Marvel Boy
Grant Morrison
Nejmocnější hrdinové Marvelu série
< 56. díl >
Narodil se pro válku a byl v ní vyšlechtěn k dokonalosti. Noh-Varr přišel na naši planetu, aby ji zničil. Uvědomil si však svůj omyl a později se stal idolem. Stal se z něj mocný Marvel Boy! Noh-Varr uvízl na Zemi a nemá jak uniknout. Je na útěku. Pronásleduje ho podlý doktor Midas a jeho strašlivá dcera, a mimozemský dobrodruh brzy zjistí, jak se na této planetě nakládá s hrozbami z vesmíru. Jak daleko je odvážný Kree ochoten zajít, aby se zachránil? To zjistíte v první kapitole Noh-Varrova neuvěřitelného příběhu. Marvel Boy přišel ze světa udělat lepší místo... jakýmikoliv nezbytnými prostředky! Obsahuje: Marvel Boy... celý text
Přidat komentář
Marvel Boy je divný komiks. Celou dobu jej doprovází jakýsi neuchopitelný pocit, že čtete něco, co mělo vzniknout v padesátkách. Přestřelený hlavní hrdina, hloupoučká zápletka, prapodivný hlavní padouch. A když se tohle všechno zkombinuje, tak zjistíte, že se vlastně nebavíte. Nemluvě o tom, že ani jednou se v tomto komiksu jméno Marvel Boy neobjeví.
Tenhle díl je tuctovka se vším všudy. Průměr, který si zapamatujete maximálně díky jeho divnosti.
Tohle bylo... zvláštní. Moje první setkání s tímto hrdinou, příběh mi moc nesedl, na čtení to bylo docela složité. Po vizuální stránce fajn, ale jinak zklamání.
Grant Morrison vypustil psychomága uvnitř sebe zase ze řetězu a účtuje s nafouklou korporátní bublinou a s nezdravou výchovou restriktivních rodičů (vychovávajících očividně zabijácké dominy v latexu). Je to úchylné (a natolik politické, že by to v dnešním Marvelu vyjít už nemohlo), ale mě to bizarním způsobem bavilo. Samotný Marvel Boy je tak nějak klackovsky cool a Morrison ji celkem věrně staví jako cizince z vyspělé dimenze, který jen obtížně hledá porozumění pro "pravěký" pozemský svět okolo sebe.
No, četl jsem rozhodně lepší. Zápory: až moc dlouhé dialogy, ztrácení se v ději, divné chování postav a psáno těžkou formou. Musím říct, že Grant Morrison píše hrozně divně. Zato přišel s výborným nápadem a výbornou postavou. Ono to v celku není špatný komiks, ale G. Morrison píše fakt prapodivně. Ale abych nebyl pořád jenom negativní, tak napíši klady tohoto komiksu. Klady: zajímavá postava, výborná kresba, super záporák a skvělý konec. Takže bych to ohodnotil 3 vesmírnýma hvězdičkama.
Víte jak poznáte dobrý komiks?? Na tuhle otázku je více odpovědí, ale jedna z odpovědí na tento komiks velmi dobře pasuje. Dobrý komiks se pozná podle toho, že si dokážete užít příběh, který je pro Vás ve všem nový, neznáte hrdiny, postavy, svět a ani logiku a všechno postupně odhalujete a poznáváte. V tom nejlepším možném případě se do postavy zamilujete a bude chtít s ní číst i další příběhy. V tom horším případě Vás to "jen" zklame. A Marvel Boy je rozhodně ten druhý případ. Osobně si myslím, že to je hlavně způsobeno scénáristou Grantem Morrisonem a jeho stylem psaní, jenž rozhodně není pro každého a je to místy dost náročné. A Morrisonovi je to celkem jedno jestli se nám to zamlouvá nebo ne, jelikož pro něho to dává dokonalý smysl. Z mého pohledu má komiks několik fajn věcí, přesto se nemohu zbavit dojmu, že mě dost nebavilo a někdy jsem se musel ke čtení i nutit. Tohle NHM mě nesedlo a nebavilo.
Štítky knihy
Autorovy další knížky
2007 | Arkham: Pochmurný dům v pochmurném světě |
2013 | Batman & Robin: Batman znovuzrozený |
2017 | Batman a syn |
2014 | MY3 |
2012 | Batman a syn |
Dosť ma prekvapuje to hodnotenie tu. Dlho som nečítal od Marvelu niečo tak originálne: Zbraň meniaca fyzikálne zákony, živá parazitická korporácia (!), dokonca sa tam objaví camel toe. :)
Nebyť občasnej zmätenosti, dám 5*.