Nebezpečná místa

Nebezpečná místa
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476103/bmid_nebezpecna-mista-Vhd-476103.png 5 489 489

Když se v otevřeném hrobě najde tělo mladé ženy, je k němu přivolána inspektorka Lottie Parkerová, která si klade otázku, zda to není nedávno zmizelá Elizabeth Byrneová. Jenže to není jediná žena, která se pohřešuje. V Ragmullinu nejspíš řádí sériový vrah a nedávné skutečnosti vzbuzují podezření, zda vše nesouvisí s jedním dávným případem. Může se historie opakovat? Lottie svádí boj s časem, ale vrah je nejspíš blíže, než by se nadála. Mohla by i ona být jeho dalším cílem? Další případ oblíbené inspektorky Lottie Parkerové od bestsellerové autorky Patricie Gibneyové opět potěší i fanoušky Angely Marsonsové či Roberta Bryndzy a bude vás napínat až do poslední stránky.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Kalibr

No Safe Place, 2019

cedos
26.09.2022 5 z 5

Stále napínavé, stále mě Patricia Gibneyová baví.

Terka1975
16.09.2022 5 z 5

Lottie opět boduje, i když její stálé praní a sušení prádla mi připomíná mě samotnou, i když nejsem vyšetřovatelka Byla jsem ráda, že tentokrát se případ netočil kolem Lottiných dětí. Myslím, ze to už stačilo. Zápletka byla jednodušší a co Lottie zjistila, jsem tušila mnohem dříve, to se mi většinou nestává./Ale i tak to bylo čtivé a napínavé čtení.

monika0356
08.09.2022 5 z 5

Super cteni, opet! Tesim se na dalsi dil

Janaves
29.08.2022 5 z 5

Super, jedna z nejlepších sérií!

Dumicek
27.08.2022 5 z 5

Opět super čtení,ale od Patricie se to dá očekávat..tato série je prostě naprosto skvělá. Lottie a její soukromí mě baví,vždy se dpzvíme zas něco nového..parta vyšetřovatelů mě též sedí a námět v tomhle dílu byl též super..skvěle napsané,tentokrát né tak brutální,ale zase více citové. Těším se na další díl.

Toňula
25.08.2022 4 z 5

Spokojenost, zajímavý příběh, díky krátkým kapitolám je čtenář udržován v napětí, Lottie opět bojuje i sama se sebou, ale i přesto je mi sympatická ,protože má své slabosti, konec docela překvapivý..Doporučuji

Lethania
16.08.2022 3 z 5

Za mě průměrná detektivka, které však chyběl nějaký pořádný zvrat nebo aspoň trocha napětí. Ty vztahy mezi Lottie a jejími kolegy jsou mnohdy zmatečné a některé dialogy dokonce nedávají smysl. Nedalo mi námahu knihu přečíst za dva večery. Musím ale uznat, že autorka píše čtivě. Další díl si přečtu jen z povinnosti, abych věděla, jak bude vypadat osud hlavní hrdinky, která má dost zajímavou rodinnou minulost.

perpe2a
12.08.2022 5 z 5

Další díl série a opět super

Siege03
06.08.2022 5 z 5

Za mě opět výborná detektivka.

zdenek118
01.08.2022 4 z 5

První kniha od této irské autorky přestože je již v pořadí 4-tá v sérii detektivních případů inspektorky Lottie Parkrové. Tentokrát inspektorka vyšetřuje okolnosti smrti nalezené mrtvoly ženy v hrobě místního hřbitova a okolnosti zmizení dalších pohřešovaných žen, jejichž zmizení bylo spojeno s vlakovým spojem z Dublinu do místa děje tohoto příběhu. Příběh s nádechem scifi má svoje napětí, má svižný spád umocněný krátkými kapitolami mnohdy jen na dvě stranky. Při čtení jsem se ale dost často ztrácel ve velkém množství postav a těžko jsem se orientoval, jak jednotlivé postavy souvisejí s příběhem. V závěru vyšetřovatelka Lottie vše rozmotá a odhallí násinika a vraha. Jinak mohu říci, že jsem od knihy i přes velmi dobré hodnocení ostatních čtenářů očekával i trochu více. Přesto si přečtu po nějakém čase i další předchozí příběhy této série. Proto dávám jen 4*.

felia
21.07.2022 odpad!

Nerad čtu knihy, ve kterých jsou detektivové tolik mimo, jako je to u této autorky. Navíc hrdinka chlastá a polyká prášky ze všech sil. Ženské autorky se až příliš zabývají rodinným zázemím jejich hrdinek a jejich problémy s dospívajícími dětmi. Z knihovny jsem si donesl první 3 knihy paní Gibney, ale přenechám je manželce

SimonaP
06.06.2022 2 z 5

Tak tohle mě moc nebavilo. Zdlouhavé, bez napětí. Hodně postav, ztrácela jsem se. A chování Grace jsem nechápala.

knihomolka74
03.06.2022 5 z 5

Hodně postav, hodně jmen. Člověk si musel dát pozor, aby se v tom neztratil. Jinak ale, stejně, jako předchozí díly napínavé a čtivé. Dala jsem jí na jeden zátah. Přijde mi, že se tam nenajde jediná postava, která by nepotřebovala psychiatra....

lachtan77
02.06.2022 4 z 5

Už se musím trochu zasmát, když vzpomenu komenty z minulých dílů, kde vyčítám autorce zatažení rodiny. Zpětně si asi představím co děti Lottie za poslední roky prožily. Únosy, sebepoškozování, smrt, oheň atd. Teď už se do toho zapletla i rodina Boyda. Až na tyto drobnosti je kniha dobrá, čtivá a napínavá.

WaN635
31.05.2022 5 z 5

Už jsem si na Lottie asi zvykla, protože mi v tomto díle přišla snesitelná. Příběh samotný vycházel z minulosti a nenudila jsem se u něj ani minutu. Právě naopak, doslova jsem hltala stránku za stránkou.
Musím říct, že příběh Lynn byl srdcervoucí a vlastně i reálně uvěřitelný. Prostě když žárlivému magorovi rupne v bedně, tak je to konečná. Pomocná linka s Grace, kdyby nebyla, tak by mi nechyběla.
V každém díle se nevyhne Lottiině rodině nějaká rána a musím říct, tato je velmi zdrcující, tentokrát materiálně.
Lynchová neprudí a zvrací, Lottie je snesitelná, Rose se vzpamatovává, Kirby je v pohodě, McMahon kretén a Boyd stále skvělý. S výše uvedeným jsem spokojená na 1000 %.

miloslav5679
23.05.2022 3 z 5

Na môj vkus príliš veľa mien, pomalý rozbeh, tak niekde v polke knihy som už vedel kto je kto a aj dej sa rozbehol. Hodnotím skôr ako priemer. Začína mi vadiť vplyv tzv. severských detektíviek.
Hlavná postava je rozvedená, pripadne vdovec s rodinou nevychádza, alebo samotár so psom, rodinný život na bode 0,chlastajú, majú depky, bezdôvodne tehotné.. V práci sa buď neznášajú s nadriadenymi, alebo ich neznášajú podriadení.. Detektívka Lotie z tejto knihy tam presne zapadá.. proste nesympaticka.. Aj keď si ďalší diel určite prečítam..

Majulle
08.05.2022 4 z 5

Skvělá knížka, jediné co bych vytkla bylo mnoho postav, hodně jsem se v nich ztrácela, rodina, synové, jejich přítelkyně, snachy a všichni a pak další rodiny a další lidé. No na mě už to bylo moc postav a musela jsem se zamýšlet kdo je kdo. Ale rozhodně stojí za přečtení! :)

Katania
02.05.2022 4 z 5

Příběh napínavý, jen Lottie mi už trochu leze na nervy.

Olga8480
13.04.2022 5 z 5

Čtvrtý díl jsem dala v jednom tahu a hned si povzdechla na tím, že ještě nevyšel další díl. Lottie a její rodina jsou cvoci, ale lepší jak kdyby byli jak leklé ryby. Moc se mi to líbilo.

JitkaHambi
28.03.2022 3 z 5

Bože můj! Já tak ráda čtu tyto knihy s Lottie a přitom tu Lottie tak nesnáším!Je mi hrozně protivná :-D ale zápletka zajímavá, napínavá, vůbec jsem netušila kdo a proč za tím vším je.
Jednu hvězdu ubírám za Grace, naštvalo mě, jak se zachovala v určité situaci, jak mohla být tak naivní.
Závěr: Lottie nesnáším, ale už se těším na další díl :-D