Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/bmid_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4 3140 3140

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House, 2017

petra.kind
22.01.2020 4 z 5

Takže jdou napsat i knihy, kde se to mrtvolami nehemží a k udržení pozornost stačí jen jedna jediná. Výborně :D Velmi čtivý thriller. Lepší než Manželé odvedle, jen jsem měla několikrát pocit, že mi to něco připomíná, že už jsem něco podobného četla, a na mysl mi vždycky připadla kniha od Gillian Flynn Zmizelá :)

tom8157
21.01.2020 5 z 5

Další úžasná kniha skvělé autorky!
Stejně jako v předchozí knize se Shari Lapena věnuje především psychologii postav a nezatěžuje čtenáře zbytečnými popisy nebo "vycpávkovými" pasážemi.
Drobnou nevýhodou oproti Manželům odvedle je více předvídatelný děj. I když se v knize neustále objevují nové informace a zvraty, od jisté chvíle lze celkem přesně předpokládat, co se bude dít.
Budiž útěchou, že ani tentokrát si autorka neodpustila otevřený konec...

hanka6036
19.01.2020 4 z 5

Přečteno během pár dní. Knížka se četla dobře, děj byl dobře promyšlený, i když dost podobnou knížku se stejným námětem jsem už četla (proto u mě jen za 4*).
Překvapilo mě, kolik věcí se postupně na manželé provalilo. Kniha má trošku předvídatelný konec, ale i tak to na hodnocení neubere. Rozhodně bych ji k přečtení doporučila.

Lenourt
19.01.2020 5 z 5

Geniálně promyšlené, velmi se mi líbilo, jak se vždy nenápadně odhalil střípek mozaiky, a to velmi nenápadně, ale ve správný čas. Lapena to prostě umí...

Skalara
19.01.2020 3 z 5

Je to trochu slabší než Nevítaný host, který se mi hodně líbil. Ale rozhodně neurazí, je to spíše oddychovka.

skableska
16.01.2020 4 z 5

Stejně dobrá jako první kniha od této autorky- Manželé odvedle. Hodně čtivá,člověk musí číst,číst až do konce.Ikdyž tady byl děj trošku víc předvídatelný než u Manželů.Trosku škoda,že často byly některé věci zbytečně brzy prozrazeny...čtenář neměl moc čas na vlastní uvahy. Ale i tak spokojenost.

cca
16.01.2020 5 z 5

Pro mě je toto asi první kniha s tímto námětem a jsem nadšená. Napínavé to bylo až do konce. Prostě jsem měla na takový příběh zrovna náladu a sedlo mi to. Nicméně chápu, že pokud někdo přečetl knížek s podobným tématem už více, tak mu to až tak úžasné a překvapivé nemusí připadat a nic dech-beroucího v tom asi neshledá.

Petruse21
16.01.2020 2 z 5

Zápletka pitomoučká, hlavní postavy ještě pitomější. Bohužel zklamání.

Capkomi
15.01.2020 3 z 5

Přijde mi že na podobné téma bylo thrillerů a detektivek napsáno už dost, vlastně mě konec nějak zvlášť nepřekvapil, ale kniha se četla lehce a odsýpala rychle.

sona9984
14.01.2020 4 z 5

Četlo se to hezky, mělo to spád. Lepší než manželé od vedle. Ale proč má autorka snahu všechno tak překombinovávat? Hlavně ten konec! Na druhou stranu, docela mě to pohltilo. Čtyři a půl hvězdy dávám! ;)

Summer7
13.01.2020 2 z 5

Jako jo nebylo to špatné, ale něco tomu chybělo, trošku větší napětí asi, nevím. Druhé setkání s autorkou - Nevítaný host je mnohem lepší. Od poloviny knihy jsem tak trošku tušila, kdo to udělal, ve tři čtvrtině jsem názor změnila a do posledních stran jen měnila názor, kdo to asi byl z těch dvou. Nutno podotknout, že motiv opravdu dobrý u obou podezřelých. Knize dávám body za překvapující poslední stránky, zároveň však srážím dolů za vleklý start .... Postava Toma se mi moc líbila, bylo mi ho neuvěřitelně líto, chudák to odnesl taky slušně. Časem možná zkusím i další knihu autorky. Jako víkendovka dobrý :-)

kiskuska
08.01.2020 3 z 5

Líbila se.mi,.doppručila bych, četla se lehce. Ale ten konec mě lehce zklamal.

Janík511
08.01.2020 4 z 5

Nebyla úplně špatná, ke konci už jsem se trochu nudila, ale za konec dávám o hvězdičku vice, jinak tři by bylo odpovídající hodnocení. Zápletka jednodušší, každý něco skrýval a lhal. Od této autorky mi ale zatím tato kniha stačí, nějak necítím potřebu číst další.

aneta2901
08.01.2020 4 z 5

Kniha mě bavila, ovšem ne tolik jako její předchůdkyně s názvem Manželé odvedle. Už v půlce knihy jsem věděla kdo a co provedl, ovšem mýlila jsem se v tom, PROČ. Nakonec mě konec knížky překvapil, ale čekala bych více. Kniha nenadchne, ale rozhodně ani neurazí.

gemi
05.01.2020 5 z 5

Já se snad stanu fandou detektivek! Jak tento žánr nemusím, tak toto je už druhý kousek od Shari Lapena a musím říct, že je ještě lepší než Manželé odvedle. A ta byla fakt dobrá!

Čte se to jedním dechem, je to mnohovrstevné se skvělým twistem v závěru. Kdo tvrdí, že jej prokoukl dopředu, ten kecá.

Laduš94
03.01.2020 3 z 5

Nebylo to vyloženě špatné, spíš mám problém s tím, že je to přesně ten typ knížky, kterou si přečtete za dva dny a po měsíci už pořádně nevíte, o čem byla. Jako oddychovka na víkend ideální, ale nic moc víc bych od toho neočekávala.

Ani832
02.01.2020 2 z 5

Upřímně - nic moc. Kniha mě moc nebavila a prakticky od začátku jsem věděla, kdo je vrah. Chystám se dát šanci knize od stejné autorky Nevítaný host, tak jsem zvědavá.

Karfiól
29.12.2019 5 z 5

Dokonalý příběh s přehledným dějem. Za sebe musím říct, že se mi kniha líbila víc než Manželé odvedle, nicméně obě jsou napsány dokonale způsobem, že až do konce netuším, co se ještě stane. Nevýhodou je, že nevím, komu mám vlastně držet palce;)

niki7763
27.12.2019 5 z 5

Nenáročná, rychlá, přehledná, napínavá ... jde se hned k věci, žádná omáčka kolem. To se mi líbí, takhle to chci a mám to ráda :)) ... Víceméně budete tušit, kdo za tím vším stojí, ale je to tak zvláštně zabalené, ze Vás konec stejně překvapí. Dílo s nádechem detektivky, které já ráda nemám ale konečně jsem našla dílo, ve kterém mi opravdu nevadilo :)) ... Pěkně zpracované dílo. Potěšilo mě :)

anibeni
26.12.2019 4 z 5

Přečteno jedním dechem.. zhruba od půlky jsem začínala něco tušit, ale samotný závěr knihy fakt překvapil..