní cíl autorky. Ale pro mne, mnohaletého čtenáře detektivní a kriminální literatury to nestačí. Po přečtení mám divný dojem - co mi tam chybělo? Chybí mi tam vysvětlení několika nelogičností a návazností - proto pouze jenom průměr.